Pętla czasu. Tom II

Kontynuacja losów Aleksandry Marczak i Borysa Carena. Aleksandra, dowiedziawszy się o ciężkim stanie Borysa, postanawia do niego wrócić. Dzięki niej mężczyźnie udaje się wyzdrowieć, a między nimi rodzi się coraz silniejsze uczucie. Pojawiają się plany na wspólną przyszłość, padają mocne słowa: "kocham cię". Niestety, nic, co dobre, nie jest jednak wieczne. Cała prawda o układzie Borysa i Jacka wychodzi na jaw, a to dopiero początek kłamstw, które ukrywa Borys. Jak przerażająca okaże się prawda o śmierci rodziców Oli? Jak wiele cierpienia i bólu jest w stanie znieść serce, które dopiero co pokochało? Jaką rolę w życiu dziewczyny tak naprawdę odgrywa Natan Caren? Aleksandra po raz kolejny musi zmierzyć się z tragiczną przeszłością i uwierzyć, że nic w jej życiu nie dzieje się bez przyczyny, a jej znajomość z Borysem miała już swój początek kilkanaście lat temu. "Pętla czasu II" pochłonęła mnie bez reszty. Autorka udowadnia, że słowo "mafia" ma nowe znaczenie. Jeśli szukacie historii, po której nie będziecie mogli się pozbierać, koniecznie sięgnięcie po tę książkę. Gwarantuje szybsze bicie serca. Ja przepadłam. - Magdalena Spirydowicz, madziara.malfoy Są takie książki, o których nie sposób opowiedzieć, dopóki samemu nie stanie się ich częścią. Autorka sprawiła, że wciągnęłam się bez pamięci. Dalsze losy Oli i Borysa to wachlarz przeróżnych emocji. Tej książki nie trzeba polecać. Tę powieść każdy musi trzymać w dłoniach! To jedno wielkie wow! Polecam! - @anetasolopa_autorka Dawno nie trafiłam na powieść, w której mafia byłaby wyłącznie tłem dla rodzącej się miłości; powieść, w której przeszłość nie tylko kształtuje człowieka, ale również wyznacza cele w życiu, a tajemnice mogą złamać. To historia, która zdaje się zataczać koło, raniąc, ciesząc i nadając sens istnieniu. Polecam. - Marzena Miłek, autorka

Informacje dodatkowe o Pętla czasu. Tom II:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-04-20

Kup książkę Pętla czasu. Tom II

Pętla czasu. Tom II - opinie o książce

Tom pierwszy oceniłam wysoko i nie mogłam doczekać się kontynuacji. Kiedy w moje ręce trafił w końcu tom drugi była bardzo ciekawa czy będzie równie dobry. Zaczął się ciekawie,dość dynamicznie ze sporą dawką intryg i rewelacji.  Czy jednak była tak samo dobry jak poprzedni?

Ola dowiaduje się, że Borys jest w ciężkim stanie. Wszyscy oskarżają ja o to, że to przez nią.  Kiedy Borys się budzi ze śpiączki pozornie wszystko wskakuje na swoje tory. Jednak jak zawsze wszystko się komplikuje gdy pojawia się ponownie w życiu Jacek. Zraniona Ola dowiaduje się, że to wszystko było ukartowane, a ona sama była spłata długów męża. Dodatkowo dowiaduje się prawdy kto stoi zabójstwem jej rodziców. To dla niej zdecydowanie za dużo. Zraniona ucieka od Borysa, ale życie spłatało jej figla. Już na zawsze coś łączy ja z Borysem. Czy wybaczy ukochanemu to, co zrobił?

Borys gdy budzi się ze śpiączki chce zapewnić Oli wszystko, co najlepsze. Miała być dla niego spłata długów ale stała się tą jedyną, która pokochał. Tylko boi się, że jak wyzna jej prawdę straci ją. Początkowo wszystko się układa do czasu, dy Jacek znowu namiesza w ich życiu. Jedno zdanie wyzwala lawinę, której nie da się powstrzymać. Czy Borys odzyska Olę? Czy udowodni jej, że jego uczucie jest szczere? Kto im zagraża?

Książkę ma dobrze przemyślaną fabułę, dobrze wykreowanych bohaterów ale autorka poszła w zupełnie innym kierunku niż tom pierwszy. Mamy tu więcej pokazanych powiązań rodzinnych, bardziej skupiona fabuła na relacjach między głównymi bohaterami oraz Oli z resztą rodziny. Mniej tego mafijnego świata, który dawał tę adrenalinę. Olę polubiłam w tomie pierwszym i muszę przyznać, że odrobinę mniej mi się podobała jej postać w kontynuacji. Przeszła wiele w dzieciństwie, gdy dorosłą zaufała Jackowi, ale mąż okazał się nic niewart. Kiedy pokochała Borysa, okazało się, że jej związek także nie jest oparty na prawdzie a na kłamstwie. Jednak jej zachowuje nie raz było zupełnie irracjonalne. Borys natomiast przeszedł dużą przemianę, choć momentami miałam ochotę go udusić.

W książce mamy dużo zwrotów akcji, nie ma miejsca na nudę, sporo scenek erotycznych, które jednak są dodatkiem do historii. Autorka świetnie lawiruje między wątkami, trzyma nas w napięciu, choć momentami te przerywniki były za spokojne. W historii mamy sporo emocji, od smutku po radość, od strachu po ulgę. Dużo się wydarzyło nieoczekiwanych sytuacji. Bywały nawet zabawne momenty, które wywołał uśmiech na twarzy. Książkę czyta się rewelacyjnie. Napisana głównie z punktu widzenia Oli i Borysa ale są i rozdziały  z punktu widzenia innych. Końcówka mega dynamiczna, zaskakująca, choć trochę jak dla mnie za dużo zbiegów okoliczności. Zakończenie przewidywalne, choć nieszablonowe. Za to ostatni rozdział choć składający się z jednego zdania intrygujący i sugerujący, że będzie cd. Mimo że tom drugi jak dla mnie odrobinę słabszy od pierwszego to serdecznie polecam póki co obie części.

Avatar użytkownika - wesolamamusia
wesolamamusia
Przeczytane:2023-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

"...Uczyniłaś z mojego brata na nowo człowiekiem. Osobę czującą i kochającą...."

Oj tak. Ola naprawdę jak nikt inny, ma ogromny wpływ na Borysa, ale i nie tylko na niego. Sama jako dziecko przeszła wiele. Straciła rodziców, wychowywała się w domu dziecka. Ale kiedy tylko usłyszała o ciężkim stanie Borysa, postanowiła pomimo wrogości jego najbliższych wrócić do domu tego mężczyzny i nim się opiekować. To dzięki niej wyzdrowiał. To dzięki niej ocalał. Dzięki temu spędzonemu razem czasowi, zaczęli zbliżać się do siebie. Ich relacje były coraz lepsze, uczucie coraz większe. Ale zawsze taką idyllę ktoś musi zakłócić. Albo jest to ojciec, który nie trawi kobiety swojego syna, albo jest to wrogo nastawiony pracownik jej mężczyzny lub co gorsza, jest to mąż Oli, który współpracuje z Kolumbijczykami. No właśnie. Ola powinna się rozwieść. Czy to w końcu zrobi? A ten cały Jacek, to kawał h...ja! Od początku gościa nie lubię. Dla mnie to człowiek przegrany, mięczak i kombinator, który tak naprawdę myśli tylko o sobie. A powiem Wam, że on tu namiesza jeszcze w życiu swojej żonki. To przez niego wyjdą na jaw sekrety skrywane przez Borysa. A to spowoduje ogromny ból Oli.

"...Boże, albo dałeś mi błogosławieństwo, albo zesłałeś na mnie karę. Jedno było pewne: nigdy nikomu nie pozwolę jej skrzywdzić. Niestety, to nie tyczyło się mnie."

" - To dlaczego nie powiedziałeś jej prawdy? Mówiłam ci, że lepiej, jakby dowiedziała się od ciebie niż od innych. ...

Dlaczego? Bo okazałem się zwykłym tchórzem i egoistą, bo myślałem tylko o sobie i o tym, jak cudownie mi z nią było."

No właśnie. Niedomówienia, ukrywanie prawdy, to spowodowało ucieczkę naszej Oli od ukochanego. Dokąd uciekła? Czy wróci do niego? Jak potoczą się dalsze ich losy? Czy nasza bohaterka zamknie w końcu rozdział pt." Jacek"? I co z tymi Kolumbijczykami? Przecież oni wiedzą, że Borys przeżył!

Oj tak. To jest świetna i emocjonująca lektura. Moim zdaniem, ta część jest dużo lepsza od 1 tomu! Tu się więcej dzieje i niektóre zwroty akcji totalnie zaskakują. Wiemy przecież z filmów i innych książek o mafiach i bossach, że są takie osoby w rodzinach, do których wszyscy, nawet najbliżsi mają wielki respekt i muszą szanować zdanie tego bossa. Takim bossem tutaj oczywiście jest Borys, ale nawet w jego najbliższej rodzinie z początku bliscy sprzeciwiają się jego zdaniu. Cieszyłam się, kiedy w końcu nie tylko bliscy naszego bohatera zmienili zdanie o Oli.

"- ... Teraz przynajmniej wiem, co takiego inni ludzie w tobie widzą, a czego ja wcześniej nie dostrzegałem. Dla każdego jesteś wsparciem, nie oczekując niczego w zamian."

W tej historii, jest sporo bólu i cierpienia. Są stare rany, które rozdrapane przyniosą masę bólu, ale są i świeże rany. Borys jak zwykle będzie chciał wszystkich i wszystko kontrolować. Olka natomiast chce trochę wolności. Nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają. Ale ta dwójka potrafi tak samo się przyciągać, co i odpychać. Czasem ich zachowanie było dziecinne, ale w sumie, sama nie raz się tak zachowywałam i wydaje mi się, że to takie ludzkie jest. Tym razem rodzina Carena zdobyła moje serducho. Naprawdę zaskoczyli tutaj mnie totalnie. To co Borys zrobił dla mamy partnera przyjaciela Oli, to wielki szacun dla niego. Taka bezinteresowność jest w cenie! No dobra. Może nie do końca było to bezinteresowne, bo zrobił to, aby uszczęśliwić swoją kobietę. Z drugiej strony, mógł olać ten temat, bo co go ten problem interesował. Podsumowując - zachował się mega na plus. Poza tym coś zaczyna się dziać pomiędzy pewną dwójką. Czy aby widać dla nich wspólną przyszłość? Ja im kibicuję! Pojawi się też pewna rudowłosa piękność, która też tutaj namiesza. Kto to? O co jej chodzi?

Kochani. Takie książki, to ja uwielbiam. Jest miłość, sex, jest zauroczenie, jest przyjaźń, empatia, bezinteresowna pomoc. Owszem, jest i ból, cierpienie, strata bliskich, choroba, przeszłość. Jednak ten romans mafijny jest wart poświęcenia kilku godzin na przeczytanie go! To napięcie, które wyczuwalne jest od pierwszych stron, będzie w Was podczas czytania. A fabuła wciągnie Was na tyle, że nie będziecie chcieli jej odłożyć przed końcem książki.

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-07-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

RECENZJA

💥"PĘTLA CZASU"💥
TOM 2
AUTOR: Aleksandra Lewenhaupt

WYDAWNICTWO: WASPOS

Czy Pętla Czasu zatoczy koło?
Czy to prawda, że nic nigdy nie dzieje się bez przyczyny, zawsze jest jakiś powód?

"Każdy z chwilą urodzenia otrzymuje nić życia.
Nie zawsze jednak ma kontrolę nad tym, kto złapie jej drugi koniec.
Moja nić, trochę nadszarpnięta i poplątana, w końcu trafiła do właściwej osoby....."

"Pętla Czasu" część 2, to kontynuacja losów Aleksandry Marczak i Borysa Carena.
W tej części Pętla Czasu zatoczy koło. Skrywane tajemnice wyjdą, na światło dzienne a  bohaterowie przeżyją niemałe emocje.
Historia przepełniona emocjami, uczniami, trudnymi wyborami,  dynamiczną akcją i niebezpiecznymi momentami. Pełna zakrętów i zwrotów akcji, które trzymają czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Autorka wprowadziła fajny smaczek z postacią Korneli, to był naprawdę ciekawe posunięcie.
Nie zabraknie również pikantnych scen erotycznych, które dodadzą smaczku tej historii.
Autorka stworzyła ciekawą,  dynamiczną fabułę, która została bardzo dobrze rozplanowana i dopracowana. A to wszystko sprawia, że książka wciąga.

Bohaterowie dobrze wykreowani i widać dużą przemianę, większości z nich. Aleksandra stała się jeszcze silniejsza.

"Mogę tylko jej słuchać i czuć jej delikatną skórę. Muszę się w końcu obudzić.... Bo dla niej jestem w stanie zejść do samego piekła i dla niej z niego powracam."

Aleksandra dowiaduje się, że Borys jest w stanie krytycznym, postanawia do niego pojechać i czuwać przy nim. Borys dzięki niej, ma siłę walczyć i powili, staje na nogi. Uczucie między nimi staje się coraz silniejsze. Borys Caren rozgościł się w jej sercu dziewczyny na dobre. Jednak ich szczęście nie potrwa długo i wszystko zmienia się jak za dotknięciem magicznej różdżki.
Aleksandra dowiaduje się o układzie Jacka i Borysa, a to dopiero początek rewelacji
 z którymi Ola będzie musiała się zmierzyć. Wychodzi cała  prawda o wypadku jej rodziców, który zaważyły na jej całym życiu.
Nie może się pogodzić z tym i wybaczyć mężczyźnie, którego pokochała. Czuję się pogubiona, oszukana. Jednak życie planuje,  coś jeszcze dla kobiety i postanawia, wyjechać nie oglądając się za siebie.
Życie tej dwójki zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni.

-Czy Borys, którego pokochała całym sercem, tylko będzie na moment jej?
-Jaka okaże się prawda o śmierci rodziców Oli?
-Co Borys ukrywa przed kobietą?
-Jak ułoży się życie Oli i Borysa?
-Czy miłość zatrze przeszłość?
-Co naszykowało dla nich życie?
-Czy  Caren odzyska swoją miłość?

Polecam.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jak Ja bardzo czekałam na kontynuację losów Aleksandry i Borysa,ponieważ czytając zakończenie pierwszego tomu moje serce przyspieszyło wraz z wydarzeniami o których czytałam.
W drugim tomie czytamy o istotnych i bardzo ważnych informacjach,które wywrócą życie naszych bohaterów.Odkryta prawda i strach przed konsekwencjami swoich czynów sprawiają,że ciężko być prawdomównym,by nie stracić ukochana osobą…a pomiędzy tym wszystkim są wrogowie z Kolumbii czekający na zły ruch Borysa…

Dynamiczność akcji bardzo podobała mi się w książce.Nie musimy czekać na rozwój wydarzeń.Fabuła brnie do przodu.Tajemnice jedna za drugiej zostaje odkryta a z nią przykre decyzji…Napięcie w książce towarzyszy czytelnikowi niemal przez cały czas.Spowodowane jest to silnymi charakterami postaci,którzy nie pozwolą sobą manipulować.Zmieniają się w pewniejsze siebie osoby po wydarzeniach ze swojego życia.Ani na moment nie nudzimy się z nimi.
Postacie drugoplanowe-zarówno rodzina,znajomi jak i przyjaciele ubarwiają fabule.Każdy z nich wnosi do historii coś nowego-książka staje się jeszcze bardziej ciekawsza i uzależniająca!!!
Nie można zapomnieć o ciemnych interesach prowadzonych przez Borysa.Dodaje niebezpieczeństwa i ochronę za wszelka cenę swojej rodziny.
Warto także wspomnieć o gorących scenach pobudzające wyobraźnię sprawiając wypieki na twarzy🔥

Jest to rewelacyjna kontynuacja losów bohaterów,która koniecznie trzeba poznać.Ja gorąco wam ją polecam i czekam już na kolejne książki autorki

Pętla czasu
Aleksandra Lewenhaupt0
Okładka ksiązki - Pętla czasu

Dla Oli zaczyna się nowy rozdział. Wychodzi za mąż za swoją pierwszą miłość - Jacka. Ich życie z pozoru wydaje się idealne. Jacek podejmuje dobrze płatną...