Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: 2013-01-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7797-064-5

Historia prawdziwa, autobiograficzna. Szokująca opowieść o niezwykłej, chwilami bardzo trudnej drodze odkrywania swojego miejsca na ziemi. Ania Golędzinowska przeszła w swoim życiu prawdziwe piekło. Po śmierci ojca wychowywała się praktycznie sama. Życie na ulicach Warszawy, kradzieże, narkotyki… Ucieczką do raju miał być wyjazd do Włoch. Obiecywano jej, że będzie gwiazdą mediolańskich agencji mody, a stała się niewolnicą organizacji handlującej kobietami. Po brawurowej ucieczce udało jej się w końcu zrealizować marzenia. Zrobiła wielką karierę jako modelka i gwiazda włoskiej telewizji. Trafiła do raju, ale nie było to niebo. Znowu alkohol, narkotyki, przypadkowy seks… Miała sławę, pieniądze, dosłownie wszystko. Wszystko, oprócz szczęścia. Dziś mieszka w Medjugorie, spotyka się z ludźmi na całym świecie i opowiada im całą prawdę o Ani, która wreszcie odnalazła swoje miejsce i wielką MIŁOŚĆ, którą jest Bóg.

Kup książkę Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki

Opinie o książce - Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Tę książkę należy czytać jako świadectwo uzdrowienia. Autorka jest zagubioną dziewczyną której brak było wsparcia rodziny. Dzieciństwo zakończyło się w momencie gdy tata zginął potrącony przez pijanego kierowcę. Szereg niepokojących wydarzeń, brak matczynej opieki, poczucie krzywdy że matka interesuje się tylko młodszą siostrzyczką, bierność nauczycieli, brak pozytywnego wzorca sprawiają że już w wieku nastu lat popełniła różne głupstwa. Szokuje beznamiętna narracja o rozpoczęciu współżycia w wieku lat trzynastu. Niektóre poczynania są dla mnie niezrozumiałe, zaczynają się kradzieże, narkotyki, babcia nie zdążyła wystąpić o przejęcie praw rodzicielskich bo umarła. Współpraca Ani z paroma agencjami modelek przyniosła owoce. Jako 16 latka Ania zwiedziona obietnicą intratnych kontraktów decyduje się wyjechać do Włoch, gdzie wpada w ręce handlarzy żywym towarem. Jest niby hostessą, ale w klubie jest wydzielona sfera dla klientów zabawiających się z dziewczynami. Gdy próbuje się wyrwać, poznaje w swoim mniemaniu godnego zaufania mężczyznę, który chce jej pomóc. Naiwność musi zostać ukarana, i jak można było się domyślić, ów dobroczyńca brutalnie ją gwałci. Ania zeznaje w procesie zatrzymanych pod zarzutem stręczycielstwa właścicieli klubu, potem zdobywa jakieś poważne kontakty, debiutuje w telewizji, ale z przerażeniem relacjonuje panujące tam stosunki, walkę ...
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-10-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Ciekawe. Nie spodziewałam się, że książka będzie opisem życia autorki, w którym szczegółów związanych z modelingiem praktycznie nie ma. Mimo to, zaskoczenie było pozytywne. Kobieta pisze prosto, lekko, nie tworzy dystansu między sobą a czytelnikiem, wręcz przeciwnie - opowiada, jak gdyby siedziała z odbiorcą na wspólnej kawie. Dzieli się nie tylko faktami ze swojej biografii, ale także przemyśleniami, co sprawia, że i my zaczynamy rozmyślać. Z grubsza ujmując, jest to książka, jakich wiele, jednak mimo to mogę z czystym sumieniem ją polecić.
Avatar użytkownika - iskuz
iskuz
Przeczytane:2015-03-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Książka biograficzna, napisana prostym językiem. Czyta się niezwykle łatwo, akcja bardzo szybko się rozwija. Autorka w ciekawy sposób pokazuje życie gwiazd w mediolańskim świecie, a także swoją drogę do nawrócenia i związane z tym zmiany w jej życiu.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Czytam regularnie 2014,
Niesamowita książka, która udowadnia nam , że Jezus może nas wyciągnąć nawet z największych problemów i kłopotów. Piękne świadectwo Ani Golędzinowskiej. Polecam wszystkim.
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-05-26, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013, biografie, dzienniki,
Historia dziewczyny, która z bardzo biednej rodziny trafia do pracy za granicą jest tam wykorzystywana, poznaje świat jakiego nie znała o istnieniu którego nawet nie myślała. Wreszcie ktoś znajomy proponuje jej wyjazd do znanego pielgrzymkowego miejsca i tam zmienia się jej życie. Książka z jednej strony daje do myślenia. Na pewno może być ostrzeżeniem przed zbytnia lekkomyślnością w podejmowaniu pracy za granicą. Jest w niej jednak coś co bardzo męczy, zbyt duża jak dla mnie doza opisów brutalnych, zaczyna się od bardzo szczegółowego opisu gwałtu. Dla mnie nic nie wnosiło to do treści. Miałam problem z dobrnięciem do końca.
Avatar użytkownika - rozczytana
rozczytana
Przeczytane:2018-04-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Książka jest spowiedzią autorki. Historią o utraconej miłości, pozbawieniu bezpieczeństwa, wolności. Życie Ani było ciągłym poszukiwaniem, dążeniem do niewiadomego. Bunt, zmienność nastrojów, przypadkowy seks i narkotyki doprowadziły ją do poczucia bezsensu i nostalgii. Od najmłodszych lat miała jednak świadomość tego, kim chce zostać. Wrodzony upór i chęć zmiany naprowadziły ją na właściwą drogę.
  Jest to opowieść o sile miłości i pojednania oraz o tym , że nic nie dzieje się bez przyczyny.Każde wydarzenie, spotkanie było dla autorki swoistym drogowskazem.
  W czytaniu momentami przeszkadzały mi język,którym została napisana książka. Prosty styl, ubogie słownictwo i nietrafione metafory sprawiły, że kilka razy miałam ochotę ją odłożyć.

To, co zostało
Jodi Picoult