Odnaleźć przeszłość

Trzydziestodwuletnia Hazel Smith od roku jest bezdomna. Kobieta nie pamięta, jak wyglądało jej życie, zanim trafiła na ulicę. Pewnego dnia poznaje Willow Holt, która zaskakuje Hazel, oferując jej pracę w kawiarni.

Kiedy Willow dowiaduje się o tym, że jej nowa pracownica jest bezdomna, proponuje jej także dach nad głową. Życie Hazel diametralnie się zmienia. Przybiera zupełnie inny obrót także wtedy, kiedy kobieta poznaje Eliana Nelsona, przyjaciela swojej wybawicielki.

Elian wydaje się mężczyzną, z którym Hazel mogłaby się związać, jednak on coś przed nią ukrywa, a to sprawia, że między tą dwójką pojawia się napięcie i niepewność.

Wkrótce Hazel zaczyna rozumieć, że nic nie jest takie, jak jej się wydawało, a tak realna nadzieja na szczęście może okazać się krucha.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Odnaleźć przeszłość:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2024-07-03
Kategoria: Romans

Kup książkę Odnaleźć przeszłość

Dodaj cytat

Odnaleźć przeszłość - opinie o książce

Avatar użytkownika - CzarnoCzerwoneCC
CzarnoCzerwoneCC
Przeczytane:2024-06-17, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Wydawnictwo NieZwykłe,

„Najwyraźniej działo się ze mną coś dziwnego, a ja wcale nie byłam przekonana, czy mi się to podoba”.

▫️Tytuł: Odnaleźć przeszłość
▫️Autor: Iga Daniszewska
▫️Wydawnictwo: NieZwykłe
▫️Premiera: 03.07.2024 r.

Dotychczas z przyjemnością przeczytałyśmy wszystkie wydane książki autorstwa Igi Daniszewskiej. Myślałyśmy, że doskonale poznałyśmy jej pióro. Zaskoczyła nas jednak, pisząc zupełnie coś odmiennego, chociaż kilka razy udało nam się dostrzec jej poczucie humoru, które już zawsze będzie kojarzyć się nam z twórczością Igi. Co nieco zdradzało styl autorki ale jednak tym razem miałyśmy okazję poznać inną odsłonę jej pióra, w bardziej poważnym i stonowanym stylu, ale nadal utrzymując wysoko poprzeczkę w bestsellerowym świecie romansów.

Absolutnie nie chcemy Wam zdradzić żadnych szczegółów książki, gdyż „Odnaleźć przeszłość” to powieść, którą należy poznawać indywidualnie, stronę po stronie, aby na końcu odczuć emocje podobne do chwili, gdy schodzi się z kolejki w wesołym miasteczku mówiąc – „Ja chce jeszcze raz!”. Uwierzcie nam na słowo, po przeczytaniu ostatnich stron, macie ochotę wrócić do początku i na nowo interpretować zachowania bohaterów. My nie potrafiłyśmy się przed tym powstrzymać, przez co chylimy nisko czoła przed autorką za ogromne dopracowanie detali i dopięcie historii na ostatni guzik.

„Elian. To znowu on. Tak naprawdę, to całkiem mi ulżyło na widok tego mężczyzny. Chociaż wciąż nie czułam się przy nim zupełnie komfortowo, to przynajmniej wiedziałam, że pozwoli mi dokończyć moją pracę, zanim będę musiała przyjąć jego zamówienie”.

Ta książka urzekła nas swoją niebanalną fabułą i zwrotem akcji, który wywrócił wszystko w co dotychczas wierzyłyśmy do góry nogami. Na dodatek przedstawiając smutną, ale zupełne realną historię życia człowieka, która może dotknąć każdego z nas.

Iga Daniszewska podeszła do rozwiązania w bardzo realny, nie oklepany sposób, co dodatkowo ciekawi nas jak zostanie odebrane przez czytelników, ale my doceniamy go za szczerość, zupełnie utożsamiając się z bohaterką i jej emocjami. Chociaż niezwykle ciężko jest nam sobie wyobrazić to co musiała przeżyć...

„Usta Eliana odnalazły drogę do moich albo może sama to zrobiłam? Właściwie, czy to ważne? Ważniejsze chyba było to, że odczułam ten pocałunek w każdym zakamarku ciała”.

Relacja bohaterów jest pełna tajemnic i niedopowiedzeń. Poznają się stopniowo, wzajemnie starając się nie osaczać, jakby brakowało im odwagi. Natomiast oboje się z czymś zmagają, starając się z całych sił zawalczyć o upragnione szczęście. Tylko jakby mają świadomość, że jeden zły ruch może zburzyć wszystko co udało im się dotychczas zbudować.

Jeśli szukacie książki, która wciągnie Was swoją ukrytą tajemnicą, macie ochotę na poważniejszą lekturę, zapewniającą pełną gamę emocji, to jest to książka właśnie dla Was 🙂

[Reklama] Wydawnictwo NieZwykłe

Wziąć gumkę i wymazać z życia kilka faktów. Chyba każdy z nas chciałby sobie co nie co usunąć w ten sposób. Ale jakby tak miało zniknąć kilka lat? Wiele lat, podczas których nie wiadomo co ze sobą począć i kim tak naprawdę się jest? Okropność. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
   Hazel. Ta kobieta przeszła piekło. Autorka tak przedstawiła obraz sytuacji, że czytałam w takim skupieniu, w takim napięciu i w takim oczekiwaniu na finał, że nawet nie wiem, czy oddychała podczas lektury. Tak mnie wciągnęła ta historia. Zawiera pełną paletę emocji. Odczuwałam je dogłębnie i trafiały wprost do mojego serca.
   Autorka umiejętnie lawirowała pomiędzy wątkami. Z wyczuciem, z delikatnością i z rozwagą odkrywała puzzle pokazując obraz, który wstrząsnął mną dogłębnie. To było straszne. Ogromnie przejmujące i jednocześnie wzruszające. Słodko - gorzkie i totalnie obdzierające ze złudzeń. Pokazujące los z jego najgorszej strony.
    Nie byłam przygotowana na taki szok! Nie byłam przygotowana na taką rewolucję! W najśmielszych snach nie przypuszczałam, że finał będzie właśnie taki! Nie!!! Moje serce z jednej strony się raduje mając na uwadze moją romantyczną duszę a z drugiej płacze, że historia właśnie skończyła się tak a nie inaczej - kurcze no, miałam nadzieję na inny finał. Nie był zły, był świetny ale moja ciekawość nie została w pełni zaspokojona, hehe. Ale ... może będzie ciąg dalszy?!?!
   Nie powiem - autorka zaserwowała takie zwroty akcji i tak mocno namieszała, że bez najmniejszego "ale" na chwilę obecną jest to najlepsza powieść Igi Daniszewskiej. Do tego bajkowa szata graficzna - miodzio.
   Bierzcie i czytajcie! Bądźcie przygotowani na wszystko! Na nieszablonowy przebieg fabuły pełen emocji. Wrażliwszym czytelnikom przydadzą się chusteczki.

Polecam

🅡🅔🅒🅔🅝🅩🅙🅐

(czytelniczka_z_promienistej)
Współpraca reklamowa z @i.daniszewska @wydawnictwoniezwykle

Dotychczasowe książki Igi kojarzyły mi się z tym, że posiadały w sobie mieszankę pikanterii, ciętych ripost, zabawnych sytuacji, to były takie książki z pazurem.
"Odnaleźć przeszłość" to coś zupełnie innego. Iga tą książką pokazuje inną stronę swojej twórczości.

Nie będę Wam tu streszczać fabuły, bo przecież nie o to chodzi. Natomiast musicie wiedzieć, iż historia Hazel jest w pewien sposób melancholijna, spokojna, ma w sobie pewną delikatność. Myślę, że nawet nie zakwalifikowałabym jej w stricte kategorie romansu, bo to nie jest 100% romans, więc nie nastawiajcie się na to. Ta książka dużo bardziej plasuje się w kategorii obyczajowej, z niewielką nutą romansu. Bo ten jest wyczuwalny, ale odgrywa się w tle, subtelnie i po cichu i w nieśpiesznym tempie.

"Mia­łam ser­decz­nie dość życia za­rów­no na
pie­*rzo­nej ulicy, jak i w cho­l*r­nym przy­tuł­ku dla bez­dom­nych. Cią­gle mu­sia­łam wal­czyć o przetrwanie, ciągle musiałam uważać..."

To książka nie tylko o utracie pamięci i próbie odzyskania dawnej siebie i swoich wspomnień.
To książka w której znajdziecie tajemnice, niedomówienia, zwroty akcji. I chociaż w moim przypadku, nie było elementu zaskoczenia, gdyż wszystkie puzzle ułożyły mi się w głowie ekspresowo, to nie znaczy, że nie czerpałam przyjemności z dalszego poznawania fabuły. Otóż właśnie, mimo tego, że rozgryzłam to i owo, nadal byłam ciekawa jak to wszystko się potoczy, jaki będzie finał i pochłanianie poszczególnych rozdziałów było iście satysfakcjonujące.
Ponieważ Iga zbudowała taką atmosferę, ze specyficzną otoczką, że fabuła intrygowała i nie dało się tej książki odłożyć, bo tu wbrew pozorom nie wszystko jest takie jak może się wydawać.
"Odnaleźć przeszłość" to dojrzała historia, napisana z niezwykłą starannoscią, przemyślana i bardzo mi się podoba jak plastyczny jest styl pisania Igi, i że tym razem stworzyła coś w innym klimacie, coś nietuzinkowego, a jednocześnie wciągającego i poruszającego. Nie skłamie też, jeśli napisze, że chętnie jeszcze coś w podobnym stylu przeczytałabym od niej.
Uważam również, że jest to jedna z jej najlepszych książek, obok której nie można przejść obojętnie.

Mam nadzieję, że sięgniecie po najnowszą powieść Igi, i że zrobi nam Was takie samo wrażenie jak na mnie.
Polecam 💜

„To ja zostałam skrzywdzona, a najgorsze, a może właściwie najlepsze w tym wszystkim było to... że zupełnie nie pamiętam, co się wydarzyło”

#wspópracareklamowa

Piekielnie trudno mi było zabrać się za tę książkę.
Wiedziałam, że będzie dobra. Wiedziałam, że będzie wciągająca, ale wiedziałam też, że będzie całkiem inna od poprzednich autorki.
Opis, który sugerował, raczej bardzo emocjonującą i trudną historię głównej bohaterki sprawił, że czekałam na odpowiedni moment, a potem „coś” sprawiło, że rzuciłam wszystko i zaczęłam…
Przygotowana na bardzo trudny początek losów bohaterki, czytałam, ale też niecierpliwie czekałam na moment, który spowoduje, że jej los w końcu się odmieni. Potem, gdy już myślałam, że wszystko się ułoży i nowe życie, w końcu wynagrodzi jej trudy ostatniego roku, to znowu dramatyczne momenty wróciły.
Jednak, absolutnie nie spodziałam tego, się jak potoczy się ta historia, jak trudne dla niej będzie stawienie czoła teraźniejszości i jak zaskakujące i przerażające będzie wyjaśnienie wszystkiego, co tu się właściwie nawyprawiało.

Bardzo polubiłam główną bohaterką, strasznie chciałam, żeby wróciła jej pamięć i mocno kibicowałam w każdej, nie zawsze łatwej decyzji.
Główny bohater natomiast, budził we mnie ambiwalentne odczucia, ale nie da się nie zauważyć, że od początku do końca, robił po prostu to, co podpowiadało mu serce.

Pomimo bardzo trudnej historii, wzruszającej i emocjonującej zarazem, jak to w książkach Igi bywa, ta sama nutka pikanterii, humoru i rozbawienia, towarzyszą nam w wielu momentach. Willow, to jest dopiero postać, dzięki niej ta historia nabiera kolorów i powoduje nieustający uśmiech na twarzy.

Jedyny w swoim rodzaju styl i jedyne w swoim rodzaju „targanie” emocjami czytelników, sprawiają, że i tę książkę wciągnęłam za jednym zamachem.

Kto czytał ten wie, a kto nie, to pozostaje mi tylko gorąco polecić i zachęcić do jej przeczytania. To co nieoczywiste, często jest wręcz wyraźne, namacalne, ale też zagadkowe i piekielnie intrygujące:-)

Polecam!!!

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-07-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

🔳Nowa historia autorki w fascynującej i pełnej tajemnic opowieści powoduje,że ciężko było oderwać się od lektury.Amnezja bohaterki jest swoista skarbnicą domysłów,by móc poznać każdy szczegół z jej przeszłości i powodów niepamiętania ważnych dla niej osób i zdarzeń.To sprawia,że ciągle nasz umysł pracuje na najwyższych obrotach!

🔳Zostajemy wrzuceni do świata w którym pozory oraz chęć pomocy stanowią istotną rolę,by pamięć powróciła.Nasza Hanzel od początku jest zagubiona,ucieka przed przeszłością i to mnie intrygowała-dlaczego?Przez to czułam,że odkrycie prawdy będzie wielką bombą!I tak się stało!

🔳Historia opisuje nam nie tylko osobę,która ma amnezję,ale również postawę osób najbliższych,którzy pragną jej pomóc,otaczając opiekę.Ich wspaniała postawa wraz z momentami niezrozumienia była przedstawiona w bardzo wiarygodny sposób.

🔳Elian i jego zachowanie wraz z jego działaniami było naprawdę godne podziwu.Jest mężczyzną,który nie poddawał się,trwał,opiekował oraz wierzył w dobry finał.Pokochacie go-tak mocno jak ja.Idealny mężczyzna w dobrych i złych chwilach.
Wspomnieć muszę o Willow,która swoim oddaniem,czynami i słowem zasługuje na miano najlepszej przyjaciółki.

🔳Historia wielokrotnie zaskakuje swoją fabułą oraz akcją,która nie zwalnia ani na chwilę.Przeżyjecie z lekturą niezapomniany czas.
🔳Koniecznie przeczytajcie i przekonajcie się,czy można odnaleźć przeszłość.
🔳Polecam

Avatar użytkownika - Ela-Monia
Ela-Monia
Przeczytane:2024-07-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 2024,

-.., a gdyby tak twój mózg zrobił ci psikusa i wymazał z pamięci dziesięć ostatnich lat?- nie poznajesz, nie pamiętasz, czarna dziura.

Iga Daniszewska przyzwyczaiła nas do zabawnych historii z dystansem, dużą dawką humoru i ciętymi ripostami. Jednak autorka nie boi się nowych wyzwań, zupełnie wyjątkową, na tle jej dotychczasowego dorobku, jest nowa książka pisarki ,,Odnaleźć przeszłość".

"To ja zostałam skrzywdzona, a najgorsze, a może właściwie najlepsze w tym wszystkim było to... że zupełnie nie pamiętam, co się wydarzyło."

Hazel Smith od roku jest bezdomna, nie pamięta, jak wyglądało jej życie, zanim trafiła na ulicę. Gdy próbuje coś sobie przypomnieć, to wtedy staje się niespójna, panicznie boi się czegoś. Wiedziona własnymi odczuciami i instynktem, wie, że nie może nikomu zaufać, musi pozostać anonimowa.

Okładka książki przyciąga swoją prostotą, choć niewymyślna to niewątpliwie kryje wiele ważnego przekazu. Pisarka zgrabnie radzi sobie z wielowątkową fabułą, pokazując meandry ludzkiego losu i przeznaczenia. Bardzo udanie tworzy tło społeczne, obyczajowe i psychologiczne, sprawnie wciągając czytelnika w intrygującą opowieść. Przypomina nam jak nieprzewidywalna i krucha jest nasza egzystencja. Opowiada o ludzkiej psychice i kryjących się w niej sekretach, o zmaganiach z trudnościami, jakie zgotował los, o walce o godność, akceptację, ale przede wszystkim o próbie odzyskania dawnej siebie i swoich wspomnień.

To jedna z tych historii, którą czyta się w każdej wolnej chwili. Z ciekawością śledziłam zmagania bohaterów, ich przeszłość i teraźniejszość. Książka jest podzielona na krótkie rozdziały, w których autorka oddaje głos głównym bohaterom. Dzięki temu mamy dostęp do ich myśli i odczuć, krok po kroku możemy śledzić ich poczynania.

,,Odnaleźć przeszłość" to książka, która może być historią czyjegoś życia. Wspaniała, symboliczna opowieść czerpiąca garściami z życia. Porywająca, pełna ciepła, o więzach rodzinnych, szukaniu prawdy, ale przede wszystkim o ponadprzeciętnej miłości.

Dziewczyna z biblioteki
Iga Daniszewska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z biblioteki

Historia córki bohaterów bestsellerowej powieści Szpilki z Wall Street! Może się wydawać, że Lexi Clark, córka Dylana i Olivii, to typowa kujonka i dziewczyna...

Miasteczko Sleepy Hollow
Iga Daniszewska 0
Okładka ksiązki - Miasteczko Sleepy Hollow

Dwudziestoczteroletnia Melody Berkley wraz z przyjaciółką Riley tuż po zakończeniu studiów przeprowadza się do spokojnej, malowniczej wioski w stanie Illinois...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun