Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury

Tom 2 cyklu Odetchnij od miasta

W którym porcie można dostać najlepszą rybę? Co robić zimą na Mazurach i gdzie na Warmii można stracić zasięg telefonu?

Aleksandra Klonowska-Szałek wybrała się w podróż po jednym z najgorętszych pod względem turystycznym regionów Polski po to, by odkryć je na nowo. Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury to kontynuacja przewodnika po polskich agroturystykach, który ukazał się wiosną 2018 roku nakładem wydawnictwa Buchmann. Tym razem poznamy nie tylko najciekawsze bazy noclegowe, ale lecz także odwiedzenia lokalne knajpy i restauracje oraz miejsca, gdzie można kupić dzieła sztuki albo je tworzyć. W przewodniku nie zabraknie również poleceń dla miłośników sportu, bo Mazury to przecież nie tylko żagle i kąpiele w jeziorze, oraz opisów zaskakującej natury. Wszystkie polecane przez autorkę miejsca utrzymane są w duchu slow life. W końcu zwiedzić Warmię i Mazury w pośpiechu to żadna sztuka, a żeby poznać ich najgłębsze tajemnice, trzeba dużo czasu, uważności i... oddechu.

Informacje dodatkowe o Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Podróżnicze

Kup książkę Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury

Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury - opinie o książce

"Odetchnij od miasta - Warmia i Mazury" - Pięknie wydany przewodnik po krainie polskich jezior. Zachywciła mnie ta książka, w swojej kategorii jest wyjątkową. Kalejdoskop zapachów, smaków, krajobrazów, pięknych miejsc i fascynujących ludzi.
W szczególności zachwyciła mnie postawa państwa Danuty i Krzysztofa Worobców, którzy wspólnie tworzą kulturową osadę i prowadzą klimatyczną "Oberżę pod Psem" - zdjęcia wnętrz od razu kojarzą się z babcinym domem, pachnącą kuchnią i ciepłem kaflowego pieca. Worobcowie oprócz prowadzenia muzeum i Oberży zajęli się ratowaniem kulturowego spadku  Mazur, przyczynili się do powstania Stowarzyszenia Sadyba, które chroni  krajobraz kulturowy Mazur stworzony zarówno przez naturę jak i człowieka. Ratują stare drzewa przed zbędną wycinką, chaty przed wyburzeniem, krzewią informacje na temat przeszłości Mazur. Piękna inicjatywa, bo sama jestem sentymentalna, kocham "starocie", wiejskie drewniane chaty i pamiątki po naszych babciach i prababciach. Sami także tworzą coś na kształt skansenu, edukują, pokazują ludziom współczesnym skrawek historii. Na pewno będę chciała kiedyś zobaczyć ten ich zabytkowy kawałek raju na własne oczy. Brawa za piękną inicjatywę i wytrwałość w podejmowanych działaniach.

Avatar użytkownika - natunaturally
natunaturally
Przeczytane:2019-05-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Gdy ukazał się pierwszy przewodnik po niezwykłych miejscach w Polsce "Odetchnij od miasta", przeglądałam go z niesamowitą ciekawością, chłonąc historię ludzi, którzy stworzyli miejsca niezwykłe, zrodzone z marzeń i pasji. Pozostawił on też ogromny niedosyt, bo przecież takich miejsc jest ogrom i fajnie jest do nich trafić. Dlatego też bardzo cieszę się, że powstała kolejna część "Odetchnij od miasta" poświęcona Warmii i Mazurom. To niesamowite, jak cudowne miejsca powstają w Polsce i jak pozornie nieznane regiony zmieniają się dzięki ludziom, którzy mają odwagę tworzyć niezwykłe nietuzinkowe miejsca. Bardzo polecam ten tytuł, bo pokazuje nie tylko, gdzie można się zatrzymać, co zjeść i co fajnego robić, ale przede wszystkim opowiada o niezwykłych ludziach i zaraża pasją. Do tego jest pełen cudownych zdjęć i mi już nic więcej nie potrzeba. Mam nadzieję, że seria będzie kontynuowana!