Narzeczona na chwilę

Ponad milion odsłon na Wattpadzie!
On pilnie potrzebuje fałszywej narzeczonej.
Ona być może zagra w tej farsie.
Mackenzie Wilson z powodu tragicznego wypadku samochodowego swojej siostry i jej męża musiała rzucić studia i zająć się małą siostrzenicą. Podjęła więc pracę sprzątaczki w firmie Warrick Industries.
Pewnego dnia, sprzątając biura znajdujące się na najwyższych piętrach budynku, przypadkiem spotyka prezesa firmy. Po krótkiej wymianie zdań Quinten Warrick postanawia zatrudnić ją jako asystentkę. Ich współpraca dobrze się zapowiada.
Wkrótce okazuje się, że Quinten ma pewien problem. Jego dziadek, założyciel firmy, obiecał przekazać swoje udziały wnukowi tylko wtedy, gdy ten ożeni się przed trzydziestym rokiem życia. Mężczyzna ma dwa tygodnie, żeby znaleźć narzeczoną i sfinalizować związek.
Kiedy razem z przyjacielem Tierrym zastanawia się, co w tej sytuacji zrobić, Mackenzie wchodzi do gabinetu swojego szefa.
Okaże się, że być może będzie mogła pomóc Quintenowi w uporaniu się z małżeńskim problemem.

Informacje dodatkowe o Narzeczona na chwilę:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-04-01

Kup książkę Narzeczona na chwilę

Narzeczona na chwilę - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021, E-booki, Romans, 52 książki 2021,

Każda książka mi coś przypomina. Czy to inną powieść czy film. W tym przypadku jest to film. A to należy do rzadkości, gdyż mało oglądam. Cały mój czas pochłaniam książki. "Narzeczona na chwilę" Moniki Serafin z pewnością jest książką, którą warto przeczytać. Pomijając to, iż porusza ona wiele ważnych tematów to jest ona po prostu prawdziwa. Nie ma zbędnych wątków. Wszysrko płynie swoim rytmem. Nie jest pisane na siłę. A główna bohaterka jest niesamowita. Od razu poczułam do niej sympatię. Jest taka prawdziwa. Niczego nie udaje. Jest po prostu sobą.
Powieść należy do romansu. Nie jest to erotyk, co zdecydowanie jest plusem.
Mackenzie Wilson z powodu tragicznego wypadku samochodowego swojej siostry musiała rzucić studia i zająć się siostrzenicą. Podjęła pracę jako sprzątaczka. Pewnego dnia sprzątając poznaj prezesa firmy, który postanawia zatrudnić ją jako asystentkę. To w sumie jedyny fragment, który wydał mi się mało prawdopodobny jednak nie umniejsza on wartości książki. W końcu ta dwójka musiała się jakoś poznać.  W każdym razie Quinten pilnie potrzebuje kobiety, która zgodzi się udawać przed jego dziadkiem jego narzeczoną. Mężczyzna ma tylko dwa tygodnie żeby znaleźć odpowiednią kandydatkę. Postanawia wciągnąć swoją asystentkę w tę całą farsę.
Mimo tego, iż historia może wydawać się mało prawdopodobna napisana jest bardzo realistycznie i nie mogę się doczekać kontynuacji.
Powieść porusza takie tematy jak miłość, pieniądze, brak zrozumienia, samotność, ból, śmierć, rodzina.
Autorka pisze lekkim piórem, a powieść sama się czyta.
Historia tej dwójki zdecydowanie mnie wciągnęła. Od dłuższego czasu chciałam ją przeczytać, ale długo z tym zwlekałam, gdyż wiedziałam czym to się skończy i miałam rację.. a teraz zostaje mi tylkp czekać, aż będę mogła przeczytać drugi tom.Lekka powieść wprost idealna na wieczór..

No to na koniec zostało mi chyba tylko polecenie tej książki i życzenie miłego czytania.

Avatar użytkownika - judytaszostak
judytaszostak
Przeczytane:2020-09-20,

Mackenzie Wilson opiekuje się osieroconą 10-cio letnią siostrzenicą Jade. Odkąd zostały same na świecie Mackenzie musiała rzucić studia i zacząć zarabiać na utrzymanie. Pracuje jako sprzątaczka w biurowcu. Pewnego dnia musiała zastąpić inną pracownicę sprzątając najwyższe piętra . Tak oto przypadek sprawił że spotkała samego prezesa Warrick Industries - Quintena Warricka . Zrobiła na nim dobre wrażenie , zatrudnił ją na stanowisko swojej asystentki. Wyobrażacie sobie szok jakiego doznała otrzymując propozycję? Myślała że to żart , nie codzień zdarza się taki awans. Ale jest to dla niej przepustka do lepszego życia .
Quinten także jest samotny , stracił rodziców mając trzynaście lat, wychowali go dziadkowie . Dziadek Hank założyciel firmy , przypomina wnukowi , że przekaże mu swoje udziały w firmie jeśli przed 30 urodzinami ten się ożeni. Niestety zostały tylko dwa tygodnie a Quinten nie ma nawet dziewczyny. Wraz z przyjacielem Tierrym wpadają na pomysł by przedstawić dziadkom udawaną narzeczoną, kiedy nagle do biura wchodzi Mackenzie, wierzą że ona będzie się nadawała do tej roli .
Plan zakładał by oszukać tylko dziadków , jednak okazuje się że to nie możliwe . Czy uda im się oszukać wszystkich ?

Bardzo udany debiut Moniki Serafin , autorka ma lekkie pióro, czyta się przyjemnie .
Ciekawi bohaterowie , wciągająca fabuła, nie przesłodzona , ale urocza . Opowiedziana z perspektywy dwojga głównych bohaterów , dzięki czemu czytelnik dobrze pozna uczucia każdego z nich. Akcja nie pędzi , ale też nie jest rozwleczona na siłę . Czekam na drugi tom tej niesamowitej historii , jestem bardzo ciekawa co jeszcze spotka Mackenzie i Quintena , czy ich znajomość przerodzi się w coś więcej niż układ szef - pracownica ...

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-06-19, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam na półce,

Gdy tylko otrzymałam tę książę do recenzji byłam naprawdę zdziwiona, iż jest dosyć gruba. Jednak to mnie nie zniechęciło.

Podczas czytania niestety za bardzo mnie nie porwała. Uważam, że początek był dosyć nudny, jednak mam zasadę, że zawsze daje szansę książce aż do ostatniej strony. I się nie zawiodłam.

Gdy dotrwałam do momentu intrygi naszych głównych bohaterów, to muszę przyznać, iż z przyjemnością przewracałam kartki by dowiedzieć się jak to się dalej potoczy.

Nie raz próbowałam postawić się w sytuacji Mackenzie i zastanowić się jak bym postąpiła.

Co do postaci to główną bohaterkę bardzo polubiłam, jest taką zwykłą dziewczyną jak większość z nas. Natomiast Quinten w pewnych momentach mnie drażnił. Z jednej strony rodzinny i przyjacielski mężczyzna, a z drugiej rozpuszczony facet, który uważa, że może wszystko. Jednak czasami warto poczekać by zauważyć przemianę z bestii w księcia.

Co do zakończenia, to zaintrygował mnie na tyle, że już nie mogę doczekać się kolejnej części 🤩.

Bardzo spodobał mi się pomysł na książkę niczym amerykański romans. Historia Kopciuszka, który otrzymuje szanse na lepsze życie. Jednak czy w lepszym życiu będzie miejsce na miłość? Cóż o tym musicie przekonać się sami.

Ta książka jest naprawdę udanym debiutem autorki. Wiadomo historia nie wszystkim musi się podobać, bo każdy z nas ma inny gust. Jednak, jeśli szukacie książki na letnie wieczory to uważam, że warto sięgnąć po tę historię.

Avatar użytkownika - Justyna97
Justyna97
Przeczytane:2021-09-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021, Audiobooki,

Mackenzie Wilson szybko awansuje na asystentkę szefa. Mężczyzna wkrótce stawia jej propozycję, którą ciężko odrzucić. Dziewczyna zastanawia się jakie konsekwencje będzie miała jej decyzja.

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-06-04, Ocena: 4, Przeczytałem,

„Postawiono mnie przed wyborem: wolność albo praca – odbiorą mi jedno albo drugie”.

Mackenzie Wilson to pełna wewnętrznego ciepła, młoda dziewczyna. W wyniku tragicznego wypadku samochodowego ginie jej siostra wraz ze swoim mężem, osieracając ośmioletnią Jade. Mackenzie porzuca wymarzone studia, aby zająć się siostrzenicą. Podejmuje pracę, jako sprzątaczka w firmie Wariick Industries. W wyniku zbiegu pewnych okoliczności trafia na samego prezesa firmy, a ten proponuje jej pracę asystentki. Mackenzie szybko odnajduje się w nowych obowiązkach. Obydwoje są bardzo zadowoleni ze współpracy. Quinten Warrick jest milionerem, pewnym siebie, prezesem. Nie chce się wiązać na stałe. Zbliżają się jego trzydzieste urodziny. Dziadek, założyciel firmy przypomina mu o warunkach przekazania mu firmy. Quinten musi się ożenić do trzydziestki, albo nici z przekazania mu firmy. Zdesperowany wraz z przyjacielem wpada na szalony, oryginalny pomysł. Wynajmą mu narzeczoną.

Autorka porusza cały szereg trudnych i złożonych życiowych problemów. Śmierć najbliższych, samotność, brak oparcia w kimkolwiek. Ogromna odpowiedzialność za dziecko, któremu trudno pogodzić się ze śmiercią rodziców. Poświęcenie, bezwarunkowa miłość i odpowiedzialność. Pracoholizm, niechęć do stałych związków, obawa przed zaufaniem, zaangażowaniem. Intrygi, tajemnice, niedomówienia. Brak szczerych rozmów, otwarcia się na drugą osobę, co ułatwiłoby porozumienie i dało wzajemne zrozumienie. Bez szczerych, wyjaśniających trudne sytuacje rozmów, nie da się stworzyć poprawnych relacji. Tak niewiele czasami potrzeba, ale duma i własne, wybujałe ego, uniemożliwiają dojście do szczerego porozumienia.

Miałam wrażenie, że książka jakby sama się przeczytała. Idealna odskocznia od codzienności. Zakończenie wywołało we mnie niedowierzanie i sprzeciw. To nie może się tak skończyć! Z niecierpliwością czekam na cd. Polecam wszystkim romantycznym duszą :)

"Narzeczona na chwilę" to taka współczesna wersja Kopciuszka. Mamy ubogą Mackenzie, bogatego prezesa wielkiej firmy Quinten'a, piękny bal charytatywny... Tylko czy zakończenie będzie równie baśniowe jak u braci Grimm?? A może we współczesnym świecie nie zdarza się już "życie długie i szczęśliwe..."?
Bohaterka powieści staje przed bardzo trudnym wyborem, kiedy jej pracodawca zwraca się do niej z propozycją, żeby została jego narzeczoną. Jakie motywy kierują mężczyzną? Jakie będą konsekwencje wyboru, którego dokona Kenzie? I czy to możliwe, że decyzja już dawno została podjęta przez los?

"-A ty wierzysz w takie rzeczy jak karma?
– Nie – odpowiedział, kręcąc głową. – Ja wierzę w wybory. Sami podejmujemy decyzje, a później musimy żyć z ich konsekwencjami."

Z pewnością pomysł na książkę jest ciekawy. Sposób przedstawienia historii również nie rozczarowuje - czyta się ekspresowo. Historia zawładnie sercem czytelników spragnionych romantyzmu i baśniowej magii.