Palazzo

Bajeczne Włochy, bezwzględny świat włoskiej mody i pełna emocji historia o miłości, rodzinie i dziedzictwie.

Po tragicznej śmierci rodziców w wypadku Cosima Saverio przejmuje rodzinną luksusową markę modową. Młoda kobieta mierzy się nie tylko z wyzwaniami, jakie niesie prowadzenie firmy; musi także utrzymać elegancką rodzinną posiadłość - czterystuletni palazzo w Wenecji - oraz opiekować się młodszą siostrą Allegrą, ocalałą po tragedii, która zabiła jej rodziców, oraz bratem Lucą, ze słabością do szalonych imprez, pięknych kobiet i kasyn. Cosima, stawiając czoło osobistym i zawodowym trudnościom, okazuje się mądra ponad wiek, jednak sukces ma swoją cenę - jej potrzeby stale schodzą na dalszy plan. Jest poślubiona firmie, a wolny czas oddaje tym, którzy na niej polegają... do momentu, gdy poznaje Oliviera Bayarda, założyciela najpopularniejszej francuskiej marki produkowanych seryjnie torebek. Jednak gdy Luca traci kontrolę nad swoim hazardowym nałogiem, Cosima, aby go ocalić, musi dokonać wyboru niemożliwego. Palazzo, rodzinna firma, czy zostawienie brata samemu sobie? A może jest inny sposób, by uratować wszystko, o co walczyła, zanim cały jej świat zginie w płomieniach?

Informacje dodatkowe o Palazzo:

Opinie o książce - Palazzo

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-04-26, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Macie ochotę na podróż do Włoch? Wstyd się przyznać, ale jest to moje drugie spotkanie z @officialdaniellesteel 🫨 Jednak cieszę się, bo mam dużo do nadrobienia. Autorka pięknie pisze o miłości i emocjach. W książce "Palazzo" zabiera nas do malowniczych Włoch, gdzie poznajemy Cosimę Saverio. Kobieta po śmierci rodziców przejmuje firmę modową, musi utrzymać rodzinną posiadłość i zaopiekować się rodzeństwem. Cosima próbuje sprostać trudnościom i podejmuje ciężkie decyzje. Nie jest to łatwe, bo brat Cosimy to niezłe ziółko. Niespodziewanie Cosima poznaje Oliviera Bayarda.Czy Cosima będzie szczęśliwa? Autorka stworzyła ciekawą fabułę. Skomplikowane relacje rodzinne, kłopoty, tajemnice z przeszłości, miłość, uczucia. Akcja toczy się w pięknej scenerii. Bohaterka musi zmierzyć się z kłopotami i wziąć odpowiedzialność za rodzinę. Podoba mi się styl autorki, a jej książkę czyta się szybko. Z przyjemnością sięgnę po inne tytuły spod pióra autorki. Jeśli lubicie dobre obyczajówki z silnymi kobietami, które uparcie dążą do celu to sięgnijcie po tę książkę. Nie zabraknie Wam emocji. Polecam! BRUNETTE BOOKS
Avatar użytkownika - annaszymczak
annaszymczak
Przeczytane:2024-04-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

Danielle Steel, niekwestionowana mistrzyni literatury obyczajowej, przenosi czytelników w magiczny świat Włoch, gdzie bajeczne krajobrazy, tajemnicze historie i wyrafinowana moda splatają się w niezwykłą opowieść o rodzinie, miłości i dziedzictwie. „Palazzo” to nie tylko kolejna powieść Steel, to podróż do serca włoskiej kultury i piękna, która urzeka i porusza.

W malowniczych Włoszech, w bezlitosnym świecie włoskiej mody, rozgrywa się pełna emocji opowieść o miłości, rodzinie i dziedzictwie. Po tragicznej śmierci rodziców w wypadku Cosima Saverio staje na czele rodzinnej luksusowej marki modowej. Młoda kobieta musi zmierzyć się nie tylko z wyzwaniami prowadzenia firmy, ale także dbać o elegancką, czterystuletnią posiadłość rodzinną — Palazzo w Wenecji — oraz opiekować się młodszą siostrą, Allegrą, ocalałą po tragedii, która pochłonęła ich rodziców, oraz bratem, Lucą, który pogrążony jest w szaleństwie imprez, pięknych kobiet i kasyn. Cosima, stając w obliczu osobistych i zawodowych trudności, okazuje się mądrą ponad wiek kobietą, jednakże sukces wiąże się z ceną — jej własne potrzeby stale ustępują miejsca innym. Jest oddana firmie, a swój wolny czas poświęca tym, którzy na niej polegają… aż do chwili, gdy spotyka Oliviera Bayarda, założyciela najpopularniejszej francuskiej marki seryjnie produkowanych torebek. Jednakże gdy Luca traci kontrolę nad swoim hazardowym nałogiem, Cosima, aby go uratować, musi podjąć niemożliwy wybór. Czy zdecyduje się na Palazzo, rodzinny biznes, czy pozostawi brata samemu sobie? Może istnieje inny sposób, aby ocalić wszystko, za co walczyła, zanim cały jej świat legnie w gruzach? Danielle Steel nie oszczędza wyzwań, jakie stawia przed Cosimą życie, jednak to właśnie w tych próbach widzimy siłę jej charakteru i poświęcenia dla rodziny.

Nie da się ich stracić.

Rodzinne więzi, dramatyczne wybory, a także tajemnicze wątki romantyczne, to elementy, które tkają tkaninę tej opowieści. W sercu historii tkwi także romans Cosimy z Olivierem Bayardem, założycielem francuskiej marki torebek. To miłosna intryga dodaje powieści nuty namiętności i emocji, a jednocześnie stawia przed Cosimą trudny wybór między życiem osobistym a odpowiedzialnością za rodzinę. Jednak to nie tylko romans i związki rodzinne stanowią o sile tej powieści. Steel ukazuje również piękno i złożoność włoskiej kultury oraz dziedzictwo, które towarzyszy bohaterom na każdym kroku. Palazzo w Wenecji staje się nie tylko scenerią, ale również kluczowym elementem, który wymaga troski i uwagi. Autorka oddaje hołd włoskiemu dziedzictwu, ukazując nie tylko jego piękno, ale także nieustający trud utrzymania tradycji i historii.

Danielle Steel wspaniale wykreowała bohaterów, nadając im głębię i złożoność. Czytelnik może łatwo się utożsamić z ich przeżyciami, śledząc ich rozwijające się losy. Dialogi są przemyślane, a emocje przenikliwe, co sprawia, że książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Powieść „Palazzo” to nie tylko romans, ale również opowieść o sile rodzinnych więzi, przetrwaniu i odwadze w obliczu trudności. To historia, która porusza i inspiruje, pozostawiając czytelnika z głębokim wrażeniem i pragnieniem więcej.

Oczywiście, nie można pominąć pięknych opisów Włoch, które zaprowadzają czytelnika w magiczne miejsca, odkrywając ich urodę i tajemnice. To właśnie te opisy sprawiają, że „Palazzo” staje się nie tylko powieścią obyczajową, ale również podróżą przez włoską historię i kulturę.

Danielle Steel w swojej powieści „Palazzo” nie tylko rysuje portret bohaterek i bohaterów, ale także wplata w fabułę wiele wątków pobocznych, które dodają głębi opowieści. Przemierza bowiem różne obszary życia: od światowej mody po zawiłości relacji rodzinnych, od pięknych włoskich scenerii po dramatyczne wybory życiowe. To właśnie ta wielowarstwowość sprawia, że powieść Steel staje się fascynującym doświadczeniem czytelniczym. Wątek rodzinny odgrywa kluczową rolę w "Palazzo". Steel przeplata historie bohaterów z losami ich przodków, ukazując, jak duma z rodzinnej tradycji i dziedzictwa kształtuje obecne decyzje i postawy. Palazzo, będący nie tylko miejscem, ale także symbolem rodzinnego spokoju i siły, staje się świadkiem zarówno triumfów, jak i tragedii rodziny Saverio.

Dodatkowo autorka umiejętnie eksploruje temat miłości i poświęcenia. Romantyczne wątki w powieści nie są tylko dodatkiem do głównej fabuły, ale stanowią istotną część życiowych wyborów bohaterów. Czytelnik śledzi nie tylko rozwój romansu Cosimy i Oliviera, ale także zmagania bohaterów z własnymi lękami, ambicjami i wartościami.

Niektórzy po prostu nigdy nie chcą wziąć odpowiedzialności za to, co zrobili, i oczekują, że cały świat im będzie wybaczał.

Danielle Steel również bawi się tu kontrastami: między światem luksusu a codziennością, między tradycją a nowoczesnością, między miłością osobistą a oddaniem dla rodziny. To właśnie te konflikty nadają powieści dynamikę i sprawiają, że czytelnik nie może oderwać się od lektury.

Ostatecznie, „Palazzo” Danielle Steel to nie tylko opowieść o jednostkowych losach bohaterów, ale także refleksja nad naturą miłości, rodziny i dziedzictwa. Autorka ukazuje, że życie jest pełne wyzwań i trudnych wyborów, ale to właśnie dzięki nim dojrzewamy i uczymy się być lepszymi ludźmi. Ta książka to nie tylko literacka podróż do Włoch, ale także podróż do wnętrza ludzkiego serca i umysłu.

Podsumowując,

„Palazzo” Danielle Steel to niezwykła opowieść, która zachwyca, wzrusza i porusza. To książka, którą warto przeczytać dla pięknych opisów krajobrazu, głębi bohaterów i emocjonującej fabuły. Gorąco polecam tę powieść wszystkim miłośnikom literatury obyczajowej i historii, którzy pragną przenieść się w magiczny świat Włoch i doświadczyć niezapomnianej przygody literackiej.

Książkę Palazzo dostałam od wydawnictwu jako dodatek. Właśnie nadszedł czas, aby napisać Wam o niej kilka zdań, bo naprawdę warto.
Książka mi się bardzo podobała. Czytało mi się ją dobrze. W tej powieści możemy przenieść się do Włoch, świata włoskiej mody. Także opisana w niej jest historia o miłości, rodzinie i dziedzictwu. Okładka mi się też bardzo podobała.

Po tragicznej śmierci rodziców w wypadku Cosima Saverio przejmuje rodzinną luksusową markę modową. Młoda kobieta mierzy się nie tylko z wyzwaniami, jakie niesie prowadzenie firmy, a także musi utrzymać elegancką rodzinną posiadłość czterystuletni palazzo w Wenecji. Jak ona da sobie radę? 🤔
Jak pomoże bratu i siostrze po stracie rodziców? 🤔
Czy Cosima pozna kogoś? 🤔
Ułoży sobie życie? 🤔
Czy tylko praca będzie się liczyła? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️

Polecam Wam ogromnie 😍

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Avatar użytkownika - sylwiacegiela
sylwiacegiela
Przeczytane:2024-01-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Tym razem autorka wciągających romansów przenosi czytelników do wspaniałych Włoszech – światowej stolicy mody, szyku i elegancji przejawiającej się w dosłownie każdej dziedzinie życia. Poznajemy historię rodziny Saverio, do której od kilkudziesięciu lat należy dom mody z luksusowymi wyrobami skórzanymi.

Danielle Steel nawet po latach pisarskiej działalności potrafi zaskoczyć nieoczywistą historią, pełną emocji i zaskakujących zwrotów akcji, a jednocześnie niezwykle współczesną i romantyczną do granic możliwości, lecz pozbawioną dosłowności tak powszechną we współczesnej literaturze. Dawno nie czytałam tak wciągającej i uroczej w odbiorze książki.

„Palazzo” odsłania przed czytelnikami skomplikowane i brutalne kulisy świata mody za sprawą opowieści i trójce rodzeństwa tak różnego, że aż dziwne, iż pochodzą od jednych rodziców. Na kartach powieści autorka przedstawia losy Cosimy, Allegry i Luci. Ta pierwsza to ok. czterdziestoletnia kobieta skazana na życie w samotności z powodu tragedii, jak rozegrała się wiele lat temu. Na jej barkach bowiem spoczywają losy firmy, czyli spuścizny po zmarłych rodzicach. Pracę zawodową łączy z opieką nad młodszą siostrą poruszającą się na wózku oraz próbą okiełznania brata, na którego nie może liczyć w kwestii przejęcia obowiązków nad przedsiębiorstwem. Jednak to nie jest koniec problemów kobiety, ponieważ musi ona także zadbać o Palazzo – rodzinną posiadłość od ponad 400 lat należącą do rodu Savierów.

W takiej sytuacji na życie prywatne kobieta nie ma już praktycznie czasu. Rodzeństwo, a szczególnie brat Luca ze swoimi upodobaniami do luksusowego i pełnego hazardu życia, nie garnie się do pomocy siostrze. Wręcz przeciwnie idealnie odgrywa główną rolę czarnej owcy. Natomiast Allegra jako poszkodowana przez los młoda kobieta może jedynie wspierać w niewielkim stopniu Cosimę, która wyróżnia się nie tylko urodą, ale i inteligencją i oddaniem w imię ustalonych przez ojca zasad. Czy będzie jednak umiała je zmienić lub nagiąć, aby poczuć się wreszcie szczęśliwą i spełnioną kobietą? Czy jej zakorzeniona w przeszłości misja ulegnie zmianie? Jak poradzi sobie z teraźniejszością i wreszcie jaką rolę odegra w jej życiu Olivier Bayard?

Opowieść Steel to nie tylko zwykła książka obyczajowa czytana przed snem. To historia o tradycji, miłości do rodzinnych pamiątek, o przywiązaniu do przeszłości, które często prowadzi do zapominania nie tyle o sobie, ile o rzeczywistości. To również próba przywrócenia kogoś do świata żywych w rozumieniu czasów współczesnych. Autorka daje do zrozumienia czytelnikom, że czasem warto odpuścić, aby żyć inaczej, po swojemu, a wspomnienia zachować należy dla siebie. Niekoniecznie musimy z nimi funkcjonować w naszej codzienności. Trzeba je pielęgnować, ale nie należy przy tym zatracać siebie. Możemy bowiem po drodze zgubić coś cenniejszego niż praca, sukces czy pieniądze. Podobnie w biznesie trzeba podążać za trendami i zmieniającymi się upodobaniami, zamiast kultywować odwieczne tradycje niemające zastosowania w obecnych czasach. Oczywiście, należy o nie dbać, ale nie obsesyjnie. Znalezienie kompromisu między przeszłością a teraźniejszością powinno być priorytetem. Inaczej spłoniemy w dotkniętym zębem czasu pałacu i nie zostawimy po sobie żadnego dziedzictwa. Wierność tradycji powinna mieć swoje granice.

Życie tu i teraz też ma swój urok, a praca nie powinna wkraczać do sfery prywatnej, jak to ma miejsce w przypadku bohaterki. Kiedyś bowiem trzeba będzie dokonać tego najtrudniejszego wyboru: praca czy rodzina, szczęście własne czy kaprysy wiecznie chciwego i uzależnionego od hazardu brata, które rujnują wszystko to, na co ciężko pracowali od wielu lat. Nie warto więc poświęcać wszystkiego w imię miłości nawet do rodzeństwa, które jej nie przyjmuje.

Zaskakująca wręcz jak na Danielle Steel narracja niezwykle urzeka. Minimalne dialogi pozwoliły skupić się jedynie na losach rodziny Saverio, poznać ich emocje, problemy oraz rozterki. Nie było tam nic nadmiernie przerysowanego, a wszelkie niedopowiedzenia autorka wyjaśnia na kolejnych stronach „Palazzo”.

Cosima miała swoje marzenia i plany, jednak wystarczyła chwila, aby musiała zmienić wszystko. Doszło do wypadku, w którym zginęli jej rodzice, a ocalała siostra Allegra stała się niepełnosprawna. To ona musi się zająć nie tylko nią, ale również rodzinną firmą, utrzymaniem pięknej, czterystuletniej posiadłości palazzo w Wenecji oraz „ogarnięciem” brata, który niestety, zamiast pomagać, tylko dostarcza jej problemów. Luca po śmierci rodziców staje się jeszcze bardziej rozrywkowy, nie zamierza pracować, a pieniądze na swoje imprezowe życie ma mu dawać Cosima. Jakby problemów było mało, okazuje się, że w firmie wcale nie jest tak dobrze, jak myślała.
Kobieta staje przed wieloma wyzwaniami, z którymi daje sobie radę. Prowadzi firmę, opiekuje się siostrą i próbuje choć trochę wpłynąć na brata (z marnym skutkiem). Poświęcając się innym, tak naprawdę zapomniała o sobie. Nie miała czasu na przejście żałoby, nie ma czasu na życie prywatne. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się Olivier Bayard, założyciel najpopularniejszej francuskiej marki produkowanych seryjnie torebek. Czy ta znajomość coś zmieni w jej życiu? Czy pomyśli w końcu o sobie? Czy znajdzie czas taki tylko dla sobie? Jakie tajemnice wyjdą na światło dzienne? Co jeszcze „wywinie” Luca?

Historia, jaką znalazłam w książce, uważam za dość ciekawą. To opowieść o wypadku, który zmienił życie bohaterki, chociaż nie brała w nim udziału, o odpowiedzialności za bliskich, radościach i problemach, tajemnicach i sekretach. Akcja sprawnie poprowadzona może nie bardzo szybka, ale na pewno niewolna czy nudna. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje.

Bohaterowie ciekawi, według mnie dobrze wykreowani. Cosima jest młoda, kiedy spada na nią odpowiedzialność zarówno za rodzeństwo, jak i za rodzinną firmę, której kondycja pozostawia wiele do życzenia. To kobieta sumienna, opiekuńcza, konsekwentnie dążąca do wyznaczonych sobie celów. Ja ją polubiłam.

„Palazzo” to książka, z którą dobrze się bawiłam podczas czytania i uważam, że warto po nią sięgnąć. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2023-12-24, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

PALAZZO to kojąca powieść obyczajowa o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno.

Autorki Danielle Steel nie muszę przedstawiać, jeśli nie czytaliście, to chociażby słyszeliście o jej książkach. U mnie to było drugie spotkanie z jej twórczością i powiem, że to dość przewidywalna historia, która niestety za długo nie zostanie ze mną.

De facto powieść czyta się miło i lekko, jednak przez mało wyrazistych bohaterów, nie potrafiłam nawiązać z nimi nici porozumienia. Nie angażowałam się w ich losy i problemy, przez co książka nie wywołała u mnie pożądanych emocji. Ot, czytadełko na reset po ciężkiej dniu pracy.

Avatar użytkownika - zaczytanaulcia
zaczytanaulcia
Przeczytane:2023-12-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

Marzenia się nie spełniają.
Marzenia się spełnia.
Tak, wszystko jest możliwe, gdy ma się przy sobie odpowiednie osoby. Osoby, które nie podcinają skrzydeł. Wręcz przeciwnie, które są naszymi prywatnymi aniołami, które ciągną nas w górę, nie w dół, i które chcą dla nas, jak najlepiej.

"Palazzo" to książka, która na długo zostanie w mojej pamięci. Dlaczego? Bo jest to mądra powieść o miłości, rodzinie, przyjaźni, marzeniach, a także wspomnieniach, które żywe tkwią w sercu.

Rodzice Cosimy zginęli w tragicznym wypadku. Od tamtej pory, dziewczyna musi nie tylko zarządzać rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie firmą i utrzymać czterystuletni palazzo, ale także zająć się dwójką rodzeństwa - niepełnosprawną Allegrą i nieokiełznanym Lucą.
O ile siostra, nie przysparza jej większych problemów, tak brat niestety wpada w coraz większe kłopoty. Nieustanne imprezy i pociąg do hazardu, ciągną w dół nie tylko jego, ale także rodzinne dziedzictwo. W końcu jego długi są tak ogromne, że Cosima nie ma innego wyjścia niż to, by sprzedać palazzo. Robi to z ogromnym bólem serca. Jednak wie, że jeśli chce pomóc Luce, musi to zrobić...

Małżeństwo, które tymczasowo wynajmują posiadłość, z wielką ochotą zgadza się na jej kupno.
Pewnego wieczoru, urządzają w palazzo przyjęcie. Podczas jego trwania, Cosima poznaje Oliviera. Łączy ich wspólna pasja, jaką jest produkcja torebek.

Zarówno Cosima, jak też Olivier to dwie zbłąkane dusze, którym życie uczuciowe niestety się nie ułożyło.
On - dwukrotny małżonek, mający dwóch synów.
Ona - zakochana i pogrążona w romansie w starszym, żonatym mężczyzną. Ich "związek"  z góry był zdany na niepowodzenie.

Czy Cosima i Olivier odnajdą wspólne szczęście?
Czy los nieprzypadkowo złączył ich drogi?

"Palazzo" to powieść, która wciąga od pierwszych stron. Niezwykle mądra, niezwykle emocjonalna.
Współczułam Cosimie. Musiała szybko dorosnąć, poświęcając własne szczęście dla dobra rodzinnego dorobku i rodzeństwa, z czego Luce niestety nie był wdzięczny. Nieustannie dokładał siostrze kolejnych zmartwień. Bez skrupułów. Bez skruchy.
Cosima okazała się być silną kobietą, której nic nie jest w stanie zniszczyć. Odnalazła swoje szczęście, mimo trudnościom z jakimi przyszło jej się mierzyć.

"Palazzo" to lektura idealna na długie jesienne wieczory.

Serdecznie polecam 🧡

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2023-11-26,

"Palazzo" to książka, która urzekła i zaintrygowała mnie swoją okładką. Napisała ją Danielle Steel, bestsellerowa autorka powieści obyczajowych.

W zeszłym roku przeczytałam jej powieść "Latające anioły" i byłam nią zachwycona.

"Palazzo" to historia Cosimy Saverio, jej rodzeństwa i ich rodzinnej firmy, która uchodzi za luksusową, lecz ma problemy finansowe. Po śmierci rodziców, to właśnie na jej barkach leży przyszłość firmy i rodzinnej rezydencji.

Cosima jest świetną bizneswoman i dobrą siostrą. Opiekuje się rodzeństwem najlepiej, jak potrafi. Z tego powodu ma mało czasu na życie osobiste.

Pewnego dnia na przyjęciu poznaje Oliviera Bayarda, właściciela francuskiej firmy.

Co wydarzy się dalej? Przeczytajcie.

"Palazzo" to powieść osadzona w pięknych, włoskich sceneriach. Czuć tu przepych, bogactwo i luksus. Bohaterowie modnie się ubierają, chodzą do restauracji, odwiedzają kasyna i obracają dużymi pieniędzmi.

Mnie przeszkadzał odrobinę styl, w którym ta historia została napisana. Miejscami był lekko archaiczny np. w opisie sceny łóżkowej. Zdarzały się niepotrzebne powtórzenia i za dużo było akapitów odnoszących się do działań firmy. Nie przekonały mnie też wątki romantyczne.

"Palazzo" to książka ze sporym potencjałem i z pewnością znajdzie swoich odbiorców.

Cieszę się, że ją przeczytałam, bo na małą chwilę przeniosłam się z deszczowej Polski do ciepłych i pełnych słońca Włoch.

(..) Wspomnienia zostaną ci na zawsze. Nigdy cię nie opuszczą. Ludzie odchodzą, ale wspomnienia zostają. Nie da się ich stracić (..)
Niektórzy mówią literatura z dolnej półki, ale czy można żyć tylko literaturą z wyższych półek?

„Palazzo” jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Danielle Steel. Mimo że wcześniej niejednokrotnie o twórczości autorki słyszałam, to do tej pory nie miałam okazji, przeczytać ani jednej z jej książek.

Po przeczytaniu opisu można uznać, że jest to kolejna, lekka, bajkowa opowieść. Jednak pozory mylą, ta, jak większość historii, ma drugie dno. Autorka obnaża przed nami ludzkie charaktery, niedoskonałości, ale też uzmysławia nam jakimi talentami i możliwościami zostaliśmy obdarowani przez los. Możemy to roztrwonić, przehulać lub rozwinąć i pomnożyć.

Danielle Steel zabiera nas w podróż do cudnych Włoch -Rzym, Wenecja,,, ale mamy też możliwość odwiedzenia Stolicy Francji, gdzie wybierzemy się na Paryskie dni mody. Fabuła głęboko osadzona w realiach współczesnego świata biznesu, ekskluzywne włoskie torebki, na które stać było tylko nielicznych. Realistyczny obraz wyżyn społecznych, świat blichtru i niewyobrażalnego bogactwa.
Autorka pochyla się nad skomplikowaną naturą ludzką, ukazując kontrast. Pierwszy — uczciwość, odpowiedzialność i ciężka praca nad utrzymaniem i pomnażaniem majątku, kosztem wielu wyrzeczeń. Drugi — bezmyślne trwonienie życia przez ludzi zepsutych pod względem moralnym. Jedyne co ich interesuje to beztroska egzystencja, pozbawiona zmartwień. Jest to najbardziej skrajny model bogacza – egoistyczny, zblazowany hulaka, dla którego nie ma żadnych wartości.

„Palazzo” romantyczna historia, która pozwoliła mi odpłynąć w świat marzeń. Opowieść o silnych, zdeterminowanych kobietach o wielkiej odwadze. Która uzmysławia nam, że życie nie jest tylko pasmem niekończących się radości. Nic nie przychodzi samo, na każdy sukces trzeba ciężko zapracować. Życie to tylko chwile, zamiast kurczowo trzymać się przeszłości, powinnyśmy zostawić ją za sobą i iść do przodu. Polecam.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-11-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

✨Powieść przenosi nas w przepiękne zakątki Włoch oraz swiat mody,który wymaga poświęceń i oddania.
Główna bohaterka to kobieta,która poświęciła swoje życie,by odziedziczone dobra po rodzicach i potomkach nadal mogły funkcjonować.Została rzucona na głęboka wodę w młodym wieku.Szybko musiała dorosnąć stając się panią prezes i rodzicem dla rodzeństwa.Swoją determinacja,decyzjami pokazuje silny charakter mierząc się z kłopotami finansowymi,zarządzaniem posiadłościami,firma i długami brata.

Jest to powieść,która pokazuje życie pełne poświęceń i oddania.Nawet będąc majętnym trzeba pracować,aby wszystko dobrze funkcjonowało.Jedna zła decyzja może pociągnąć na dno.
Zachowanie brata bohaterki było wielce nieprawdopodobne.Odwiedza cała Europę,bawiąc sie życiem kosztem sióstr,które pracują osiągając sukces.Dla niego wszystko przychodziło łatwo i przyjemnie.Sądzi,że nigdy nie będzie musiał ponieść konsekwecji…do czasu…
Postać Oliviera,jego życie i bliższe poznanie wzbudza pozytywne odczucie.Jest mężczyzna po wielu perypetiach życiowych,zmagający sie z synami,którzy popełniają błędy.

Historia jest ciepła i przyjemna lekturą pokazująca siłę kobiet.Oddanie,trwanie w ciężkich chwilach oraz opieką najbliższych pokazuje,że są oni najważniejsi.Walka o rodzinną posiadłość-Palazzo okupione jest wieloma decyzjami,które raniły serca właścicieli,by móc ją utrzymać.Czy sie to udało?

Koniecznie przeczytajcie „Palazzo” i przenieście sie do przepięknych Włoch.Polecam

Cudowne Włochy, piękne widoki i luksus bijący z każdego miejsca, wydawać by się mogło, że jest to raj na ziemi, ale nie dla każdego, niektórzy mają swoją historię, która wcale nie jest bajką.
Cosima Saverio pomimo swojego młodego wieku zostaje głową rodziny po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej rodzice, a siostra bezpowrotnie wylądowała na wózku, musi zająć się nieokiełznanym bratem, który nie chce pracować, jednocześnie opływając w luksusy i rodzinną firmą, która wcale nie jest w tak dobrej formie, jak myślała. Kiedy pewnego dnia na drodze kobiety staje Olivier Bayard, ona nie spodziewa się jeszcze tego, że jej życie tak szybko zmieni kierunek, niestety pomimo to, los i tak ciągle rzuca jej kłody pod nogi, a ona cały czas ma nadzieję, że gdzieś i na nią czeka szczęście.
Historia jest bardzo ciekawa, dużo się tutaj dzieje i akcja cały czas się zmienia, jedne posunięcia są do przewidzenia, a drugie bardzo zaskakują, także z każdą stroną wciągamy się w czytanie coraz bardziej. Rodzeństwo, które jest głównymi bohaterami całkiem się od siebie różni, Cosima szybko musiała wziąć na swoje barki dużą odpowiedzialność, przez co nie ma prawie czasu wolnego, Allegra za to pomimo swojej niepełnosprawności realizuje się w pracy, ma marzenia i życie towarzyskie, Luca niestety jest zepsutym człowiekiem, uważa, że wszystko mu się należy i nie szanuje swoich sióstr. To wszystko sprawia, że przeżywamy cały wachlarz emocji, od tych dobrych po te złe, wspieramy tych, którzy na to zasługują i potępiamy tych, którzy nie chcą się zmienić.
Ta książka sprawiła, że coraz chętniej będę sięgać po twórczość tej autorki, bo naprawdę potrafi wejść do serca czytelnika i sprawić, że jeszcze długo przeżywa się to, co się przeczytało.

Bestsellerowa autorka powieści obyczajowych...
Cudowna historia na długie zimowe wieczory...

"Palazzo" Danielle Steel to pełna emocji podróż do bajecznych Włoch, gdzie świat włoskiej mody miesza się z rodziną, dziedzictwem i miłością. Powieść skupia się na Cosimie Saverio, która po tragicznej śmierci rodziców musi przejąć stery rodzinnego imperium modowego oraz zabezpieczyć luksusowy palazzo w Wenecji. Autorka przedstawiła mi nie tylko świat mody, ale także trudności i wybory, jakie stawia przed sobą bohaterka.

Historia Cosimy to nie tylko opowieść o prowadzeniu biznesu, ale także o poświęceniu, rodzinie i miłości. Steel, znana ze swoich obyczajowych powieści, ponownie potrafi chwycić za serce, kreując bohaterkę, która mierzy się z trudnościami z godnością i mądrością ponad wiek. Cosima, oddając się pracy i rodzinie, musi dokonać trudnych wyborów, aby zachować równowagę między własnym szczęściem a potrzebami bliskich.

Wątek miłosny wprowadza dodatkowe emocje i napięcie, gdy Cosima spotyka Oliviera Bayarda, założyciela popularnej francuskiej marki torebek. Jednak, jak to w życiu bywa, wybory nie zawsze są proste, zwłaszcza gdy brat Cosimy, Luca, wpada w nałóg hazardowy, stawiając ją przed niemożliwym wyborem.

Danielle Steel zgrabnie przeniosła mnie do świata luksusu, tradycji i tajemnic. Opisała trudne wybory, jakie podejmuje bohaterka, oraz ukazała konsekwencje decyzji życiowych. "Palazzo" nie tylko rzuca światło na zawiłości branży modowej, ale także porusza uniwersalne tematy takie jak praca, miłość, poświęcenie i znalezienie równowagi w życiu.

Autorka zaserwowała historię dwóch wpływowych rodzin modowych, a jednocześnie ukazała, że sukces wymaga ciężkiej pracy. "Palazzo" to opowieść o bogactwie, przepychu, ale także o tym, że życie potrafi zaskakiwać, a przeszłość trzeba potrafić zostawić za sobą. Emocjonalna, mądra i pełna życiowych prawd - powieść Danielle Steel z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom obyczajowych historii rodzinnych.

Czasem dorobek rodzinny jest tak istotny, że chce się go pielęgnować nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi. Jego zaprzepaszczenie wydaje się obrazą dla przodków, którzy budowali go swoją pracą przez lata. Lecz przecież świat biegnie do przodu, nie oglądając się na nic i czasem niczego dobrego nie może przynieść trzymanie się tradycji. Może w życiu warto ryzykować mimo wszystko i tworzyć też własne rozdziały w rodzinnej historii?

Cosima wydawać by się mogło, że ma wszystko. To jednak tylko pozory, bo pomimo ugruntowanej pozycji rodzinnej marki, zmaga się z wieloma trudnościami. Opieka nad niepełnosprawną siostrą, nieustanne problemy z bratem i wiele obowiązków związanych z firmą sprawiają, że nie ma czasu na sprawy prywatne. Od kiedy przejęła stery w rodzinie po tragicznej śmierci rodziców nie miała ani chwili wolnego. I może też z uwagi na to, dobijając czterdziestki straciła nadzieję na macierzyństwo i małżeństwo. A życie jeszcze nie zaprzestało rzucania jej kłód pod nogi.   ,,Palazzo" to świetnie napisana powieść obyczajowa, która pokazuje jak przewrotny potrafi być los. Udowadnia też, że nie zawsze więzy rodzinne stanowią podstawę ku temu, by można było na daną osobę liczyć. Pokazuje siłę, jaką może się charakteryzować człowiek, ale i słabości ludzkie, które mogą stanowić długą, acz skuteczną drogę do autodestrukcji. Autorka genialne przedstawia życiowe komplikacje, które mogą stanąć na drodze każdego bez wyjątku, nieprzesadnie jednak je ubarwiając, a starając się by było to bardziej realistyczne. Tworzy postaci z krwi i kości, niedoskonałe i popełniające błędy i, tak jak w życiu, nie wszyscy potrafią z tych potknięć wyciągać odpowiednie wnioski. Są jednak bohaterowie, którym wręcz należy się szczęśliwe zakończenie, ale czy mogą na nie liczyć? Wątek romantyczny jest nienachalny, delikatnie wpleciony w fabułę i bardzo dojrzały, co mi przypadło do gustu. Świat mody wykreowany z dużą dbałością o detale stanowi zaś cechę wyróżniającą tę powieść. Podobnie jak tytułowe palazzo, w którym z przyjemnością bym się znalazła. Każdemu, kto ceni sobie powieści z ciekawym tłem i interesująco rozpisanymi wątkami obyczajowymi, polecam serdecznie tę pozycję. Warto zanurzyć się w tym włoskim, niebanalnym świecie i dać mu się ponieść.

Echa
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Echa

Wzruszająca opowieść o nadziei silniejszej niż rozpacz i o miłości silniejszej niż wojna w bestsellerze pierwszej damy współczesnej powieści obyczajowej...

Odnaleźć Ashley
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Odnaleźć Ashley

Melissa prowadzi spokojne życie. Niegdyś autorka bestsellerów, dziś całą swoją energię wkłada w renowację wiktoriańskiego domu. Sześć lat wcześniej straciła...