Motel Sun Down

Upiorny thriller z elementami nadprzyrodzonymi, który przyprawia o dreszcze

Fell w stanie Nowy Jork, 1982 rok. Dwudziestoletnia Viv Delaney marzy o przeprowadzce do Nowego Jorku i aby na nią zarobić, decyduje się zostać nocną recepcjonistką w motelu Sun Down. Tyle że Sun Down nie jest zwyczajnym miejscem. Viv szybko się orientuje, że motel jest nawiedzony. Dzieją się w nim rzeczy dziwne i budzące trwogę.

Viv jest przerażona i w szoku, ale zaskakująco szybko akceptuje fakt istnienia bytów nadprzyrodzonych. I postanawia zostać.

Fell w stanie Nowy Jork, 2017 rok. Carly Kirk od zawsze zastanawiała się, co tak naprawdę stało się z jej ciocią Viv, która trzydzieści pięć lat wcześniej zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Przyjeżdża do Fell, by rozwiązać zagadkę jej zniknięcia, i podczas wizyty w motelu odkrywa, że czas się tam zatrzymał. Carly znajduje ogłoszenie w prasie i zatrudnia się w motelu jako nocna recepcjonistka. Wkrótce zaczyna mierzyć się z upiorną przeszłością tego miejsca i zgłębiać te same mroczne tajemnice, które nie dawały spokoju jej cioci.

"Motel Sun Down" to udane połączenie thrillera i horroru, a złowieszcza, mroczna i przyprawiająca o dreszcze atmosfera wykreowana przez autorkę wyróżnia tę mrożącą krew w żyłach powieść.

"Niewiele jest powieści takich jak Motel Sun Down, które autentycznie sprawiają, że dostaję gęsiej skórki. Pełna dynamicznych zwrotów akcji, w równym stopniu frapująca i upiorna".

PopSugar

"Simone St. James doskonale wie - i w znakomity sposób udowadnia to w Motelu Sun Down - że prawdziwy strach wykracza poza tajemnicze nocne dźwięki. W swojej opowieści umiejętnie łączy wciągającą tajemnicę z pełnym napięcia thrillerem z elementami nadprzyrodzonymi, a liczne zaskakujące zwroty akcji nawet przez chwilę nie pozwalają się nudzić".

The Associated Press

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-08-18, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

“ Motel Sun Down“

Nie zliczę ile trafiło mi się książek, których początek nie porywał ale z rozdziału na rozdział było coraz lepiej. Jednak pierwszy raz chyba trafiłam na taką, która z początku była świetna, później taka sobie. Mało tego - już nie pamiętam kiedy sięgnęłam po książkę z elementami horroru. Chyba ostatnią, która wywoływała dreszcze było "W moim śnie" Joanny Gajewczyk ale horrorem bym jej nie nazwała. Za to tu mamy elementy horroru i thrillera . Kto lubi takie połączenia ?

Książka pisana jest z dwóch perspektyw :

👻 Przeszłość - rok 1982 , wydarzenia opisywane przez Viv Delaney

👻 Prawie teraźniejszość, rok 2017, wydarzenia opisane z perspektywy Carly Kirk, która chce odkryć tajemnice zaginięcia ciotki, którą była właśnie Viv Delaney .

Viv wyjeżdża z domu do Nowego Jorku. Znajduje pracę jako recepcjonistka w przydrożnym Motelu Sun Down. Nic nie wskazuje na to, że nie jest to zwykły motel jednak z dnia na dzień kobieta jest świadkiem niepokojących zjawisk paranormalnych.

Książka, której lepiej nie czytać samotnie w nocy 🤭 bynajmniej ja musiałam wieczorem ją odłożyć bo do odważnych nie należę. Wierzycie w duchy ? Bohaterka musiała w nie uwierzyć. Nie dało się inaczej. Co z tego wynikło ?

Carly chce zaspokoić ciekawość. Nie znała ciotki, która zaginęła 35 lat temu, zanim ona się urodziła. Lecz ta zagadka nie daje jej spokoju i postanawia wyruszyć jej tropem i zabawić się w detektywa.

Książka, jak już wspominałam, pisana jest z perspektyw obu bohaterek, które stopniowo odkrywają tajemnice mrocznego motelu. Poznajemy wydarzenia, które doprowadziły do zniknięcia Viv. Po części ich relacje się uzupełniają jednak nie brakuje powtórzeń, które męczą i niepotrzebnie wydłużają książkę, która należy w sumie do grubasków. Sądzę, że wielu czytelników, łącznie ze mną, męczą i irytują takie powtórzenia. Po co po dwa razy czytać prawie to samo ?

Rozwikłanie zagadki nie było szczególnie zaskakujące . Choć wątek morderstw na młodych kobietach był świetny , autorka miała wiele fajnych pomysłów, nie wszystkie wykorzystała w pełni ale jej styl przypadł mi do gustu.

Nie męczyłam się czytając tę historię, nie uznaje czasu spędzonego przy niej za zmarnowany. Choć mogło być lepiej. Nie jestem fanką takich historii, wolę oglądać je na ekranie niż czytać i chętnie obejrzałabym ekranizacje. Może te duchy nie były tak przerażające jak te w historiach Warrenów, jednak ciarki przechodziły mnie nie raz.

Moim skromnym zdaniem książka jest warta uwagi i wielu sympatyków gatunku ją bardziej doceni. Dziękuję Wydawnictwu Muza za egzemplarz do recenzji ❤️

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2022-08-18, Ocena: 3, Przeczytałam,

Fell w stanie Nowy Jork, 1982 rok.

Viv Delaney opuszcza rodzinny dom i wyjeżdża do Nowego Jorku. By zarobić pieniądze zatrudnia się jako recepcjonistka w przydrożnym hotelu Sun Down. Viv bardzo szybko orientuje się, że nie jest to normalny hotel. Dzieją się tutaj dziwne rzeczy, w powietrzu czuć dym papierosowy, gasną światła, a drzwi otwierają się jedne po drugich. Viv pomimo strachu postanawia zostać w hotelu

Fell w stanie Nowy Jork, 2017 rok.

Carly Kirk od zawsze nie mogła pogodzić się z tym, że nie wie co takiego stało się z jej ciotką Viv, która zaginęła trzydzieści pięć lat temu w tajemniczych okolicznościach. Carly postanawia zatrudnić się w hotelu jako recepcjonistka na nocną zmianę.

Czy Carly uda się rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia Viv?

"Motel Sun Down" to ciekawie skonstruowany thriller z elementami nadprzyrodzonymi. Styl Autorki bardzo przypadł mi do gustu, do tego krótkie rozdziały sprawiły, że książkę niemal pochłonęłam. Historia bardzo specyficzna, momentami nawet przerażająca, Simone St. James w zgrabny sposób połączyła elementy thrillera i horroru. Rozpoczynając lekturę czułam się w nią w pełni zaangażowana, kartkowałam stronę po stronie czując przeszywający dreszcz, jednak gdzieś w połowie momentalnie napięcie opadło. Nie zniechęciło mnie to i brnęłam do końca chcąc poznać zakończenie tej zagadki, które okazało się niestety mało zaskakujące. Pomimo ciekawej i wciągającej fabuły mam swoje "ale" co do całości. "Motel Sun Down" to historia, w której dostaniemy mnóstwo nie potrzebnych powtórzeń. Momentami czułam się znużona ciagłym wałkowaniem tego samego. Finalnie uważam jednak, że "Motel Sun Down" to dobra książka i idealna propozycja dla osób, które chciałyby rozpocząć swoja przygodę z tym gatunkiem. Autorka miała bardzo dobry pomysł na tę historię, który w pełni wykorzystała tworząc powieść ciekawą i wciągającą. Nie do końca jestem jednak usatysfakcjonowana i z pewnością szybko o niej zapomnę. Czy polecam? Jak najbardziej tak, bo wiem że znajdą się czytelnicy, dla których ta historia okaże się tym, czego szukają. Zawsze uważam, że najlepiej samemu się przekonać i wyrobić sobie własne zdanie na temat danej powieści.

Avatar użytkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:2022-08-11, Ocena: 3, Przeczytałam,

Zaczynam się niepokoić, co też ja mam z tymi bestsellerami? Po pierwsze ciężko mi zacząć czytać, i z reguły mój nos czytacza ma rację.

Motel Sun Down

Simone St. James

Jednym z czynników było porównanie książki do Kinga; którego nie czytam. Drugim symptomem odkładania na za chwilę, był brak spójności wizualnej. Dla wzrokowa to bardzo ważny aspekt przy wyborze lektury. Ale po pewnym czasie stwierdziłam, już czas, daj spokój, to książka, nie gryzie.

„Upiorny thriller z elementami nadprzyrodzonymi, który przyprawia o dreszcze”

Polemizowałabym z tym, stwierdzeniem. Jednak przyznaję, książkę czyta się dobrze, czysto, bez zahaczeń. Plusem są dwie ścieżki czasu, dodające smaczku tajemnicy skrywającej się w literach.

Muszę przyznać, że cieszę się, iż czytałam ją w dzień w ogrodzie, nie jest to powieść na wieczór – jak dla mnie. Coś się tam dzieje, niepokoi, wychodzi z kątów, próbuje przestraszyć. Niestety z emocjami było u mnie krucho, jakoś nie wirowały. Walka realizm – duchy, została wygrana przez racjonalne myślenie. Trochę szkoda, pewnie odebrało mi to znaczną część przyjemności z poznania tej historii, całkiem ciekawie zarysowanej. Może jestem zbyt wielką sceptyczką?

Całość poprawna, spójna, logiczna.  Bardziej skłaniam się do nazywania książki kryminałem, bez otoczki  wielkiej grozy Kinga, tym samym zyska na poczytności. Nie wszyscy są gotowi na literaturę lęku, a Ci którzy takiej chcą mogą być zaskoczeni.

Nie, nie jestem zawiedziona, raczej zdziwiona  tym jak ją odebrałam.

empikgo - ebook

Avatar użytkownika - pannamelancholia
pannamelancholia
Przeczytane:2022-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

W ostatnim czasie przeczytałam "Motel Sun Down" Simone St.James - książkę, którą najprościej określiłabym jako powieść o nawiedzonym motelu z historią kryminalną w tle. Było to dla mnie coś nowego/innego ... Bo choć znam już niejeden kryminał i czytałam wcześniej o różnych nawiedzonych miejscach (domy, rezydencje) to jeszcze nigdy nie spotkałam się z historią o nawiedzonym motelu.

Motel Sun Down to naprawdę creepy miejsce w miasteczku o nazwie Fell w stanie Nowy Jork. Jest zaniedbanym, nieatrakcyjnym budynkiem, do którego rzadko kiedy zgłaszają się goście, a jeśli już to są to raczej podejrzane i tajemnicze typy. Ktoś jednak musi w tym motelu pracować. W latach 80. zatrudniła się w nim Viv Delaney jako nocna recepcjonistka ale
po jakimś czasie zaginęła bez śladu. Rodzina nie wie co jej się stało i czy w ogóle jeszcze żyje. 35 lat później do Sun Down przyjeżdża Carly Kirk - siostrzenica Viv, pragnąca rozwiązać zagadkę zniknięcia ciotki. Również zatrudnia się w motelu jako recepcjonistka. Losy tych dwóch kobiet okażą się bardzo podobne. A sama Carly będzie miała okazję przekonać się o tym, jakie sekrety skrywa ten obskurny motel.

"Motel Sun Down" jest książką o dość zawiłej fabule ale utrzymującą pewne cechy powtarzającej się historii, która rozwinięta jest w dwóch narracjach. Z jednej strony mamy historię Carly, z drugiej strony odkrywamy co przytrafiło się Viv. Bardzo lubię takie połączenia w książkach, kiedy naprzemiennie poznajemy to, co wydarzyło się w przeszłości oraz doświadczamy tego, co aktualnie dzieje się z bohaterkami w teraźniejszości.

W "Motel Sun Down" panuje bardzo specyficzna atmosfera. Znajdziemy w nim tajemnicze postacie i zagadkowe morderstwa. Czytanie jest pełne niepokoju, mnie nawet kilka fragmentów wystraszyło ale ciekawość odkrycia kolejnych kawałków historii była dla mnie najważniejsza.

W tej powieści rzeczywistość i wydarzenia realne przenikają się z duchami i innymi dziwnymi zjawiskami. Przez połowę książki faktycznie mamy do czynienia z wątkiem paranormalnym. W motelu dzieją się rzeczy, które ciężko racjonalnie wytłumaczyć. Drzwi same się otwierają, często gaśnie światło, nie ma zasięgu, słychać różne niezidentyfikowane odgłosy. Natomiast później fabuła traci te elementy grozy na rzecz sprawy kryminalnej, aby dopiero na koniec znowu ale tylko trochę o sobie przypomnieć. Nie ma w tej książce nic tak szokującego lub tak bardzo przerażającego, żeby odbierać ją jako horror. "Motel Sun Down" jest natomiast bardzo dobrym przykładem powieści z dreszczykiem. Wciągnęła mnie historia Viv i Carly. Bohaterowie tej książki są warci poznania, zaś cała historia ciekawie wymyślona. Polecam.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-07-10,

"Motel Sun Down" to thriller z pogranicza horroru.
Hipnotyzująca okładka z motelem w tle i klimat powieści grozy lat 80tych jak malowany.
Jeśli jesteście fanami Kinga to myślę, że odnajdziecie tu klimat mistrza.

Fell w stanie Nowy York, 1982 rok.
Viv Deley opuszcza rodzinne strony i pragnie przeprowadzić się do Nowego Yorku. By zarobić pieniądze zatrudnia się w przydrożnym motelu jako nocna recepcjonistka.
Viv szybko orientuje się, że nie jest to zwykły motel. W recepcji unosi się ciągły zapach dymu papierosowego, mimo, że nikt nie pali, głuche telefony, czasem gasną światła w całym budynku, a drzwi otwierają się jedne po drugich.
Fell rok 2017.
Carly Kirk od zawsze zastanawiała się co stało się z jej ciotką Viv, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Kiedy dociera do motelu w którym pracowała Viv zauważa, że tu czas stanął w miejscu.
Zatrudnia się jako nocna recepcjonistka i stopniowo odkrywa co skrywa motel i z czym musiała zmierzyć się jej ciocia.
Czy uda jej się rozwikłać zagadkę?
Czy motel jest siedliskiem zła?

Jako fanatyk horrorów z pełną świadomością oznajmiam, że chciałabym, aby tą powieść zekranizowali.
Świetny thriller z elementami nadprzyrodzonymi, ale bardzo wyważonymi.
Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Historia wciągnęła mnie od samego początku, klimat to najważniejsze co ją cechuje. Autorka świetnie buduje napięcie i serwuje nieoczekiwane zakończenie.
Bardzo dobry pomysł na fabułę. Może momentami przewidujący, ale całość wywarła na mnie ogromne wrażenie i takie książki to ja chce czytać.
Jest to druga powieść autorki i już ściągnęłam jej poprzednią, też z pogranicza horroru.
Szczerze polecam.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-07-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Akcja książki rozgrywa się w dwóch ramach czasowych w 1982 i 2017 roku.
Główna bohaterka Carly Kirk postanawia dowiedzieć  się, co tak naprawdę stało się z jej ciotką Viv Delaney , która trzydzieści pięć lat temu zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach.
Co tak naprawdę wydarzyło się?
Carly postanawia odkryć prawdę więc wybiera się do Fell.
Podczas wizyty w motelu Sun Down odkrywa, że czas stanął tam w miejscu. Carly zatrudnia się jako nocna recepcjonistka i wkrótce odkrywa tajemnice, które gnębiły jej ciotkę. Carly nie zdaje sobie sprawy z tego jakie niebezpieczeństwo jej grozi.
Co stało się z Viv i co mrocznego skrywa przeszłość?
Koniecznie sięgnijcie po tę książkę to dowiecie się,  co stało się wtedy w motelu.
Ja jestem pod wrażeniem tego na jaki trafiłam  świetny thriller. Od samego początku trzymał mnie w napięciu.  Uwielbiam takie mroczne klimaty z zagadkami do rozwiązania.
Główna bohaterka Carly postanowiła przeprowadzić własne śledztwo,  aby dowiedzieć się,  co stało się z jej ciotką oraz
rozwiązać zagadkę tajemniczych morderstw. Dziewczyna podąża tą samą drogą co jej ciotka mimo niebezpieczeństwa jakie na nią czyha.
Podczas czytania tej książki czuć rosnący niepokój, strach oraz mroczny klimat tego motelu. Cały czas zastanawiałam się kto jest mordercą.  Nawiedzone miejsce, tajemnicze zaginięcia,  morderstwa, nieschwytany mordercą,  świetna  intryga, mieszkańcy ukrywający mroczne sekrety i nikt nie chce nic powiedzieć.  Nie mogłam oderwać się od tej rewelacyjnej książki. Nie ma mowy o nudzie. Przepadniecie na wiele godzin tak jak ja.
Jeśli lubicie thrillery, które wbiją Was w fotel i przyprawią o szybsze bicie serca to ten dostarczy Wam wiele wrażeń I emocji.
Bawiłam się znakomicie.
Rewelacja!
Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - aneta_w_trasie
aneta_w_trasie
Przeczytane:2022-07-03,

Stary zapomniany motel, który został niestety okazał się nietrafioną inwestycją kryje w sobie szereg tajemnic. Ilość zbrodni, które tutaj popełniono mogłaby przerazić wiele osób. jednak to właśnie tutaj urywa się ślad po Viv Delaney, nocnej recepcjonistce... Co takiego wydarzyło się, że Viv nie zabrała ze sobą nawet torebki?
Czy mają z tym coś wspólnego duchy, gasnące światła w motelu i wiele innych zjawisk nadrzyrodzonych?
Mija 35 lat a do małego miasteczka Fell przybywa Carly Kirk, która po śmierci matki pragnie za wszelką cenę wyjaśnic zaginięcie swojej ciotki Viv. I tu historia zaczyna sie powtarzać. Carly dostaje pracę w motel San Down na tym samym stanowisku, co kiedyś Viv, czyli nocnej recepcjonistki.
Już pierwszej nocy motel pokazuje jej swoje oblicze.
Chcąc wyjaśnić zniknięcie Viv, Carly prowadzi własne śledztwo. Do czego je doprowadzi? Czy tylko ona widzi to co dzieje się w motel nocą? Czy niewyjaśnione morderstwa sprzed kilkdziesięciu lat znajdą w końcu rozwiązania?
Fantastyczna książka, od której nie sposób sie oderwać. Thriller z mieszkanką zjawisk paranormalnych i kryminału. Czego chcieć więcej?! Dobrze poprowadzone wątki, a do tego cały czas trzymająca w napięciu akcja książki.
Książka napisana jest z perspektyw dwóch kobiet co tylko pozwala lepiej czytelnikowi wczuć się w całą historię.

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2022-06-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Carly, młodziutka studentka po stracie matki postanawia zagłębić się w historię tajemniczego zniknięcia jej ciotki Vivian, która do tej pory została nie wyjaśniona. Pomimo, że  upłynęło już trzydzieści pięć lat, ciekawość pcha Carly do miasteczka Fell. Dziewczyna postanawia przyjechać tam i poczuć to co jej ciotka. Traf chciał, że w motelu, w którym pracowała niegdyś Viv potrzebują recepcjonistki na zmianę nocną… Przydrożny Motel Sun Down tymczasem skrywa swoje tajemnice i nocą zmienia się w piekło…

MOTEL SUN DOWN jest powieścią z gatunku thrillera z elementami horroru 😱. A dodając do tego szczyptę duchów i akcję umieszczoną w nawiedzonym motelu to coś co uwielbiam!

Fabuła oparta na dwóch strefach czasowych w latach 1982 i 2017 opowiedzenia z perspektywy Viv oraz Carly z nutą nadprzyrodzonych zjawisk bardzo mnie zaintrygowała. Nie boję się horrorów, chętnie sięgam po tego typu powieści, dlatego byłam ciekawa co zaproponuje mi autorka.

Powieść raczej zaklasyfikowałabym jako Adult New, dla starszych nastolatków z fragmentami grozy, ale czytało mi się ją zdumiewająco dobrze i szybko poprzez świetny styl autorki! Akcja wciągnęła mnie, przez co z dużym zainteresowaniem zaczytywałam się w historię Carly i Viv, byłam ciekawa rozwiązania zagadki jaki zaserwuje mi koniec powieści.

Wprawdzie nie wywołała u mnie obiecanych dreszczy biegnących wzdłuż kręgosłupa czy uczucia lęku (mimo że czytałam ją również na zmianach nocnych w hotelu), ale tylko dlatego, że to nie moja pierwsza taka powieść z tego gatunku i do strachliwych osób nie należę. Jednak zapewniam, że osoby które rzadko sięgają po horror będą się bać! Nie żałuje poświęconego jej czasu i z ogromną ochotą sięgnę po wcześniejsza powieść autorki.

Avatar użytkownika - olgamajerska
olgamajerska
Przeczytane:2022-06-07, Ocena: 4, Przeczytałam,

W ostatnim czasie zapałałam dużą sympatią do thrillerów. Jeszcze do niedawna nie był to mój ulubiony gatunek, ale im więcej ich czytam, tym więcej ich zalet odkrywam.

„ Motel Sun Down ” to pierwszy thriller z elementami grozy, po który sięgnęłam i był to dla mnie całkiem przyjemny powiew świeżości.

Fabuła tej historii toczy się w dwóch płaszczyznach czasowych ( rok 1982 i rok 2017 ). Pozwala nam to śledzić historię Viv, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach trzydzieści pięć lat temu w Fell w stanie Nowy Jork, prowadząc własne śledztwo w sprawie trzech zamordowanych kobiet oraz Carly, która wraca w to miejsce, by poznać tajemnicę zaginięcia swojej ciotki. To, co je łączy, to przestarzały, odrażający motel Sun Down...

Zdecydowanie najciekawszym elementem tej powieści jest jej klimat. Mroczny, tajemniczy, czasami wręcz przerażający. Towarzyszyło mi podczas czytania tej historii dziwne, nieprzyjemne uczucie, które swoją drogą mi się podobało, budziło we mnie dreszczyk emocji. Czas jakby zatrzymał się w tym zaniedbanym, pełnym dziwnych odgłosów, tajemniczych zapachów motelu. Obecność duchów uczyniła to miejsce jeszcze bardziej przerażającym. Zjawa kobiety zamordowanej i porzuconej w miejscu, w którym znajduje się motel, rzuca postrach na Viv. Okazuje się, że to nie jedyne widmo, jakie nawiedza to miejsce...

Niestety, przyjemność czytania tej lektury zepsuł mi odrobinę fakt, że brakowało w niej nieco więcej dynamiki i zwrotów akcji. Thriller ma trzymać w napięciu, każdy kolejny rozdział powinien być wyczekiwany z napięciem, a tutaj coś mi nie zagrało w tym aspekcie. Problemem było dla mnie również podobieństwo w sposobie prowadzenia śledztwa przez Viv i Carly. Miałam czasami wrażenie, że czytam dwie podobne historie.

Nie mniej jednak uważam, że „ Motel Sun Down ” warto przeczytać. Zwłaszcza ze względu na ten świetnie stworzony, złowieszczy klimat, obecność elementów nadprzyrodzonych oraz ciekawą i frapującą zagadkę. Wszystko to łączy się w spójną całość, którą wieńczy intrygujące zakończenie.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2023-06-30, Ocena: 6, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2023,

"Motel Sun Down " to rewelacyjne połączenie horroru i thrillera, a które sprawiło ,że autentycznie dostawałam gęsiej skórki.
To powieść,której akcja napisana jest w dwóch formach czasowych:przeszłość i teraźniejszość a wszystko to oddziela 35 lat .
W książce mamy przedstawioną perspektywę Viv z 1982 roku, a także perspektywę Carly z 2017 roku.Obie te osoby łączą rodzinne więzy ,a jakie? Przeczytajcie a nie będziecie żałować.
Oba te czasy łączy właśnie Motel Sun Down,gdzie zarówno Viv jak i Carla są zatrudnione do nocnej recepcji..Tyle tylko,że budynek ten stoi na uboczu ,w dodatku jest nawiedzony, a samo miasteczko Fell skrywa wiele tajemnic.
Książkę czyta się naprawdę dobrze.Nie ma tu czasu na nudę ,bo trzeba przyznać ,że fabuła i cała akcja wciąga na maksa.Pomimo tego,że nie przepadam za połączeniem thrilleru czy innego gatunku literackiego z elementami nadprzyrodzonymi, to tutaj te połączenie było rewelacyjne.Zresztą druga książka autorki "Złamane dusze" bardzo mi się podobała,więc bez namysłu sięgnęłam po te pozycje.
,,Motel Sun Down" jest książką wciągającą. Postaci są wykreowane naprawdę dobrze, miejsce jest intrygujące i to wszystko ma ogromny potencjał.Zresztą sam styl pisania autorki jest bardzo interesujący.Jest on prosty a zarazem wciągający co sprawia, że czytanie powieści to czysta przyjemność."Motel Sun Down" to książka, którą czyta się z przyjemnością i która zostaje w pamięci na dłużej.

Świetnie napisany thriller, trzyma w napięciu do końca. Niepokoi, intryguje i wciąga. Świetnie się bawiłam !

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-08-31, Ocena: 6, Przeczytałem,

Rok 1982. Vin opuszcza swój dom rodzinny i postanawia przeprowadzić się do innego miasta, trafia do miasteczka Fell w stanie Nowy Jork. Tam dostaje pracę jako nocna recepcjonistka w przydrożnym motelu Sun Down. Dziewczyna zaczyna się orientować, że w tym hotelu dzieje się coś dziwnego i pojawiają się zjawiska nadprzyrodzone. Pewnego dnia ślad po Vin się urywa.

Rok 2017

Carly chcą rozwiązać zagadkę sprzed 35 lat postanawia zacząć pracę w przydrożnym motelu Sun Down.

W motelu w którym zaginęła jej ciotka.

Dziewczyna szybko przekona się że w tym miejscu dzieją się rzeczy które filozofa się nie śniły.

Czy Carly odkryje co stało się z jej ciotka?

Ile tajemnic skrywa motel?

Historia która przyprawia o dreszcze.

Chodź pisana jest w dwóch wiekach to nie pozwala na chwilę spokoju.

Upiorny thrillery połączony z wątkiem kryminalnym i dodatkiem horroru.

Kochani jeżeli macie bujną wyobraźnię to radzę nie czytać tej książki po nocy?

Ja czytałam i wiem że to był błąd, na dodatek byłam sama w domu..

Książka jest pisana super językiem, zawiera takie sceny że włosy dęba stają.

Polecam

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2022-06-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

,,Motel Sun Down" to świetna trzymająca w napięciu i zaskakująca historia. Naprawdę ciężko się od niej oderwać.

Mamy tutaj dwie linie czasowe. Akcja dzieje się w 1982, kiedy wydarzenia poznajemy z perspektywy Viv Delaney oraz w 2017 roku kiedy wydarzenia poznajemy z perspektywy siostrzenicy zaginionej i zapewne zmarłej Viv - Carly. Dziewczyna postanawia zbadać co stało się z jej ciotką.

Carly podąża śladami ciotki i podobnie jak ona zostaje nocną recepcjonistką w motelu Sun Down. Otaczają ją dziwne zdarzenia, a ona pragnie rozwiązać tajemnicę.

To doskonały thriller i kryminał. Dodatkowe napięcie budują zjawiska nadprzyrodzone, mające miejsce w upiornym motelu.

Początkowo myślałam, że ktoś wrabia główną bohaterkę, żeby tylko ją nastraszyć. Potem miałam wątpliwości czy aby takie połączenie będzie udane. Muszę przyznać, że nie zawiodłam się! Ten wątek idealnie pasuje do tej historii.

Zdecydowanie polecam!

Avatar użytkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2022-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Viv decyduje się na opuszczenie domu rodzinnego, wyjeżdża i zostaje nocną recepcjonistką w motelu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale w niedługim czasie znika.
Mija 35 lat i do tego samego motelu na to samo stanowisko zatrudnia się Carly. Jest siostrzenicą Viv i ma nadzieję wyjaśnić co stało się z jej ciocią.

Podałam zarys fabuły, ale nie napisałam o najważniejszym, każda z tych kobiet bardzo szybko doszła do wniosku, że motel jest nawiedzony.

Po wszystkich zapowiedziach tej książki myślałam, że będę miała dreszcze w czasie lektury. W końcu określenia upiorna i przerażająca zobowiązują. Czy tak było?

Muszę przyznać, że historia jest wciągająca, pełna niedopowiedzeń, tajemnic. Świetnie przemyślana fabuła podparta doskonałym stylem.
Jednak dreszczy nie miałam, chyba, że z ciekawości.

Dlatego nie czekajcie na historię mrożącą krew w żyłach. Podejdźcie do książki jak do thrillera w którym sporą rolę odgrywają zjawiska nadprzyrodzone. Pamiętajcie również o tym, że ja piszę o moich i tylko moich odczuciach, Wasze mogą być całkiem inne. Może Ty, Ty lub Ty będziesz bardzo przerażona/y tym co się dzieje.

Pomijając brak dreszczy, to mogę stwierdzić, że z książką spędziłam doskonały czas. Takiego również Wam życzę.