Ostatni uśmiech

Tom 2 cyklu Śladami przodków

Czy może być coś gorszego, niż wesoła śmierć?

Nikodem nie poddaje się w swoich poszukiwaniach. Razem z tajemniczą zaklinaczką Aleks i rozgadanym łowcą demonów Chryzostomem kontynuuje podróż po pieczęć proroctwa, po drodze odkrywając więcej, niż mógł się spodziewać.

Tym razem nieustraszone trio trafia do legowiska jednego z najpotężniejszych demonów, jakiego niegdyś poznał świat...

Poznał. Ale czy o nim pamięta?

16+

Informacje dodatkowe o Ostatni uśmiech:

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2022-06-20
Kategoria: Horror

Tagi: horror thriller fantastyka mitologia słowiańska przygoda fikcja literaturapolska humor zagadka kryminalna

Kup książkę Ostatni uśmiech

Ostatni uśmiech - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-01-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, Co najmniej pięciuset letnie rokitniki, które już mogą przybierać ludzką postać, specjalizują się w zwabianiu ofiary w odludne miejsce, żeby ją pożreć. Taka chora demoniczna uczta. Gdy demon już pojmie swoją zdobycz, albo jeśli odkryje ona wcześniej jego tożsamość, zrzuca ludzką powłokę i jego twarz,, otwiera się " o dziewięćdziesiąt stopni, ukazując masę ostrych zębów".

W książkę wchodzi się nagle i początkowo troszkę czasu potrzeba, by wdrążyć się w tekst. Rozdziały są krótkie i każdy z nich przedstawia nam pewien etap, który się kończy. Postacie niby są harde, ale my wiemy, że często się boją. Poszukiwanie demonów to nie taka łatwa sprawa, tym bardziej, że gdy czytałam o ich wyglądzie naprawdę się bałam. Były dokładnie opisane i choć chciałam sobie powtarzać, że to tylko opowieść, jednak i tak czytałam ją przy dużym świetle. Pisarka ma talent do realistycznego opisu zdarzeń i postaci. Wszelkiego rodzaju szmery, czy też puknięcia gdzieś tam odbijały się echem w naszej głowie. Od razu skojarzyły mi się książki Kinga, gdyż tam było bardzo podobnie. Tutaj poznamy trzy postacie, które będą poszukiwały tajemniczej pieczęci. To ona będzie tutaj głównym wątkiem, choć same demony będą im mocno w tym przeszkadzały. Podobało mi się to, że jeśli już jakiś się pojawił, to wiedzieliśmy kim jest i co zamierza zrobić. Ich zachowanie było obłędne, ciarki przechodziły mi po plecach, jakbym sama wierzyła w to, co czytam. Nie posiadają żadnych skrupułów, robią co mogą, by trójce przyjaciół utrudnić zadanie. To prawdziwy horror i zauważyłam, że części należy czytać po kolei. Oczywiście jeśli mamy tu jakiekolwiek pytania, to odpowiedzi znajdziemy dopiero na końcu książki. Jeśli lubicie mocne horrory, to ten będzie dla was idealny. Tylko nie miejcie pretensji do autorki, że noc po przeczytaniu książki nie będzie należała do spokojnych:-)

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-12-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Nieustraszone trio rusza w dalszą podróż, w której przyjdzie im zmierzyć się z nie lada demonem. To nie będzie łatwa walka, a i przeciwnik będzie miał nad nimi znaczną przewagę.
Ponieważ kiedy ludzkość zapomina o starych potworach, one rosną w siłę, szykując się do kolejnego starcia.
Tym razem Nikodem, Aleks i Chryzostom będą próbowali odnaleźć pieczęć, która będzie w stanie zdjąć klątwę. Dodatkowo, ogromnym znakiem zapytania jest główny orzeciwkim, o którym ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje. Kim okaże się główny demon?
Komu przyjdzie im stawić czoła?
Czy uda się odnaleźć zagubiony przedmiot?

???????????

Paulina Ziarko powraca z mrożą o krew w żyłach serią, w której przyjdzie walczyć bohaterom z nadludzko silnymi przeciwnikami. Niezwykłą wiedzą i doświadczenie bohaterów, wielokrotnie pomoże im w życiu. Jednak czy stając do wali z czystym złem, będą potrafili je pokonac?

Autorka posiada bardzo lekki styl pisania, dzięki czemu bez trudu czytelnik jest w stanie odnaleźć się w fabule. Akcja toczy się w Polsce, co - jak dla mnie - jest olbrzymim plusem, ponieważ nie spotkałam się jeszcze z horrorem fantastycznym, który został osadzony na naszych ziemiach. Bardzo ułatwia to odbiór powieści i sprawia, że bez trudu możemy wyobrazić sobie nawet najbardziej oderwane od rzeczywistości zdarzenia.

Cała książka owiana jest peleryną tajemniczości, co dodatkowo wzmaga apetyt na kolejną część.

Czytelnikowi z trudem przychodzi przewodzenie kolejnego ruchu, a i charaktery postaci drugoplanowych, nie ułatwiają tego zabiegu.
Pokochałam każdą postać, nawet tą złą.

Bardzo dziękuję za egzemplarz recenzencki i zachęcam Was, kochani, do nadrobienia pierwszej części serii

Avatar użytkownika - obsydian_star
obsydian_star
Przeczytane:2022-10-23, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Książki ta opowiada o przygodach Nikodema, który razem ze swoimi przyjaciółmi chce odnaleźć pieczęć dzięki której dowie się jak będzie wyglądać jego przyszłość. Nastoletnia Alex która jest zaklinaczką oraz Chryzostom, który jest łowcą, razem z Nikodem przemierzają miasta aby odnaleźć pieczęć a przy okazji pokonać jednego z najstarszych demonów. Pokonanie demona ma im pomóc w odnalezieniu pieczęci. Na drodze napotykają wiele przeciwności, mimo to jako zespół dobrze radzą sobie w starciach z demonami które próbują pokrzyżować im szyki.

Historia tej trójki bardzo mnie zaciekawiła, już od pierwszych stron wiedziałam, że ta książka będzie dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Nie potrafię wyrazić tego jak bardzo podobała mi się ta opowieść. Jest ona przepełniona słowiańską tematyką a w dodatku wieloma makabrycznymi scenami. Ponieważ bardzo interesuję się mitologią słowiańską i uwielbiam czytać kryminały to ta książka była dla mnie w punkt i pieściła moją wyobraźnię podczas podróży przez jej stronice.

Pióro autorki jest bardzo lekkie, przyjemnie się czytało, przez książkę właściwie płynęłam i za każdym razem kiedy musiałam oderwać się od czytania było mi bardzo smutno. Plusem dla mnie były krótkie rozdziały, po kilka stron. Dzięki temu mogłam w każdej wolnej chwili usiąść do czytania choćby pojedynczych rozdziałów.

Ogromne polecam ten tytuł.

Śladami przodków
Paulina Ziarko0
Okładka ksiązki - Śladami przodków

Dawno, dawno temu istniały dwie rodziny – jedna dobra, druga zła. Zaczęły od współpracy w gromadzeniu wiedzy demonologicznej, jednak – jak...