Po tamtej stronie ciebie i mnie

Rozdzierająca i rozgrzewająca duszę opowieść o dziewczynie, która kochała tak mocno, że aż pękło jej serce, i która raz jeszcze poświęciła swoje życie, by uratować ukochanego. Życie Brie jest doskonałe: wspaniała rodzina, najlepsze przyjaciółki i chłopak, o jakim marzy każda dziewczyna. Ale dzień przed swoimi szesnastymi urodzinami słyszy od Jacoba straszne słowa: "Nie kocham cię". Nieważne, że ma wiele innych powodów do szczęścia. Nieważne, że jej ojciec jest sławnym kardiologiem. Nic nie może zapobiec temu, co ma nastąpić: z rozpaczy Brie pęka serce - dosłownie... Lecz jej pęknięte serce jest nadal pełne emocji: żalu za tym, co straciła, wściekłości na cały cholerny świat, tęsknoty za tymi, których kocha, bólu, kiedy patrzy z tamtej strony na to, jak jej śmierć zmieniła ich życie. A jeśli mogłaby wrócić - na jeden dzień? Czy zdołałaby coś zmienić? Patrick - przewodnik Brie, który jest po tamtej stronie o wiele dużej niż ona - ostrzega ją, jak wysoka jest cena takiego powrotu... Czy można zacząć życie od nowa? Czy trzeba spojrzeć na nie z drugiej strony, by pojąć, co jest w nim dobre, a co złe? Czy można naprawić błędy, zrozumieć tych, których się kocha, i wybaczyć - im i sobie? I co trzeba poświęcić, by móc znów kochać? A może to miłość wskazuje nam zawsze najlepszą drogę?

Informacje dodatkowe o Po tamtej stronie ciebie i mnie:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-05-01

Kup książkę Po tamtej stronie ciebie i mnie

Po tamtej stronie ciebie i mnie - opinie o książce

Książka opowiada o nastolatce która umiera.Okoliczności jej śmierci są dziwne,ponieważ umarła z powodu pękniętego serca.Gdy umarła mogła oglądać swoich bliskich którzy jej nie słyszą.Książka była bardzo fajna .Chwilami w niektórych momentach płakałam ze wzruszenia.
Avatar użytkownika - iwon
iwon
Przeczytane:2016-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Poruszająca opowieść o szesnastoletniej dziewczynie, której pęka serce na skutek przeżyć miłosnych. Autor przenosi nas na drugą stronę....do życia pozagrobowego, udowadniając że ono istnieje. Ciekawa, trzymająca w napięciu. Zachęcam do lektury.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-09-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
To piękna i wstrząsająca opowieść o ponadczasowej miłości, o życiu oraz konsekwencjach wypowiadanych słów i podjętych decyzji. To książka o śmierci (która wcale nie musi być końcem wszystkiego), tęsknocie i samotności (która rozrywa serce, ale i uczy pokory), zrozumieniu i akceptacji, wybaczeniu i pogodzeniu się z tym co jest i się nie zmieni. Autorka pokazuje jak ulotne jest nasze życie, jaką wartość mają w nim słowa i gesty. Że nie wszystko, co wydaje się nam być oczywiste, w rzeczywistości jest prawdziwe, a prawda często okazuje się być skomplikowana. Śmierć zaś nie zawsze oznacza koniec życia. Dzięki prostemu i plastycznemu językowi, każda z opisywanych sytuacji i emocji wydaje się bardzo rzeczywista. Ciekawym zabiegiem są tytuły rozdziałów, które są jednocześnie tytułami utworów muzycznych popularnych w latach 80-tych. Ta książka naprawdę rozdziera i rozgrzewa duszę! Polecam wszystkim, bez względu na wiek.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-06-24,
Brie niedługo skończy szesnaście lat. W tym wieku przecież nic nie może pójść źle. Ma kochającą rodzinę, psa o wdzięcznym imieniu Sznycel, trójkę oddanych przyjaciółek i wymarzonego chłopaka Jacoba.Ile to już takich historii słyszeliśmy? Już na sam dźwięk słów ,,idylliczne życie" powinien istnieć odzew ,,zaraz będzie krrrrrrach!". Nie inaczej jest w tym wypadku. Uwierz w ducha Okazuje się, że chłopak Brie kładzie kres ich pierwszej miłości. Żadne z nich nie przewiduje, że zerwanie może skończyć się tak tragicznie. Brie z rozpaczy pęka serce. Dosłownie. Po śmierci dusza dziewczyny egzystuje pomiędzy przedsionkiem nieba a ziemią. Pośród dusz poznaje ona Patricka, tajemniczego nastolatka, który zostaje jej przewodnikiem w życiu po życiu. Rozżalona i wściekła Brie postanawia zemścić się na byłym chłopaku. Wraca do rodzinnego miasteczka i pod postacią ducha robi wszystko by poczuł to samo, co ona. Jednak niematerialność i niewidzialność to bilet w jedną stronę - dziewczyna odkrywa sekrety, które za życia były głęboko pogrzebane. Jedna z przyjaciółek i Jacob za bardzo zbliżają się do siebie, ojciec, sławny kardiolog, wpada w obłęd, próbując rozwiązać zagadkę śmierci ukochanej córki , a rodzina Brie zaczyna się rozpadać. Do tego dziewczyna odkrywa, że sen, który nawiedzał ją za życia, wcale nie jest snem a wspomnieniem związanym z kimś, kogo powinna pamiętać... To tylko historia o złamanej duszy W literaturze młodzieżowej najwyraźniej powstała jakaś nisza - historia o umierających bądź nastolatkach-duchach, którzy godzą się z myślą o odejściu. Temat ten nie jest tak wyeksploatowany jak paranormal romance i wymaga o wiele większej wrażliwości i sprawnego pióra, by go opisać. Czy Jess Rothenberg temu podołała? W ogólnym rozrachunku uważam, że tak. Powieść nie jest perfekcyjna, ale to naprawdę przyzwoity debiut. Napisany prostym językiem, okraszony humorem (jak chociażby nieszczęsne przezwiska Brie) sprawia, że trudna tematyka jest łatwiejsza do udźwignięcia. Zdecydowanie z całej powieści za rewelacyjny uważam wątek Brie i Jacoba oraz Sadie, jednej z przyjaciółek. Na ich przykładzie autorka pokazała, jak jedno niedopowiedzenie może ściągnąć na głowę lawinę tragicznych wydarzeń. Początkowo nawet nie mamy za złe zmarłej dziewczynie, że chce zemścić się na byłym chłopaku, szczególnie, gdy docierają do niej plotki, że była za życia zdradzana. Jednak pisarka przyciera wszystkim nosy i diametralnie zmienia sytuacje - zapewniam, że jest nieprzewidywalnie. Ze scen, które najbardziej chwyciły mnie za serce, najbardziej zapadło mi w pamięci spotkanie przyjaciółek na plaży po śmierci Brie oraz spotkanie Brie i Jacoba. Autorka, jeśli chce, potrafi ze zwykłej sytuacji wykreować coś magicznego. Ciekawym rozwiązaniem jest nadawanie poszczególnym rozdziałom tytułów lub fragmentów piosenek, których spis można znaleźć na końcu książki. Dzięki temu można podczas czytania wprowadzić siebie w nastrój odpowiadający fabule. Pisarka niestety ściągnęła sobie na głowę za dużo wątków i przez to niektóre z nich wydają się niedopracowane; niektóre z nich można było odpuścić na rzecz rozbudowania innych. To chyba największy minus, jaki posiada ta powieść. Co boli najbardziej? To powieść o poświęceniu, o wybaczeniu i miłości. O tym, jak ważne jest wysłuchanie drugiej osoby. Czasem gryzie nas taki mały czarny egoizm, który żywi się zemstą. A co, jeśli nie wiemy wszystkiego? Cudza krzywda nie leczy własnych ran, o czym przekonała się Brie. ,,Po tamtej stronie ciebie i mnie" to książka, która na półce plasuje się między ,,Jeśli zostanę" a ,,Nostalgią anioła", z tym że bliżej jej do powieści Gayle Forman. Na okładce widnieje informacja, że trwają rozmowy na temat stworzenia filmu. Muszę przyznać, że kibicuję temu pomysłowi, bo ,,Po tamtej stronie ciebie i mnie" w dobrych rękach może naprawdę rozkwitnąć.
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Po tamtej stronie ciebie i mnie Autor: Jess Rothenberg tłumaczenie: Agnieszka Kabala tytuł oryginału: The Catastrophic History of You And Me wydawnictwo: Amber data wydania: 31 maja 2012 ISBN: 9788324142804 liczba stron: 416 Rozdzierająca i rozgrzewająca duszę opowieść o dziewczynie, która kochała tak mocno, że aż pękło jej serce, i która raz jeszcze poświęciła swoje życie, by uratować ukochanego.Pęknięte serce na skutek szoku po przeżytym dramacie to przypadek opisany w medycynie. Artykuł w ,,Wall Street Journal" zainspirował Jess Rothenberg do napisania niezwykłej metaforycznej i filozoficznej powieści Po tamtej stronie ciebie i mnie. To piękna, mądra i bolesna, przesycona smutkiem, ale i humorem opowieść o granicach i bezgraniczności uczucia, o odpowiedzialności za uczucie, o poświęceniu, zrozumieniu i wybaczeniu. Jess Rothenberg zastosowała zabieg znany z Nostalgii anioła, przenoszący w zaświaty bohaterkę, która ,,podgląda" życie pozostawionych na ziemi swoich bliskich. I odkrywa, że dopiero stamtąd można naprawdę poznać i zrozumieć nasze życie na ziemi. Tę książkę czyta się jednym tchem. Długo nie można o niej zapomnieć, pozostawia w nas głęboki ślad, a może nawet inaczej patrzy się potem na tych, których kochamy. Książka jest cudowna, naprawdę warto ją przeczytać !
Avatar użytkownika - 22200116Zp
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Królestwo
Jess Rothenberg0
Okładka ksiązki - Królestwo

Witaj w bajkowym Królestwie, w którym technologia pomaga ożywić marzenia! Ana jest jedną z siedmiu Czarodziejek - fantastycznych hybryd...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;