Pajęczyna. Po drugiej stronie Księżyca

Tom 0 cyklu Fantazja, Przygoda, Rozywka

Świat który stoi na krawędzi zagłady. Ludzie, którzy znaleźli azyl Po Drugiej Stronie Księżyca. I nieważne, czy świat, w którym starają się schronić przed szaleństwem otaczającej ich rzeczywistości naprawdę mieści się po tamtej stronie Srebrnego Globu, czy też schronili się wewnątrz własnej psychiki. Książka jest podzielona na dwie części - w pierwszej ukazane jest szaleństwo świata, w drugiej opisana została niewielka społeczność, odcięta od świata, rządząca się własnymi prawami. I nieważne jest, że taka wioska tak naprawdę nie ma racji bytu. Ważna jest poetyka tekstu, książka, której każdy kolejny rozdział brzmi jak biały wiersz. A poza tym - czy istnieje ktoś, kto nie marzył o spokojnym azylu schowanym wśród mgieł, w którym można się schronić przed złem?

Informacje dodatkowe o Pajęczyna. Po drugiej stronie Księżyca:

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Data wydania: 1980 (data przybliżona)

Kup książkę Pajęczyna. Po drugiej stronie Księżyca

Pajęczyna. Po drugiej stronie Księżyca - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2018-07-25, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2018,

Książkę czytałem kilka razy. Ostatnio było to z pewnością 25-30 lat temu. Okazało się, że mimo upływu lat nadal mogę traktować ją wyjątkowo. Składa się z dwóch części. Pierwsza opowiada o świecie sprzed jego końca. Jest dramatyczna, przedstawia historie ludzi czasem szczęśliwe, czasem tragiczne. Ci, którzy przeżyją apokalipsę trafiają do świata kontrastowo wesołego. Życie toczy się tam bez większych stresów. Jest czas na miłość, na przyjaźń, nie ma za to czasu na nienawiść (choć Piekarz z Mleczarzem toczą swoją małą wojenkę). To niezwykła książka i z pewnością nigdny nie zniknie z mojej biblioteczki. Pewnie da się ją kupić za 1 zł w jakimś antykwariacie... Zainwestujcie, nie będziecie żałować.