Tom 0 cyklu Kroniki Rodu Kane

Oficjalny dodatek do książek Ricka Riordana

Witaj, nowicjuszu! Mówi Carter Kane. Gratuluję, że dotarłeś do Domu Brooklyńskiego w jednym kawałku. To osiągnięcie oznacza, że pochodzisz z rodu egipskich faraonów i posiadasz magiczne moce. Ale czymże jest moc bez wiedzy, jak się nią posługiwać? Po to właśnie jest ten przewodnik. Znajdziesz w nim quizy, opowieści i informacje o egipskich bóstwach, potworach (tych przyjaznych i tych śmiertelnie groźnych), o tajemniczym Duat i mnóstwie innych spraw. Ten niezbędnik jest niezbędny dla tych z rodu faraonów, którzy stawiają pierwsze kroki na ścieżce bogów. Opowiadam w nim ja, inni magowie (w tym moja siostra Sadie), a nawet kilkoro bogów we własnej osobie. Ale uważaj na sztuczki i niespodzianki – w świecie egipskiej magii wszystko jest możliwe.

PS. Jeśli natkniecie się na komentarze mojej siostry, Sadie, postarajcie się je zignorować.

PPS. Czy ktoś widział mój amulet dżed? Byłoby bardzo niedobrze, gdyby wpadł w niepożądane ręce...

Informacje dodatkowe o Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego. Przewodnik po świecie egipskich bóstw, i potworów, glifów, i zaklęć, i mnóstwa innych rzeczy:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2018-07-18
Tytuł oryginału: From the Kane Chronicles: Brooklyn House Magician's Manual
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska

Kup książkę Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego. Przewodnik po świecie egipskich bóstw, i potworów, glifów, i zaklęć, i mnóstwa innych rzeczy

Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego. Przewodnik po świecie egipskich bóstw, i potworów, glifów, i zaklęć, i mnóstwa innych rzeczy - opinie o książce

Avatar użytkownika - arcytwory
arcytwory
Przeczytane:2018-07-00, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane przez M.,

„Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego. Przewodnik po świecie egipskich bóstw i potworów, glifów i zaklęć, i mnóstwa innych rzeczy” to kolejna pozycja autorstwa Ricka Riordana. Nie jest to jednak typowa książka autora, lecz (jak wskazuje podtytuł) przewodnik, a także dodatek do serii „Kroniki rodu Kane”.
Jest to idealne posumowanie serii o egipskich bóstwach. Czytelnik poznaje nowe tajemnice Domu Brooklyńskiego, w którym rezydują współcześni magowie. Autor krótko opisuje najważniejsze zagadnienia z egipskiej mitologii, jak: czym jest Duat, czy jaką wizję życia po śmierci mieli starożytni Egipcjanie. Nie mogło zabraknąć także jednej z najważniejszych rzeczy mitologii, czyli bogów! Są przedstawieni najbardziej istotni z nich (a także paru z tych mniej potrzebnych). Do każdego z nich pojawia się quiz (spokojnie, tuż obok podane są odpowiedzi), a także krótka historia związana z danym bogiem. Ale, ale, to nie wszystko! Na sam koniec został umieszczony słowniczek, opis magów, a także klucz do hieroglifów. Dużo? Dodajcie do tego nieskomplikowaną fabułę i macie idealny dodatek do serii!
Wszystko przedstawione jest starym, dobrym stylu autora – czyli z dużą dawką dobrego humoru (i to każdego rodzaju). Jest krótko, zwięźle i na temat co sprawia, że czyta się szybko i przyjemnie. Nawet w tak mało obszernym utworze przedstawił i zachował charakter bohaterów. A wprowadzenie fabuły było świetnym posunięciem, przez to czytało się z większym zaciekawieniem. Na uwagę zasługuje także piękne wydanie. Twarda oprawa, dopracowane rysunki i zdobienia umilają już i tak świetną lekturę.
Książkę polecam, szczególnie fanom twórczości Ricka Riordana. Radzę jednak zapoznać się przedtem z „Kronikami rodu Kane”, ponieważ w „Niezbędniku maga...” pojawiają się spoilery z serii.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2018-12-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 2018, Fantasy,
Syn Sobka
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Syn Sobka

„Syn Sobka“ to trzymające w napięciu opowiadanie autorstwa Ricka Riordana łączące dwa światy znane z jego bestsellerowych serii: „Percy...

Ostatni Olimpijczyk
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Ostatni Olimpijczyk

„Ostatni Olimpijczyk” kończy serię opowieści o losach młodego herosa, syna greckiego boga Posejdona. Dotychczas wydane cztery tomy serii „Percy...