Okładka książki - Na skrzydłach przeznaczenia

Na skrzydłach przeznaczenia


Ocena: 6 (1 głosów)

Pięć żywiołów. Pięć potężnych Domów.
Do którego z nich należysz?

Ala nigdy nie przypuszczała, że zwykła wycieczka nad jezioro zmieni jej życie na zawsze. Po tajemniczym wypadku odkrywa, że na świecie istnieje pięć Domów władających żywiołami – ogniem, wodą, ziemią, powietrzem i błyskawicą. Ich członkowie, Strażnicy, chronią ludzi przed kataklizmami oraz walczą o zachowanie równowagi między siłami dobra i zła, a Ala… ma stać się jednym z nich.

Aby odkryć swoją moc, musi przejść szereg prób, które wskażą jej przeznaczenie. Jednak nic nie idzie zgodnie z planem, a z każdym kolejnym wyzwaniem Ala coraz bardziej wątpi, czy naprawdę przynależy do tego niezwykłego świata.

Odkrycie siebie to początek, bo z oddali nadciąga zagrożenie. Czy Ali uda się stawić mu czoła?

Informacje dodatkowe o Na skrzydłach przeznaczenia:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2024-11-29
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788383735320
Liczba stron: 472
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Na skrzydłach przeznaczenia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Na skrzydłach przeznaczenia - opinie o książce

To miała być zwykła wycieczka nad jezioro, mieli odpocząć, nabrać siły. Jednak dla Ali ten wyjazd zmienił bardzo wiele, zmienił całe jej życie, dowiedziała się rzeczy, o których nie miała pojęcia, odkryła w sobie moc, która będzie jej darem i przekleństwem.
Okazało się, że na świecie istnieje pięć Domów władających żywiołami – ogniem, wodą, ziemią, powietrzem i błyskawicą. Zadaniem ich członków jest ochrona ludzi przed kataklizmami, a także zachowanie równowagi między siłami dobra i zła. Teraz ona ma do nich dołączyć, ma stać się jedną z nich. Jednak nie będzie to takie proste. Ala musi przejść szereg prób, które wskażą jej przeznaczenie. Niestety nic nie idzie, tak jak powinno, a dziewczyna zaczyna wątpić, czy aby na pewno to jest jej miejsce. Czy da sobie radę? Czy przejdzie próby? Czy odnajdzie się w świecie pełnym magii?

Nie będę ukrywać, że czytając opis, skojarzył mi się Harry Potter, a ponieważ go uwielbiam, byłam dość pozytywnie nastawiona. Jakie mam wrażenia po przeczytaniu? Książka bardzo mi się podobała, jednak z Harrym nie ma nic wspólnego :).
Historia ciekaw, wciągająca, pełna niebezpieczeństwa, magii, a jednocześnie dość przyziemnych spraw jak nowe znajomości, przyjaźnie itp. Zdecydowanie plusem jest, że porusza kilka ważnych tematów, jednak nie mogę zdradzić jakich (zdradzając, zdradziłabym zbyt wiele z fabuły). Akcja sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami. Książkę czytało się dość szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi różne emocje.

Bohaterowie ciekawi, dość dobrze wykreowani. Mają zarówno wady, jak i zalety, co sprawia, że można się z nimi utożsamić.

„Na skrzydłach przeznaczenia” to książka, która mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Link do opinii
Recenzje miesiąca Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy