Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni

Tom 2 cyklu Niepełka

Bohaterką cyklu jest Weronika, której ze względu na niepełnosprawność nadano przydomek Niepełka. Tym razem obdarzona talentem fotograficznym dziewczyna i jej przyjaciele, spędzają deszczowe wakacje w domu. Świat nastolatków w dobie wszechwładnej technologii informatycznej jest bardziej skomplikowany, niż był za czasów młodości ich rodziców.

Czy internet całkowicie zdominuje bohaterów? Co musi się wydarzyć, by zrozumieli własne błędy? Jakie nowe tajemnice wkradną się między nich?

Powieść "Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni" zaskakująco i błyskotliwie przekonuje, że warto się angażować w życie społeczne oraz pomagać sobie i innym.

Informacje dodatkowe o Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2018-04-10
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 9-12 lat

Tagi: nastolatki internet Niepełka niepełnosprwność fotografia

Kup książkę Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni

Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni - opinie o książce

Piątka przyjaciół: Kinga, Weronika, Paweł, Gabriel i Aniela to główni bohaterowie tej książki. Książki która wg mnie powinna być lektura uzupełniającą w szkołach. Autorka porusza w niej bardzo ważne tematy.

Weronika zwana Niepełką to młoda niepełnosprawna fotografka. Kinga to nastoletnia piosenkarka która marzy o wielkiej karierze. I jest w stanie zrobić wiele aby stało się o niej głośno. Paweł natomiast jest młodym sportowcem którego mama boryka się z problemami finansowymi. Chłopak aby nie obciążać jej finansowo swoimi wydatkami podejmuje się prac dorywczych. Gabriel to wychowanek młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Chłopak niesamowicie wrażliwy. No i Anielka. Kiedyś posiadaczka nadmiernej otyłości. Dziś szczupła dziewczyna która wpadła w szpony anoreksji. Łączy ich przyjaźń i chęć niesienia pomocy innym. Za sprawą wolontariatu w wakacyjnej świetlicy odkrywają co w życiu jest ważne.

Autorka porusza tutaj jakże ważne tematy jakimi jest niepełnosprawność ruchowa, anoreksja i inne zaburzenia odżywiania, ubustwo, chęć bycia sławnym. Oraz zwraca uwagę na ludzi nieco innych od nas zdrowych. Na osoby które od urodzenia żyją w świecie ciszy.

Avatar użytkownika - OKsiazkami
OKsiazkami
Przeczytane:2020-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Winne Wzgórze. Wiara
Dorota Schrammek0
Okładka ksiązki - Winne Wzgórze. Wiara

Poznajcie hygge po polsku! "Rzucić wszystko i wyjechać" – tą dewizą kierują się ludzie, którzy trafiają do niewielkiej malowniczej...

Niepełka
Dorota Schrammek0
Okładka ksiązki - Niepełka

Nastoletnia niepełnosprawna Weronika po przeprowadzce do Trzebiatowa na nowo musi budować swój świat. Trafia do klasy, w której prym wiedzie...