Płacz niemymi łzami

Bestseller numer 1 w Anglii przez wiele tygodni. Wstrząsające wspomnienia dziecka maltretowanego i molestowanego przez swoich najbliższych – bardziej poruszające niż historie opisywane przez Cathy Glass Rozdzierająca serce, przerażająca prawdziwa historia chłopca torturowanego przez matkę, braci i otoczenie. A świat pozostał niemy.

To niemożliwe, żeby matka mogła tak znęcać się nad własnym dzieckiem… A jednak to zdarzyło się naprawdę. Kiedy Joe był mały, tata chronił go przed okrucieństwem matki, która biła go, wyzywała, raz przytknęła mu gorące żelazko do ręki, raz chciała wyrzucić go przez okno… Kiedy Joe miał pięć lat, ukochany ojciec zginął w płomieniach na jego oczach. I Joe stracił mowę. Odtąd matka mogła już być bezkarna...

Kazała mu spać na podłodze w pokoju sadystycznych braci, jeść pod stołem resztki z podłogi. Niebawem wtrąciła go do ciemnej, zimnej, cuchnącej piwnicy. Głodny, niemyty i codziennie bity przez matkę spędził tam trzy lata… Kiedy miał siedem lat, pojawił się przyjaciel matki. Mężczyzna gwałcił chłopca na oczach matki. Chłopiec krwawił, cierpiał, ale nie mógł nie tylko mówić, ale nawet krzyczeć. Ale najgorsze miało dopiero nastąpić...

Ta wstrząsająca historia niesie pomimo wszystko nadzieję: katowany, molestowany chłopiec znalazł siłę, by przezwyciężyć niemożliwą wręcz podłość i obojętność ludzi i odzyskał mowę. Teraz mówi w imieniu dzieci wykorzystywanych seksualnie, prowadząc własną fundację.

Historia jego dzieciństwa Płacz niemymi łzami stała się i pozostawała przez wiele tygodni w Anglii bestsellerem numer 1. Jej sukces powtórzył ciąg dalszy autobiografi i Joe Petersa: Cry Myself to Sleep (Ukołysz mnie płaczem do snu).

Informacje dodatkowe o Płacz niemymi łzami:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-05-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Płacz niemymi łzami

Płacz niemymi łzami - opinie o książce

Avatar użytkownika - mariannnn
mariannnn
Przeczytane:2015-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Czytałam bardzo dużo książek o podobnej tematyce, ale ta jest zupełnie inna. Jeszcze nie spotkałam się z tak drastycznymi opisami przemocy. Ta książka pokazuje jak bezbronne jest maltretowane dziecko i państwo, które całkowicie zapomniało o jego istnieniu. Chłopiec nie mógł nikomu zaufać. Wszyscy trzymali stronę jego matki i to jej wierzyli nie wgłębiając się w sprawę. Łatwiej im było uwierzyć, że agresywne i aspołeczne zachowanie chłopca było spowodowane wypadkiem ojca. Chłopiec nie mógł nawet liczyć na wsparcie psychologów z telefonu zaufania. To przykre, że nawet oni nie potrafili mu pomóc. Nie rozumiem jak wszyscy mogli tak długo milczeć, przede wszystkim rodzeństwo. Chłopiec został skrzywdzony przez całe społeczeństwo, był w fatalnej sytuacji. Czytałam tą książkę i płakałam. Najbardziej przerażały mnie opisy tych wszystkich gwałtów, w domu, piwnicy, w agencji... Ten chłopiec mimo wszystko wyrósł na silnego mężczyznę. Udało mu się wyrwać z tego świata i stara się pomagać dzieciom z podobnymi problemami. Ja chyba nie potrafiłabym żyć z taką przeszłością. Ta książka sprawiła, że teraz inaczej patrzę na otaczający mnie świat. Gdy słyszę, że syn zabił rodziców to zastanawiam się co mogło być prawdziwą przyczyną. Może on też był bity, przetrzymywany, głodzony i gwałcony... Wiem jedno, teraz na pewno nie ocenię nikogo zbyt pochopnie.
Avatar użytkownika - AnnaST
AnnaST
Przeczytane:2015-02-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Piękna, zapierająca dech w piersiach, wyciskająca ogromną ilość łez opowieść o krzywdzie, cierpieniu tak wielkim, że trudno go wyrazić słowami. Podczas czytania tej książki serce biło mi pewnie szybciej, niż nie jednemu biegaczowi, po przebiegnięciu kilkuset kilometrów. Polecam.
Avatar użytkownika - ksiazkomaniaczka
ksiazkomaniaczka
Przeczytane:2021-09-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Pierwszy raz w życiu płakałam czytając. Książka jest mocna, pełna drastycznych opisów wykorzystywania seksualnego. Niedowierzałam jak własna matka może robić tak okrutne rzeczy dziecku. Po przeczytaniu czułam niesprawiedliwość i chęć jakiekokolwiek odwetu na tej kobiecie. Warta przeczytania i pozostawiająca wiele przemyśleń.

Avatar użytkownika - Deutschland191
Deutschland191