Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających myślenie lateralne

Alternatywne ścieżki myślenia

Łam zasady Zmień perspektywę Nie spiesz się i uwolnij umysł Rozwiązuj łamigłówki i myśl lateralnie

Gimnastyka w służbie myślenia lateralnego

Nie musisz być Edwardem de Bono, by zostać mistrzem myślenia poza schematami. Myślenie lateralne to jedna z najbardziej niedocenianych, a jednocześnie najcenniejszych umiejętności, dzięki której uda Ci się zmienić sposób postrzegania świata, znajdować wciąż nowe możliwości, wpadać na niezwykłe pomysły i proponować nieoczekiwane rozwiązania w pozornie patowej sytuacji.

Jak to się robi?
To mała książeczka o wielkich możliwościach. Pomoże Ci ona odrzucić stare, bezużyteczne wzorce myślowe i pozwoli rozwiązać problemy bardziej zawiłe niż komplet węzłów gordyjskich. Za każdym razem, gdy stajesz przed zadaniami, które Cię przytłaczają, znajdź niestandardową perspektywę i niekonwencjonalne sposoby radzenia sobie z nimi. Autor tej książeczki stawia przed Tobą różnorodne zadania o rosnącym stopniu trudności i wyznacza limit czasowy - ich wykonanie pozwoli wytrenować Twój umysł i dostarczy rozrywki szarym komórkom.

Do zapamiętania: Najsprawniej rozwiązujesz problemy, pracując z własnej woli i z przyjemnością. Łamanie zasad i krytykowanie odgórnych założeń mogą przynieść oświecenie. Posiadasz niezmierzone możliwości uczenia się i przechodzenia osobistej przemiany. Nie pozwól, by zniewoliła Cię rutyna i skostniałe schematy.