Narrenturm. Audiobook

Wydawnictwo: SuperNowa
Data wydania: 2009-02-05
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-913156-3-7
Czas trwania:23 godz.50 min min.
Czyta: Krzysztof Gosztyła, Maciej Gudowski, Lesław Żurek, Henryk Talar, Krzysztof Wakuliński i inni

Ocena: 5 (5 głosów)

Wystarczy uruchomić wyobraźnię i śledzić losy głównego bohatera Reynevana, który oddając się rozkoszom miłości zostaje podstępnie zaatakowany i staje w obliczu śmierci. Będziemy mogli wsłuchać się w odgłosy erotycznego upojenia i brutalnej walki. "Narrenturm" to pierwszy z trzech tomów Trylogii Husyckiej - cyklu historyczno-fantastycznego o wojnach husyckich, których akcja toczy się w piętnastym wieku na terenie Czech, Moraw, Śląska, Węgier, ówczesnej Polski i Niemiec. Sapkowski w niepowtarzalnym stylu opisuje okrucieństwo wojny, zwłaszcza bratobójczej i piętnuje nietolerancję religijną. W swojej powieści stworzył szereg barwnych postaci, którym przyszło żyć w czasach pogardy. Główny bohater - Reynevan z Bielawy - medyk, romantyczny kochanek i z konieczności husycki szpieg, określa sam siebie jako Ślązaka – nie Czecha ani Niemca, ani tym bardziej Polaka, choć biegle posługuje się językami wszystkich tych nacji. Studiował w Pradze, ale w trakcie swych rozlicznych peregrynacji odwiedził wiele czeskich i śląskich miast i miasteczek. Miejsca owe opisał Sapkowski z niezwykłym pietyzmem: średniowieczna Praga i Wrocław pod jego piórem wprost tętnią życiem. Wieloletnia, wręcz benedyktyńska kwerenda historyczna, jaką przeprowadził autor Trylogii została doceniona przez czytelników i recenzentów.

Kup książkę Narrenturm. Audiobook

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Narrenturm. Audiobook

Avatar użytkownika - granat86
granat86
Przeczytane:,
Sapkowski w tej książce daje nam obraz zupełnie odmienny niż ten znany nam z serii książek o Geraldzie. Narrentum posiada w sobie nieco tła historycznego, odnosi sie do wojen husyckich.
Link do opinii

CYKL: "TRYLOGIA HUSYCKA" (TOM I)

Czyn, którego dopuścił się Reynewan, sprawia, iż młodzieniec, chcąc nie chcąc udaje się w wędrówkę między innymi na Węgry. Towarzyszą mu przy tym różni ludzie, których poznaje w różnych, nie zawsze korzystnych okolicznościach.

Dziwne, tajemnicze, niewyjaśnione morderstwa, miłość, pościg za Reynewanem, czary i inne tym podobne - to główne tematy tej części trylogii. Wszystko to, osadzone w średniowieczu.

Plusem opowieści są - niekiedy - pojawiające się humorystyczne akcenty oraz sama historia, która jest dość złożona i ogólnie ciekawa. Natomiast największym plusem dla tego wydania (jako, iż oceniam audiobook) jest jego nietuzinkowa interpretacja, która swoim wykonaniem przypomina bardziej słuchowisko, aniżeli typowy audiobook czytany przez jednego lektora. Mamy tu wielu lektorów, którzy w swoje role weszli bardzo naturalnie. Dodatkowo na plus bardzo klimatyczna muzyka i dźwięki w tle. Całokształt wypada rewelacyjnie.

Minusem jest według mnie za dużo łacińskich słówek, zdań używanych przy zaklęciach, modlitwach bądź wtrącanych ni stąd ni z owąd - dosyć często.

Jeśli mam oceniać audiobook tylko z punktu widzenia samego wykonania to uznałabym go jako rewelacyjny. Jednakże w mojej ocenie ujmuję treść, a ta jest dobra.
 

Link do opinii
Avatar użytkownika - JoannaKa
JoannaKa
Przeczytane:2018-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Słuchałam audiobooka. Szczerze? Myślę, że nigdy bym nie przeczytała takiej książki w tradycyjnej wersji papierowej. Audiobooka mam w telefonie i słucham-czytam w "międzyczasie". Uśmiałam się nie raz przy tej książce. Ciekawa, wartka akcja, chce się wiedzieć co będzie dalej, dobry humor, sporo drastycznych opisów. Tak mi się spodobało, że sięgam po następną część

Link do opinii
Avatar użytkownika - Shatti
Shatti
Przeczytane:2016-01-22, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - SpitefulWraith
SpitefulWraith
Przeczytane:2012-07-28, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-06, Przeczytałem, Mam,
wspaniała, zaskakująca powieść
Link do opinii
Inne książki autora
Wiedźmin. Gra wyobraźni
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Wiedźmin. Gra wyobraźni

Czy czytając książki Sapkowskiego choć przez chwilę chciałeś przenieść się do świata Wiedźmina Geralta? Książka ta jest metodą przeniesienia się na Kontynent...

Maladie i inne opowiadania
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Maladie i inne opowiadania

Najlepsze z najlepszych. Barwne i przewrotne. Zbiór zawiera dziesięć opowiadań Andrzeja Sapkowskiego pisanych w różnych okresach życia i poruszających...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje