Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2018-04-10
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788365684684
Liczba stron: 144

Tom 2 cyklu Niepełka

Ocena: 5 (1 głosów)

Bohaterką cyklu jest Weronika, której ze względu na niepełnosprawność nadano przydomek Niepełka. Tym razem obdarzona talentem fotograficznym dziewczyna i jej przyjaciele, spędzają deszczowe wakacje w domu. Świat nastolatków w dobie wszechwładnej technologii informatycznej jest bardziej skomplikowany, niż był za czasów młodości ich rodziców.

Czy internet całkowicie zdominuje bohaterów? Co musi się wydarzyć, by zrozumieli własne błędy? Jakie nowe tajemnice wkradną się między nich?

Powieść "Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni" zaskakująco i błyskotliwie przekonuje, że warto się angażować w życie społeczne oraz pomagać sobie i innym.

Tagi: przyjaźń nastolatki internet niepełka niepełnosprwność fotografia

Kup książkę Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni

Piątka przyjaciół: Kinga, Weronika, Paweł, Gabriel i Aniela to główni bohaterowie tej książki. Książki która wg mnie powinna być lektura uzupełniającą w szkołach. Autorka porusza w niej bardzo ważne tematy. 

Weronika zwana Niepełką to młoda niepełnosprawna fotografka. Kinga to nastoletnia piosenkarka która marzy o wielkiej karierze. I jest w stanie zrobić wiele aby stało się o niej głośno. Paweł natomiast jest młodym sportowcem którego mama boryka się z problemami finansowymi. Chłopak aby nie obciążać jej finansowo swoimi wydatkami podejmuje się prac dorywczych. Gabriel to wychowanek młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Chłopak niesamowicie wrażliwy. No i Anielka. Kiedyś posiadaczka nadmiernej otyłości. Dziś szczupła dziewczyna która wpadła w szpony anoreksji. Łączy ich przyjaźń i chęć niesienia pomocy innym. Za sprawą wolontariatu w wakacyjnej świetlicy odkrywają co w życiu jest ważne.

 

Autorka porusza tutaj jakże ważne tematy jakimi jest niepełnosprawność ruchowa, anoreksja i inne zaburzenia odżywiania, ubustwo, chęć bycia sławnym. Oraz zwraca uwagę na ludzi nieco innych od nas zdrowych. Na osoby które od urodzenia żyją w świecie ciszy. 

Link do opinii
Inne książki autora
Niepełka. Moc marzeń
Dorota Schrammek; 0
Okładka ksiązki - Niepełka. Moc marzeń

Kolejny rok szkolny daje Niepełce i grupie jej przyjaciół impuls do nowych wyzwań. Wspólnie mierzą się z młodzieńczymi pomysłami. W pogoni...

Winne Wzgórze. Nadzieja
Dorota Schrammek; 0
Okładka ksiązki - Winne Wzgórze. Nadzieja

Na Winnym Wzgórzu zapanował spokój. Niestety tylko przez chwilę. Dorota niemal całkowicie utraciła zaufanie do męża. Gdyby nie dzieci i wspólna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje