Niebezpieczna gra

Tom 2 cyklu Aleksandra Wilk

Mężczyzna w ciężkim stanie trafia do łódzkiego szpitala. Nie pamięta, jak się nazywa ani co się stało. Powtarza tylko imię Aleksandry Wilk. Poznańska psycholog na prośbę znajomego lekarza przyjeżdża pomóc pacjentowi. Jednak nie tylko ona usiłuje dociec, kim jest tajemniczy NN i dlaczego wzywa Aleksandrę… Legendarna aktorka przed laty została brutalnie zabita we własnym domu. Mordercy nie odnaleziono, śledztwo dawno zamknięto, a akta kurzą się w policyjnym archiwum. Ten, kto ją zabił, dziś wciąż jest na wolności. Czy uda się powiązać te sprawy, odkryć prawdę, uniknąć niebezpieczeństwa? Kiedy od rozwiązania sprawy dzielą sekundy, nie ma czasu na logiczne myślenie, a górę bierze instynkt… Nowe, sensacyjne rozdanie Joanny Opiat-Bojarskiej!

Informacje dodatkowe o Niebezpieczna gra:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2016-11-09

Kup książkę Niebezpieczna gra

Niebezpieczna gra - opinie o książce

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2017-07-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Aleksandra Wilk wybiera się z przyjaciółką do Łodzi, aby spędzić miły weekend, a przy okazji skonsultować pacjenta z amnezją po wypadku. Pacjent okazuje się duchem z jej młodzieńczej przeszłości, kochanek nie jest taki niewinny jak myślała, chłopak przyjaciółki zdecydowanie chce ją zaciągnąć do łóżka, a wokół krąży morderca.... Szybka akcja, dosyć mroczny klimat, ciekawa, ale nie zachwycająca. Z braku wiedzy trafiłam na środkowy tom opowieści o Aleksandrze :) Ta książka Opiat-Bojarskiej nie zaparła mi tchu, ale jest niezłą rozrywką i myślę, że sięgnę jeszcze po jej twórczość.
Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2017-03-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 40 książek w 2017,
Od jakiegoś czasu moje czytelnictwo opiera się na pewnego rodzaju grze w chybił trafił. Sięgam po autorów sobie nieznanych, o których gdzieś, kiedyś, jakieś strzępy informacji do mnie docierały. Często kojarząc książki tylko z ilustracji na okładce, z zupełną nieświadomością po nie sięgając okazuje się, że trafiają w moje ręce pozycje całkiem przyzwoitej lektury. Wiem, to moje subiektywne zdanie i zapewne przez kogoś innego zostałyby one ocenione inaczej. Dla mnie istotne jest moje odbieranie, czy też odczucia po przeczytaniu książki. Pani Joanna Opiat - Bojarska stała się kolejnym odkryciem rodzimej literatury. Całkiem sprawny kryminał, którego akcja dzieje się w Łodzi, sięga swoim zasięgiem lata minione i wyciąga tajemnice z życia głównej bohaterki. Wiem, że nie poprzestanę na tej jednej książce i w miarę możliwości będę poszerzać zawartą właśnie znajomość zarówno z Olą jak i innymi bohaterami powieści pani Joanny.
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2017-02-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Przeczytane w 2017,
To nie jest to co znalazłam w pierwszych książkach pani Joanny. Nie jest to aż takie wow ale naprawdę warta przeczytania lektura. :)
Avatar użytkownika - emilla2421
emilla2421
Przeczytane:2017-02-11, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Ode mnie dostaje 5 moje pierwsze spotkanie z Panią Opia-Bojarską muszę zaliczy do bardzo udanych. Znowu spotykamy Aleksandrę Wilk która na prośbę znajomego wyrusza wraz z przyjaciółłką do Łodzi By tam spotkać się z pacjentem który stracił pamięć i cały czas powtarzał jej imie i panienskie nazwisko. Czy uda sie ustalic kim jest tajemniczy nieznajomy? Mamy tez sprawę z przeszłości zabójstwo aktorki którego mordercy do tej pory nie ustalono. Pojawia sie tez tajemnicza brozka ktora zniknela z domu aktorki w dniu zabojstwa. Czy obie sprawy cos łaczy? Książka mnie porwała, napięcie, emocje. Dobrze skonstruowana intryga możemy się domyślić co się ostatecznie stało. Ale widać w niej ciężka pracę.
Avatar użytkownika - awiola
awiola
Przeczytane:2016-11-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
"Być może Łódź nie jest najpiękniejszym polskim miastem, ale ludzie, którzy tu mieszkają, posiadają coś, czego nie ma nikt inny. Uwielbiam ich. Są inteligentni, kreatywni i wyróżniają się nieszablonowym podejściem do życia". Stolica mojego województwa przeżywa w ostatnim czasie istny renesans literacki stając się tłem do umieszczenia akcji kryminałów najpoczytniejszych polskich pisarek tego gatunku. W kontekście tym bardzo przyjemnie jest przemieszczać się codziennie ulicami Łodzi, którymi przechadzali się bohaterowie drugiej części cyklu z Aleksandrą Wilk. Niech się więc poznaniacy nie obrażają na autorkę, tylko korzystają z okazji, by poznać nieco lepiej miasto prząśniczek. Joanna Opiat-Bojarska swoją pasję do pisania powieści odkryła paradoksalnie poprzez chorobę, dzięki której powstała jej pierwsza, autobiograficzna książka pt. "Kto wyłączy mój mózg?". Z wykształcenia ekonomistka, obecnie pełnoetatowa pisarka, głównie kryminałów. W swoim dorobku może już poszczycić się dwunastoma, wydanymi książkami. Aleksandra Wilk, bohaterka znana z pierwszej części cyklu pt. "Gra pozorów" odbiera telefon od dawnego kolegi lekarza, proszącego ją o konsultację w sprawie pacjenta, który stracił pamięć i powtarza jedynie cały czas jej imię oraz nazwisko. Bohaterka wraz ze swoją przyjaciółką przyjeżdża więc do Łodzi, by rozwikłać tę tajemnicę. Na miejscu dopadają ją duchy przeszłości oraz sprawa niewyjaśnionego dotąd morderstwa pewnej aktorki sprzed ponad dwudziestu lat. Przed sięgnięciem po ten kryminał byłam bardzo ciekawa, jak wygląda Łódź oczami poznanianki, która została przez swoich krajan, w iście humorystycznym stylu, oskarżona o zdradę, umieszczając akcję swojej najnowszej książki właśnie w Łodzi. Otóż Joanna Opiat-Bojarska bezsprzecznie kupiła mnie swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi samych łodzian, a także wielobarwnym ukazaniem naszego miasta. Wielką przyjemność sprawiły mi bowiem słowa zawarte w powieści mówiące o tym, że łodzianie są niezwykle kreatywni i twórczy, a poznańscy urzędnicy powinni się od nas pewnych zachowań, uczyć. Spostrzeżenia te wrzucone w usta bohaterki powieści, są także osobistym zdaniem samej autorki, co tylko jeszcze bardziej mnie cieszy. Dzięki takim właśnie książkom, czytelnicy w całej Polsce pozbędą się fałszywego obrazu, nudnej i pełnej marazmu Łodzi. Trzeba jednak podkreślić, że kryminał ten to nie tylko wielki ukłon w stronę mentalności łodzian, ale także dzięki plastycznym opisom, ciekawa wędrówka po samym mieście. Autorka wykonała pogłębiony research do tej książki, dzięki czemu z przyjemnością, wraz z główną bohaterką, przemierzałam znane mi miejsca w naszym mieście. Joanna Opiat-Bojarska opracowała swój własny wzór na najlepszy kryminał, czyli realizm, emocje i zwroty akcji. Otóż wszystkie te trzy elementy w "Niebezpiecznej grze" się znajdują, a co więcej, zostały podane czytelnikom w odpowiednich proporcjach. Autorka bowiem realistycznie oddała klimat Łodzi, a także świat wielkich aukcji i kolekcjonerów dzieł sztuki do tego stopnia, iż byłam przekonana, że sama uczestniczyła w takowej aukcji, co okazało się summa summarum, nieprawdą. Do tego wszystkiego wplotła w fabułę wiodący wątek, oparty na autentycznych wydarzeniach, dotyczący zabójstwa pewnej ekscentrycznej aktorki, który zainteresował mnie na tyle, że zaczęłam szukać informacji w internecie na ten temat. W powieści są także emocje związane z postacią głównej bohaterki, czyli pani psycholog, która zmierza się z dawno zapomnianą przeszłością. Są także zwroty akcji, które zaskakują dzięki zupełnie poplątanej intrydze kryminalnej. "Niebezpieczna gra" to pełnokrwisty kryminał, pełen dreszczyku emocji i łódzkiego klimatu. Kryminał, który pochłania się niezwykle szybko, idealnie nadający do czytania w trakcie podróży. Joanna Opiat-Bojarska tym samym umocniła swoją pozycją na naszym rodzimym rynku literackim, z czego bardzo się cieszę. Lektura dla łodzian, poznaniaków i każdego, kto lubi takie kryminalne klimaty.
Avatar użytkownika - Muminka789
Przeczytane:2017-01-01, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Kryształowi. Łatwy hajs
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Kryształowi. Łatwy hajs

"Zły pies wtrącił mnie do więzienia tylko dlatego, że nie chciałem zapłacić mu haraczu". Na portalu społecznościowym pojawia się post znanego judoki wzywający...

Koneser
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Koneser

Wakacyjny spokój mieszkańców Poznania burzą makabryczne odkrycia. W odstępie kilku dni w lesie zostają odnalezione szczątki kobiety, a na...