Na zakręcie

ISBN: 978-83-7659-256-5
Tytuł oryginału: A Bend in the Road
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Zychowicz Elżbieta

Miles Ryan, prowincjonalny szeryf, samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna Jonaha. Jego życiową obsesją jest schwytanie człowieka, który przed dwoma laty potrącił samochodem jego żonę i uciekł z miejsca wypadku. Od śmierci Missy dręczą go wspomnienia: pochłonięty pracą i synem nie odczuwa potrzeby zbliżenia się do innej kobiety. Romans z Sarą Andrews, która po nieudanym małżeństwie próbuje odbudować swoje życie, powoduje serię dramatycznych wydarzeń. Wzajemne wyobrażenia obojga zakochanych miłości, lojalności i zaufaniu do partnera zostają wystawione na ciężką próbę...

Kup książkę Na zakręcie

Avatar użytkownika - asza
asza
Powieści Nicholasa Sparksa stały się bardzo modne. Chyba nawet bardziej, niż ekranizacje jego powieści, do popularności książek Sparksa przyczynili się nastoletni czytelnicy. Sparks jest bowiem geniuszem romansu, wirtuozem zwrotów akcji i... autorem lekkich "czytadełek". Niestety, po lekturze większej liczby jego powieści czar Sparksa pryska. Dlaczego? Przekonajmy się o tym.    Na zakręcie to historia (oczywiście) miłosna Milesa i Sary. Mężczyzna ma syna, którego uczy właśnie Sara. Chłopiec potrzebuje indywidualnych lekcji, których prowadzenia podejmuje się wychowawczyni Jonaha. Miles bardzo się cieszy z tego układu, dodatkowo od pierwszego spotkania stopniowo nabiera pewności, że oto znalazł kobietę swojego życia. Zaczyna się od spotkań przy okazji odbierania ze szkoły chłopca, a kończy na... Łatwo się domyślić, na czym może się skończyć. Wszystko byłoby naprawdę wspaniale, gdyby nie to, że Miles jest zastępcą szeryfa, a nierozwiązana dwa lata temu sprawa powraca i bardzo utrudnia mu normalne funkcjonowanie. Sparks nie byłby sobą, gdyby nie postarał się wpleść w miłosną historię tragedii. Tak jest i w tym wypadku. Bo to nieważne, że Jonah akceptuje Sarę, jej wybredna matka - Milesa, a Miles - okropną zieloną kurtkę, za dużą o dwa numery. W obliczu nieszczęścia sympatyczny Miles z odpowiedzialnego, statecznego mężczyzny zmienia się w wyrachowaną bestię, pozbawioną skrupułów i współczucia ...

Opinie o książce - Na zakręcie

Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2016-03-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiażki 2016, Mam, Przeczytane w 2016,
Nie będę się tu wiele rozpisywać ....to trzeba samemu przeczytać i ocenić :)
Avatar użytkownika - alams
alams
Przeczytane:2016-01-30, Ocena: 6, Przeczytałam, przeczytam 52 książki,
super polecam moim zdaniem najlepsza książka Sparksa trzymająca w tajemnicy sprawa, miłość strata Polecam
Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Książkę czyta się bardzo szybko, jednak widoczne jest to, jak bardzo w swoim napięciu odbiega od innych powieści tego autora
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2016-05-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bardzo mnie wkręciła ta powieść od samego początku. Polecam!
Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2016-04-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek w 2016,
Książkę wypożyczyłam, bo uwielbiam powieści Nicolasa Sparksa. Niestety " Na zakręcie" wypada bardzo przeciętnie w porównaniu z innymi książkami autora. Miles Ryan szeryf, który samotnie wychowuje syna Jonaha po tragicznej śmierci żony i jego obsesją staje się schwytanie sprawcy. Pewnego dnia poznaję Sarah nauczycielkę syna i nie trudno się domyślić co dzieje się dalej, Już od samego początku miałam wrażenie, że gdzieś kiedyś widziałam podobny film i czułam kto był sprawcą wypadku, w którym zginęła żona Milesa. Jeśli ktoś nigdy nie czytał książek Sparksa polecam zacząć od innej np. Pamiętnika, Listu w butelce.
Avatar użytkownika - Pilar
Pilar
Przeczytane:2015-08-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2015,
opowieść o mężczyźnie samotnie wychowującym swojego synka. Jego obsesja jest schwytanie sprawcy śmiertelnego potrącenia jego żony.
Fortuna kołem się toczy To przysłowie idealnie odzwierciedla treść utworu, który przekazuje, że w życiu są zdarzenia na które nie ma się żadnego wpływu. W pewnym momencie szczęśliwe życie pryska jak bańka mydlana i nasuwa się pytanie czy po takiej tragedii można być jeszcze szczęśliwym. Główny bohater Miles Ryan jest szeryfem samotnie wychowującym dziewięcioletniego syna. Mężczyzna wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanej żony Missy i każdego dnia żyje obsesją schwytania sprawcy, który dwa lata temu potrącił jego żonę nie udzielając jej pomocy i zbiegając z miejsca wypadku. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Ryan codziennie wspomina swoją żonę, oglądając nagrane filmy i nie chce angażować się w nowy związek. Kiedy jednak poznaje Sarę Andrews wychowawczynię Jonaha na rozmowie o postępach syna w nauce sytuacja się zmienia. Obydwoje dochodzą do wniosku, że rewelacyjnie się rozumieją, jakby znali się od zawsze i mają za sobą ciężkie przejścia, Sara próbuje dojść do siebie po rozwodzie z mężem, a Miles stara się żyć normalnie po stracie żony i zapewnić Jonahowi szczęśliwe dzieciństwo.Miles żywi do Sary głębokie uczucia, jednak początkowo nie ma odwagi się przed nią do tego przyznać, Sara odkrywa, że mężczyzna także nie jest obojętny, ale boi się, że jeśli się zwiąże z Milesem przeżyje rozczarowanie tak jak z byłym mężem. Jednak mimo obaw są zdecydowani spróbować, jednak pewne wydarzenie wystawi ich miłość na ciężką próbę. Kto tak naprawdę jest sprawcą wypadku i czy to odkrycie zmieni relacje między Milesem i Sarą? "Na zakręcie" wciągnęło mnie , wzruszyło i trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Nicholas Sparks doskonale wykreował bohaterów, przedstawił w powieści ich uczucia i spostrzeżenia, uznanie także się należy za rozdziały, gdzie głos zabiera osoba, która przyczyniła się do śmierci żony Milesa. To intryguje czytelnika, kim jest ten człowiek , wyjaśnia się to dopiero pod koniec powieści, ale nie zdradzę nic po co psuć sobie radość z lektury. Piękna i wzruszająca historia o nieszczęściu, które zmieniło wiele w życiu osób , ale też o miłości i nadziei, że w życiu czasami jest jak po burzy zawsze świeci słońce. Po przeczytaniu książki z żalem ją odłożyłam wiedząc, że to już koniec, ale to powieść do której zawsze się wraca.
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-04-30, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
Opinia pochodzi z mojego konta LC http://lubimyczytac.pl/ksiazka/213788/na-zakrecie/opinia/25776169#opinia25776169 W przypadku na ratunek też zaznaczyłam przeciętną, ale ta w swojej przeciętności wypada równiej, linearna nie mam wrażenia że to 2 osobne historie, ciekawy zabieg wprowadzenia narratora, który okazuje się... podobała mi się ta książka chociaż dała się odłożyć do tego stopnia że mając do dokończenia 40 stron robiłam to w 2 dni, od pewnego momentu wiadomo co się zdarzy, fabuła też jest powtarzalna, ale nie miałam wrażenia przegięcia totalnego, jak często bywało gdy czytałam "na ratunek" A poza tym jest to w jakiś sposób historia prawdziwa..
Avatar użytkownika - magdalena_emilka
magdalena_emilka
Przeczytane:2014-08-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Różne różności,
Niesamowita i zaskakująca
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-08-05, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Nicholas Sparks to autor po którego zawsze chętnie sięgam. "Na zakręcie" to kolejny utwór, który potwierdza wyjątkowość pisarza. Być może dla niektórych jego powieści to zwykłe romanse - raz kończące się happy endem, a raz dramatem. "Na zakręcie" ma zarówno happy end, jak i dramat. Opowieść o dwojgu ludzi zagubionych w życiu, poszukujących miłości - niby taka jak każda a jednak inna, gdyż Milesa i Sarę poróżniła jedna ważna kwestia. O tym jak przezwyciężyli oni swoje kłopoty związane ze śmiercią żony Milesa czytelnik musi przekonać się czytając utwór, ale jedno jest pewne - tym razem miłość zwyciężyła.
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2012-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Przeczytałam jednym tchem i cieszę się że mam ją w swoich zbiorach, bo w każdej chwili mogę do niej wrócić. Polecam
Avatar użytkownika -

Uwielbiam tą książkę i nigdy się to nie zmieni. Powieść ta opowiada o bolesnej stracie kobiety, którą kocha się nad życie. O poszukiwaniu sprawcy, który winien jest całemu wypadkowi. Kiedy główny bohater traci wiarę w to, że zakocha się po raz drugi, niespodziewanie miłość znajduje się tuż obok. Gdy wszystko jest jak w bajce, nagle ujawnia się sekret, który niszczy wszystko. Lecz prawdziwa miłość zawsze zwycięży.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Sara i Miles- bajkowa para,a jednak brutalna codzienność aplikuje im bardzo gorzką pigułkę... PRAWDĘ z którą nie zawsze łatwo i szybko można się pogodzić, ale TRZEBA!!! Miłość zwycięża, Prawda wyzwala!!! Piękne...

To już moja kolejna książka Sparksa. Cztałam już lepsze. Dla mnie to połączenie obyczajówki z romansem z dodatkiem wątku kryminalnego. Początek nudny, potem trochę się rozkręca. Niektóre dialogi banalne. Książkę czyta się lekko i szybko, dość przewidywalna. W połowie domyśliłam się kto był sprawcą wypadku. Autor porusza temat miłości, nienawiści ale także wybaczania. Kobieca lektura.

On samotny wdowiec z synem ona rozwodka. Troche zawilosci,odrobina tajemnicy i wielkie uczucie ,ktore musi przetrwac sporo . Lekki romans .Ciekawa  ksiazka ,aczkolwiek troche za bardzo ckliwa jak dla mnie.Nic dodac ,nic ujac.

Avatar użytkownika - kanon
Przeczytane:2017-06-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017,
Pamiętnik
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Pamiętnik

W starym wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej...

Ślub
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Ślub

Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi układają mu sie...

Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek