Pałac

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2010-11-22
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-240-1491-0
Liczba stron: 216

Ocena: 5 (3 głosów)
Inne wydania:

Świt drugiej wojny światowej. Do wioski zbliża się front. Jakub, pasterz, jest świadkiem ucieczki państwa z miejscowego dworu. Kiedy kierowany ciekawością przekracza próg pałacu, zagłębia się w świat arystokracji – na poły realny, na poły utkany z fantazji. Przemierza puste korytarze i zasiada w fotelach, wcielając się w rolę arystokraty. Wizje przodków i wyobrażenia o innym życiu przenikają go z wolna, zmieniając jego świadomość. Jakub staje się swoim własnym panem.

Wiesław Myśliwski za pomocą żywego monologu bohatera ukazuje pełną napięć dynamikę ludzkiej świadomości. Jakub wciela się w role, zakłada maski wybierane z rekwizytorium rzeczywistości, w której żyje. Myśl i język pozbawione barier, świat bez granic społecznych – oto pełna wewnętrznej siły pisarska wizja na miarę epoki.

Kup książkę Pałac

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pałac

Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Nie jest to łatwa lektura. Autor napisał dwustu stronicowy monolog bohatera ukazujący zawirowania w ludzkiej świadomości. Jakub wchodzi do opuszczonego pałacu i wciela się w role osób tam żyjących. Myśl bez barier moralnych, świat bez granic społecznych - ciekawa wizja społeczeństwa z epoki przedwojnia. .
Link do opinii
Avatar użytkownika - Maryjusz70
Maryjusz70
Przeczytane:2018-11-05, Przeczytałem,

Za trudne. Ciągły monolog. Cienia akcji. Nie dałem rady, po przeczytaniu kilkunastu stron zrezygnowałem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Fretka
Fretka
Przeczytane:2015-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, wyzwanie - 52 książki w 2015,
Inne książki autora
Kamień na kamieniu
Wiesław Myśliwski0
Okładka ksiązki - Kamień na kamieniu

Wznowienie jednej z najważniejszych powieści Wiesława Myśliwskiego, uznawanej za zwieńczenie tak zwanego nurtu wiejskiego. Burzliwe losy Szymona Pietruszki...

Ostatnie rozdanie
Wiesław Myśliwski0
Okładka ksiązki - Ostatnie rozdanie

Wiesław Myśliwski jest twórcą przywracającym wiarę w sens i wartość prawdziwej literatury. Jego powieści wynikają z głębokiej wewnętrznej potrzeby wyrażenia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy