Płytkie nacięcie

Karin Slaughter jest bardzo odważną pisarką. Zabiera nas w mroczne, straszne miejsca, gdzie inni pisarze nidgy się nie zapuszczają. Tess Gerritsen

Druga część z kryminalnego cyklu, którego akcja rozgrywa się w hrabstwie Grant, na amerykańskiej prowincji. To może być najtrudniejsza, a na pewno najbardziej bolesna - bo dotycząca dzieci - sprawa w karierze Jeffreya Tollivera, komendanta policji w niewielkim Heartsdale w stanie Georgia. W tym samym czasie, gdy Sara Linton - miejscowa doktor pediatrii i koroner - znajduje w publicznej toalecie poćwiartowane zwłoki noworodka, policjant musi zapobiec morderstwu nastoletniego Marka Pattersona przez domniemaną matkę dziecka, Jenny Weaver. Tylko dzięki interwencji policjanta udaje się uratować życie Marka. Jenny, niestety, nie miała tyle szczęścia...

Jak wykaże sekcja zwłok, nie miała go również wcześniej - liczne ślady na ciele dziewczynki jasno wskazują, że stosowano wobec niej najpotworniejsze formy przemocy, również seksualnej. Kto mógł się dopuścić takiego bestialstwa wobec dziecka? Odpowiedź na to pytanie przejdzie najśmielsze oczekiwania Tollivera i Linton, a skala okrucieństwa, jakie wyrządzono, na zawsze już położy się cieniem na historii na pozór spokojnego, normalnego miasteczka.

W serii Fabryka Sensacji ukazały się najnowsze książki Karin Slaughter: Upadek i Zbrodniarz, a także Zaślepienie, pierwszy tom z cyklu hrabstwo Grant. W przygotowaniu są inne tytuły z tej serii: Zimny strach, Fatum, i Niewierny. Karin Slaughter jest jedną z lepszych autorek kryminałów w Ameryce. ,,The Washington Post

Informacje dodatkowe o Płytkie nacięcie:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2013-09-11

Kup książkę Płytkie nacięcie

Płytkie nacięcie - opinie o książce

Kolejny kryminał Slaughter opowiada o kolejnej zbrodni i prowadzionym sledztwie w małym miasteczku Heartsdale ,w hrabstwie Grant w amerykańskim stanie Georgia.Tym razem sprawa pozornie dość prosta powiązana jest z dziecięcą pornografią,wykorzystywaniem seksualnym dzieci ,a równocześnie stanowi kontynuacje losu bohaterów wcześniejszej książki.Dużą część książki stanowi relacja między Sarą i Jeffem,również sporo uwagi autorka poświęciła Lenie i jej próbie pogodzenia sie z tym co spotkało ją i jej siostrę.Pod względem kryminalnym książka jest samodzielną częścią,lecz całościowo  należałoby ją czytać zgodnie z kolejnościa wydania,ponieważ prywatne losy głównym i pobocznych bohaterów związanych z miasteczkiem ,stanowia nieodłączną część całej historii...

Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2014-02-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, najlepsze,
Zacznę od tego, że kocham Karin Slaughter. Każdą jej pozycję biorę w ciemno. Płytkie nacięcie choć przeczytałam jako ostatnia jej pozycję, to chronologicznie, jedna z pierwszych powieści Slaughter. Lektura mocna i poruszająca, tym mocniejsza, że dotyczy przemocy wobec dzieci. Bohaterowie - Sara i Jeffrey - jak zwykle doskonale sportretowani, do tego watki, do tego bohaterowie drugoplanowi i współczesna Atlanta. Każda pozycja tej autorki sprawia, że nie ma mnie dla świata, książka wpada w moje ręce a ja przepadam, nie mogę się oderwać. Podsumowując książka rewelacyjna, polecam koniecznie.
Bardzo interesująca książka ;) Wciąga już od pierwszej strony

Coś strasznego zaczyna się dziać w tym bezpiecznym dotąd miasteczku, a ofiarami potwornego zła, stają się najbardziej bezbronni. Poćwiartowane zwłoki niemowlęcia w toalecie, trzynastolatka próbująca zabić rówieśnika, zdumiewające wyniki sekcji zwłok. Wkrótce niezwykle trudne dochodzenie komplikuje się jeszcze bardziej.

Muszę przyznać,  że ta książka  wstrząsnęła  mną porządnie. Po jej przeczytaniu czułam się  zbrukana. Chyba to dobre słowo. Czułam się, jakby przyczepiło się  do mnie coś lepkiego. Wzbudziła  we mnie niesmak a nawet obrzydzenie. A dlaczego?  Bo to mogło wydarzyć się  naprawdę.

Powieść  czyta się  bardzo dobrze a  świetnie wykreowane postacie  przykuwają uwagę. Jednak to o czym jest ta powieść..... To nie jest kolejny lukrowany kryminał z wątkiem miłosnym i cukierkowym happy endem. Znaczy się, wątek miłosny jakby  jest. Ale sam temat to jeden z tematów tabu. W obrzydliwej odsłonie. Zdecydowanie  nie jest to książka  dla kogoś  o słabych nerwach. Ja się  za taką nie uważam ale i tak ciężko mi się  momentami czytało. Ale warto ponią sięgnąć. Cieszę się,  że jest taki kryminał. Polecam.

Avatar użytkownika - anikirax
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Przywilej skóry
Slaughter Karin0
Okładka ksiązki - Przywilej skóry

Sara Linton ? pediatra i lekarz sądowy w Grant County, ma mnóstwo pracy, a przy tym musi się jeszcze obronić przed oskarżeniem o rzekome nadużycia. Kiedy...