Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli

Z lewej na prawą i z prawej na lewą — odbijaj myślowe piłeczki!

W tarapatach, czyli jak Twój mózg poradzi sobie z testem na dzień dobry Kręgi w zbożu i szlak pioruna, czyli 50 fantastycznych, zabawnych łamigłówek Letnie popołudnie, czyli działanie lewej i prawej półkuli po solidnej porcji ćwiczeń Czy wiesz, która półkula Twojego mózgu ma więcej do powiedzenia? Osoby kreatywne, często kierujące się intuicją, zazwyczaj polegają głównie na prawej półkuli, natomiast logiczni, analityczni myśliciele wykorzystują lewą. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, czas zacząć trenować także tę drugą półkulę — a wyniki nie każą długo na siebie czekać.

Ta książka stanowi kontynuację Treningu mózgu. 50 zadań wzmacniających lewą i prawą półkulę. Zawiera kolejne pół setki łamigłówek, które pomogą Ci osiągnąć równowagę myślenia i ujarzmić moc Twojego umysłu. Będziesz dokować czarny statek, rozwiązywać zagadkę włamania do Lilianny i głowić się nad guzikowym problemem Tomka. Na podstawie cząstkowych wyników kolejnych zadań samodzielnie określisz swoją ścieżkę przez łamigłówki, aby osiągnąć jak największy balans w myśleniu. Testy umysłowe na początku i na końcu książki pomogą Ci ocenić ogólne postępy.

Od łamigłówki do mądrej główki!

Charles Phillips — jest autorem 20 książek i współautorem ponad 25 innych, w tym The Reader’s Digest Compendium of Puzzles & Brain Teasers (2001). Zajmował się staroindyjskim rozumieniem inteligencji i świadomości, mechanizmem snów oraz percepcją kolorów i reakcją na nie. Uwielbia i kolekcjonuje najróżniejsze gry i łamigłówki.

Informacje dodatkowe o Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2015-09-30
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli

Trening mózgu. 50 zadań wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli - opinie o książce

Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających matematyczne myślenie
Charles Phillips0
Okładka ksiązki - Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających matematyczne myślenie

Liczby rządzą światem! Skup się całkowicie. Nie trać pewności siebie. Opanuj działania na liczbach. Baw się dobrze, rozwiązując zadania. I...

Charles Phillips0
Okładka ksiązki - Pamięć doskonała! 50 łamigłówek , które wytrenują Twój mózg i pozwolą Ci zapamiętać wszystko

Baw się i ćwicz swoją pamięć — to wspaniała rozrywka dla Twojego mózgu! Skojarzenia i pałac pamięci, czyli jak starożytni zapamiętywali wszystko...