Odległe brzegi

Elisabeth i Jack mają za sobą dwadzieścia lat małżeństwa. Kiedy ich córki wyprowadzają się z domu, dociera do nich, że ich związek się wypalił - stał się konwencjonalny i pozbawiony miłości. Rozmyślania o niewykorzystanych szansach doprowadzają do separacji, która jednak nie przynosi im szczęścia.

Choć każde z nich odnosi sukcesy zawodowe, to oboje odkrywają, że bez siebie nie będą mogli być szczęśliwi. Czy uda się na nowo rozpalić namiętność i poczuć miłość?

Kristin Hannah, przypomina nam o najcenniejszych darach, jakie dostajemy od życia: przyjaciołach, rodzinie, a także sile potrzebnej do dokonywania potrzebnych zmian... i odwadze do przebaczania.

"Kristin Hannah w piękny sposób ukazuje kobietę na rozdrożu. Szokuje czytelników determinacją Elizabeth Shore, która stara się zrozumieć swoją przeszłość i odnaleźć szczęście. Jest w tej książce prawda życiowa i wspaniała nauka, a wszystko opowiedziane śmiało, szczerze i z dużym poczuciem humoru. Ta opowieść na pewno wam się spodoba." Adrianna Trigiani, autorka "Big Stone Gap".

Informacje dodatkowe o Odległe brzegi:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2020-08-12
Tytuł oryginału: Distant Shores
Tłumaczenie: Bożena Krzyżanowska

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Odległe brzegi

Odległe brzegi - opinie o książce

Skusiłam się na te książkę, gdy ją ujrzałam w bibliotece.
Nazwisko autorki przewijało mi się przed oczami często więc chciałam sprawdzić jakie na mnie zrobi wrażenie jej pisarstwo. Już od początku stwierdziłam, że nie zostanę fanką Kristiny Hannach. Książka według mnie jest przeciętna. Typowo amerykańska literatura, jakiej w dzisiejszych czasach sporo, pozbawiona głębi psychologicznej.
Wieloletnie małżeństwo, żona ubolewająca nad tym, że wieje w nim nudą, a seks pozbawiony jest namiętności postanawia nie podążyć tym razem za mężem, który ma znów szansę robić za gwiazdę, tym razem telewizyjną.
Czyta się szybko, ale bez cienia emocji. Bohaterowie są trochę tacy nijacy, bezbarwni, natomiast dokładnie wiadomo w co w danym momencie ubrani.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-03-28, Ocena: 3, Przeczytałam,

Elizabeth i Jack przeżywają kryzys w małżeństwie po ponad 20 latach wspólnego życia.  Autorka doskonale nakreśliła portret psychologiczny Elizabeth. W powieści wiele odniesień do jej wcześniejszego życia. Wiele osób chciałoby być na miejscu Elizabeth, mieć porzystojneg męża, brak zmartwień finansowych i dużo wolnego czasu. Deklarują sobie miłość, rozumieją się i nie mają zmartwień, a jednak coś szwankuje. Dopiero rozłąka pokazuje im, że są dla siebie stworzeni, a kompromisy zawsze się zdarzają.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-07-19, Ocena: 4, Przeczytałam, Literatura piękna, E-booki, 2022,
Błyskawica
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Błyskawica

Alaina Constanza ma niewiele wspólnego z typowym wizerunkiem autorki romansów, kreowanym przez media, podobnie jak niewiele wspólnego ma jej życie z losami...

Gdzie poniesie wiatr
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Gdzie poniesie wiatr

Nowa powieść KRISTIN HANNAH, autorki bestsellerów "Słowik", "Wielka samotność", "Zimowy ogród" i "Firefly Lane" - książki, na podstawie której...