Niezniszczalna nadzieja

Tom 3 cyklu Nowojorskie Kobiety

Eloise Drake pogodziła się z wygnaniem i porzuceniem i w końcu stworzyła dla siebie stabilny świat. Jako geniusz matematyczny i świetna księgowa, pracuje przy największym projekcie inżynieryjnym w Nowym Jorku. Niestety związane z tym zadania sprawiają, że spotyka na swej drodze mężczyznę, który kiedyś złamał jej serce.

Alex Duval jest burmistrzem miasteczka znajdującego się na krawędzi zniszczenia. Stan Nowy Jork zamierza zetrzeć je z powierzchni ziemi, zalać dolinę i wybudować nowy zbiornik retencyjny. Mężczyzna jest zszokowany, gdy dowiaduje się, że kobieta, którą niegdyś kochał, należy do zespołu mającego oczyścić teren. Kiedy jego świat zaczyna się rozpadać, Alex obmyśla śmiały plan ocalenia rodzinnego Duval Springs. Jednak do jego realizacji będzie potrzebował Eloise i jej wyjątkowych zdolności.

Czy bohaterowie, różni pod każdym względem, zdołają pokonać dzielącą ich przepaść i ocalić miasteczko?

Informacje dodatkowe o Niezniszczalna nadzieja:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2021-03-08
ISBN: 978-83-66297-85-2

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Niezniszczalna nadzieja

Niezniszczalna nadzieja - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-03-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Eloise Drake kiedyś była pięknym motylem, który lubił beztroskie życie. Kochała i była kochaną, a ich miłość rozkwitała każdego dnia coraz bardziej. Była niczym róża wśród tulipanów, której z intensywnością wypatrywał Alex Duval. Świata poza nią nie widział planując wspaniałe życie u jej boku. Niestety ich sielanka nie mogła trwać wiecznie. Huragan w postaci pewnego mężczyzny rozdzielił parę zakochanych. Nie mając pojęcia gdzie druga osoba się podziewa, zaczęli żyć własnym życiem. Eloise rozpoczęła pracę przy największym projekcie inżynieryjnym w Nowym Jorku i dobrze ułożyła sobie życie. Alex został burmistrzem miasteczka i zdaje się, że spełnił swoje marzenie. Niestety życie bywa przewrotne i jego miasteczko musi zostać zniszczone. Cały życiowy trud i plany niszczeją. Więdnie bardziej niż kwiat bez wody trzymając się nikłej nadziei. I pojawia się ona w postaci Eloise. Niestety nie pod tą postacią, jaką sobie wyobrażał. Dziewczyna przybiera postać kata, który odgórnie ma odebrać mu to, co dla niego najcenniejsze. To więcej jak policzek, tym bardziej, że serce Alexa nigdy nie zapomniało tego pięknego motylka, jakim była dawniej. Po kilku nieprzyjemnych rozmowach dziewczyna wpada na odważny plan ocalenia jego rodzinnego Duval Springs. Zasiewa ziarno, które wpada na żyzną glebę. Czyżby zatem istniał sposób, aby nie niszczyć tego, co i tak ma zostać zniszczone? Jaka rolę w tym odegrają ich uczucia i czy oboje otworzą przed sobą serca? Czy dadzą sobie drugą szansę?
Och, jak ja się rozmarzyłam przy tej książce... Tyle niewiadomych, a taka piękna miłość w tle. Momenty, kiedy trzeba przełknąć upokorzenie, jakiego doznają bohaterzy. Nieprzyjemni ludzie i ktoś, kto jak najszybciej pozbyłby się Eloise. Wrogowie i sprzymierzeńcy. Nienawiść i wzruszenie, kiedy ludziom odbierane jest to, co najcenniejsze...
Cudowna książka od której nie można się oderwać. Historia, która poruszy nawet serce z kamienia. Bohaterzy, których się nie zapomina. Dla mnie była po prostu cudowna, dlatego daję jej najwyższą notę:-)

Avatar użytkownika - Justtinazet
Justtinazet
Przeczytane:2021-04-04,

Eloise Drake, geniusz matematyczny i świetna księgowa, pracuje przy największym projekcie inżynieryjnym w Nowym Jorku. Niestety związane z tym zadania sprawiają, że spotyka na swej drodze mężczyznę, który kiedyś złamał jej serce.
Alex Duval jest burmistrzem miasteczka znajdującego się na krawędzi zniszczenia. Mężczyzna jest zszokowany, gdy dowiaduje się, że kobieta, którą niegdyś kochał, należy do zespołu mającego oczyścić teren. Obmyśla plan ocalenia Duval Springs. Jednak do jego realizacji będzie potrzebował Eloise i jej wyjątkowych zdolności.
"Niezniszczalna nadzieja" to przepiękna i poruszająca opowieść o przyjaźni, lojalności, oddaniu ale również o miłości do tradycji i rodziny. Historia o silnej kobiecie, która stara się odnaleźć w męskim świecie, która walczy Historia zaczyna się w 1896 roku i toczy w małym amerykańskim miasteczku Duval Spring. Stan Nowy York w miejscu miasteczka planuje budowę zbiornika retencyjnego. Duval Spring ma zniknąć z powierzchni ziemi, a mieszkańcy muszą porzucić dotychczasowe swoje życie iprzenieść się gdzie indziej.
"Niezniszczalna nadzieja" to romans historyczny z bardzo zręcznie wplecionym wątkiem kryminalnym.
Porywająca fabuła, nieprzeciętni bohaterowie, których szybko się nie zapomina. Autorka doskonale oddała klimat tamtej epoki i wykazała się rozległą wiedzą historyczną.

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2021-03-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Nadzieja umiera ostatnia

Duval Springs Eloise Drake kojarzy się z samotnym dzieciństwem, izolacją, pierwszą miłością, rozczarowaniem, złamanym sercem. Jest miastem, które zmuszona była porzucić przed laty, i miejscem, gdzie mieszka mężczyzna, który kiedyś zawiódł jej uczucia. Nie ma zamiaru tam nigdy wracać.

Eloise, geniusz matematyczny, pracuje jako księgowa. Jest jedną z sześciu kobiet, które mają takie uprawnienia w Nowym Jorku. Jest dumną, silną, samodzielną, niezależną kobietą. Z romantycznej marzycielki niewiele dziś w niej pozostało. Stara się twardo stąpać po ziemi, pragnie małżeństwa z odpowiedzialnym mężczyzną i najbardziej na świecie marzy o dziecku. Obecnie pracuje przy największym projekcie inżynieryjnym. Niestety los zechce, że w związku z tym projektem, będzie zmuszona udać się do Duval Springs. Ma przeprowadzić wycenę domów, budynków przeznaczonych do rozbiórki. Bowiem w dolinie, w której leży Duval Springs, ma powstać zbiornik retencyjny. A tak się składa, że to Alex Duval, mężczyzna który kiedyś ją zawiódł, jest burmistrzem Duval Springs. Co przyniesie jej ta wizyta?

Alex Duval, jest burmistrzem miasteczka, które za kilka miesięcy zniknie z powierzchni ziemi. Nowy Jork zamierza zalać dolinę, w której jego rodzinne miasto leży i wybudować zbiornik retencyjny. Alex, to silny, odważny, ale także pełen marzeń i nadziei mężczyzna. Walczy o swój świat i jest gotowy na wszystko, by go ocalić od zniszczenia. Jest zaskoczony faktem, że dziewczyna, która kiedyś była dla niego najważniejsza, należy do zespołu mającego nadzorować oczyszczanie terenu w dolinie. Ale Alex, zaprawiony w bojach, doświadczony żołnierz, nie zamierza się tak łatwo poddać. Wpada na szalony i śmiały plan uratowania miasteczka. Ale do jego realizacji będzie potrzebował pomocy Eloise. Czy dwoje bliskich sobie kiedyś ludzi będzie umiało pogodzić różnice, które ich dzielą i odnaleźć wspólną drogę, która pomoże im ocalić Duval Springs? Czy ich uczucie odżyje, a oni dadzą sobie drugą szansę? Czy wyjaśnią sobie wszystkie nieporozumienia, które przed laty ich rozdzieliły? Czy Eloise odnajdzie w sobie dawną siebie? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po "Niezniszczalną nadzieję" :)

"Niezniszczalna nadzieja" to trzeci tom serii Nowojorskie kobiety. Ale spokojnie możecie czytać go niezależnie od poprzednich tomów. Powieść ta, to nie tylko historia o miłości, ale przede wszystkim opowieść osadzona w XX wieku o mieście, które walczy o przetrwanie. Dramat ludzi, którzy zmuszeni są porzucić, odsprzedać cały swój dobytek, ziemię, domy, w których spędzili całe swoje życie, z którymi wiąże się tyle wspomnień i cudownych chwil, chwyta za serce i wzrusza. To doprawdy bardzo przygnębiająca perspektywa. Plan burmistrza na uratowanie tego wszystkiego, co dla mieszkańców najważniejsze, jest wprost niewyobrażalny, ale niosący nadzieję. Nadzieję, bez której nie da się żyć. Jest więc to także opowieść o nadziei, o jej sile, która sprawia, że nic nie jest już niemożliwe do spełnienia, jest to także historia o marzeniach, które sprawiają, że nasze życie nabiera barw. To dla marzeń chce się żyć, to dzięki nim mamy cel w życiu. W końcu to opowieść o ludzkiej solidarności, wzajemnej pomocy i wspólnym działaniu w słusznym celu.

"Niezniszczalna nadzieja" to powieść o uczuciu, które dostaje drugą szansę na szczęśliwe zakończenie. To historia dwojga ludzi brutalnie rozdzielonych przed laty, którzy wiele w życiu przeszli, zmienili się, i spotykając się nagle po latach, mają szansę odnaleźć się na nowo i odnaleźć w sobie to, co zagubili.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, styl autorki jest świetny. Poruszająca fabuła, doskonale wykreowani bohaterowie i uczucie, które po latach wybucha nowym i silniejszym płomieniem. Powieść pani Camden to wspaniała rozrywka, to idealne oddanie tamtych czasów, dramatu zwykłych ludzi, którzy w imię postępu musieli rezygnować z dorobku całego życia. To pokazanie pozycji kobiet na początku XX wieku, tego jak pragnęły być traktowane na równi z mężczyznami i jak dzielnie do tego dążyły, jak realizowały się, spełniały marzenia.

"Niezniszczalna nadzieja" to przepiękna i wzruszająca opowieść o ludziach. Fani romansów historycznych, z wątkiem miłosnym ukazanym tak sensualnie i delikatnie, tak romantycznie, będą zachwyceni. Ja jestem, choć romanse to nie jest mój najukochańszy gatunek literatury. Ale takie romanse chcę czytać ! Wspaniała lektura, nie musicie wierzyć mi na słowo, po prostu sięgnijcie i przekonajcie się sami ! Polecam !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Dreams.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2021-03-20, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Dzisiaj skończyłam czytać cudowną książkę od Wydawnictwa Dreams . Muszę przyznać, że to wydawnictwo jest moim odkryciem 2021 roku! Jak narazie przeczytałam 3 książki, które wyszły spod skrzydeł tego wydawnictwa i jestem zachwycona!
Tym razem chciałam się z Wami podzielić recenzją książki „Niezniszczalna nadzieja” Elizabeth Camden. Jest to 3 tom z cyklu „Nowojorskie kobiety”. Nie ma konieczności przeczytania wcześniejszych tomów, aby sięgnąć po ten (jednakże oczywiście do tego zachęcam).
Akcja książki zaczyna się 1896 roku i toczy się w 1 połowie XX wieku w małym amerykańskim miasteczku Duval Spring. Urzekła mnie ona od samego początku. Autorka w sposób wręcz wybitny „używa pióra” i sprytnie przeplata wydarzenia historyczne z miłosnymi. Poznajemy okoliczności powstania wielkiej aglomeracji, jaką jest Nowy Jork i wali o przetrwanie mniejszego miasteczka. Został w niej także poruszony temat bardzo dla mnie ważny. Jak wskazuje sama nazwa cyklu, książka mówi o pewnej nowojorskiej kobiecie. Nie jest to zwyczajna kobieta. Jest ona geniuszem matematycznym i zostaje księgową. W tamtych czasach był to zawód przeznaczony raczej wyłącznie dla mężczyzn, dlatego Eloise swoją ciężką pracą musi udowadniać, że ona także do tej pracy się nadaje. Dlaczego temat jest mi tak bliski? Ponieważ dalej panują poglądy, że niektóre zawody nadają się tylko dla mężczyzn, a płace kobiet na stanowiskach, które zajmują także mężczyźni są czasami o 50% niższe… Jednak mowa miała być o książce, a nie o „szklanych sufitach”.
„Niezniszczalna nadzieja” przypomina czytelnikowi o wielu wartościach, m.in. mocy przyjaźni, lojalności, oddania, wiary i miłości. Opowiada o tradycji, przywiązaniu i tradycji. Uświadamia nam, że mając bliskich, ogromną wiarę i zaangażowanie możemy osiągnąć niemożliwe.

Jest to piękna i poruszająca książka, którą polecam każdemu. Gwarantuje, że się nie zawiedziecie.

Avatar użytkownika - DariaReads
DariaReads
Przeczytane:2021-03-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ta książka porwała mnie już od pierwszych stron. W zasadzie wystarczyło kilka początkowych zdań, abym poczuła, że jest to historia dla mnie. To przeczucie trwało do samego końca, po którym odłożyłam książkę z uśmiechem na twarzy i czytelniczym spełnieniem.

Jest to historia w której można znaleźć wszystko, czego oczekuje się od literatury. Mamy tu poruszającą historię miłosną, nieszablonowych bohaterów, wątek kryminalny, elementy zaskoczenia oraz emocje. Emocje, dzięki którym żyjemy tą opowieścią i tymi bohaterami, chcąc dla nich tego, co najlepsze.

Pokochałam Alexa i pokochałam Eloise. Pokochałam ich, mimo że oboje byli nieidealni, mimo że oboje popełniali błędy i mimo że oboje niejednokrotnie zachodzili mi za skórę. Jednak przy tym oboje posiadali cechy, dzięki którym niemożliwe było przejście obok nich obojętnie, bez obdarzenia ich sympatią. To właśnie zasługuje na uznanie dla Autorki. Nie sztuką jest stworzenie idealnego bohatera. Sztuką jest stworzenie bohatera niepozbawionego wad, a takiego, który zdobędzie serce czytelnika. To pani Camden, moim zdaniem, doskonale się udało.

Poruszyło mnie to, w jaki sposób mieszkańcy miasta potrafili się jednoczyć, walcząc o wspólny cel. To, jak się wspierali, obdarzali serdecznością i opieką. To, jak wielką mieli wiarę i nadzieję. Niezniszczalną nadzieję.

Choć jest to powieść historyczna, język, jakim została napisana jest lekki, swobodny i przystępny dla każdego czytelnika, dzięki czemu przez tę historię się płynie, mimo że nie należy ona do najcieńszych lektur.

Zauroczyło mnie w tej książce wiele. Styl pisania Autorki. Kreacja bohaterów. Budowanie scen i napięcia. Zaskakujące zakończenie. A także końcowe pytania pozostawione do dyskusji, z czym spotkałam się po raz pierwszy w życiu, a co wydało mi się fantastycznym pomysłem!

Blog Daria reads

Avatar użytkownika - czytamymamy
czytamymamy
Przeczytane:2021-03-07, Ocena: 6, Przeczytałem,

Serdecznie zapraszamy na recenzje książki "Niezniszczalna nadzieja" autorstwa Elizabeth Camden. Powieść tą miałyśmy przyjemność przeczytać dzięki uprzejmości wydawnictwa Dreams za co bardzo dziękujemy.

Książka opisuje losy dwojga zakochanych w sobie ludzi Eloise i Alexa, którzy nie spodziewanie zostają rozdzieleni. Ich miłość zostaje wystawiona na próbę. Alex wraca do Duval Springs po jakimś czasie i obejmuje stanowisko burmistrza miasta. Przez lata próbował się dowiedzieć bezskutecznie gdzie przebywa jego ukochana. Eloise natomiast utwierdzona w przekonaniu, że chłopak ją jedynie wykorzystał, stawia przed sobą wysokie wymagania i w nie długim czasie zostaje księgową w jednej z Nowojorskich firm. Losy bohaterów na nowo się krzyżują gdy Elois wyrusza w służbową podróż do Duval Springs. Od tego momentu zaczynają się poważne zmiany w życiu obojga. Alex za wszelką cenę próbuje uratować swoje miasteczko. Nasuwa się więc pytanie czy bohaterowie na nowo zaczną darzyć się uczuciem? Czy Eloise wybierze życie obok dawnej miłości czy też poślubi z rozsądku Fletchera swojego przełożonego z pracy? Czy Bruce Garrett uzna swoją nieślubna córkę? Jak potoczą się losy mieszkańców Duval Springs? Serdecznie zachęcamy do odnalezienia odpowiedzi w książce bo naprawdę warto!!! Mało tego w powieści pojawia się wątek kryminalny co czyni ją jeszcze ciekawszą. Autorka pięknie przedstawia w powieści życiowe wartości takie jak poświęcenie,odwaga, heroizm, przyjaźń, zjednoczenie, oraz miłość, która potrafi wszystko wybaczyć. Chcemy przytoczyć inspirujący cytat, który zapada w pamięci : "To właśnie dzięki mierzeniu się z nieznanym i z tym, czego się obawiamy, stajemy się tym, kim mamy być". To tylko jedna z wielu pięknych myśli i stwierdzeń. My jesteśmy zachwycone książka i dzięki niej wiemy już, że z pewnością sięgniemy po więcej powieści Elizabeth Camden.

Ogromne brawa dla wydawnictwa Dreams za przepiękne wydanie książki, oprawa graficzna przyciąga uwagę.

Avatar użytkownika - brenda95
brenda95
Przeczytane:2021-03-31, Ocena: 6, Przeczytałam,
Król przypraw
Elizabeth Camden 0
Okładka ksiązki - Król przypraw

Gray Delacroix  spędził życie na budowaniu  światowej sławy przedsiębiorstwa  handlującego przyprawami.  Po latach podróżowania wrócił do rodzinnej posiadłości...

Chicago w ogniu
Elizabeth Camden0
Okładka ksiązki - Chicago w ogniu

Amerykańska powieść z polskim akcentem. Jako właścicielka cieszącej się renomą fabryki zegarów, Mollie Knox wydaje się mieć przed sobą świetlaną...