Nie ten czas

Tom 6 cyklu Seksowni dranie

Dla Nikolaja zemsta nie okazała się drogą do wybawienia. Przeciwnie, zaprowadziła go prosto do piekła. A skoro już tam się znalazł, wstąpił na służbę mocy piekielnych. Doskonale wyszkolony, bezlitosny, okrutny. W świecie pełnym przemocy, w świecie, w którym nie ma miejsca na miłość, a jedynie na seks. W świecie, w którym króluje wyłącznie zło, bo dobro jest zaledwie głupstwem.
I właśnie w ten świat wkracza Kamila, aby odkryć, kto jest odpowiedzialny za śmierć jej siostry. Nie do końca świadoma tego, co ją może spotkać, z jakimi ludźmi będzie miała do czynienia, podejmuje się zadania, które tak naprawdę przerasta jej siły. A kiedy spotyka Nikolaja, wszystko staje się jeszcze trudniejsze.
Bo kim on tak naprawdę jest?
Diabłem w ludzkiej skórze czy poharatanym psychicznie mężczyzną? Namiętnym kochankiem czy brutalnym wariatem? Zabójcą na usługach najgroźniejszej mafii świata czy zagubionym człowiekiem?
Niełatwo będzie odpowiedzieć na to pytanie. Niełatwo oprzeć się fascynacji. A najtrudniej oprzeć pożądaniu.

Informacje dodatkowe o Nie ten czas:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-08-01
ISBN: 978-83-66821-08-8

Tagi: Nikolaj

Kup książkę Nie ten czas

„On to po prostu uwielbiał! Upajał się okrzykami bólu, słabnącymi jękami, widokiem czerwonej posoki, bezbronności i zbrukanej niewinności. Doprowadzał go do stanu, który mógł porównać z orgazmem. »

Nie ten czas - opinie o książce

"Nie ten czas" to nie jest historia dla wszystkich. Trzeba mieć naprawdę mocne nerwy i umieć powstrzymać emocje na wodzy . Choć muszę przyznać,że nie da się tego zrobić. Ta historia wstrząsa czytelnikiem , momentami chce się odłożyć książkę i tak też robiłam ,aby za chwilę do niej  powrócić ...

Znam pióro Autorki z różnych perspektyw od żartobliwych po mocne . I muszę przyznać , że ta pozycja jest tą najmocniejszą.

Emocje buzują we mnie cały czas . Aby przedstawić postać Nikolaja,musieliśmy poznać jego przeszłość . Nie jest lekko czytając o tym ,ale te wydarzenia pozwalają zrozumieć wiele z jego życia .

Nikolaja się nienawidzi i uwielbia zarazem. Ja osobiscie rozumiem jego zachowania ,ale nie godzę się na niektóre rzeczy których się dopuścił . Otoczenie w którym dorastał i później żył nie mogło ukształtować go na kogoś innego ...

Tą historię należy przeczytać ,aby zrozumieć wszystko co się wydarzyło . Do niektórych wydarzeń nie mogę się odnieść . Ciężko mi je  zrozumieć . Osoba którą się kocha -  nie może  zaznać tyle krzywdy od drugiej osoby .

Ja osobiscie polecam 🖤💔.

Pamiętajcie ,to nie jest lektura dla kogoś o słabych nerwach,ostrzeżenie należy potraktować poważnie .

Avatar użytkownika - samotniewsrodksi
samotniewsrodksi
Przeczytane:2023-08-06,

"To był świat jakiego wcześniej nie znała. Świat skryty w mroku, niedostępny, świat przemocy i brutalności, pełen krwi, potu i łez.
Jego świat."- fragment książki

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że nie jest to lektura dla niepełnoletnich czytelników, a i osoby dorosłe, które zdecydują się na to, by ją poznać muszą liczyć się z tym, że nie jest to łatwa i przyjemna książka. Bardzo dużo w niej brutalnych scen, krwawych rozliczeń oraz tematów, które budzą na co dzień kontrowersje, na przykład: gwałt, czy molestowanie seksualne dzieci bądź dorosłych. Autorka zupełnie nie ma problemu z "hamowaniem" swoich bohaterów poprzez to ich zachowanie jest bardzo często totalnie destrukcyjne i nieobliczalne.

"Nie ten czas" to opowieść Nikolaja i Kamili, których podejście do życia i do ludzi różni się od siebie bardzo drastycznie. To para z zupełnie różnych światów, ale w tej książce połączyło ich "coś" 🤫 co sprawiało, że mój mózg przypominał sieczkę. Relacja tych dwojga była jak gra w rosyjską ruletkę- nie wiesz kiedy i gdzie padnie strzał.

Emocje, które we mnie budziła lektura tej książki to zwyczajnie konsternacja, niedowierzanie, smutek, poczucie niesprawiedliwości, złość... Ale było i parę przebłysków emocji pozytywnych, które choć nieliczne, to dawały nadzieję na happy end. Ale, czy szczęśliwe zakończenie jest możliwe w przypadku ludzi tak bardzo skrzywdzonych przez najbliższe osoby i po prostu życie?

Koniecznie przekonajcie się sami i zamówcie całą serię "Seksownych drani" -emocje, często bardzo skrajne, gwarantowane 👍👌

Avatar użytkownika - wesolamamusia
wesolamamusia
Przeczytane:2023-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nikolaj, ach Nikolaj! Ten seksowny drań, to diabeł w skórze człowieka. Zabija bez mrugnięcia okiem, torturuje i maltretuje kobiety, zresztą zawsze uważał, że kobiety są wręcz innego, gorszego sortu. Albo inaczej - że kobiety potrzebne są tylko do zadowalania mężczyzny na każdym poziomie. W momencie kiedy Nikolaj poznał Kamilę, która nota bene udawała w tym czasie swoją siostrę Karolinę. Dlaczego? A to sobie doczytacie. Ale w każdym razie, Nikolaja zaintrygowała Kamila i wice wersa. Jednak Kamilę wszyscy ostrzegają przed Nikolajem, a ona z początku uważa, że ich ostrzeżenia są na wyrost. Później sama się przekonuje, że ten mężczyzna to wcielenie zła. I choć tłumaczy sobie, że nie powinna mu ulegać, powinna go wręcz unikać, to i tak zawsze jakoś ciągnie ich ku sobie lub on ją do czegoś zmusza. Nikolaj natomiast wie, że powinien zabić tę kobietę, ale łamiąc swoje zasady dalej przeżywa fascynację nią. Niby bawi się nią jak zabawką, momentami traktuje jak damę, potem znów jak szmatę. Widać że facet nie jest stabilny emocjonalnie. Od zafascynowania do nienawiści i chęci mordu u niego jest cieniutka granica. Jest wręcz w gorącej wodzie kąpany. Jak sobie coś postanowi trzyma się twardo tego, ale ... No właśnie, przy Kamili zaczął łamać te swoje zasady i później musiał ponieść tego konsekwencje. Spytacie - dlaczego Nikolaj tak się zachowywał?! A no wyjaśnia to przeszłość jego. Naprawdę okropna, okrutna i wycierpiał tyle, że aż dziw iż to piekło za dzieciaka przeżył! Jednak, jak dla mnie to on jest niestabilnym emocjonalnie diabłem, którego każdy powinien omijać z daleka! I rozumiem pobudki Kamili - dlaczego postanowiła zająć miejsce siostry, ale nie powinna była tego robić! Nie powinna była pojawiać się w życiu Nikolaja!
Agnieszka tutaj opisała tyle traumatycznych, okropnych, wręcz tragicznych scen, że momentami przerywałam czytanie i wracałam do książki za jakiś czas. Niektóre sceny musiałam ułożyć sobie w głowie, ale nie zaszufladkować, bo nie chcę wielu z przeczytanych tutaj scen pamiętać! Nikolaj nie ma żadnych hamulców moralnych. I to co tutaj wyczyniał, jest mi ciężko sobie wyobrazić. A kiedy pomyślę, że może gdzieś tam, w świecie, naprawdę takie rzeczy się odpierdzielają, to ja nawet o tym wiedzieć nie chcę!!!! Moim skromnym zdaniem, bohaterowie są tutaj świetnie wykreowani. Wszystkie sceny są wręcz realistycznie opisane. I choć nadal nie rozumiem pewnych zachować samej Kamili, a nawet nie jestem zadowolona z pewnych jej decyzji, to całościowo wszystko ze sobą tutaj współgra i tworzy makabryczną, ale mega wciągającą historię. Jest tutaj sporo bólu i cierpienia, brutalne sceny, ale jak już zaczniecie czytać, to będziecie chcieli doczytać do końca i może tak jak ja będziecie chcieli zrozumieć postępowanie Kamili i Nikolaja, a może po prostu wciągnie Was ta historia! Lub, kiedy zaczniecie, to będziecie chcieli poznać po prostu zakończenie i sprawdzić, czy będzie happy end i czy Kamili uda się zmienić tego zwyrodnialca Nikolaja?! A samo zakończenie mnie zaskoczyło i rozbroiło totalnie.

Czy można uzależnić się od książek jednego autora? Sądzę, że tak. Sama jestem takim przypadkiem. Podejrzewam, że ta choroba dopadła także i niektórych z was.

Autorka serią Seksowni dranie wprowadziła mnie w męski, brutalny świat mafii, gdzie zabijanie, przemoc, tortury, gwałty i zabawa ofiarami to chleb powszedni. Bohaterowie jej książek są przystojni, seksowni, ale pod tą powłoką to zimni skurwiele, dla których nie ma nic niemożliwego. Pięć pierwszych tomów było dla mnie znośne i do wytrzymania, ale to co tu zaserwowała nam pisarka przeszło moje wyobrażenie.

Nikolaja nie wiem czy można nazwać człowiekiem. Dla mnie to potwór, wcielony diabeł, który ukrył się pod powłoką człowieka. Bez żadnych skrupułów, bezwzględny, nieczuły, brutalny, niebezpieczny, socjopata bez zahamowań to i tak za delikatne określenia dla niego.

Fakt, że takim ukształtowało go życie, które od dziecka go nie szczędziło. Jednak nie da się tego co wyprawiał wszystkiego zwalić na traumę. On był przesiąknięty złem do szpiku kości i nie wiedział co to dobro, współczucie i miłość. Brał co chciał, napawając się krzykami swych ofiar, smakował ich krwi i doświadczał ekstazy widokiem ich strachu oraz gasnącego życia.

Jedynym odstępstwem od reguły była dla niego Kamila, która swoim zapachem i widokiem dziwnie na niego działała. To uczucie było tak inne, nieznane, intrygujące, że częściowo mu uległ.

Jak wpłynie na nią ta znajomość? Czy ślepo podąży jak ćma do światła i zatraci się zapominając o rozsądku? Czy przyjdzie jej zapłacić najwyższą cenę za swoją głupotę?

Długo zbierałam się do napisania paru słów o tej książce. Uniemożliwiały mi to wciąż napływające do oczu łzy i duszące i dławiące szlochy w gardle. Nie mogłam opanować szalejących we mnie emocji. Szok, niedowierzanie i kotłujące się pytania: dlaczego?

Agnieszko ja się pytam dlaczego takie straszne zakończenie? Rozbiłaś mnie totalnie tą książką. Czuję się jakby przejechał po mnie walec i nie wiem kiedy się pozbieram. Dobrze, że wiem, iż piszesz kontynuację. Czekam, aż dosięgnie zasłużona kara tego drania. Nie wiem czy wściekłość mi szybko przejdzie.

Zaznaczam, ta książka nie jest dla wszystkich.

Jesteś odporny na najgorsze bestialstwo i masz stalowe nerwy? Jeśli tak to śmiało sięgaj po książkę. Zapewniam, że warto! Tu ciągle coś się dzieje, akcja goni akcję i nie ma czasu na nudę. Pióro autorki jest wyjątkowe, mocne, dosadne, ale wciągające.

Raz sięgniecie po książki autorki i przepadnięcie. Wpadniecie w nałóg, od którego nie ma odwrotu. Polecam, bo lektura jest świetna!

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2021-11-07,

♥️🔥 RECENZJA 🔥 ❤️

Autor: @pisarz.babeczka
Wydawnictwo: @motylewnosie

Nie ten czas

Zacznę może od tego że książka jest przeznaczona dla osób pełnoletnich. Nie powinny jej czytać osoby młodsze.

Jest to szósty tom z serii "Seksowni Dranie".
Książka jest mocna a nawet momentami bardzo mocna. Tak jak autorka napisała czyta się ją na własną odpowiedzialność.
To była moja pierwsza na pewno nie ostatnia książka tej autorki. Pomimo tego że książka była mocna to dla mnie była fajna.

Co do bohaterów to Nikołaj był bezlitosnym mężczyzna, który uwielbia sex a miłość nigdy nie była dla niego.
Kamila jest kobietą, która brzydzi się przemocą, jest osobą spokojną ale do czasu. Po wiadomości o śmierci siostry za wszelką cenę chce się dowiedzieć co i jak to się stało. Niespodziewanie na  jej drodze pojawia się Nikołaj. Czy dowie się co się stało z siostrą? Czy Kamilę i Nikołaja coś połączy? 🤔 Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce.

Polecam, żeby każdy przeczytał i ocenił.

Zawsze trzeba pamiętać o tym że każdy ma inny gust i co innego mu się podoba.

Bardzo dziękuję autorce za możliwość przeczytania i recenzowania jej powieści.

Nikolaja Arnautowa pochłonęła zemsta. I to w takim stopniu, że zło stało się jego drugim imieniem. Wszyscy się go boją. Drżą w obawie, że staną się jego celem, że życie zostanie im odebrane w najbardziej wymyślny i najbardziej okrutny sposób. Bo on, Nikolaj taki właśnie jest. Okrutny, bezlitosny, bezwzględny. Kat. Potwór. Bestia. Diabeł w ludzkiej skórze. Oto najlepsze określenia. I do tego świata wkracza ona. Nieświadoma dosłownie niczego. Kamila postanowiła odkryć prawdę. Prawdę o śmierci jej siostry...
   Czy Kamila znajdzie odpowiedzi na nurtujące ją pytania? Czy uda jej się przeżyć? Czy Nikolaj zdoła opanować swój morderczy charakter, gdy w grę wejdą uczucia, jakich nigdy nie odczuwał? Jak zakończy się ta historia? Czy będzie happy end?

Powiem Wam, że jest mi smutno. I to bardziej niż troszkę. Seria "Seksowni dranie" dobiegła końca. Drani przez duże D. Tak niebezpiecznych, tak zabójczych a jednocześnie tak bardzo seksownych i przyciągających uwagę. Doskonała mieszanka. Każdy tom inny. Każda historia równie pokręcona. Pokręcona w pozytywny sposób.
   Pora na ostatniego drania. Drania, który pobił wszystkich. Dosłownie. Takiej bestii jeszcze nie było. Autorka przeszła samą siebie. Tak niepewnej i tak zwichrowanej męskiej osobowości jeszcze nie było. Czytając pierwsze sceny z głównym bohaterem odczuwałam jakiś niepokój. Wewnętrzny strach, który wzrastał w miarę czytania kolejnych wydarzeń. Ten mężczyzna był bezwzględny. Nieobliczalny, wręcz szalony. To jak odczuwał katowanie, znęcanie się nad swymi ofiarami było po prostu chore. Przekonywałam się, że z niego to czysty psychol, mówiąc dosadnie. Osobnik totalnie psychopatyczny. Upajał się okrzykami bólu - to była najpiękniejsza melodia dla jego uszu. Wsłuchiwał się  w słabnące jęki. Napawał się widokiem krwi swych ofiar. Opisy tortur, morderstw były bestialskie. Mocne, do bólu realne. To świr jakich mało. Niejednokrotnie treść żołądkowa podchodziła mindo gardła gdy czytałam te wszystkie drobiazgowej opisy zabaw Nikolaja. Brawa dla autorki za wyobraźnię i oddany realizm. Bałam się tego, z czym przyjdzie się zmierzyć głównej bohaterce. Kamila była całkowicie inną osobą, niż on. Odważna, krnąbrna, inteligentna i ma dobre serce. To co się tam działo było genialne. Wciągające. Przerażające. Nie zabrakło erotyzmu i odważnych scen miłosnych. Finisz nie mógł być inny.
   Dosłownie zostałam wessana w ten bestialski świat drania nad draniami. Autorka rozłożyła jego osobowość na czynniki pierwsze. Oddała realizm i mocno osadziła fabułę w rzeczywistości. Charakterni bohaterowie przyciągali moją uwagę. To idealne zakończenie całej serii. Najbardziej mroczne i najbardziej niebezpiecznej. Odetchnęłam pełną piersią po skończonej lekturze. Bardzo dużo emocji się we mnie kotłowało. Ten tom to taki erotyczny thriller. Idealny dla fanów mocniejszych wrażeń. Nie bez powodu na okładce autorka umieściła ograniczenie wiekowe. Okładki czarne jak dusze drani. Wszystko się ze sobą doskonale komponowało. Jeśli czytaliście poprzednie tomy, to przygotujcie się na rollercoaster. Emocje gwarantowane.

Polecam

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-07-31, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Są książki mroczne i są książki takie jak ta, które ciężko przypasować do konkretnej kategorii. Bo ta bez wątpienia jest mroczna ale osiągnęła w tym nowy, bardzo zaawansowany wręcz poziom.

Nie czytałam wcześniej książek tej autorki ale ostrzeżenia przed nią mnie zaintrygowały. Zastanawiałam się czego powinnam się bać, musiałam się o tym przekonać . Wiem teraz, że "Nie ten czas" nie jest dla każdego. Nie tylko nie każdemu się spodoba ale też nie każdy da radę ją skończyć przez to ile zawiera drastycznych scen , opisów, brutalności, okrucieństwa... To jest książka dla osób o mocnych nerwach, nie tych zbyt wrażliwych, bo może się skończyć nie tylko koszmarami.

To ile potworności zawiera , aż trudno określić. I przeraża to jak bardzo jest to co w niej zawarte , niestety realne. Bo jednak może i to fikcja literacka - tu - ale gdzieś takie sceny są rzeczywistością. Nie mamy pojęcia ilu takich Nikolajów chodzi po świecie. Ile dzieci przechodzi przez to co on w dzieciństwie i ile osób wyrosło na potwory jego pokroju po podobnych doświadczeniach. Książka daje do myślenia, rzekłabym wręcz dość prosto, że robi kocioł w głowie , bo nie ma wątpliwości , że nasz główny bohater to osoba okrutna , przerażająca , zrobił w swoim życiu wiele złego i zasłużył na miano potwora ale... Czy nie zasłużył też na zrozumienie ? Współczucie? Sami się przekonajcie. Bo bez wątpienia spojrzycie na niego z nie jednej perspektywy. Nie wszystko jest tu oczywiste.

Początek tej książki dezorientuje, tak naprawdę nie mamy pewności o kim czytamy na starcie. Dla mnie było to intrygujące . Od pierwszych stron można dostać gęsiej skórki i już po nich przekonacie się czy dacie radę czytać dalej. Bo jak to już będzie dla Was za wiele , to uprzedzam , że później nie będzie lepiej.

Dzieje się wiele, nasza główna para dostarcza emocji i wrażeń, bałam się o nich oboje praktycznie przez całą książkę. I zakończenie szokuje, załamuje , chce się krzyczeć na autorkę i pytać "dlaczego?" I - przynajmniej ja - miałam chęć od razu przeczytać to ponownie. Na pewno to zrobię ale za jakiś czas.

W mojej ocenie, ta książka w całej swojej brutalności jest piękna. Pokazuje najmroczniejsze oblicza człowieka, to że nawet w potworze może kryć się osoba zraniona. Ktoś kto wydaje nam się nieludzki, może mieć ku temu powody, mógł stać się tym kim jest bo doświadczył rzeczy tak strasznych, że aż nie do pojęcia . W trakcie czytania targało mną tyle emocji , że nie uroniłam ani łezki bo nie mogłam się oderwać , nie mogłam zrobić przerwy. Ale gdy przewróciłam ostatnią stronę tama pękła. Gwarantuję Wam, że jeśli zdecydujecie się na tę lekturę , nie zapomnicie jej prędko i zakorzeni się w Waszym umyśle na długo.

To książka, której nie mogę nie polecić i gorąco namawiam , tych o mocnych nerwach , do jej przeczytania. A autorce gratuluję bo to jedna z najlepszych książek przeczytanych przeze mnie w tym roku .

mniej

.....RECENZJA PRZEDPREMIEROWA...

„Połączyła ich fascynacja silniejsza od czegokolwiek innego”.

Kamila, dowiedziawszy się o nieoczekiwanej śmierci swojej siostry bliźniaczki, próbuje za wszelką cenę wyjaśnić, okoliczności i przyczyny tej tragedii. I aby to zrobić musi udać się do Rosji.. do samej paszczy lwa.
Podszywając się pod siostrę i pracując jako pomoc w rezydencji przywódcy rosyjskiej bratwy, nawiązuje dziwną relację z jednym ze zbirów, a mianowicie bezwzględnym wykonawcą mafijnych zleceń - Nikolajem.

Bliżej nieuzasadniona, obustronna fascynacja komplikuje, naraża na niebezpieczeństwo, ale też podnieca oboje. Dotychczasowe zwykłe życie Kamili i wręcz przeciwne Nikolaja mieszają się ze sobą, dostarczając bólu, cierpienia, ale też niesamowitej przyjemności połączonej z czymś na kształt uczuć….

Ale nie,

nikomu nie uda się przywrócić bestii duszy i serca, bo to co przeżył jako sześciolatek, nigdy, ale to nigdy, nie będzie w stanie wymazać z pamięci.
Czy jednak Kamila jest w stanie, chociaż spróbować wzniecić nikły płomień miłości?

Czy dzięki temu, ona sama nie zatraci się w tym koszmarze?

Jedno jest pewne NIKT nie wyjdzie z tego cało, nikt nigdy nie zapomni TEGO wszystkiego…bo po prostu się nie da.

To jak ból i ekstaza w jednym.

No powiem, Wam, że to nie jest łatwa książka, ale w całej tej przerażającej historii jest jak zwykle coś co intryguje i pomimo, że chwilami, chciałam ją odłożyć to, tak mnie do niej ciągnęło, że czytałam dalej. Ta niesamowita zdolność, autorki, do szokowania i przyciągania w jednym. Opisy zdarzeń, zagmatwanych relacji, przerażających czynów, ale też namiętnych i gorących chwil, to wszystko daje nam wręcz wybuchową historię, której na pewno, nikomu nie uda się zapomnieć. Ja przyznam się bez bicia, że nie byłam w stanie przeczytać niektórych rozdziałów i z pełną premedytacją je opuściłam.

Ale cala historia jest na prawdę mocna i takiego wyrazistego dark’u jeszcze nigdy nie czytałam.

No i emocje, emocje, emocje, które sprawiły, że na końcu ryczałam jak bóbr.

Kamila i Karolina - siostry bliźniaczki, które mają tylko siebie. Dlatego Kamila nie potrafi zrozumieć dlaczego traci kontakt z siostrą. Niespodziewanie dziewczyna dostaje kolejny cios. Karolina ginie w wypadku samochodowym. Jednak dziewczynie coś nie daje spokoju. W rzeczach siostry odnajduje dokumenty na inne dane. Czy to rzeczywiście był wypadek? Dlaczego siostra posługiwała się fałszywą tożsamością?

Kamila postanawia jechać do Petersburga, w miejsce gdzie pracowała jej siostra i użyć fałszywej tożsamości - tej, którą posługiwała się Karolina, aby zbadać tą sprawę. Jednak nie miała pojęcia czym zajmowała się jej siostra i czego może się spodziewać. Na miejscu wszyscy ostrzegają ją przed Nikolajem. Ten mężczyzna jest bezwzględny. Uważa się za pana życia i śmierci. Prawdziwą przyjemność czerpie z torturowania ludzi i to w najgorszy możliwy sposób. Dla niego nie istnieją granice moralne. To istny szaleniec. W co więc wpakowała się Kamila? Czy uda jej się poznać wszystkie odpowiedzi na nurtujące ją pytania?

Muszę zacząć od tego, że ta książka nie jest dla wszystkich. Autorka zamieściła na wstępie stosowne ostrzeżenie. Dużo tu okrutnych i mocnych scen. A niektóre z nich są szczegółowo opisane. O czym mowa? Tortury, przemoc, gwałt. Jednak to wszystko ma wpływ na historię. Ta książka trzyma w napięciu. Dużo tu zwrotów akcji. Nie spodziewałam się też takiego zakończenia. Podoba mi się styl autorki. Szybko więc przeczytałam całość. Towarzyszyły mi przy tym skrajne emocje, czasem niedowierzanie. Po lekturze "Wygranej" tej samej autorki nie spodziewałam się aż tak mocnej historii. Ale to tylko świadczy o talencie i wszechstronności Pani Agnieszki.

Autorka stworzyła całkiem odmiennych bohaterów. Kamila - silna i jednocześnie krucha. Tyle zniosła, że to jest niepojęte. Zawodowo pilotka maszyn wojskowych - co już świadczy o jej odwadze. Nikolaj - o nim można długo pisać. Wariat, szaleniec, psychopata, ale też doświadczony przez los człowiek. Nie mieściło mi się w głowie jak można być tak bezwzględnym i okrutnym jak on.

Ta historia wywarła na mnie mocne wrażenie. Jeśli masz odwagę po nią sięgnąć zapraszam do lektury.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-08-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Bo kim on tak naprawdę jest?

"Nie ten czas" jest szóstym tomem cyklu Seksowni Dranie. Zaznaczę, iż nie jest tu wymagana znajomość poprzednich części, gdyż są to oddzielne historie.

Co to była za książka! Ile sprzecznych uczuć i emocji wyzwalająca. Zagłębiając się w tę historię miałam nieodparte wrażenie, iż autorka specjalnie chciała przeczołgać mnie po najstraszniejszych czeluściach piekła. Tak piekła, bo byłam pewna, że tam właśnie trafiłam.

Główny bohater to mocno psychopatyczna osobowość. Z tak złym człowiekiem rzadko spotykam się w literaturze. Ale, co ciekawe, to zło mnie fascynowało, i co samą mnie zaskoczyło, polubiłam tego diabła Nikolaja. To sadysta, morderca, człowiek bez jakichkolwiek zasad moralnych, który nie cofnie się przed niczym. Ale jest i drugie dno jego psychiki i zachowania. To dzieciństwo sprawiło, że stał się takim popaprańcem. Jak ja uwielbiam odkrywać takie rejony umysłu, poznawać to, co siedzi głęboko ukryte w człowieku. Nikolaj nie został nauczony okazywania ciepłych uczuć, nie potrafi kochać. Czy Kamila sprawi, że coś w nim drgnie?

"Tylko że zem­sta nie okazała się drogą do wybawienia. Wręcz prze­ciwnie, wiodła prosto do piekła. A stamtąd nie było już powrotu. Więc skoro musiał w nim zostać, wstąpił na dobrze opłacaną służbę. Diabeł w ludzkiej skórze, ra­sowy przed­staw­iciel mocy piekiel­nych. Nikolaj."

Agnieszka Kowalska-Bojar udowadnia, że to, jakie mamy dzieciństwo, doświadczenia z przeszłości, kto nas wychowuje, wpaja wzorce, wpływa na to, jakimi stajemy się ludźmi. To, że ktoś jest złym, nie zawsze zależy od niego samego, a od potwora, który zapragnął stworzyć drugiego na swój wzór.

"Stanęła u bram jego duszy, za­pukała, a on ot­worzył i wciągnął ją do piekła, w którym sam żył od tylu lat. (...) To był świat, którego wcześniej nie znała. Świat skryty w mroku, niedostępny, świat przemocy i brutalności, pełen krwi, potu i łez.
Jego świat."

Trudno było mi jednoznacznie opowiedzieć się po jakiejkolwiek stronie. Czy wybrać zło czy dobro? A może od razu potępić Nikolaja? Czy możliwe jest życie u boku bestii? Czy wszystko można zrozumieć, zaakceptować i wybaczyć? Czy można krzywdzić z miłości? Pytań i wątpliwości mnóstwo, jednak śmiało mogę stwierdzić, że dałam temu facetowi szansę, na swój sposób go zrozumiałam oraz dostrzegłam w nim człowieka. I chyba nigdy nie wyrzucę z głowy Nikolaja. Szaleńca, który zmienia spojrzenie czytelnika na wiele spraw.

"To nie był ich świat, nie czas, który mogli dzielić do samego końca.
Nie ten czas."

Opisy tortur, tych wszystkich okrucieństw, obrzydlistw, metod zabijania są momentami nie do wyobrażenia. Czytając te fragmenty trzeba być odpornym, inaczej możecie nie przebrnąć przez różnego rodzaju dewiacje, perwersje, zboczenia. Zresztą znaczek 18+ na okładce już na wstępie rozwiewa wszelkie wątpliwości.

"Nie ten czas" to mroczna, brutalna, szokująca, trzymająca w napięciu powieść, która zabierze Was do świata człowieka krzywdzącego, ale i skrzywdzonego. To książka przepełniona bólem, smutkiem, walką ze sobą i swoimi uczuciami oraz zemstą silniejszą niż wszystko inne. Odważycie się poznać diabła z piekła rodem? Zapewniam, że ta lektura wywołuje czytelnicze obrażenia!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

No dobrze, jeśli kiedykolwiek uważałam, że poprzednie książki pani Agnieszki były brutalne, to teraz wiem, że popełniłam największy błąd w historii. Chyba z pośród setek książek, które przeczytałam nie spotkałam jeszcze tak nieczułej postaci jak Nikolaj. On jest przepełniony agresją i nieskalaną sprzecznością. Jego mocno błękitne oczy kojarzyły mi się we wzrokiem agresywnego trupa. Bardzo wystające kości policzkowe niczym zęby wściekłego krokodyla okalały jego twarz przerażając i fascynując jednocześnie. Ubrany w długi i czarny płaszcz był niczym zmutowany wampir jak z filmu na Netfliksie ,, Krwawe niebo". Gdy już kogoś torturował, to robił to bardzo boleśnie, przy czym i nas bolało to o czym czytaliśmy.
Bardzo dokładnie widzimy rozmachy obrażeń ciał osób, które w jakiś sposób go zdradziły. Winny był zawsze karany i ten obok też:-) Bałam się go bardziej niż zawirusowanej pantery, której ostrość kłów jawiła mi się jako charakter Nikolaja. W tym wypadku nie był seksownym draniem, a bestialskim zabójcą z psychopatyczną skłonnością do tortur. Akurat fakt, że był równie brutalny jak seksowny, jakoś nie chciał się wydostać z moich ust. To ze względu na to jaki był.
Czy zatem go nie lubiłam?
W książce oprócz mniej istotnych bohaterów poznamy również Kamilę, której siostra zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Odbierając pewien telefon nawet nie spodziewa się kogo w nim usłyszy. Pozorując się na własną siostrę wkracza w świat, gdzie sama śmierć jest najdelikatniejszą rzeczą, jaka może go spotkać. Czy zatem wycofa się ze swojego planu? Czy ktokolwiek rozpozna w niej Wierę?
Jak wielokrotnie powtarzałam autorka ma niesamowity i niezwykle wciągający styl pisarski. Każdy rozdział kończy się wielką niewiadomą, która nigdy nie wiemy gdzie nas zaprowadzi. Nie wiem skąd czerpie pomysły na fabułę i postacie, ale jest w tym nieziemsko doprecyzowana. Bohaterów się kocha i nienawidzi. Pamiętajmy tylko, że nawet najbardziej drapieżny gepard nie stał się taki, gdyby nie jego nauczyciel...

,,NIE TEN CZAS"

Agnieszka Kowalska-Bojar Wydawnictwo MOTYLE W NOSIE

Na początku zaznaczę, że nie jest to powieść dla czytelników poniżej 21 roku życia i dla ludzi o słabych nerwach.
Tym razem autorka Agnieszka Kowalska-Bojar sięgnęła do samego dna piekła. To co tu przeczytałam sprawiło, że prawie zwymiotowałam. Polały się łzy. Często się bałam. Byłam w głębokim szoku, a w sumie cały czas w nim jestem. Nie wiem co napisać, żeby wam za dużo nie zdradzić.
Zacznę od przedstawienia wam dwóch głównych postaci:

- Nikolaj - to szósty drań. Moim zdaniem najgorszy z najgorszych. Tego dziada to trzeba w klatce trzymać. Nie nauczył się na błędach. W młodości przeżył prawdziwe piekło i teraz robi podobnie. Z tą różnicą, że nie znęca się i nie wykorzystuje niepełnoletnich. Wszyscy się go boją i czują do niego respekt. Tylko czy to potrwa wiecznie? Czy taka bestia z piekła rodem ma szansę na prawdziwą miłość? Czy będzie potrafił kochać? Czy człowiek, w którym panuje samo zło ulegnie dobru? Czy tylko potrafi ranić? Nikolaj jest bezkompromisowy, okrutny i brutalny. Lubi brutalny sex. Lubi bić i poniżać innych. Nawet nie wspomnę o zabijaniu. To dla niego czysta przyjemność. Ma głęboki żal do swojej mamy. Dlaczego? Przekonajcie się sami.

- Kamila - młoda dziewczyna, która za wszelką cenę chcę poznać prawdę o śmierci swojej siostry. Żeby to zrobić przekroczy bramy samego piekła. Nie jest tego świadoma, gdy to do niej dotrze będzie już za późno. Jej życie już nigdy nie będzie takie samo. To zadanie ją przerośnie, ale ona się nie podda. Będzie walczyć do końca. Tylko czy to się jej uda? Czy pozna prawdę? Co się stanie, gdy pozna Nikolaja? To będzie prawdziwa jatka. Poczytajcie, a będziecie w szoku tak jak ja.

Podziwiam Kamilę za jej hart ducha. Za odwagę w dążeniu do prawdy. Weszła w obszar, którego nie rozumie i nie wie jak się w nim poruszać. Nigdy nie powinna przekroczyć tej bramy. Jej życie wisi na włosku.

Kim dla mnie jest Nikolaj? Człowiekiem brutalnie skrzywdzonym, któremu przestawiły się wszystkie klepki w mózgu. Z ofiary stał się sadystycznym psychopatom. Nic nie nauczyły go błędy popełniane przez jego ojca. Nie chciałabym nigdy poznać podobnego człowieka.
Co sądzę o tej powieści? Jest mocno brutalna. Niezłą wyobraźnię ma autorka. Tematy, które są tu poruszane przeraziły mnie na maksa. Nigdy nie zgodzę się na przemoc (fizyczną i psychiczną) wobec dzieci. Autorce chyba chodziło o to, żebyśmy sobie uświadomili jaka bestia może powstać z maltretowanego dziecka. Każda przemoc zadana dziecku ma bezpośredni wpływ na jego zachowanie w dorosłym życiu. Nikolaj nie miał łatwo, dlatego wyrósł na bestię. Ludzie skrzywdzeni potem sami krzywdzą innych. Ofiara staje się katem.
Znajdziecie tutaj również wulgarne słownictwo i ostre i brutalne sceny seksu.
Mimo tych strasznych scen uwielbiam powieści Agnieszki Kowalskiej-Bojar.
Z całego serca je polecam.
Agnieszka- gratuluję odwagi. Wybrałaś sobie bardzo trudny temat. Według mnie doskonale sobie z nim poradziłaś. Nie owijałaś w bawełnę. Pokazałaś brutalną prawdę. Takie rzeczy niestety dzieją się na świecie. My ich nie widzimy. Zachowujemy się tak jakbyśmy chodzili w różowych okularach i przez nie patrzyli na świat.
Nie wszystkim ta powieść przypadnie do gustu, więc za nim po nią sięgniecie przeczytajcie dokładnie o czym ona jest i jakie zawiera sceny.

Moja ocena 10/10

#nietenczas #agnieszkakowalskabojar #motylewnosie #mommy_and_books

Dobry zwyczaj nie pożyczaj
Agnieszka Kowalska - Bojar0
Okładka ksiązki - Dobry zwyczaj nie pożyczaj

Lekkie, zabawne, o fabule prostej jak drut i oparte na pomyśle zużytym jak gacie prababci, wakacyjne opowiadanie o miłości. Wartka akcja, soczyste opisy...

Nie to miejsce
Agnieszka Kowalska - Bojar0
Okładka ksiązki - Nie to miejsce

Gdy znajdziesz się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwym czasie, konsekwencje mogą być nie do przewidzenia. Mariel jest świadkiem zbrodni. Zgłasza się...