Oddaj albo giń!

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-03-10

A podobno nie ma nic nudniejszego niż praca w bibliotece! Takie spostrzeżenie pojawiło się w głowie Matyldy Dominiczak, gdy stała nad leżącym w archiwum trupem jednego z czytelników, o którym mogła powiedzieć tylko tyle, że zazwyczaj nie zwracał książek w terminie. Jeszcze tego ranka niewinna bibliotekarka staje się główną podejrzaną w sprawie o zabójstwo.

Matylda nie zwykła pozostawiać w rękach innych osób tego, co da radę zrobić sama. Wbrew przeciwnościom losu, protestom męża, zakazom naczelnika policji i niechęci dyrektora biblioteki postanawia odkryć prawdę, a przynajmniej oczyścić się z zarzutów i podsunąć śledczym innego podejrzanego.

Olga Rudnicka (ur. 1988) - znana autorka powieści sensacyjnych "Natalii 5", "Cichy wielbiciel", "Były sobie świnki trzy" i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Kup książkę Oddaj albo giń!

Opinie o książce - Oddaj albo giń!

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2020-05-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2020-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020, humor, detektyw, kryminał,
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2020-03-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Oddaj albo giń!" to prequel o detektyw Matyldzie Dominiczak znanej z "Byle do przodu". Książki jednak spokojnie można czytać oddzielnie.

"Oddaj albo giń!" miałam przyjemność przeczytać przedpremierowo i już po przeczytaniu kilku pierwszych stron uświadomiłam sobie jak bardzo tęskniłam za powieściami Rudnickiej. Ten niepowtarzalny, pozytywny styl i bohaterowie, których nie sposób nie lubić, to zdecydowanie jej znak rozpoznawczy. Każda z postaci jest bardzo oryginalna i ekscentryczna, bogata w ogromne pokłady humoru. Nikt ze współcześnie żyjących nie pisze tak jak ta autorka, z każdej jej książki bije taka pozytywna energia i tyle dobra, że poprawa humoru dla każdego jest gwarantowana! Może nie jest to najśmieszniejsza z jej książek, ale bohaterowie są cudowni, akcja poprowadzona jest oryginalnie i zaskakująco, no i oczywiście trzeba też wspomnieć otoczenie, w którym toczy się akcja. Biblioteka i książki - dla bibliofila nie ma lepszego miejsca! Serdecznie polecam!

Życie na wynos
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - Życie na wynos

Emilia Przecinek, znana autorka powieści dla kobiet, w wieku czterdziestu lat zostaje rozwódką z dwójką nastoletnich dzieci, kredytem hipotecznym...

Granat poproszę!
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - Granat poproszę!

Kiedy wszystko wali się na głowę, można zrobić tylko jedno – wziąć sprawy w swoje ręce! Emilia Przecinek – ma trzydzieści dziewięć lat, sto...

Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz