Pamiêæ ¦wiat³o¶ci

Ocena: 4.5 (2 g³osów)

Zwieñczenie monumentalnego cyklu fantasy, który pokocha³o ponad 40 milionów czytelników na ¶wiecie

Na Polu Merrilora gromadz± siê w³adcy narodów, ¿eby zdecydowaæ o swoim poparciu dla planów Smoka Odrodzonego, który zdecydowa³ siê zerwaæ pieczêcie strzeg±ce wiêzienie Czarnego - w oczach jednych jest to oznaka ob³êdu, inni widz± w tym ostatni± nadziejê dla ¶wiata. Egwene, Zasiadaj±ca na Tronie Amyrlin, staje na czele opozycji.

Tymczasem...

Cieñ uderza na stolicê Andoru, trolloki zdobywaj± Caemlyn, miasto p³onie.

W wilczym ¶nie Perrin Aybara toczy pojedynek z Zabójc±.

W Ebou Dar Mat Cauthon szuka kontaktu ze sw± ¿on± Tuon, która pod imieniem Fortuony panuje nad imperium Seanchan.

Wa¿± siê losy ca³ej ludzko¶ci... i rozstrzygn± wreszcie na ja³owych kamieniach Shayol Ghul. Ko³o Czasu obraca siê, nieuchronnie nadci±ga Koniec Wieku. Ostatnia Bitwa, Tarmon Gaidon, przechyli szalê na jedn± lub drug± stronê.

,,I stanie siê wówczas, jako bywa³o wcze¶niej i nast±pi znów, ¿e d³oñ Czarnego ciê¿arem spocznie na ziemi i sercach cz³owieczych, i nie zazieleni siê kraina, a wszelka nadzieja umrze."

Z Cyklu Smoka autorstwa Charal Drianaan te Calamon

Informacje dodatkowe o Pamiêæ ¦wiat³o¶ci:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2016-08-22

wiêcej

Kup ksi±¿kê Pamiêæ ¦wiat³o¶ci

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Pamiêæ ¦wiat³o¶ci - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - djas
djas
Przeczytane:2018-06-24, Ocena: 5, Przeczyta³em, Mam, 52 ksi±¿ki 2018,

Koniec piêknej przygody nast±pi³. 20 lat czytania przygód grupy bohaterów. Sanderson znacznie o¿ywi³ cykl po ¶mierci Jordana. Ostatnie trzy ksi±¿ki by³y znakomite, choæ ta chyba z nich najs³absza. Ale te¿ wreszcie dosz³o do Ostatniej Bitwy, a ta by³a krwawa, nasycona taktyk± i ¶mierci± wielu postaci, które pojawi³y siê przez dwie dekady na blisko 20 000 stronach.

Avatar u¿ytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2021-05-31, Ocena: 4, Przeczyta³am,
Inne ksi±¿ki autora
¯a³obne Opaski
Brandon Sanderson0
Ok³adka ksi±zki - ¯a³obne Opaski

Ci±g dalszy opowie¶ci znanej ze "Stopu prawa" i "Cieni to¿samo¶ci", dziej±cej siê w fantastycznym odpowiedniku dziewiêtnastowiecznej Ameryki. "¯a³obne...

Stop prawa
Brandon Sanderson0
Ok³adka ksi±zki - Stop prawa

Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii „Zrodzonego z Mg³y”, Scadrial unowocze¶nia siê, koleje uzupe³niaj± kana³y, ulice i domy bogaczy...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;