Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny

Najważniejszym i największym triumfem człowieka jest zwycięstwo nad samym sobą Platon Dlaczego niektórym ludziom sukcesy przychodzą łatwiej niż innym? Dlaczego jedni zarabiają więcej, mają szczęśliwsze życie i w tym samym czasie osiągają lepsze wyniki niż cała reszta społeczeństwa? Na czym polega prawdziwa "tajemnica sukcesu"? Na czym polega związek między samodyscypliną a poczuciem własnej wartości? Samodyscyplina to zdolność do robienia tego, co trzeba, kiedy trzeba i bez względu na to, czy się nam chce, czy nie Elbert Hubbard,
jeden z najbardziej płodnych pisarzy amerykańskich

Pomyśl o swoim celu w życiu. Czy chciałbyś zarabiać dwa razy więcej? Spłacić kredyt? A może schudnąć? Zapewne nie tylko tego pragniesz, ale nawet wiesz, co musisz zrobić, żeby to osiągnąć. I planujesz to zrobić… kiedyś. Jednak zanim się do tego faktycznie weźmiesz, dochodzisz do wniosku, że należy Ci się krótki wypad w wyimaginowane miejsce, zwane wyspą Kiedyś.

Natomiast pierwsza zasada sukcesu jest bardzo prosta: wydostań się z wyspy! Przestań szukać wymówek! Zrób to, co masz zrobić, albo tego nie rób, ale przestań się tłumaczyć. Nie używaj już swojego wspaniałego umysłu do wymyślania zawiłych wykrętów i usprawiedliwień. Zrób coś. Cokolwiek. No już! Powtarzaj sobie: "To, co się stanie, zależy ode mnie!".

Niniejsza książka pokaże Ci, jak — krok po kroku — stać się nadzwyczajną osobą, zdolną do nadzwyczajnych dokonań. Samodyscyplina jest czynnikiem, dzięki któremu można wydostać się z wyspy. Stanowi ona klucz do wspaniałego życia, bez którego nie sposób osiągnąć żadnego trwałego sukcesu. Każdy z dwudziestu jeden rozdziałów podaje metody i praktyczne ćwiczenia zwiększania samodyscypliny w wybranej sferze Twojego życia:

prywatnej – uświadomi Ci, że to Ty jesteś odpowiedzialny za swój sukces, i pokaże, iż wytrwałość naprawdę przynosi efekty; biznesowej i finansowej – staniesz się lepszym przywódcą i menedżerem, będziesz lepiej zarabiać, poprawisz organizację czasu i umiejętność rozwiązywania problemów; szczęścia życiowego – staniesz się szczęśliwszy, zdrowszy i bardziej wysportowany.

Brian Tracy sam pewnego dnia opuścił wyspę Kiedyś. Nie skończył szkoły średniej, więc przez kilka lat pracował jako robotnik. Jednak dzięki samodyscyplinie zdołał odmienić swoje życie oraz odnieść sukces jako handlowiec, specjalista od marketingu, inwestor, deweloper i w końcu konsultant od spraw zarządzania. Doradzał ponad tysiącu firmom, prowadził warsztaty i seminaria motywacyjne, w których wzięły udział ponad 4 miliony ludzi z czterdziestu krajów; napisał czterdzieści pięć książek. W Polsce jest znany m.in. dzięki takim tytułom, jak: Zjedz tę żabę, Punkt zwrotny czy Sposób na sukces. Szturmem podbił także listę przebojów wydawnictwa Onepress — dzięki serii motywacyjnych miniporadników. Jak sam twierdzi: "Nieważne, kim się urodziłeś, ważne, kim chcesz zostać".

Informacje dodatkowe o Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2010-12-10
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny

Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny - opinie o książce

Avatar użytkownika - Nektrus
Nektrus
Przeczytane:2021-09-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

Można by napisać "kolejna książka motywacyjna", ale że nie czytałe żadnej wcześniej to ta jest pierwsza i jest ok dla osób które tego potrzebują.

Lektura tej książki przypomina spotkanie z trochę bardziej doświadczonym przyjacielem. Przyjacielem, który podejmuje pewne wątki, dzieli się własnymi przemyśleniami, by zachęcić nas nie tylko do refleksji, ale też działania. Zwraca uwagę na rolę samodyscypliny i jej roli w osiąganiu sukcesów w różnych obszarach naszego codziennego funkcjonowania.

Piguła! Ogrom różnorodnych informacji zebranych w jednej pozycji nastawionej przede wszystkim na samodyscyplinę!

Jedyne co mi trochę przeszkadzało to nieustanne wrażenie że książka jest pisana głównie dla mężczyzn...

Mimo to jednak naprawdę warto się zapoznać!

Skuteczne metody sprzedaży
Brian Tracy0
Okładka ksiązki - Skuteczne metody sprzedaży

Czwarte wydanie świetnego poradnika. Skuteczne metody sprzedaży to synteza i podsumowanie najlepszych pomysłów, metod i strategii sprzedaży, które poznał...

Potęga osobistego uroku. Jak zjednywać sobie ludzi
Brian Tracy0
Okładka ksiązki - Potęga osobistego uroku. Jak zjednywać sobie ludzi

Niezależnie od posiadanych przez ciebie zdolności, inteligencji czy doświadczenia 85 procent twoich szans na odniesienie sukcesu zależy wyłącznie od umiejętności...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz