Miało być na zawsze

Tom 2 cyklu Nie po drodze

Kontynuacja historii bohaterów Tylko na chwilę.

Finley i Loganowi, mimo wielu perypetii i piętrzących się problemów na drodze do szczęścia przez wiele lat udało się wieść wręcz sielankowe życie. Mają cudowne dzieci i stworzyli kochającą się rodzinę. Ale nic nie może trwać wiecznie.

Trzy miesiące po tym, jak Samuel Baker zakończył drugą prezydencką kadencję, para niespodziewanie otrzymuje anonimowy list, z którego wynika, że adresat zna prawdziwą tożsamość Finley.

Na tym jednak się nie kończy. Kobieta dostaje wiadomości ze zdjęciami swoich dzieci, a potem... Logana z inną kobietą. Po tym wszystkim Finley jest przerażona i czuje się oszukana. Musi chronić nie tylko rodzinę przed nieznajomym, ale też, być może również własne serce przed niewiernym ukochanym.

Informacje dodatkowe o Miało być na zawsze :

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-09-09
ISBN: 9788383200255

Kup książkę Miało być na zawsze

Miało być na zawsze - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-10-18, Ocena: 5, Przeczytałem,

Na tym jednak się nie kończy. Kobieta dostaje wiadomości ze zdjęciami swoich dzieci, a potem… Logana z inną kobietą. Po tym wszystkim Finley jest przerażona i czuje się oszukana. Musi chronić nie tylko rodzinę przed nieznajomym, ale też, być może również własne serce przed niewiernym ukochanym.

Książka "Miało być na zawsze" jest kontynuacją losów Finley i Logana z "Tylko na chwilę" i drugim tomem cyklu #niepodrodze. Bohaterowie już wcześniej zaskarbili sobie moją sympatię i byłam szalenie ciekawa jak autorka dalej poprowadzi ich życie, dlatego też nie wahałam się ani chwili sięgając po "Miało być na zawsze". Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki w odbiorze, co sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie i niezwykle szybko, ja spędziłam z bohaterami jedno popołudnie i naprawdę ciężko mi było się z nimi rozstawać. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi jeszcze lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, jakie emocje nimi targają, a tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Muszę przyznać, że ta dwójka tworzy naprawdę "wybuchowy" duet, ich potyczki słowne wielokrotnie sprawiały, że na mojej twarzy gościł uśmiech. Relacja pomiędzy bohaterami została przedstawiona w bardzo intrygujący sposób, jedno jest pewne - z nimi nie ma nawet chwili na nudę. W książkę znajdziemy również szereg tajemnic, intryg, niebezpiecznych momentów i zwrotów akcji, które wywołują w czytelniku natłok skrajnych emocji, sprawiają, że serce zaczyna bić zdecydowanie szybciej i wręcz skłaniają do dalszego czytania. Autorka świetnie wzbudza ciekawość i do ostatnich stron trzyma w napięciu kto jest szantażystą, kto jest odpowiedzialny za całe zamieszanie i zawirowania w życiu bohaterów, naprawdę ten wątek został świetnie poprowadzony. Poraz kolejny miło spędziłam czas z książką Igi i czekam już na kolejne powieści spod jej pióra. Polecam! Moja ocena 8/10.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-10-09, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Czy są tu czytelnicy romansów? Mam dla Was książkę, która Was zaciekawi i wciągnie na cały wieczór.
"Miało być na zawsze" to kontynuacja losów bohaterów książki "Tylko na chwilę" cyklu Nie po drodze.
Finley i Loganowi udało się stworzyć szczęśliwą rodzinę. Niestety nic nie trwa wiecznie.
Pewnego dnia para otrzymuje anonimowy list, w którym ktoś zagraża ich rodzinie. Adresat zna prawdziwą tożsamość Finley, a na dodatek kobieta dostaje wiadomości ze zdjęciami swoich dzieci. Mało tego dostaje zdjęcie Logana z inną kobietą. Finley jest przerażona. Nie dość, że musi chronić przed nieznajomym to jeszcze musi chronić swoje serce przed niewiernym ukochanym.
Kto napisał anonimy?
Kto zna tożsamość Finley?
Kto zagraża jej rodzinie?
Czy Logan jest niewiernym mężem?
Czy ta historia zakończy się szczęśliwie?
Przekonajcie się sami.

Autorka potrafi stworzyć historie, które wciągają od samego początku i trzymają w napięciu do samego końca. Akcja jest dynamiczna, ciekawie wykreowani bohaterowie, tajemnice, zagadki, zemsta, intrygi, pożądanie, nieoczekiwane zwroty akcji. To wszystko czeka Was podczas czytania tej książki. Historia pełna emocji i wrażeń. Dostaniecie tutaj nie tylko romans, ale też wątek kryminalny. Przez całą książkę zastanawiałam się, kto i dlaczego chce zaszkodzić Finley. Nie mogłam oderwać się od tej książki i odczuwałam niepokój towarzyszący bohaterce. Do samego końca nie odkryłam, kto stoi za groźbami, a podejrzanych typowałam kilku. Autorce udało się mnie zaskoczyć. Nie ma mowy o nudzie.
Autorka ma przyjemny styl i książkę czyta się bardzo szybko. Jej książki biorę w ciemno. Czekam na kolejne powieści autorki.
Jeśli macie ochotę na nieprzewidywalną historię i rollercoaster emocjonalny, po którym szybciej zabije Wam serce to gorąco polecam Wam tę serię.

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2022-10-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Druga część dylogii "Nie po drodze", w której powracamy do losów Finley i Logana oraz ich dzieci i najbliższych.
Po latach spokoju, nieoczekiwanie, ktoś zagraża bezpieczeństwu Fin. Groźby o ujawnieniu prawdziwej tożsamości kobiety, groźby w kierunku dzieci, a następnie dowody zdrady ukochanego męża.
Czy Fin sobie z tym poradzi? Czy Logan udowodni swoją niewinność? Czy odnajdą sprawcę anonimów? Kto okaże się być zagrożeniem? Jak potoczą się losy Finley i Logana?
Bohaterowie, podobnie jak w poprzedniej części, nas nie zawodzą. Poziom ich humoru jest na naprawdę wysokim poziomie. Ich dialogi niejednokrotnie powodowały niekontrolowane wybuchy śmiechu.
Moim zdaniem ta książka ma wszystko, żeby zadowolić czytelnika. Napięcie, akcja, zwroty, nieoczekiwane sytuacje. Zagadki, tajemnice, intrygi, szantaże, ataki i zagrożenie. Różne relacje rodzinne, próby dla związku, rozstania. Nie brakuje też  uczuć, czułości, namiętności i naprawdę bardzo gorących scen.
Muszę przyznać, że książkę czytałam w naprawdę dużym napięciu. Cały czas zastanawiałam się, kto okaże się być sprawcą całego zamieszania. Szczerze mówiąc, takiego obrotu spraw w ogóle się nie spodziewałam. Brawo Iga!
"Miało być na zawsze" to bardzo przyjemna, wciągająca i trzymająca w napięciu historia. Po książki Autorki sięgam z ogromną przyjemnością i jeszcze się nie zawiodłam. Czekam już na kolejną perełkę spod jej pióra.
Bardzo polecam przeczytać tę książkę. A jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności poznania Finley i Logana to koniecznie musicie przeczytać też pierwsza część "Tylko na chwilę".
Dziękuję Wydawnictwu Niezwykłe oraz Idze Daniszewskiej za egzemplarz ❤️

„Całkowicie odmienił moje życie,a w dodatku znosił moje szaleństwo z anielską cierpliwością.Nawet kiedy sama ze sobą nie mogłam wytrzymać, jemu to się jakoś udawało”

Życie Finley i Logana układa się wręcz cukierkowo.Mają dwójkę wspaniałych urwisów, spokój,praca, przyjaciele. Żyć nie umierać!
Prawie zapomnieli o wydarzeniach z przed kilku lat.Aż nadchodzi moment, w którym anonim przypomina o prawdziwej przeszłości Finley.
Prawdziwej tożsamości,która miała być skrzętnie skrywana.
Teraz nie boją się tylko o siebie, ale przede wszystkim o dzieci.W dodatku cholernie zazdrosna o Logana,Finley musi mierzyć się z awansami innych kobiet. Jednak po kolejnym anonimowym meilu z załącznikiem,który roztrzaskuje jej serce,po bezgranicznym zaufaniu, którym od zawsze obdarzała męża,zostaje tylko wspomnienie.

Czy uda się im, ochronić rodzinę przed przeszłością Finley?
Czy Loganowi,uda się odzyskać żonę,a przede wszystkim zaufanie Finley?
Tego do samego końca książki nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
@i.daniszewska tak pokierowała fabułę,że trzyma w napięciu prawie przez cały czas.Zadziorna Finley, odważana,bezkompromisowa,musi zmierzyć się z prawdopodobną zdradą męża,napięciem związanym z anonimami,które tylko uświadamiają,że nie da się całkowicie uwolnić od przeszłości,bo zawsze może się trafić gdzieś,ktoś kto nie zapomniał…
W dodatku Loganowi też, dla dobra sprawy przyjdzie stanąć oko w oko z przeszłością, a to wcale nie będzie, ani łatwe, ani przyjemne.
I tak,tych swoje ma tak silną więź, emocjonalną, cielesną, a pikantne potyczki słowne, definiują ich niesamowity związek, że aż szkoda by było,żeby to się rozjechało.

Ale cóż Logan będzie miał niełatwe zadanie w tej kwestii, bo takiej drugiej upartej jak Finley, chyba nie ma na świecie. Właśnie ta ich relacja jest dla mnie cudowna. To, jak ze sobą flirtują, rozmawiają,kłócą i namiętnie godzą, to jest Sztosik.Ale należy też wspomnieć o wątku sensacyjnym, który jest tak dobrze,zagadkowo, tajemniczo i wprost rewelacyjnie poprowadzony, że aż włos się jeży na głowie.

Reasumując!
Gorąco polecam!

A jeśli, przez jakieś niedopatrzenie 😉,nie znacie jeszcze,pierwszego tomu „Tylko na chwilę”,to musicie zacząć od niego.

[...] Właściwie to chyba Chris ma trochę racji, gdy mówi, że pyskówki z tobą dobrze robią mi na charakter. Kocham cię i nie przeszkadza mi to, że jesteś jędzą. Właściwie, to chyba kocham cię głównie za to, że nią jesteś. Jesteś dla mnie wyzwaniem. Chce żebyś była pyskatą wariatką, to dzięki twojemu szaleństwu nigdy nie jest nudno[...]

Q: A co wy byście zrobili gdyby życie Waszej rodziny byłoby zagrożone?

Z humorem, z ciętym językiem, momentami powodująca stanięcie serca.

Historia o dalszych losach Fin i Logana. Żyją sobie spokojnie z dwójką dzieci. Nic nie jest w stanie zakłócić ich spokoju, aż do czasu gdy otrzymują anonimy. Postanawiają sprawdzić, kto może za tym stać. Jednakże to nie jest najgorsze. Pewnego dnia Fin otrzymuje zdjęcia na których widać jej męża z inną kobietą, a potem.... Tego musicie się sami dowiedzieć.

W książkach Igi znajdziemy wszystko czego moim zdaniem potrzebuje idealna historia. Cięty język naszej bohaterki, idealna para, humor, śmiech do tego stopnia, że boli szczęka, strach, przerażenie w oczach, drżenie na całym ciele, zmartwienie, roztrzaskane serce, milion myśli w głowie przeklinających bohaterów, gorące sceny i idealne zakończenie pozwalające odetchnąć. I to wszystko ma ta historia. Przy niej nie można się nudzić, ani też jej przerwać. Fabuła trzyma w napięciu do ostatniego zdania. Nerwy i adrenalina nie pozwalają zmrużyć oka. Niepewność co się stanie na następnej stronie rośnie. Aż w końcu pojawia się uśmiech, że wszystko skończyło się dobrze. Że w końcu nasi bohaterowie są bezpieczni i mogą dalej żyć swoje sielankowe i zwariowane życie.

Kocham styl i pióro Igi. Jej książki wciągają do magicznego świata, z którego nie chcesz wyjść i wrócić do rzeczywistości. Trzymają w swych szponach, a ty się czujesz dobrze. Jednakże żeby zrozumieć tą historię zachęcam Was do przeczytania pierwszej części czyli ,,Tylko na chwilę". A ja polecam obie. I dziękuję Idze za możliwość objęcia patronatem tej części to dla mnie ogromny zaszczyt.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-10-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

? RECENZJA ?
"Życie to nie jest sentymentalna opowiastka i tak, sprowadza się do wpływów i pieniędzy. To gra pozorów i teatr, w który bawi się każdy."

@i.daniszewska

Aby Logan i Finley mogli żyć spokojnie, pewne sprawy z przeszłości musiały zostać utajone. Niestety nie wszytkie przeszkody udało się usunąć. Pozostał ktoś, kto zna ich przeszłość i najmroczniejsze tajemnice. Kiedy wydawało by się, że mogą odetchnąć spokojem i żyć pełną piersią, ktoś próbuje wszystko zniszczyć uderzając w najczulsze punty, krok po kroku. Nie oni byli winni, sami zostawi wplątani w skomplikowane sprawy, ale dowody, które posiadali dotknęły wielu. Wszystko zderzyło się z wielkimi konsekwencjami, jednak nie dla wszystkich sprawiedliwość oznacza do samo. Teraz muszą ponownie stawić czoła wielkim problemom, tylko czy ich związek przetrwa kolejną ciężką próbę?

Życie po raz kolejny pokazuje Loganowi i Filnley, że jeszcze ma dla nich kilka nieprzyjemnych niespodzianek. Wydawało, by się, że spokojnie mogą realizować marzenia, wychowywać dzieci i żyć, tak jak pragną. Sprawa w którą byli zamieszani, była zbyt poważna by wszystkich zamknąć, uciszyć i wyczyścić ich ze wszystkich podejrzeń. Zawsze znajdzie się jakiś rodzynek, który mimo największych starany ukrycia, odkryje sekrety i pozostanie niezauważony, a może nieźle namieszać. Ofiara, która przez sprawę straciła wiele, szuka zemsty. Niestety atakuje ich z ukrycia, po kolei szukając słabych punktów. Miłość ich zostanie wystawiona na mega ciężką próbę. Mimo wpływowym znajomościom, ochronie i wszelkim staraniom, ktoś jest cwanszy i bystrzejszy. Będą wątpić, podejrzewać wszystkich i na każdym kroku oglądać się za siebie. Bardzo ciekawa, zaskakująca, niebezpieczna, intrygująca i zagadkowa pozycja. Polityka, siły zbrojne oraz zwykli szarzy ludzie. Mieszanka, która po raz kolejny dostarczy niesamowitej rozrywki. Iga pokazała, że mimo iż znamy część tej historii, zawsze można ją urozmaicić, ubarwić, na nowo podsycając zainteresowanie i wystawiać nasze emocje i cierpliwość na ogromną próbę. Bardzo polecam tą książkę. Miłość, przyjaźń i relacje międzyludzkie, w których króluje zemsta, manipulacje i słabości. Dla mnie ta seria jest naprawdę warta poświęconego czasu.

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-09-24, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

?Przedpremierowa recenzja patronacka?

"Często czułam się, jakby moje życie po prostu działo się obok mnie, a ja nie miałam na nie wpływu."

"Miało być na zawsze" to kontynuacja losów Finley oraz Logana, bohaterów książki "Tylko na chwilę.

To jak wiele musieli przejść bohaterowie w przeszłości, umocniło ich miłość, która sprawiła, że mają cudowne dzieci i kochającą rodzinę. Wszystko zaczyna się układać. Jest tak, jak być powinno. Nie spodziewają się tylko, że sielanka nie może trwać wiecznie. Przeszłość ponownie puka do ich drzwi. Strach, obawy przed tym, co będzie, powróciły. Tylko tym razem nie tylko ona jest w centrum uwagi, ale także jej rodzina, która znajdzie się w niebezpieczeństwie. Musi chronić ich za wszelką cenę. Jest zdolna do poświeceń. Jest w stanie zrobić wszystko, aby przeszłość ponownie jej nie zniszczyła. Tylko czy wystarczy jej siły, aby z tym walczyć? Logan będzie dla niej wielkim wsparciem. Spotkają na swojej drodze przeciwności, które ich próżnią. Czy walka okaże się zwycięska? I kto próbuje zniszczyć ich spokój?

"Miało być na zawsze" to opowieść o tym, że przeszłość nie zawsze o nas zapomina. Nawet po kilku latach trzeba stoczyć z nią ponowną walkę, aby odkryć, kto okaże się silniejszy. My czy nasz przeciwnik. Szanse nie zawsze będą wyrównane, ale zwycięstwo będzie miało słodki smak.

Muszę przyznać, że relacja pomiędzy bohaterami była niezwykle zmienna i nieprzewidywalna. Wiele razy zostali wystawieni na próbę, mimo że tworzyli szczęśliwą rodzinę, ale komuś wyjątkowo zależało, aby ich poróżnić. W końcu samotna kobieta byłaby łatwiejszym celem do zdobycia. Była między nimi ogromna chemia, ale pojawiła się też niepewność, zwątpienie w siebie i we własne uczucia.

Najlepsze było godzenie się pomiędzy nimi w pomieszczeniu, które muszę przyznać, mnie zdziwiło, ale rozbawiło jednocześnie. Do teraz pamiętam każdy szczegół. Gdzie to było? Tego wam nie zdradzę, ale sięgając po książkę, sami to odkryjecie.
Autorka po raz kolejny stworzyła historię, która dla mnie jest fenomenem. Wiem, mówię tak przy każdej jej książce, ale nic nie poradzę na to, że jestem nią wręcz zachwycona. Jest to historia, która trzyma nad w niepewności, ale także wywołuje wiele emocji, które nie opuszczą nas do ostatniej strony. Będą łzy, złość, żal, zwątpienie, ale także radość, która w końcu na nowo zacznie pojawiać się w ich życiu. Wiele razy będziecie mieli ochotę mocno potrząsnąć bohaterami, aby się opamiętali. Ponownie będziemy mogli wrócić do bohaterów, których mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie tej historii. Dowiecie się co u nich słychać, ale także będziecie z uwagą patrzeć na ich dłonie, bo nigdy nie wiadomo, z której strony czai się wróg.

W tym miejscu właśnie zaczyna się najlepsza część. Iga wiele razy mnie zmyliła. Kiedy byłam już pewna, kto stoi za tym wszystkim, ona mnie zaskakiwała i kierowała podejrzenia na kogoś innego. Miałam już po prostu mętlik w głowie, ale było to też niezwykle przyjemne móc zabawić się w Sherlocka i dojść do sprawcy tego zamieszania. Jak możecie się domyślać lub też nie, to nie doszłam, do tego, kto odważył się naruszyć ich spokój. Nie spodziewałam się totalnie tej osoby. Byłam w szoku, ale pokazuje nam to, że autorka potrafi do ostatniej strony ukryć to, jaka okaże się prawda. Każdy smaczek, który odkrywamy, każdy szczegół to już samo w sobie jest najlepszą zabawą.
Jak zakończy się ta książka? Tego wam nie zdradzę, ale możecie być pewni, że podczas czytania nie będziecie mogli narzekać na nudę, bo autorka wam to uniemożliwi.
Dla tych, którzy jeszcze nie znają pióra autorki, powiem tylko tyle, że nie wiem, na co czekacie. Piszę tak świetnie, że przeczytanie książki, to tylko kwestia kilku godzin, a emocje, jakie będą wam towarzyszyć, nie opuszczą was przez kilka następnych dni. Lekkie pióro, pojawiający się humor, czyli cięte wypowiedzi autorów i do tego ludzkie zachowania. Sprawiają, że właśnie takich książek chciałoby się czytać jeszcze więcej.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-09-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

Cześć! ?

Ida Daniszewska nie zwalnia tempa i w tym roku ma dla nas jeszcze jedną ciekawą historię do opowiedzenia. Tym razem dostajemy dalsze losy Finley i Logana znanych nam z książki "Tylko na chwilę".

Wydawać by się mogło, że wszystkie sprawy zostały już rozwiązane. Finley i Logan prowadzą spokojne życie, doczekali się dwójki małych szkrabów i ciągle rozwijają swój biznes. Jednak przeszłość ma zupełnie inne plany. Ktoś zna tak dobrze skrywany sekret Finley. Z dnia na dzień w ich życiu pojawiają się anonimowe wiadomości, które burzą ich spokój. Pewnego dnia kobieta dostaje wiadomość, która rujnuje wszystko to w co do tej pory wierzyła. Teraz musi chronić już nie tylko dzieciaki, a także swoje pogruchotane serce..

Pierwszy raz miałam taką sytuację, że nie mogłam wkręcić się w historię napisane przez Idę. Jak dla mnie sam początek bardzo się przeciągał, nie był ani ekscytujący, ani zaskakujący. Ciężko było mi się przełamać przez historię, dopiero gdzieś w połowie, gdy pojawiła się "mała bomba",  wstrzymałam oddech i czytałam z pełnym zaangażowaniem.

Lubię powracać do dobrze znanych mi bohaterów, więc cieszę się, że zarówno Finley jak i Logan nie stracili pazura. Zarówno ta chemia pomiędzy nimi i to napięcie, które pojawiło się tym razem przykuło moją uwagę. Zdecydowanie tym razem moje serce skradł Logan i jego próba wybrnięcia z sytuacji, w której się znalazł.

Jeśli zaś chodzi o dalsze losy tych bohaterów, to uważam, że taki bieg wydarzeń jak najbardziej mnie satysfakcjonuje. Pojawił się dramat i dreszczyk niepewności, choć jak dla mnie ta historia pozostała za bardzo cukierkowa. Wiele wątków mogło zostać bardziej podkręconych, przez co wzrosła by atrakcyjność całej historii.

I mimo kilku niedociągnięć, druga połowa książki naprawdę mi się podobała. Oczywiście nie przebije pierwszej części, która całkowicie skradła moje serce, ale fajnie było móc przeczytać dalsze losy bohaterów. Więc oficjalnie polecam zapoznać się z losami Finley i Logana. Ode mnie mocna 7 ;)

Dziewczyna z biblioteki
Iga Daniszewska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z biblioteki

Historia córki bohaterów bestsellerowej powieści Szpilki z Wall Street! Może się wydawać, że Lexi Clark, córka Dylana i Olivii, to typowa kujonka i dziewczyna...

Pomyłka
Iga Daniszewska0
Okładka ksiązki - Pomyłka

Powieść autorki Szpilek z Wall Street i Tylko na chwilę! Samantha Spinster to trzydziestolatka, która wspólnie z chłopakiem Jacksonem prowadzi agencję...