Noc między Tam i Tu

Tom 1 cyklu Wilcza Dolina - Bratmił

Oto wzruszająca historia siedmioletniego Bratmiła. Pewnej letniej nocy samotnie wyrusza na poszukiwanie swojej siostrzyczki, małej Paprotki. W lesie spotka istoty ze słowiańskich baśni i legend, które pomogą mu odnaleźć nie tylko ją, ale przede wszystkim siebie.
Marta Krajewska z wdziękiem porusza trudny temat rywalizacji między rodzeństwem. Zaprasza dzieci i ich rodziców na wyprawę do spowitego słowiańską magią świata. Z wyprawy Tam Wasze pociechy wrócą Tu odmienione i bardziej kochające.

Informacje dodatkowe o Noc między Tam i Tu:

Wydawnictwo: Genius Creations
Data wydania: 2017-09-30

Kup książkę Noc między Tam i Tu

Noc między Tam i Tu - opinie o książce

Książka nie jest bezpośrednio powiązana z serią Wilcza Dolina,ale jest podobna tematycznie.Podobna dolina,te same wierzenia...Historia trudnych relacji między rodzeństwem

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2021-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Mały Bratmił dusi w sobie mieszane uczucia związane z narodzinami siostry. Czuje się zaniedbany przez rodzców i zazdrosny o dziewczynkę. Jednak gdy w kołysce dziewczynki rodzice znajduja podmieńca, Bratmił, napędzany wyrzutami sumienia i wspierany poczuciem rodowiej więzi, zabiera potworka i rusza nocą do lasu, aby odnaleźć Paprotkę i podmienić ją na podrzutka.

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2020-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020, Slavic books,

Czytając wprawdzie odczuwa się, że książka pisana była dla dzieci, na szczęście jednak jakoś mocno w lekturze to nie przeszkadza. Ten sam piękny, słowiański świat w który warto się zanurzyć nawet w tak banalnej historii.

Kiedy skończyłam czytać trylogię Wilcza Dolina, zrobiło mi się trochę smutno, że już nie spędzę więcej czasu w tym miejscu. Tymczasem okazało się, że nie do końca była to prawda. Wprawdzie możliwość powrotu związana jest z przeczytaniem książek dla dzieci, ale wcale mi to nie przeszkadza, szczególnie, kiedy autorką jest Marta Krajewska, co gwarantuje dużą dawkę słowiańskości.

Główny bohater, Bratmił, to siedmiolatek, który żyje wraz z rodziną w czasach naszych słowiańskich przodków w Wilczej Dolinie. Dopiero co odbyły się jego postrzyżyny, kiedy na świat przychodzi siostrzyczka chłopca, Paprotka. Miłek szybko poznaje nowe uczucie - zazdrość o siostrzyczkę. Wszyscy dorośli zachwycają się dzieckiem, a na niego nikt już nie zwraca uwagi. Są chwile, kiedy chciałby nie mieć siostry. Jego życzenie się spełnia, kiedy niemowlak zostaje porwany przez mamunę. Czy uda się uratować dziewczynkę?

Marta Krajewska zdecydowanie umie w słowiańskość. Pięknie napisana książka dla dzieci prostym językiem wyjaśnia wiarę naszych przodków i prezentuje ich zwyczaje.  Nie ma tu ani jednego niepotrzebnego słowa. Wszystko jest przemyślane, a wyjaśnienia autorka wkłada w usta poszczególnych bohaterów. Świetnie skonstruowane postacie są zróżnicowane i charakterne. Złośliwa wiedźma, jej uczennica Chaberka, opiekunka Wilczej Doliny, sympatyczne dzieciaki i ich rodzice tworzą barwną grupę, o której życiu aż chce się czytać. Po lekturze tego tomu natychmiast sięgnęłam po drugi i już mnie martwi to, że za chwilę ją skończę i znów opuszczę Wilczą Dolinę.

Polecam, nawet jeśli już wyrośliście z lat dziecięcych.