Palazzo

Ocena: 5.67 (6 głosów)

Bajeczne Włochy, bezwzględny świat włoskiej mody i pełna emocji historia o miłości, rodzinie i dziedzictwie.

Po tragicznej śmierci rodziców w wypadku Cosima Saverio przejmuje rodzinną luksusową markę modową. Młoda kobieta mierzy się nie tylko z wyzwaniami, jakie niesie prowadzenie firmy; musi także utrzymać elegancką rodzinną posiadłość - czterystuletni palazzo w Wenecji - oraz opiekować się młodszą siostrą Allegrą, ocalałą po tragedii, która zabiła jej rodziców, oraz bratem Lucą, ze słabością do szalonych imprez, pięknych kobiet i kasyn. Cosima, stawiając czoło osobistym i zawodowym trudnościom, okazuje się mądra ponad wiek, jednak sukces ma swoją cenę - jej potrzeby stale schodzą na dalszy plan. Jest poślubiona firmie, a wolny czas oddaje tym, którzy na niej polegają... do momentu, gdy poznaje Oliviera Bayarda, założyciela najpopularniejszej francuskiej marki produkowanych seryjnie torebek. Jednak gdy Luca traci kontrolę nad swoim hazardowym nałogiem, Cosima, aby go ocalić, musi dokonać wyboru niemożliwego. Palazzo, rodzinna firma, czy zostawienie brata samemu sobie? A może jest inny sposób, by uratować wszystko, o co walczyła, zanim cały jej świat zginie w płomieniach?

Informacje dodatkowe o Palazzo:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Romans
ISBN: 9788367790383
Liczba stron: 296
Tytuł oryginału: Palazzo

Tagi: romans

więcej

Kup książkę Palazzo

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Palazzo - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanaulcia
zaczytanaulcia
Przeczytane:2023-12-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

Marzenia się nie spełniają.
Marzenia się spełnia.
Tak, wszystko jest możliwe, gdy ma się przy sobie odpowiednie osoby. Osoby, które nie podcinają skrzydeł. Wręcz przeciwnie, które są naszymi prywatnymi aniołami, które ciągną nas w górę, nie w dół, i które chcą dla nas, jak najlepiej.

"Palazzo" to książka, która na długo zostanie w mojej pamięci. Dlaczego? Bo jest to mądra powieść o miłości, rodzinie, przyjaźni, marzeniach, a także wspomnieniach, które żywe tkwią w sercu.

Rodzice Cosimy zginęli w tragicznym wypadku. Od tamtej pory, dziewczyna musi nie tylko zarządzać rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie firmą i utrzymać czterystuletni palazzo, ale także zająć się dwójką rodzeństwa - niepełnosprawną Allegrą i nieokiełznanym Lucą.
O ile siostra, nie przysparza jej większych problemów, tak brat niestety wpada w coraz większe kłopoty. Nieustanne imprezy i pociąg do hazardu, ciągną w dół nie tylko jego, ale także rodzinne dziedzictwo. W końcu jego długi są tak ogromne, że Cosima nie ma innego wyjścia niż to, by sprzedać palazzo. Robi to z ogromnym bólem serca. Jednak wie, że jeśli chce pomóc Luce, musi to zrobić...

Małżeństwo, które tymczasowo wynajmują posiadłość, z wielką ochotą zgadza się na jej kupno.
Pewnego wieczoru, urządzają w palazzo przyjęcie. Podczas jego trwania, Cosima poznaje Oliviera. Łączy ich wspólna pasja, jaką jest produkcja torebek.

Zarówno Cosima, jak też Olivier to dwie zbłąkane dusze, którym życie uczuciowe niestety się nie ułożyło.
On - dwukrotny małżonek, mający dwóch synów.
Ona - zakochana i pogrążona w romansie w starszym, żonatym mężczyzną. Ich "związek"  z góry był zdany na niepowodzenie.

Czy Cosima i Olivier odnajdą wspólne szczęście?
Czy los nieprzypadkowo złączył ich drogi?

"Palazzo" to powieść, która wciąga od pierwszych stron. Niezwykle mądra, niezwykle emocjonalna.
Współczułam Cosimie. Musiała szybko dorosnąć, poświęcając własne szczęście dla dobra rodzinnego dorobku i rodzeństwa, z czego Luce niestety nie był wdzięczny. Nieustannie dokładał siostrze kolejnych zmartwień. Bez skrupułów. Bez skruchy.
Cosima okazała się być silną kobietą, której nic nie jest w stanie zniszczyć. Odnalazła swoje szczęście, mimo trudnościom z jakimi przyszło jej się mierzyć.

"Palazzo" to lektura idealna na długie jesienne wieczory.

Serdecznie polecam 🧡

Link do opinii
Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2023-11-26,

"Palazzo" to książka, która urzekła i zaintrygowała mnie swoją okładką. Napisała ją Danielle Steel, bestsellerowa autorka powieści obyczajowych.


W zeszłym roku przeczytałam jej powieść "Latające anioły" i byłam nią zachwycona.


"Palazzo" to historia Cosimy Saverio, jej rodzeństwa i ich rodzinnej firmy, która uchodzi za luksusową, lecz ma problemy finansowe. Po śmierci rodziców, to właśnie na jej barkach leży przyszłość firmy i rodzinnej rezydencji.


Cosima jest świetną bizneswoman i dobrą siostrą. Opiekuje się rodzeństwem najlepiej, jak potrafi. Z tego powodu ma mało czasu na życie osobiste.


Pewnego dnia na przyjęciu poznaje Oliviera Bayarda, właściciela francuskiej firmy.


Co wydarzy się dalej? Przeczytajcie.


"Palazzo" to powieść osadzona w pięknych, włoskich sceneriach. Czuć tu przepych, bogactwo i luksus. Bohaterowie modnie się ubierają, chodzą do restauracji, odwiedzają kasyna i obracają dużymi pieniędzmi.


Mnie przeszkadzał odrobinę styl, w którym ta historia została napisana. Miejscami był lekko archaiczny np. w opisie sceny łóżkowej. Zdarzały się niepotrzebne powtórzenia i za dużo było akapitów odnoszących się do działań firmy. Nie przekonały mnie też wątki romantyczne.


"Palazzo" to książka ze sporym potencjałem i z pewnością znajdzie swoich odbiorców. 


Cieszę się, że ją przeczytałam, bo na małą chwilę przeniosłam się z deszczowej Polski do ciepłych i pełnych słońca Włoch.

Link do opinii

(..) Wspomnienia zostaną ci na zawsze. Nigdy cię nie opuszczą. Ludzie odchodzą, ale wspomnienia zostają. Nie da się ich stracić (..)
Niektórzy mówią literatura z dolnej półki, ale czy można żyć tylko literaturą z wyższych półek?

„Palazzo” jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Danielle Steel. Mimo że wcześniej niejednokrotnie o twórczości autorki słyszałam, to do tej pory nie miałam okazji, przeczytać ani jednej z jej książek.

Po przeczytaniu opisu można uznać, że jest to kolejna, lekka, bajkowa opowieść. Jednak pozory mylą, ta, jak większość historii, ma drugie dno. Autorka obnaża przed nami ludzkie charaktery, niedoskonałości, ale też uzmysławia nam jakimi talentami i możliwościami zostaliśmy obdarowani przez los. Możemy to roztrwonić, przehulać lub rozwinąć i pomnożyć.

Danielle Steel zabiera nas w podróż do cudnych Włoch -Rzym, Wenecja,,, ale mamy też możliwość odwiedzenia Stolicy Francji, gdzie wybierzemy się na Paryskie dni mody. Fabuła głęboko osadzona w realiach współczesnego świata biznesu, ekskluzywne włoskie torebki, na które stać było tylko nielicznych. Realistyczny obraz wyżyn społecznych, świat blichtru i niewyobrażalnego bogactwa.
Autorka pochyla się nad skomplikowaną naturą ludzką, ukazując kontrast. Pierwszy — uczciwość, odpowiedzialność i ciężka praca nad utrzymaniem i pomnażaniem majątku, kosztem wielu wyrzeczeń. Drugi — bezmyślne trwonienie życia przez ludzi zepsutych pod względem moralnym. Jedyne co ich interesuje to beztroska egzystencja, pozbawiona zmartwień. Jest to najbardziej skrajny model bogacza – egoistyczny, zblazowany hulaka, dla którego nie ma żadnych wartości.

„Palazzo” romantyczna historia, która pozwoliła mi odpłynąć w świat marzeń. Opowieść o silnych, zdeterminowanych kobietach o wielkiej odwadze. Która uzmysławia nam, że życie nie jest tylko pasmem niekończących się radości. Nic nie przychodzi samo, na każdy sukces trzeba ciężko zapracować. Życie to tylko chwile, zamiast kurczowo trzymać się przeszłości, powinnyśmy zostawić ją za sobą i iść do przodu. Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-11-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

✨Powieść przenosi nas w przepiękne zakątki Włoch oraz swiat mody,który wymaga poświęceń i oddania.
Główna bohaterka to kobieta,która poświęciła swoje życie,by odziedziczone dobra po rodzicach i potomkach nadal mogły funkcjonować.Została rzucona na głęboka wodę w młodym wieku.Szybko musiała dorosnąć stając się panią prezes i rodzicem dla rodzeństwa.Swoją determinacja,decyzjami pokazuje silny charakter mierząc się z kłopotami finansowymi,zarządzaniem posiadłościami,firma i długami brata.

Jest to powieść,która pokazuje życie pełne poświęceń i oddania.Nawet będąc majętnym trzeba pracować,aby wszystko dobrze funkcjonowało.Jedna zła decyzja może pociągnąć na dno.
Zachowanie brata bohaterki było wielce nieprawdopodobne.Odwiedza cała Europę,bawiąc sie życiem kosztem sióstr,które pracują osiągając sukces.Dla niego wszystko przychodziło łatwo i przyjemnie.Sądzi,że nigdy nie będzie musiał ponieść konsekwecji…do czasu…
Postać Oliviera,jego życie i bliższe poznanie wzbudza pozytywne odczucie.Jest mężczyzna po wielu perypetiach życiowych,zmagający sie z synami,którzy popełniają błędy.

Historia jest ciepła i przyjemna lekturą pokazująca siłę kobiet.Oddanie,trwanie w ciężkich chwilach oraz opieką najbliższych pokazuje,że są oni najważniejsi.Walka o rodzinną posiadłość-Palazzo okupione jest wieloma decyzjami,które raniły serca właścicieli,by móc ją utrzymać.Czy sie to udało?

Koniecznie przeczytajcie „Palazzo” i przenieście sie do przepięknych Włoch.Polecam

Link do opinii

Cudowne Włochy, piękne widoki i luksus bijący z każdego miejsca, wydawać by się mogło, że jest to raj na ziemi, ale nie dla każdego, niektórzy mają swoją historię, która wcale nie jest bajką.
Cosima Saverio pomimo swojego młodego wieku zostaje głową rodziny po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej rodzice, a siostra bezpowrotnie wylądowała na wózku, musi zająć się nieokiełznanym bratem, który nie chce pracować, jednocześnie opływając w luksusy i rodzinną firmą, która wcale nie jest w tak dobrej formie, jak myślała. Kiedy pewnego dnia na drodze kobiety staje Olivier Bayard, ona nie spodziewa się jeszcze tego, że jej życie tak szybko zmieni kierunek, niestety pomimo to, los i tak ciągle rzuca jej kłody pod nogi, a ona cały czas ma nadzieję, że gdzieś i na nią czeka szczęście.
Historia jest bardzo ciekawa, dużo się tutaj dzieje i akcja cały czas się zmienia, jedne posunięcia są do przewidzenia, a drugie bardzo zaskakują, także z każdą stroną wciągamy się w czytanie coraz bardziej. Rodzeństwo, które jest głównymi bohaterami całkiem się od siebie różni, Cosima szybko musiała wziąć na swoje barki dużą odpowiedzialność, przez co nie ma prawie czasu wolnego, Allegra za to pomimo swojej niepełnosprawności realizuje się w pracy, ma marzenia i życie towarzyskie, Luca niestety jest zepsutym człowiekiem, uważa, że wszystko mu się należy i nie szanuje swoich sióstr. To wszystko sprawia, że przeżywamy cały wachlarz emocji, od tych dobrych po te złe, wspieramy tych, którzy na to zasługują i potępiamy tych, którzy nie chcą się zmienić.
Ta książka sprawiła, że coraz chętniej będę sięgać po twórczość tej autorki, bo naprawdę potrafi wejść do serca czytelnika i sprawić, że jeszcze długo przeżywa się to, co się przeczytało.

Link do opinii

Bestsellerowa autorka powieści obyczajowych...
Cudowna historia na długie zimowe wieczory...

"Palazzo" Danielle Steel to pełna emocji podróż do bajecznych Włoch, gdzie świat włoskiej mody miesza się z rodziną, dziedzictwem i miłością. Powieść skupia się na Cosimie Saverio, która po tragicznej śmierci rodziców musi przejąć stery rodzinnego imperium modowego oraz zabezpieczyć luksusowy palazzo w Wenecji. Autorka przedstawiła mi nie tylko świat mody, ale także trudności i wybory, jakie stawia przed sobą bohaterka.

Historia Cosimy to nie tylko opowieść o prowadzeniu biznesu, ale także o poświęceniu, rodzinie i miłości. Steel, znana ze swoich obyczajowych powieści, ponownie potrafi chwycić za serce, kreując bohaterkę, która mierzy się z trudnościami z godnością i mądrością ponad wiek. Cosima, oddając się pracy i rodzinie, musi dokonać trudnych wyborów, aby zachować równowagę między własnym szczęściem a potrzebami bliskich.

Wątek miłosny wprowadza dodatkowe emocje i napięcie, gdy Cosima spotyka Oliviera Bayarda, założyciela popularnej francuskiej marki torebek. Jednak, jak to w życiu bywa, wybory nie zawsze są proste, zwłaszcza gdy brat Cosimy, Luca, wpada w nałóg hazardowy, stawiając ją przed niemożliwym wyborem.

Danielle Steel zgrabnie przeniosła mnie do świata luksusu, tradycji i tajemnic. Opisała trudne wybory, jakie podejmuje bohaterka, oraz ukazała konsekwencje decyzji życiowych. "Palazzo" nie tylko rzuca światło na zawiłości branży modowej, ale także porusza uniwersalne tematy takie jak praca, miłość, poświęcenie i znalezienie równowagi w życiu.

Autorka zaserwowała historię dwóch wpływowych rodzin modowych, a jednocześnie ukazała, że sukces wymaga ciężkiej pracy. "Palazzo" to opowieść o bogactwie, przepychu, ale także o tym, że życie potrafi zaskakiwać, a przeszłość trzeba potrafić zostawić za sobą. Emocjonalna, mądra i pełna życiowych prawd - powieść Danielle Steel z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom obyczajowych historii rodzinnych.

Link do opinii

Czasem dorobek rodzinny jest tak istotny, że chce się go pielęgnować nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi. Jego zaprzepaszczenie wydaje się obrazą dla przodków, którzy budowali go swoją pracą przez lata. Lecz przecież świat biegnie do przodu, nie oglądając się na nic i czasem niczego dobrego nie może przynieść trzymanie się tradycji. Może w życiu warto ryzykować mimo wszystko i tworzyć też własne rozdziały w rodzinnej historii?

Cosima wydawać by się mogło, że ma wszystko. To jednak tylko pozory, bo pomimo ugruntowanej pozycji rodzinnej marki, zmaga się z wieloma trudnościami. Opieka nad niepełnosprawną siostrą, nieustanne problemy z bratem i wiele obowiązków związanych z firmą sprawiają, że nie ma czasu na sprawy prywatne. Od kiedy przejęła stery w rodzinie po tragicznej śmierci rodziców nie miała ani chwili wolnego. I może też z uwagi na to, dobijając czterdziestki straciła nadzieję na macierzyństwo i małżeństwo. A życie jeszcze nie zaprzestało rzucania jej kłód pod nogi.   ,,Palazzo" to świetnie napisana powieść obyczajowa, która pokazuje jak przewrotny potrafi być los. Udowadnia też, że nie zawsze więzy rodzinne stanowią podstawę ku temu, by można było na daną osobę liczyć. Pokazuje siłę, jaką może się charakteryzować człowiek, ale i słabości ludzkie, które mogą stanowić długą, acz skuteczną drogę do autodestrukcji. Autorka genialne przedstawia życiowe komplikacje, które mogą stanąć na drodze każdego bez wyjątku, nieprzesadnie jednak je ubarwiając, a starając się by było to bardziej realistyczne. Tworzy postaci z krwi i kości, niedoskonałe i popełniające błędy i, tak jak w życiu, nie wszyscy potrafią z tych potknięć wyciągać odpowiednie wnioski. Są jednak bohaterowie, którym wręcz należy się szczęśliwe zakończenie, ale czy mogą na nie liczyć? Wątek romantyczny jest nienachalny, delikatnie wpleciony w fabułę i bardzo dojrzały, co mi przypadło do gustu. Świat mody wykreowany z dużą dbałością o detale stanowi zaś cechę wyróżniającą tę powieść. Podobnie jak tytułowe palazzo, w którym z przyjemnością bym się znalazła. Każdemu, kto ceni sobie powieści z ciekawym tłem i interesująco rozpisanymi wątkami obyczajowymi, polecam serdecznie tę pozycję. Warto zanurzyć się w tym włoskim, niebanalnym świecie i dać mu się ponieść.
Link do opinii
Inne książki autora
Skok w nieznane
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Skok w nieznane

Poruszająca historia o potędze kłamstwa, zdradzie, zaufaniu i o młodej kobiecie, która przezwycięża stojące na jej drodze przeszkody. Marie-Ange dorasta...

Świetlana przeszłość
Danielle Steel 0
Okładka ksiązki - Świetlana przeszłość

Sybil i jej mąż Blake mają wszystko, czego tylko można pragnąć. Ona – wzięta dekoratorka wnętrz i konsultantka w muzeach, on – odnoszący sukcesy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Beata Agopsowicz ; Renata Czerwińska ; Daria Kaszubowska ; Małgorzata Lis ; Emilia Litwinko ; Magdalena Mikutel ; Natalia Przeździk ; Katarzyna Targosz
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Księżyc nad Vajont. Echo
Katarzyna Kielecka
Księżyc nad Vajont. Echo
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy