Na podium. Piek³o Dakaru

Ocena: 6 (1 g³osów)

Na podium! Po dziesiêciu latach wspinaczki po wydmach i wertepach Krzysztof Ho³owczyc stan±³ na upragnionym podium rajdu Dakar. Po drodze by³y krew, pot i ³zy. Kontuzje, upadki i awarie. Na pustyni cz³owiek jest bowiem niczym wobec si³ przyrody. Ale i tak Dakar - najwiêkszy, najgro¼niejszy, najd³u¿szy i najstraszniejszy rajd ¶wiata wci±ga i co roku przyci±ga wielu ¶mia³ków, którzy padaj± za zmêczenia, trac± swoje pojazdy, zdrowie i pieni±dze tylko po to, by za rok wróciæ i znowu walczyæ. Bo Dakar pokazuje te¿, ¿e po ciosie trzeba wstaæ i wracaæ do walki. To Dakar da³ mi si³ê, by prosto po wyj¶ciu ze szpitala zdobyæ Puchar ¦wiata - pisze autor.

O tych trudnych zmaganiach, dramatycznych przygodach i najtrudniejszym rajdzie ¶wiata, który przyci±ga jak magnes przeczytacie w tej ksi±¿ce.

KRZYSZTOF HO£OWCZYC

cz³owiek orkiestra: sportowiec, dzia³acz

spo³eczny, filantrop, osobowo¶æ telewizyjna

zdobywca 3. miejsca w Rajdzie Dakar mistrz Europy i wielokrotny mistrz

Polski w rajdach samochodowych

uczestnik rajdowych mistrzostw ¶wiata WRC jedyny polski kierowca samochodu, który wygra³ etap i liderowa³ w Rajdzie Dakar zdobywca Pucharu ¦wiata FIA

w Rajdach Cross Country

za³o¿yciel Fundacji ,,Kierowca Bezpieczny"

JULIAN OBROCKI

o dziennikarz, filmowiec, fotografik, podró¿nik

o g³ówne wyprawy: Syberia, Sahara, Kenia, Argentyna

o w rajdach samochodowych: pilot, projektant tras, sêdzia klasy

miêdzynarodowej, wieloletni dyrektor sportowy Rajdu Polski

Kategoria: Literatura piêkna

wiêcej

Kup ksi±¿kê Na podium. Piek³o Dakaru

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Na podium. Piek³o Dakaru - opinie o ksi±¿ce

Nawet nie bêdê siê siliæ na to, by byæ obiektywn± przy ocenie tej ksi±¿ki;) To nie jest arcydzie³o literatury ¶wiatowej, mimo to czeka³am na tê ksi±¿kê z niecierpliwo¶ci±. Gdyby kilka lat temu kto¶ powiedzia³ mi, ¿e bêdê interesowaæ siê wy¶cigami samochodowymi i czytaæ o tym ksi±¿ki - to tylko bym popuka³ siê w g³owê. Ale mój (bardzo) ma³oletni synek okaza³ siê pasjonatem motoryzacji i mnie te¿ udzieli³a siê ta pasja;) A ¿e mieszkamy w Miko³ajkach, to oczywi¶cie nie mogli¶my przegapiæ wy¶cigów, które odbywa³y siê na pobliskich szutrach. W ten sposób sta³am siê fank± Krzysztofa Ho³owczyca, który nie do¶æ, ¿e jest ¶wietnym kierowc± i bardzo mi³ym cz³owiekiem, to jest zabójczo przystojny;) W ksi±¿ce "Piek³o Dakaru" jest mnóstwo piêknych zdjêæ oraz opis wszystkich startów Ho³owczyca w rajdzie Dakar, tych afrykañskich i amerykañskich. Oczywi¶cie ¿ycie ju¿ dopisa³o nastêpny rozdzia³ tej ksi±¿ki - w roku 2013 "Ho³ek" rajdu nie ukoñczy³.... A wracaj±c do ksi±¿ki - ujê³o mnie to, ¿e Ho³owczyc z ogromn± sympati± opisuje swoich sportowych rywali, bardzo mi³o i z du¿ym uznaniem wypowiada siê nawet o dakarowym debiutancie, Adamie Ma³yszu. Oczywi¶cie mam tê ksi±¿kê, ba! mam nawet wpis "Ho³ka" w jednym z egzemplarzy(bo kupi³am 3 sztuki).
Inne ksi±¿ki autora
Piek³o Dakaru
Krzysztof Ho³owczyc0
Ok³adka ksi±zki - Piek³o Dakaru

AJD DAKAR to impreza wielko¶ci± niewiele ustêpuj±ca Igrzyskom Olimpijskim. Miliony widzów ¶ledzi jej przebieg i w mediach i na trasie. Co roku ca³kowicie...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;