Pamiętnik Czachy

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2020-03-12

Czacha jest rezolutną istotą, która wkrótce skończy 10 lat. Jej marzeniem jest własny pies.

Zanim go zdobędzie, pozwoli nam zajrzeć do swojego pamiętnika, w którym zabawnie opisuje zmagania z życiem, szkołą i rodziną.

Zapiski uzupełnia osobiście wykonanymi ilustracjami.

Lektura obowiązkowa nie tylko dla młodych panien, ale też dla chłopców, bo Czacha to równa dziewczyna. A także ich rodziców, bo każdy odnajdzie w Pamiętniku Czachy siebie.

Kup książkę Pamiętnik Czachy

Opinie o książce - Pamiętnik Czachy

Lekka książka dla dzieci i nie tylko. Jest to pamiętnik prowadzony przez dziewczynkę o przezwisku Czacha. Nie zawsze rozumie, że to co robi, jest nie do końca dobre. Mogę powiedzieć, że ma wiele pomysłów, w tym posiadanie psa.
Czacha, a właściwie Amelia Parch, to blisko dziesięcioletnia dziewczynka, której największym marzeniem jest posiadanie własnego psa. Na przeszkodzie w jego spełnieniu stoi mama Czachy, dla której pies to kolejny obowiązek, jaki spadłby na jej głowę. Wystarczy, że pracuje i samotnie wychowuje dwie córki. Poza tym ich mieszkanie jest stanowczo za małe. Już i tak ledwo się w nim mieszczą. Jednak Amelka się nie poddaje i cały czas ma nadzieję, że pewnego dnia jej marzenie się ziści. Póki co postanawia prowadzić pamiętnik, zwłaszcza że już niedługo rozpoczynają się wakacje i z pewnością będzie wiele rzeczy wartych zapisania "ku pamięci". Zamierza w nim nie tylko pisać, ale również rysować - bo podobno ma talent do rysunków. Z biegiem czasu stronice sekretnego dziennika powolutku się zapełniają. A o czym pisze Czacha? Opisuje m.in swoją przygodę w bibliotece, w której spotkała ducha... Zdaje nam relację z pobytu na obozie zuchów, gdzie natknęła się na Bardzo Złego Człowieka, a w stołówce podano Zestaw McEvil. Innym razem opisuje podróż z mamą i siostrą do Grecji, gdzie wybrały się na kilka wycieczek, a także trafiły do Badziewlandii. Jest też coś o bliskim spotkaniu z czarnym kolczastym stworzeniem... "Pamiętnik Czachy" jest dziełem Joanny Jagiełło, absolwentki anglistyki UW. Współpracowała ona m.in z miesięcznikiem "Perspektywy" oraz "Cogito". Obecnie jest redaktorką podręczników do języka angielskiego. Jagiełło zadebiutowała powieścią "Kawa z kardamonem", za którą otrzymała wiele wyróżnień w prestiżowych konkursach. Jej najnowsza książka "Pamiętnik Czachy" należy do serii wydawniczej "To Lubię z kotem", która skierowana jest do dzieci potrafiących samodzielnie czytać i poszukujących historii o ciekawych, nietypowych rówieśnikach. Posiada twardą oprawę, która zapewni jej większą trwałość, kolorowe brzegi stron, dzięki czemu książka wygląda doprawdy sympatycznie, oraz pełna jest zabawnych ilustracji wykonanych przez samą autorkę w taki sposób, jakby naprawdę namalowane zostały ręką dziecka. Każdy dzień, który opisuje główna bohaterka, posiada swoją nazwę odpowiednią do tego, co się wówczas wydarzyło. Poruszana w książce tematyka bliska będzie każdemu dziecku, gdyż Czacha pisze dosłownie o wszystkim - swoim życiu, codziennych problemach, mamie, siostrze i jej adoratorach, o tym, że ma dwa domy po rozwodzie rodziców (wymienia plusy i minusy takiego stanu rzeczy), o koleżankach i szkolnych perypetiach, swoich marzeniach oraz lękach. Jest przy tym bardzo sympatyczną, dociekliwą i otwartą dziewczynką, co sprawia, że nie sposób jej nie polubić. Wręcz trzeba bliżej ją poznać. Dlatego też zachęcam Was do tego, abyście zwrócili Waszym dzieciom uwagę na tę książkę. Powinna im się spodobać. Moja ocena: 5/6 http://magicznyswiatksiazki.pl/pamietnik-czachy-joanna-jagiello-recenzja-480/
Pamiętnik Czachy
Joanna Jagiełło0
Okładka ksiązki - Pamiętnik Czachy

Ośmioletnia Czacha wychowuje się w rodzinie, o której mama mówi, że ,,nie jest normalna". Że niby dwóch ojców (bo siostra Czachy...

Czekolada z chili
Joanna Jagiełło0
Okładka ksiązki - Czekolada z chili

Linka niedawno dowiedziała się, że ma siostrę, którą mama oddała kiedyś do domu dziecka. Ma też ojczyma, z którym nie do końca potrafi się...

W głębi lasu
Harlan Coben