Per aspera ad astra

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-08-25

Pierwsza polska space opera wydana w USA z rekomendacjami Davida Webera, Nancy Kress, Mike'a Resnicka, Jacka Campbella, Kevina J. Andersona.

Długo oczekiwany prequel bestsellerowego cyklu ,,Pola dawno zapomnianych bitew".

Historia przodka Henryana Święckiego żyjącego w okresie wojny domowej.

O tym, że droga do gwiazd może być usłana cierniami, przekonuje się na własnej skórze Robert Bukowski, dowódca pierwszej wyprawy kolonizacyjnej, która w połowie XXI wieku wyrusza poza Układ Słoneczny.

Celem Mayflower jest znajdujący się w odległości 25,5 lat świetlnych system Centuriona, w którego ekosferze astrofizycy odkryli ziemiopodobną planetę.

Trwająca sto siedemdziesiąt lat podróż nie przebiega jednak tak gładko, jak zakładali jej organizatorzy. Poddawana kolejnym ciężkim próbom załoga będzie musiała nie tylko stawić czoło niespodziewanym przeciwnościom losu, ale także pokonać znacznie groźniejsze, wewnętrzne demony.

Żaden z szóstki astronautów nawet nie podejrzewa, że ich heroiczne zmagania będą tylko wstępem do znacznie gorszego koszmaru...

Napisana z rozmachem, ambitna, porywająca wyobraźnię space-opera. - Kevin Anderson, współautor cyklu ,,Diuna"

Opinie o książce - Per aspera ad astra

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2021-05-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Sięgając po Bukowskiego, będąc po lekturze wszystkich tomów Pól zapomnianych bitew bałem się, że - mimo całej sympatii do Roberta Szmidta - tu nie uda mu się mnie wciągnąć. W końcu wszystko już zostało opowiedziane, wiadomo, jak się to wszystko skończy, więc prequele z założenia są niebezpieczne.

Ale mocno się pomyliłem. Książka była niezwykle wciągająca, lepsza od niektórych tomów Pól. Może nie była pełna rozmachu (może dlatego oceniłem tylko na 5), a narracja miała nierówne tempo, ale nie byłem w stanie się od niej oderwać. Kawał dobrej fantastyki!

Ale trochę mnie Robert jednak zdenerwował. Samym zakończeniem. Zresztą sprawdźcie sami - warto!

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-08-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

PREQUEL DAWNO ZAPOMNIANYCH BITEWPREQUEL DAWNO ZAPOMNIANYCH BITEW Seria „Pola dawno zapomnianych bitew” to książki, które z pośród rodzimych dzieł gatunku space opery odniosły największy sukces. I to sukces zagraniczny. Nic więc dziwnego, że ich autor postanowił w końcu powrócić do tego świata i tym razem opowiedzieć o wydarzeniach poprzedzających główny cykl. I wyszło mu to na naprawdę przyzwoitym poziomie.
Jest połowa XXI wieku, okres wojny domowej i czasy podboju kosmosu. Robert Bukowski, przodek Henryana Święckiego, to dowódca pierwszej wyprawy kolonizacyjnej, która wyrusza poza Układ Słoneczny w kierunku systemu Centuriona. Tam bowiem odkryta została planeta podobna do Ziemi. Załoga statku nie ma jednak pojęcia, jak problematyczna może to być wyprawa i z jakimi zagrożeniami przyjdzie jej się zmierzyć…

Kup książkę Per aspera ad astra

Zgasić Słońce. Szpony Smoka
Robert J. Szmidt0
Okładka ksiązki - Zgasić Słońce. Szpony Smoka

Piłsudski vs Amaterasu Technologia kontra podniebne bestie Japonia przeciw reszcie świata Rok 1905. Świat stoi w obliczu największego konfliktu...

Pola dawno zapomnianych bitew (Tom 4). Zwycięstwo albo śmierć
Robert J. Szmidt0
Okładka ksiązki - Pola dawno zapomnianych bitew (Tom 4). Zwycięstwo albo śmierć

NAPISANA Z ROZMACHEM, AMBITNA, PORYWAJĄCA WYOBRAŹNIĘ SPACE OPERA. Kevin J. Anderson. Wojna z Obcymi wkracza w decydującą fazę. Perspektywa rychłego zwycięstwa...

Kudłata
Hwang Sun-mi