Nadia

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-06-28
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382025989
Liczba stron: 270
Tytuł oryginału: Nadia

Ocena: 5 (2 głosów)

Fascynujący thriller psychologiczny o obsesji, podwójnej lojalności i przekraczaniu ostatecznej granicy Wyobraź sobie, że zostajesz skazana na dożywocie, choć twierdzisz, że jesteś niewinna. Żeby przeżyć, musisz zacząć wierzyć w to, co ci mówią. Że zabiłaś męża... Linda Andersson miała wszystko. Jako dziecko często występowała z mamą, powszechnie uwielbianą piosenkarką Kathy, i cały kraj znał ją jako Słoneczną Dziewczynkę. Po latach wyszła za Simona, także znanego artystę. Kiedy jednak Kathy zapadła na śmiertelną chorobę wymagającą od Lindy pełnego zaangażowania, wyszła na jaw niewierność Simona. Obecnie Linda odsiaduje wyrok dożywocia za zabicie męża, w najniebezpieczniejszym szwedzkim więzieniu dla kobiet. Nikt, nawet jej siostra, nie uważa jej za niewinną.. Żeby się nie załamać, Linda musi zapomnieć o wcześniejszym życiu. Przestać obsesyjnie zadawać sobie pytanie, co tak naprawdę się wydarzyło. Nagle jednak dzieje się coś, co każe jej zakwestionować wszystko co wie o nocy, gdy jej życie legło w gruzach. Gdy obudziła się cała we krwi. Gdy policjanci kazali jej wyjść z rękami nad głową. Była Słoneczną Dziewczynką. Teraz jest Potworem...

Tagi:

Kup książkę Nadia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Nadia

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-07-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

,, Zanim zasypiam w ramionach Alexa, zdaję sobie sprawę, że mogę swobodnie oddychać. Odkąd go poznałam, nie budzę się już z czarną przepaścią pod stopami ani z poczuciem pustki, przebywania w próżni.
Kocham i jestem kochana, więc istnieję".

Już nie pamiętam kiedy było mi dane przeczytać tak zatrważający thriller psychologiczny. Jest potworny i nie do przewidzenia. Ilekroć natrafiacie na jakiś trop, tylekroć później przekonujecie się, że to nie prawda. Nie wierzcie tutaj bohaterom, gdyż wasze zdanie przerobią na mielonkę z której wyjdzie ser, nie kotlety. Będą bardzo przekonywujący, uwierzycie w ich zeznania, będziecie im współczuć, ale to wszystko jest niepotrzebne. Niekiedy oni sami nie wiedzą dlaczego postępują tak a nie inaczej. Historia Lindy będzie bardziej przerażająca niż los jaki ją spotkał. W jednej chwili jest na wolności, a drugiej siedzi za popełnienie zabójstwa i nawet nie wie dlaczego. Wie, że ktoś ją wrabia, tylko nikt nie chce jej uwierzyć. W więzieniu zostaje poważnie okaleczona i zaprzyjaźnia się z osobą, której wszyscy się boją. Sama zaczyna bywać bezduszna i agresywna, choć według niej to inni chcą ją wrobić. Wciąż nikt jej w nic nie wierzy. Odwróciła się od niej rodzina i chłopak z którym marzyła, że stworzą wspaniałą przyszłość. Czy jednak musiała być tak ślepa? Dlaczego za każdym razem jej zeznania się różnią od innych? Bardzo chce wznowić śledztwo, ale nikt nie chce jej pomóc. Dodatkowo niedługo później traci więzienną przyjaźń. Zastanawia się jak bardzo los jeszcze chce ją doświadczyć. Prosi adwokata by się za nią wstawił, ale jej wspomnienia nie wystarczają, by wznowić śledztwo. Musi zatem zdarzyć się coś, co sprawi, że prawda wyjdzie na jaw. Ale co to będzie, to już sami musicie przeczytać:-)
Książkę czytałam pod ogromnym napięciem, nie potrafiłam się od niej oderwać. Byłam zła na każdego, kto przerywał mi czytanie. Powiedzieć, że jest wciągająca, to za mało. Ona was pochłonie, sprawi, że historia Lindy będzie się objawiała w waszych snach. Te mnożące się pytania były strasznie wyczerpujące, ale choćby nie wiem ile czasu życia wam zostało, bardzo będziecie pragnęli doczytać ją do końca. To jakby czuwać przy najbliższej osobie, która niebawem odejdzie do innego świata. Jest po prostu tak niesamowita jak tęcza na niebie, gdzie wszyscy ją widzą ale nikt jej nie dotknął. Nieprawdopodobnie dobry styl pisarski, pięknie przedstawieni bohaterowie i akcja, która wbija w fotel. Prawda, która choć wyczekiwana, to jednak poznana staje się największy wrogiem. Każda senność znika, kiedy zaczynacie ją czytać, a na końcu analizujecie każde zdarzenie, jakby od tego zależało wasze życie.
Historia z teraz i ze wspomnień, by ujrzeć książkę dwojgiem oczu. Już dawno nie byłam tak podekscytowana pisaniem recenzji. Nieskończenie będę ją polecać!!!

Link do opinii
Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-07-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

Była Słoneczną Dziewczynką. Teraz jest Potworem...

 

Wyobraź sobie, że zostajesz skazana na dożywocie, choć twierdzisz, że jesteś niewinna. Żeby przeżyć, musisz zacząć wierzyć w to, co ci mówią. Że zabiłaś męża... Linda od zawsze miała wszystko. Jako dziecko występowała z mamą na scenie, później wyszła za artystę Simona. Jednak sielanka nie może trwać wiecznie. Kathy - matka Lindy zapada na śmiertelną chorobę, która wymaga od córki pełnego zaangażowania. To wtedy okazuje się, że Simon wcale nie był wierny kobiecie. Czy zdradzona kobieta była w stanie zabić? Co dokładnie wydarzyło się w dniu, gdy życie Lindy wywróciło się do góry nogami?

 

Uwielbiam skandynawskie kryminały ze względu na ich specyficzny klimat. Jednak muszę przyznać, że ,,Nadia" wywarła na mnie bardzo mieszane uczucia. Lubię, gdy książka ciekawi i wciąga już od pierwszych stron. Niestety w tym przypadku według mnie na początku wiało straszną nudą. Otrzymujemy wiele opisów z dawnego życia naszej głównej bohaterki i zero akcji. Powodowało to u mnie ogromne znużenie pomimo tego, że autorka ma naprawdę przyjemne pióro i całość czytało się dość szybko. Jednak bardzo się cieszę, że się nie poddałam, bo od połowy zrobiło się znacznie lepiej! To tam akcja zdecydowanie się rozkręciła. Autorka snuje coraz to ciekawsze intrygi, stawia przed nami nowe tropy i wodzi nas za nos. Było tajemniczo, dało się odczuć napięcie. Tak naprawdę ciężko przewidzieć co za chwilę się wydarzy. Samo zakończenie wbija w fotel i kompletnie się czegoś takiego nie spodziewałam. I tutaj właśnie okazuje się, że ten nużący początek był bardzo potrzebny. Potrzebny, aby wszystko dobrze zrozumieć i przede wszystkim zrozumieć bohaterkę, która została wykreowana na naprawdę ciekawą postać. 

 

,,Nadia" to książka, która naprawdę mnie zaskoczyła. Po średnim stracie zakończenie było bardzo miłym zaskoczeniem. Zdecydowanie polecam! 

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy