Nicolas. Bezlitosna siła

Tom 6 cyklu Bezlitosna siła

Bohaterowie bestsellerowej serii Bezlitosna siła wracają na ring! Jesteście gotowi na wielki finał tej walki?

Nicolas ma jeden cel - chce pomścić brata i zniszczyć chłopaków z Panta Rhei.

Sara jest utalentowaną i delikatną dziewczyną po przejściach.

On zbliża się do niej, by spełnić swój plan zemsty.

Co okaże się silniejsze: wieloletnia nienawiść czy rodząca się miłość?

Nicolas trenuje w klubie starego Darylskiego i chce doprowadzić do walki z Kastorem, aby pomścić śmierć brata, Adriana Brody-Brodawskiego. Mieszka na wrocławskiej Polance i prowadzi klub nocny w Leśnicy.

Jego sąsiadką jest Sara Karwak, córka alkoholika. W ich mieszkaniu ciągle odbywają się imprezy. Dziewczyna pięknie rysuje i zbiera pieniądze na kurs przygotowawczy na ASP.

Pewnego razu Nicolas pomaga Sarze uwolnić się od napastującego ją kumpla brata. Od tamtej pory spotykają się coraz częściej, a Nico dowiaduje się, że dziewczyna jest podopieczną fundacji FemiHelp, prowadzonej prze Liwię, żonę Marsa. Zbliża się do Sary jeszcze bardziej, aby wykorzystać jej znajomość z Kastorem i resztą. Wkrótce łapie się na tym, że delikatna młoda kobieta zaczyna coraz więcej dla niego znaczyć.

Sara ma problemy z bratem, Waldkiem, Kosą, który handluje narkotykami dla gangusa o pseudonimie Kieł. Okazuje się, że Kieł chce zainwestować w walkę Kastora z Nicolasem i zaczyna grozić dziewczynie. Nico, chcąc chronić ukochaną, zmusza Kastora do walki.

Jak zakończy się starcie w oktagonie?

Informacje dodatkowe o Nicolas. Bezlitosna siła:

Wydawnictwo: Słowne
Data wydania: 2022-06-01

Kup książkę Nicolas. Bezlitosna siła

Nicolas. Bezlitosna siła - opinie o książce

Mikołaj Brodawki jest znany w środowisku jako Nicolas. Jego życie napędza zemsta. Musi pomścić śmierć brata, a za tym według niego stoją chłopcy z Panta Rhei. Dlatego też zrobi wszystko aby stanąć na deskach twarzą w twarz z Kastorem.
   Sara Karwak jest sąsiadką Mikołaja. Po śmierci matki ojciec popadł w alkoholizm a brat Waldek w nieciekawe towarzystwo. Podczas jednej z imprez w domu dziewczyna kumple brata ją napastuje. Sarze udaje się uciec i szuka pomocy u przystojnego sąsiada.
   Znajomość wbrew pozorom powoli się zacieśnia. Dziewczyna jest oczarowana Nico. Nie wie tylko, że on trzyma się z nią tylko przez wzgląd na to, iż ma kontakt z kobietami jego wrogów.
   Czy Nico doprowadzi sprawę do końca? Czy Sara wpłynie na niego? Co takiego się wydarzy w jej domu? A jaka jest prawda?

Kolejny waleczny, pokiereszowany za mną. Jako recenzentka zawsze sobie istotniejsze sprawy notuję aby niczego nie przeoczyć. W 90% czytanych przeze mnie książek tak właśnie robię. Lecz "Nicolas" to jedna z tych historii, którą pochłonęłam z każdym przeczytanym słowem. Nie potrzebowałam notatek. Chłonęłam informacje niczym gąbka. Wyobraźnia, dzięki plastycznym opisom co rusz podsyłała projekcje, które powodowały, że czułam się jakbym oglądała film na wielkim ekranie.
   Autorka kolejny raz zaserwowała mi masę emocji i wrażeń. Pokazała piękno uczucia a także życie takim, jakim jest. W całej jego krasie. W pełnej okazałości. Te piękne chwile, jak i te z drugiego końca, które zmieniają życie w piekło.
   Z przyjemnością towarzyszyłam bohaterom w wydarzeniach. Z uwagą śledziłam przebieg historii. Moje serce radowało się, gdy włączali się do akcji bohaterowie z poprzednich części. Aż chciałoby się ich wszystkich poznać na żywo.
   Niespieszna lecz dynamiczna akcja skutecznie mnie wciągnęła. Plastyczne opisy pobudziły moją wyobraźnię. Lekturę przeczytałam na raz. Kolejna para bohaterów zaskarbiła sobie moją sympatię. Ich relacja co prawda nie była prosta. Wręcz przeciwnie. Ale im głębiej w tekst, tym bardziej wierzyłam, że im się uda. Czy tak było? Musicie przekonać się sami. Finał natomiast kolejny raz roztrzaskał moje serce i zostawił z gradem pytań. Kontynuacja potrzebna najlepiej na wczoraj, hehe.
    Jeśli chłopcy z oktagonu skradli Wasze serca, co w to wierzę, to kolejny przystojniak z mroczną przeszłością dołączy do tego grona. Autorka stworzyła tak charyzmatycznych mężczyzn, że nie można przejść obojętnie obok nich.

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo Słowne

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2023-03-21, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Tym razem nie będzie tak samo.
Nicolas pragnie pomścić śmierć brata, który spłonął podczas pożaru wywołanego przez członków Panta Rhei. Żal i ból zdominowały jego życie do tego stopnia, że nie spocznie, póki Kastor nie poniesie konsekwencji swoich czynów.

Sara to zdolna artystka, której brat i ojciec nie radzą sobie ze śmiercią matki. Dziewczyna stara się trzymać ich rodzinę na poziomie, jednak nie wszystko jest w stanie upilnowac. Kiedy sytuacja wymyka się spod kontroli, wybawcą okazuje się być sąsiad.
Ale czy jego pobudki będą szczere? A może Sara będzie jedynie środkiem do celu...

???????????

Że uwielbiam tę serię to wiecie ? Ale dziś kilkukrotnie czytałam jeden z rozdziałów, bo pojawiły się w nim MOJE GÓRY ? Szczyt, który od 30 lat wita mnie każdego dnia i przyciąga niczym magnez w każdej wolnej chwili.
Głuchołazy - Jarnołtówek - Biskupia Kopa.
???

Ta historia jest inna. Nie dotyczy kolejnego wojownika z Panta Rhei, a ich przeciwnika! Nie ma w niej również ofiary przemocy domowej, co znacznie odbiega od całego cyklu. Mimo tego autorce udało się przenieść aurę Bezlitosnej Siły nawet do wroga, który pragnął jedynie zemsty.

Nie wiem dlaczego, ale to ten fighter skradł mi serce. Z całej bandy niegrzecznych dżentelmenów to jemu udało się mnie w sobie rozkochać.
Był odważny, nieustępliwy i doskonale znał swoje cele. Nie potrafił niczego udawać na dłuższą metę.
Był prawdziwy.

Za to Sara również okazała się być idealnym członkiem FeminaHelp. Choć jak wspomniałam, nie doświadczyła przemocy fizycznej.
Tutaj Pani Agnieszka Zwróciła uwagę na fakt, że przemoc nie dotyczy jedynie bicia.
Każdego dnia tysiące osób doświadcza przemocy, która nie pozostawia śladów na ciele.

Po raz kolejny mamy mocny przekaz ukryty w fabule fantastycznej książki ?

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-09-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

? RECENZJA ?

"Każdy z nas na jakąś granicę wytrzymałości, po ktorej przekroczeniu uwalnia się cała skumulowana złość, która sprawia, że przestajemy na moment myśleć."

@lingasloniewska_writer

Zły los, który nas spotyka, złość, która się w nas kumuluje, frustracja, która latami się w nas wzbiera popycha nas do czynów, planów i kroków, których woleli byśmy uniknąć. Nie widzimy innej drogi, ale ten sam fatalny los potrafi sprawić nam miłą niespodziankę. Postawić na naszej drodze kogoś, dla kogo zmieni się nasze myślenie, kto stanie się ważniejszy od zemsty, kto sprawi, że zamrożone latami serce ponownie zacznie bić i czuć, spychając całą złość w kąt. Tak właśnie było z Nicolasem, który pragnął pomścić śmierć brata, a niewłaściwi ludzie chcieli na tym ugrać, wykorzystując jego krzywdę i ból do własnych potrzeb. Za sąsiednią ścianą mieszkała Sara, której los nie rozpieszczał, a życie przypominało jakiś fatalny koszmar, z którego pragnęła się wreszcie obudzić. Robiła co w jej mocy, żeby móc się obronić przed fatalnymi skutkami nie swoich wyborów, lecz nie była w stanie sprostać wszystkim trudom. Pewnego fatalnego wieczoru szuka pomocy u Nicolasa. Ten wieczór połączy ich na zawsze splatając ich fatalne losy w jeden skomplikowany węzeł, z którego tylko oni będą potrafili znaleźć właściwe wyjście i najlepszą dla nich drogę.

"Bezlitosna siła" taką słuszną nazwę otrzymał ten tom i zdecydowanie oddaje samo wnętrze. Nicolas, a właściwie Mikołaj jest człowiekiem przepełnionym bólem po stracie jedynego brata. Nie ma już nikogo dlatego całą złość przelał na chęć zemsty. Nie miał w życiu innego celu, do momentu aż do jego drzwi zaczęła dobijać się Sara szukając ucieczki. Od tej pory nic już nie będzie takie samo. Dziewczyna ucieka z przepełnionego alkoholizmem domu. Dramatyczna sytuacja, gdzie ojciec zapija się codziennie, a brat szuka szczęścia w nielegalnych biznesach nie zważając, że swoim postępowaniem sprowadza na nich wielkie kłopoty. Oboje zagubieni, potrzebujący bliskiej duszy, zrozumienia, wsparcia i kogoś, dla kogo będzie warto zmienić całą swoją egzystencję. Obydwoje są wplątani w patową sytuację, z której ciężko będzie znaleźć wyjście. Ona jest przyjaciółką ludzi z PanthaRei, on wrogiem. Sprzeczności, które się przyciągają. Miłość wisząca w powietrzu, adrenalina napędzająca machinę, przyjaźń na wielki, nienawiść zaślepiająca zdrowy rozsądek, tajemnice burzące dotychczasowe życie, nadzieja na lepsze czasy, która umiera jako ostatnia. Niesamowity tom serii, którą pokochałam od samego początku. Jestem jej oddaną wielbicielką. Agnieszka kolejny raz uświadomiła nam jak skomplikowane, niebezpieczne i nieprzewidywalne może być ludzkie życie. Jak właściwi ludzie w naszym życiu mogą je odmienić, a jak niewłaściwi doszczętnie zniszczyć, jeśli w porę się nie ogarniemy. Historia gleboka, poruszająca i sprawiająca, że będziecie się śmiać, zachwycać, wzruszać i nie oderwiecie się od niej dopóki nie skończycie. Bardzo polecam.

Kolejna część z chłopakami z Pantha Rei już za mną. Bardzo lubię tę serię więc będę bardzo stronnicza, mimo iż jest bardzo schematyczna. Z góry możemy prewidzieć co się stanie i jak to sie zakończy. Oczywiście autorka uprzedza o jeszcze jednym tomie i kolejny raz zapowiada zakończenie serii...

Przy tej powieści można zanucić ,,Jak dobrze mieć sąsiada...". Ochroni, pomoże, postraszy posturą i znajomością półświatka. W końcu Niko to właściciel klubu w Leśnicy. Wysoki przystojniak z blizną na twarzy ma mroczne spojrzenie i cierń w sercu. Zwrócił moją uwagę ,,rycerskością", potrzebą chronienia słabszych i pokrzywdzonych, bo i on był kiedyś w takiej sytuacji. Nie wie, że jest w stanie pokochać i być z kobietą. Wraz z rozwojem wydarzeń jego emocje ewoluują, a on ma nad czym rozmyślać. Ma szansę zmienić swoje życie.

Autorka postać drobnej Sary wykreowała na młodą, silną kobietę, która codziennie mierzy się z alkoholizmem ojca i szemranymi interesami brata. Owszem, i ona czasem nie daje rady, ale ma swoją odskocznię. Rysuje. Chce rozwijać swój talent. Zbiera pieniądze. Pracuje, dorabia. Zaraża pasją rysowania innych. Na przykładzie pokiereszowanych przez życie młodych ludzi Lingas-Łoniewska pokazuje, że można wyjść z bagna, z trudnej sytuacji. Czasami to własne ambicje, cele, marzenia, a czasem druga osoba.

Dilerka Emocji gwarantuje gamę skrajnych emocji, choć mnie one już niezbyt poruszają. Przyzwyczaiłam się do pióra autorki, pewnych powtarzalnych schematyzmów. Wiek też robi swoje, bo ta seria raczej skierowana jest do młodszych czytelniczek. Bardziej interesowały mnie zawirowania, zwroty akcji, rozwiązanie pewnych problematycznych sytuacji, a nawet treningi i walki MMA w klatce. Zwłaszcza treningi samoobrony prowadzone przez Marsa.

Chłopaki z PantaRhei powrócili. Trudno mi o nich było zapomnieć, gdyż to naprawdę wartościowi mężczyźni, nietuzinkowi, a przy tym przystojni i trochę mroczni. W tym tomie mało relacji rodzinnych, prywatnych spotkań, obecności żon i dzieci, przekomarzań i żartów. Jest bardziej poważnie. Dominuje męski świat i testosteron. Nie mniej jednak rola rodziny jest podkreślana wielokrotnie. Nie rodziny w sensie więzów krwi, lecz relacji łączącej obcych sobie ludzi - przyjaźni, wsparcia, oddania.

-Pod płaszczem kreacji bohaterów skrywane zostały istotne problemy i zagadnienia. Wartościami są miłość i przyjaźń, rodzina i osoby słabsze, pomoc i wsparcie. Nie mogło zabraknąć wątku fundacji FemiHelp, pomagającej skrzywdzonym kobietom. Przemoc domowa to problem realny tak jak handel narkotykami. Pojawia się temat istnienia półświatka, grożenia śmiercią, zakładów bukmacherskich, likwidowania niewygodnych świadków. Autorka poniekąd zachęca do zerwania z trudną przeszłością, spłacania zaciągniętych długów, stawania w obronie słabszych. Do tego, by być lepszym człowiekiem.

Romans z testosteronem i walkami MMA oraz nutą erotyki czyta się płynnie i szybko mimo zauważalnej powtarzalności. Miło i przyjemnie spędziłam czas nad lekturą, choć trochę za dużo było według mnie wulgaryzmów. Zakończenie... w sumie tego się spodziewałam, choć wolę zupełnie inne. Kolejny raz autorka pokazuje, jak naprawdę wygląda życie na przykładzie fikcji literackiej. Chętnie ponownie odwiedziłam klub PantaRei i fundację.

,,Nicolas" idealnie wpisuje się w serię o ,,Bezlitosnej sile". Sile fizycznej. Sile pięści. Sile przyjaźni. Sile wsparcia. Sile miłości. Sile psychicznej. Dostarcza emocji, gwarantuje rozrywkę nieco brutalniejszą, promuje uniwersalne wartości. Stawia na człowieka i jego przemianę.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2022-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022,
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Przyjdę, gdy zaśniesz

Mroczny, wciągający thriller z niespodziewanym zakończeniem - Agnieszka Lingas-Łoniewska tworzy przerażającą psychopatyczną rzeczywistość, od której...

Kastor
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Kastor

Bez litości, bez zasad, bez reguł. W tym świecie wygrywają najsilniejsi. Lub ci, co znajdą krystaliczną miłość. Kolejna powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej...