Ognisty Tron

Tom 2 cyklu Kroniki Rodu Kane

Odkąd bogowie starożytnego Egiptu zostali wyzwoleni we współczesnym świecie, Carter Kane i jego siostra Sadie znaleźli się w tarapatach. Jako potomkowie Domu Życia Kane'owie są obdarzeni wyjątkowymi mocami, ale przebiegli bogowie nie dali młodym magom czasu na opanowanie choćby podstawowych umiejętności. A byłyby bardzo potrzebne - ich przerażający nieprzyjaciel, wąż chaosu Apopis rośnie w siłę. Jeśli w ciągu kilku dni nie zdołają zapobiec jego uwolnieniu, nastąpi koniec świata. Innymi słowy: zwykły dzień rodziny Kane'ów.

Aby mieć jakiekolwiek szanse w walce z siłami chaosu, rodzeństwo musi przywrócić do życia boga słońca Ra - to zadanie przekraczające wszystko, czego dokonał jakikolwiek mag. Muszą odnaleźć trzy części Księgi Ra i nauczyć się zawartych w niej zaklęć. Och, nie wspomnieliśmy chyba, że nikt nie wie, gdzie Ra się znajduje.

Informacje dodatkowe o Ognisty Tron:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2011-09-20
Tytuł oryginału: The Throne of Fire
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska

Kup książkę Ognisty Tron

Noszenie w głowie osobistego boga wojny ułatwia głupią brawurę.

Dobry wybór rzadko jest łatwym wyborem.

Ognisty Tron - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kolejny tom jeszcze lepszy od pierwszego. Tyle sie dzieję, że oo muszę ięgnąć już po ostatni tom. Znowu nowi bogowie, bohaterowie i wrogowie. Nie wiadomo co robić by ocalić świat. Każda decyzja jest coraz gorsza. Na miejscu bohaterów nie wiedziałabym co robić. Do tego ich magia
Avatar użytkownika - Annabeth
Annabeth
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
kolejny tom przygód młodych Carterów. fascynujący jak poprzedni. godny polecenia,
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2020-11-12, Ocena: 4, Przeczytałem, chcę(mieć),

Bardzo fajna. Trzyma w napięciu i posiada elemęty zaskoczenia. Bardzo fajna. Polecam fanom mitologii, mlodym czytelnikom, bo ta książka bardzo dobrze przybliża mitologię.

Już bez takich zachwytów jak w przypadku pierwszej części, ale nadal jestem pod wrażeniem serii. Riordan ma talent do tworzenia z jednej strony absurdalnych, ale z drugiej trzymających w napięciu scen, które zadowolą czytelnika. Może i nie było to bardzo odkrywcze, ale przyemnie się wraca do jego poczucia humoru. Na pewno sięgnę po kolejną część "Kronik" i spędzę z nią kilka naprawdę przyjemnych godzin. Serdecznie polecam, zwłaszcza tym, którzy jeszcze się z twórczością Ricka Riordana nie zapoznali.

Avatar użytkownika - arcytwory
arcytwory
Przeczytane:2018-07-00, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane przez M.,

Egipscy zostali wyzwoleni, a Apopis – wąż chaosu, lepiej się z nim nie zaprzyjaźniać – rośnie w siłę. Żeby powstrzymać go przed uwolnieniem się, Sadie i Carter z rodu Kane będą musieli odnaleźć boga słońca Ra. Wspomniałam, że mają na to niecały tydzień? Do tego czekają na nich liczne niebezpieczeństwa. Czy ktoś się tego spodziewał?
„Ognisty Tron” przeczytałam bodajże w dwa dni. Pomogła trochę długa jazda autobusem, trochę nadmorska aura (książkę czytałam w wakacje), ale najbardziej to, że jest niesamowicie wciągająca. Dużo się dzieje już od pierwszej strony, nie ma tu zbędnych długich wstępów. Dodatkowy plus należy się za brak dłużyzn w dalszej części lektury. Akcja od razu mnie porwała. Jak zawsze u tego autora mogłam liczyć na dużo dynamiki, zaskakujące zwroty akcji czy wciąż narastające napięcie. Lekko irytowała mnie atmosfera wyścigu z czasem. Była to powtórka z poprzedniego tomu. Ale przecież trochę dramatyzmu nie zaszkodzi, nie?
Inną lekko irytującą mnie rzeczą były wątki miłosne. O ile ten mający związek z Carterem był dla mnie zrozumiały i ciekawy, to tego dotyczącego Sadie nie mogłam znieść. Nie spodziewałam się po autorze opisania trójkąta miłosnego. Był on moim zdaniem wprowadzony na siłę. Sytuacje ratowało to, że Sadie nie była kolejną dziewczyną czekającą na ratunek z rąk księcia na białym koniu. Jak już mówię o bohaterach, to wspomnę, że kolejny raz są oni świetnie skonstruowani. Tym razem nie byli oni przerysowani. Autor świetnie ukazuje targające nimi uczucia i emocje. Pisarz wprowadził też liczne nowe postacie, które także były dobrze zarysowane i które dało się polubić. Najcieplej wspominam karła Besa, a na to, co z nim się stało, to aż zakręciła mi się łezka w oku.
„Ognisty Tron” jest bardzo dobrą jako kontynuacją serii, jak i jako osobna książka. Ponownie mogę Wam polecić powieść Ricka Riordana.

Avatar użytkownika - Kai
Kai
Przeczytane:2018-02-21, Ocena: 1, Przeczytałam,

Nie przeczytałam nawet połowy, nawet się nie starałam. Strasznie nudził mnie ten sam wątek pojawiający się w każdej książce tego autora. Nasolatkwie (choć tak naprawdę są jeszcze dziećmi) w kilka dnia ratują świat przed jego zniszczeniem. W każdej jego książce samodzielnie podróżują po świecie, a na ich drodze pojawiają się same kłopoty w postaci potworów, których zwykli ludzie nie są w stanie zobaczyć. I choć w serii o Percy'm Jacksonie było to ciekawe, tak ten sam schemat powtarzający się w każdej kolejnej książce nuży. Podumowujac, książka przewidywalna, nudna i zdecydowanie nie polecam.

Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2022-03-20, Ocena: 4, Przeczytałam,
Zagubiony Heros
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Zagubiony Heros

JASON MA PROBLEM. Kiedy budzi się w autobusie pełnym nastolatków jadących na szkolną wycieczkę, nie pamięta niczego. Wszystko wskazuje na to, że ma dziewczynę...

Greccy Bogowie według Percy'ego Jacksona
Rick Riordan 0
Okładka ksiązki - Greccy Bogowie według Percy

Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;