Najsłabsze ogniwo

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-09-29
Tytuł oryginału: Najsłabsze ogniwo

Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.
Spokojna podtoruńska wieś i kapryśne lato 2019 roku.

Znany pisarz powieści obyczajowych, Piotr Warot, przeżywa najpotworniejsze wakacje swojego życia. W tajemniczych okolicznościach znika jego brat z dziewczyną. Policjanci podejrzewają, że Aleks i Alina wyskoczyli na krótki romantyczny urlop i odcięli się od świata. Jednak kiedy oboje milczą zbyt długo, Piotr nie ma wątpliwości, że stało się coś złego.

Tylko co stało się z Aleksem i Aliną oraz kto stoi za ich zaginięciem? I dlaczego – w tym samym czasie – nastoletni syn sąsiadów ucieka z domu? Czy to możliwe, że coś łączy obie te sprawy?

Aby poznać prawdę, Warot będzie musiał wyplątać się z pajęczyny pełnej kłamstw, którą tkają także jego najbliżsi. A w solidnym i trwałym łańcuchu tajemnic trudno trafić na jedno, najsłabsze ogniwo…

Ekscytujący thriller o sile rodzinnych więzów i o złu przekraczającym niepostrzeżenie próg każdego domu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tagi: bóg

Kup książkę Najsłabsze ogniwo

Opinie o książce - Najsłabsze ogniwo

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2022-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani."

Spokojna podtoruńska wieś i kapryśnie lato 2019 roku.

Piotr Warot wiedzieć spokojne życie na wsi u boku żony i dzieci. Wydawać by się mogło, że nic nie jest w stanie tego zepsuć. Pewnej nocy wszystko się zmieni, gdy znika Aleks, młodszy brat Piotra. Początkowo Piotr nie jest tym mocno zaniepokojny, jednak gdy znika Alina, dziewczyna Aleksa, Piotr zaczyna podejrzewać, że stało się coś złego.
W tym samym czasie znika syn sąsiadów. Jak się okazuje, Piotr był ostatnią osobą, która widziała Kubę. Gdzie podział się nastolatek? Czy jego zniknięcie ma coś wspólnego z zaginięciem Aleksa i Aliny? Warot postanawia sam rozwiązać zagadkę, jednak by poznać prawdę musi wyplątać się z pajeczyny kłamstw, którą utkali jego najbliżsi.

Robert Małecki to autor, po którego książki sięgam w ciemno  jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Tak było również tym razem. Akcja powieści toczy się niespiesznie a napięcie budowane jest stopniowo, dzięki temu od książki ciężko jest się oderwać. Intrygująca fabuła pełna kłamstw i mrocznych sekretów, w której wszystko jest możliwe. Do samego końca nie jesteśmy pewni rozwiązania zagadki i to w książkach Małeckiego lubię najbardziej.
Polecam!

Avatar użytkownika - werson2
werson2
Przeczytane:2022-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam, wypożyczone,

Bardzo dobra książka. Autor stopniuje napięcie, miesza wątki, budzi wątpliwości i różne scenariusze. Szybko się czyta. Zaskakujące zakończenie. Świetna. Polecam !

Porzuć swój strach
Robert Małecki 0
Okładka ksiązki - Porzuć swój strach

Marek Bener, dziennikarz i właściciel lokalnego tygodnika, podejmuje się odnalezienia zaginionej maturzystki. Znużony sierpniowym upałem odkrywa kolejne...

Zadra
Robert Małecki 0
Okładka ksiązki - Zadra

Są kości i ślady, które rzucają nowe światło na tajemnicze zaginięcie pary studentów. Jednak zmowa milczenia trwa od lat. Kiedy w podchełmżyńskim...

Królewska rozgrywka
Melisa Łada