Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki

Historia prawdziwa, autobiograficzna. Szokująca opowieść o niezwykłej, chwilami bardzo trudnej drodze odkrywania swojego miejsca na ziemi. Ania Golędzinowska przeszła w swoim życiu prawdziwe piekło. Po śmierci ojca wychowywała się praktycznie sama. Życie na ulicach Warszawy, kradzieże, narkotyki… Ucieczką do raju miał być wyjazd do Włoch. Obiecywano jej, że będzie gwiazdą mediolańskich agencji mody, a stała się niewolnicą organizacji handlującej kobietami. Po brawurowej ucieczce udało jej się w końcu zrealizować marzenia. Zrobiła wielką karierę jako modelka i gwiazda włoskiej telewizji. Trafiła do raju, ale nie było to niebo. Znowu alkohol, narkotyki, przypadkowy seks… Miała sławę, pieniądze, dosłownie wszystko. Wszystko, oprócz szczęścia. Dziś mieszka w Medjugorie, spotyka się z ludźmi na całym świecie i opowiada im całą prawdę o Ani, która wreszcie odnalazła swoje miejsce i wielką MIŁOŚĆ, którą jest Bóg.

Informacje dodatkowe o Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki:

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7797-064-5
Tytuł oryginału: Con occhi di bambina
Język oryginału: włoski
Tłumaczenie: Romanowski Marcin

Kup książkę Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki

Obowiązkiem dorosłych jest chronić dzieci przed pułapkami, jakie zastawia życie. To rodzice powinni czuwać, mając wysoko uniesione anteny, zawsze gotowi słuchać swoich dzieci, przygotowani, by uchwycić każdy ważny sygnał pośród tysięcy trudnych i delikatnych momentów ich dojrzewania, a także każdy sygnał pochodzący z otaczającego je świata.

Nigdy nie wolno tracić nadziei. Ponieważ tak jak bywają momenty, w których fortuna się odwraca, tak są też chwile, kiedy marzenia się spełniają.

Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki - opinie o książce

Po dokładnym przeczytaniu książki autorstwa Anny Golędzinowskiej pt. ''Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki'' mogę stwierdzić, że wartało ją przeczytać, a z tego pamiętam, wzbudziła we mnie pozytywne, jak i negatywne emocje.

Anna jest osobą odważną. Pełni dwie role jako główna bohaterka i jako pisarka, gdyż ma możliwość podzielenia się z Czytelnikami swoim świadectwem z życia, w którym nie było, jej poznać, na czym polega, ono polega naprawdę.

Opisała w książce sytuacje, które doświadczyła od momentu, kiedy zmarł jej tata, a nie poznała uczucia miłości od mamy.

Jedynie odkrywa, jak wygląda życie na ulicy, w biedzie, na kradzieży powoduje, to odkrywa świat od innej strony.

Ta podróż trudna Anny to pewna rodzaju przestroga dla wielu osób, którzy powinni przemyśleć swoje dotychczasowe zachowanie i przemyśleć je, zanim nie zrobią nikomu krzywdy na drodze do szczęścia zawodowego i prywatnego.

Anna pomimo jej wad i zalet jest dla mnie wyjątkowa, gdyż udowodniła wielu z nas, że można podnieść z porażki.

Książka ta stanowi nie tylko spowiedź z życia młodej dziewczyny, ale przedstawia obraz zagubionego świata, w którym należy się zastanowić czy warto, jest notorycznie nadużywać przyjemności, by poczuć się na chwilę sławnym.

Pan Bóg ma dla każdego z nas przygotowany plan, ale być może Anna musiała go najpierw poczuć, by móc zrealizować go potem nie wiedząc, co ją jeszcze czeka.

Dla mnie sam przekaz był, ważny wypływający z tego, co opowiedziała nam sama jego główna bohaterka.

Polubiłam Annę, ale mam do niej żal, że zabrakło jej determinacji i pewności siebie w walce o jej lepszy los.

Anno, dziękuję za to, że podzieliłaś się swoją historią, która powinna zmotywować wiele młodych dziewczyn chcących zostać podobnie jak ty modelką, że ten zawód do łatwych z reguły nie należy.

Zakończenie Twojego życia ma ciąg dalszy.

Polecam przeczytać tę książkę.

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tę książkę należy czytać jako świadectwo uzdrowienia. Autorka jest zagubioną dziewczyną której brak było wsparcia rodziny. Dzieciństwo zakończyło się w momencie gdy tata zginął potrącony przez pijanego kierowcę. Szereg niepokojących wydarzeń, brak matczynej opieki, poczucie krzywdy że matka interesuje się tylko młodszą siostrzyczką, bierność nauczycieli, brak pozytywnego wzorca sprawiają że już w wieku nastu lat popełniła różne głupstwa. Szokuje beznamiętna narracja o rozpoczęciu współżycia w wieku lat trzynastu. Niektóre poczynania są dla mnie niezrozumiałe, zaczynają się kradzieże, narkotyki, babcia nie zdążyła wystąpić o przejęcie praw rodzicielskich bo umarła. Współpraca Ani z paroma agencjami modelek przyniosła owoce. Jako 16 latka Ania zwiedziona obietnicą intratnych kontraktów decyduje się wyjechać do Włoch, gdzie wpada w ręce handlarzy żywym towarem. Jest niby hostessą, ale w klubie jest wydzielona sfera dla klientów zabawiających się z dziewczynami. Gdy próbuje się wyrwać, poznaje w swoim mniemaniu godnego zaufania mężczyznę, który chce jej pomóc. Naiwność musi zostać ukarana, i jak można było się domyślić, ów dobroczyńca brutalnie ją gwałci. Ania zeznaje w procesie zatrzymanych pod zarzutem stręczycielstwa właścicieli klubu, potem zdobywa jakieś poważne kontakty, debiutuje w telewizji, ale z przerażeniem relacjonuje panujące tam stosunki, walkę koterii, afery narkotykowe, przytacza wypowiedzi polityków publicznie przyznających się do przekrętów. Demaskuje mass media jako siedlisko zła, źródło zepsucia.

Jej życie uczuciowe to przypadkowe związki, jednorazowe przygody, każda " wielka miłość" okazuje się kompletnym niewypałem. Odnoszę wrażenie, że ta część opowieści to rozrachunek z przeszłością głównie w celach terapeutycznych.

Najbardziej godnym zapamiętania jest fragment gdy Ania zaczyna przewartościowywać swoje życie, gdy wreszcie doświadcza łaski boskiej, a konkretnie Marii Panny. Pobyt w Medjugorje otwiera jej oczy na miłość, dobro i prawdę Bożego Miłosierdzia. Ta część o "nawróceniu" jest dość lakoniczna, ale powinna trafić do nastoletnich odbiorców. Książka przedstawia zagrożenia związane ze światem modelingu, ostrzega przed popełnieniem podobnych błędów i dlatego jest pouczająca.

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-10-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Ciekawe. Nie spodziewałam się, że książka będzie opisem życia autorki, w którym szczegółów związanych z modelingiem praktycznie nie ma. Mimo to, zaskoczenie było pozytywne. Kobieta pisze prosto, lekko, nie tworzy dystansu między sobą a czytelnikiem, wręcz przeciwnie - opowiada, jak gdyby siedziała z odbiorcą na wspólnej kawie. Dzieli się nie tylko faktami ze swojej biografii, ale także przemyśleniami, co sprawia, że i my zaczynamy rozmyślać. Z grubsza ujmując, jest to książka, jakich wiele, jednak mimo to mogę z czystym sumieniem ją polecić.
Avatar użytkownika - iskuz
iskuz
Przeczytane:2015-03-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Książka biograficzna, napisana prostym językiem. Czyta się niezwykle łatwo, akcja bardzo szybko się rozwija. Autorka w ciekawy sposób pokazuje życie gwiazd w mediolańskim świecie, a także swoją drogę do nawrócenia i związane z tym zmiany w jej życiu.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-03-24, Czytam regularnie 2014,
Niesamowita książka, która udowadnia nam , że Jezus może nas wyciągnąć nawet z największych problemów i kłopotów. Piękne świadectwo Ani Golędzinowskiej. Polecam wszystkim.
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-05-26, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013, biografie, dzienniki,
Historia dziewczyny, która z bardzo biednej rodziny trafia do pracy za granicą jest tam wykorzystywana, poznaje świat jakiego nie znała o istnieniu którego nawet nie myślała. Wreszcie ktoś znajomy proponuje jej wyjazd do znanego pielgrzymkowego miejsca i tam zmienia się jej życie. Książka z jednej strony daje do myślenia. Na pewno może być ostrzeżeniem przed zbytnia lekkomyślnością w podejmowaniu pracy za granicą. Jest w niej jednak coś co bardzo męczy, zbyt duża jak dla mnie doza opisów brutalnych, zaczyna się od bardzo szczegółowego opisu gwałtu. Dla mnie nic nie wnosiło to do treści. Miałam problem z dobrnięciem do końca.

Ogólnie to autobiografia jak wiele innych, miejscami ciekawa i bezkompromisowa, czasami refleksyjna, ogólnie przesłanie niesie dobre, ale... No właśnie, ale. Autorka zbyt często popada w ton moralizatorski, wręcz drukowanymi literami wyjaśnia życie, takie "Dzieci, nie róbcie tego w domu, narkotyki be, przygodny seks be, sława be!". Irytujące. Dla mnie same tego typu wyznanie powinno skłaniać do refleksji, bez tłumaczenia podstawowych rzeczy. Dlatego też bardziej podoba mi się druga część książki, w której autorka opisuje swoją relację z Bogiem i poprawiające się stosunki w rodzinie. Tam już nie ma czego demonizować i summa summarum wychodzi to fajnie.

Ogólnie biografia jest średnia, ale przesłanie niesie niezłe. Jak komuś nie przeszkadza narzucanie punktu widzenia przez autorkę, to będzie to dla niego pozycja fenomenalna. Myślę, że warto się z nią zapoznać.

Avatar użytkownika - rozczytana
rozczytana
Przeczytane:2018-04-16, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książek 2018,

Książka jest spowiedzią autorki. Historią o utraconej miłości, pozbawieniu bezpieczeństwa, wolności. Życie Ani było ciągłym poszukiwaniem, dążeniem do niewiadomego. Bunt, zmienność nastrojów, przypadkowy seks i narkotyki doprowadziły ją do poczucia bezsensu i nostalgii. Od najmłodszych lat miała jednak świadomość tego, kim chce zostać. Wrodzony upór i chęć zmiany naprowadziły ją na właściwą drogę.
  Jest to opowieść o sile miłości i pojednania oraz o tym , że nic nie dzieje się bez przyczyny.Każde wydarzenie, spotkanie było dla autorki swoistym drogowskazem.
  W czytaniu momentami przeszkadzały mi język,którym została napisana książka. Prosty styl, ubogie słownictwo i nietrafione metafory sprawiły, że kilka razy miałam ochotę ją odłożyć.

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;