Obywatel, który się zawiesił

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2011-11-09
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-61187-43-1
Liczba stron: 352

Ocena: 4.25 (4 głosów)

Science fiction, horror, sensacja. Niezwykłe wizje przyszłości, pełne grozy opowieści, w których nic nie jest oczywiste, trzymające w napięciu fabuły jak z thrillerów - światy opowiadań Rafała Kosika pochłaniają czytelnika bez reszty.

Kup książkę Obywatel, który się zawiesił

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Obywatel, który się zawiesił

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2014-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki - 2014,
Kolejny bardzo dobry zbiór opowiadań. Kosik posiada tę umiejętność opisywania spraw oczywistych w sposób nowy, pod nieco innym kątem, inspirujący do przemyśleń. Każdy pomysł wart jest rozwinięcia, i każde opowiadanie jest świetnie skomponowane, wsysające w świat wykreowany w coraz to inny sposób, poruszając znane nam problemy w takich słowach, że trudno się oderwać. Najbardziej podobały mi się dwie opowieści: tytułowa, będąca krytyką systemu biurokratycznego - nie można się nie uśmiechnąć na rozwiązanie, proponowane przez autora; i ostatnia, wyjaśniająca, jak doszło do wydarzeń opisanych w najlepszej, jak dotąd, powieści Kosika pt.: Vertical. Lepiej jednak przeczytać opowiadanie w drugiej kolejności. (Ocena: 5/6)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Agataf0502
Agataf0502
Przeczytane:2014-01-14, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Z góry przepraszam wszystkich fanów tej książki, że do nich nie dołączę. Sięgając po tę pozycję byłam przekonana, że mnie nie zawiedzie. Jednak sromotnie się pomyliłam. O ile początkowo zaintrygowało mnie pierwsze opowiadanie, a w szczególności możliwość poznania tej drugiej strony barykady (policja kontra obywatel, który się zawiesił), tak po zbyt surrealistycznej, wprost niemożliwej nawej jak na science fiction nieudolności spacyfikowania wspomnianego obywatela środkami takimi jak chociażby F-16. poziom satydfakcji z czytania drastycznie opadł. Jednak postanowiłam zagłębiać się w kosikowskie meandry dalej. Kojarzycie to uczucie, gdy przypominacie sobie swój sen? Czy nie cisnęło wam się na usta: "Co? To jest kompletnie nielogiczne..." Takim mianem określiłabym kolejne opowiadania. Zbitek, trzeba przyznać nawet dobrych pomysłów, jednak nie połączonych w całość. Taki dom z pustaków bez cementu. Jeśli jest już jakoś pokazana ta całość, to jest ona pozbawiona przejść, charakteryzuje ją chaos. Jednak jest to pewien konspekt i w pewnym sensie może się spodobać, wywołuje nie sprecyzowane uczucia. To coś co się lubi albo odrzuca na bok.
Link do opinii
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2013-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
O tym, że Rafał Kosik ma niesamowicie bujną wyobraźnię i potrafi pisać pasjonująco, wiedziałam od mojego Syna, który zaczytuje się w serii dla młodzieży ,,Felix, Net i Nika". Chciałam sprawdzić, czy w wersji dla dorosłych autor jest równie dobry. Dlatego też sięgnęłam po jego zbiór opowiadań p.t. ,,Obywatel, który się zawiesił". No i cóż ... okazało się, że jest wręcz rewelacyjny! Rafał Kosik zajmuje się pisarsko tematyką klasycznego science fiction. Futurystyczne wizje, jakie przedstawia oraz stany przeczące znanym nam zasadom fizycznym wprawiają w zdumienie i zaskakują. Nie są to treści, o których się zapomina. W zbiorze znajdziemy teksty mówiące o światach równoległych, zagięciach czasoprzestrzeni, duchach i alternatywnym państwie oraz o Niebie (opowiadanie ,,Czy ktoś tu widział Boga?" - wspaniale symboliczne). Świetne pióro, jeszcze lepsza kreatywność i inteligencja - i powstaje książka, jaką śmiało można polecić wybrednym czytelnikom, czyli Wam ;-)
Link do opinii

Wspaniała wyobraźnia. Opowiadania nie z tej ziemii,albo i z tej, może tylko wymiar inny. Wciagą, trochę niełatwe, ale dobrze robi na umysł.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Missmi
Missmi
Przeczytane:2014-12-31, Przeczytałam, 52/2014,
Inne książki autora
Bolek i Lolek. Podwórkowa Agencja Kosmiczna
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Bolek i Lolek. Podwórkowa Agencja Kosmiczna

Lolek, już wiem! Zbudujemy rakietę i przymocujemy do niej kamerkę. Kiedy rakieta wróci, wrzucimy do internetu nasz film z kosmosu. Trzy… dwa…...

Amelia i Kuba. Mi się podoba
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Amelia i Kuba. Mi się podoba

Wzruszająca i zabawna historia o dziewczynce, która marzy o psie, ale alergia nie pozwala jej na posiadanie futrzastego zwierzęcia. Kiedy sześciolatka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje