Pogromca lwów

Tytuł oryginału: Lejontämjaren
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Inga Sawicka

Tom 9 cyklu Saga o Fjällbace

Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający nagle samochód nie jest w stanie zahamować ani jej wyminąć. Patrik Hedström otrzymuje powiadomienie o wypadku, gdy już wiadomo, że potrącona dziewczyna to Victoria, która cztery miesiące temu zaginęła, wracając do domu ze szkółki jeździeckiej. Okazuje się, że padła ofiarą okrutnych zabiegów, co gorsza, nie tylko ona. W tym samym czasie Erika Falck bada sprawę sprzed lat, rodzinną tragedię, która skończyła się śmiercią ojca rodziny. Odwiedza w więzieniu jego żonę, skazaną za morderstwo, ale nie może się od niej dowiedzieć, co się wtedy tak naprawdę wydarzyło. Erika czuje, że coś się nie zgadza, że kobieta coś ukrywa. Wydaje się również, że przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości…

Kup książkę Pogromca lwów

Opinie o książce - Pogromca lwów

Przeczytałam wszystkie jej książki i stwierdzam, że są genialne. Bardzo lubię sposób opisywania przez panią Lackberg. Świetny szwedzki kryminał. Ale powiedzmy sobie szczerze, czy jakiś szwedzki kryminał jest słaby? Szwedzi to znają się na tej robocie
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2017-08-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Rewelacyjny kryminał, zresztą jak wszystkie Camilli Lackberg :) Tym razem Patrick z kolegami i jego żona szukają odpowiedzi na pytania dotyczące zaginięć młodych dziewcząt i jednocześnie morderstwa z odległej przeszłości. Jedna z porwanych nastolatek, która odnajduje się przez przypadek powoli naprowadza ich na kolejne tropy. Napięcie budowane stopniowo, ale stale, świetna akcja, barwne postaci, a jednocześnie taki surowy, skandynawski styl. Uwielbiam! Polecam!

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2016-05-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Genialna, jak każda pozycja tej autorki
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2017-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Jakiś czas temu zarzuciłam czytanie książek tej autorki za zbytnie rozwijanie wątków obyczajowych głównych bohaterów. Tym razem jest to także moje jedyne zastrzeżenie, bo pod względem wątku kryminalnego książka - jak zawsze - była rewelacyjna. Ciekawe zestawienie intrygi w połączeniu z zaskakującą obyczajowością i historią całego wątku oraz okrucieństwem zbrodni stały się powodem, dla którego książkę przeczytałam właściwie w jeden dzień.
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
W wypadku samochodowym ginie dziewczyna, która zaginęła trzy miesiące wcześniej.Ślady na ciele świadczą o tym,że była torturowana. Dziewczyna zagineła w drodze powrotnej ze szkółki jeździeckiej,co okazuje się mieć duże znaczenie w sprawie. Według mnie zdecydowanie najlepsza powieść z cyklu o Fjalbace. Najbardziej mroczna, nieprzewidywalna, trzymająca w napięciu i zaskakująca. Polecam, polecam, polecam!
Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:2020-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,
Genialna Camilla! Fabuła świetna, wciągająca i doskonale przemyślana. Uwielbiam tę sagę za to, że każde śledztwo prowadzone jest bardzo dokładnie, jest wiele zwrotów akcji, które potrafią zaskoczyć. Książkę pochłonęłam w ciągu dwóch dni, a raczej zarwanych nocy, bo nie sposób było się odciągnąć od lektury. Polecam :)
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2016-07-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Przeczytałam z przyjemnością, bo lubię bohaterów i byłam ciekawa, co u nich słychać i z jaką sprawą kryminalną zmierzą się tym razem. Jednak książka nie dołączy do moich ulubionych pozycji z serii. Sam wątek był dość ciekawy i oryginalny, jednak zabrakło napięcia, szybszej akcji i emocji.
Avatar użytkownika - Eirene
Eirene
Przeczytane:2016-04-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Lackberg kończy cykl książką o otwartym zakończeniu. Nie daje łatwych odpowiedzi i prowadzi powoli swoich bohaterów ku rozwiązaniu zagadki, która tak jak u tej autorki bywa, swoje korzenie ma w przeszłości. Kto jest maniakiem porywającym i okaleczającym dziewczyny w okrutny sposób? Czy jest możliwe, że jest to osoba, która na co dzień pracuje z dziećmi? A może nie jest to jedna osoba, ale jakaś zorganizowana grupa? Tło fabularne książki to znani już z poprzednich części bohaterowie, otoczeni swoimi rodzinami, które mnożą się w ciągły i nieustający sposób... (chyba jedyna rzecz jaka mnie drażni w książkach Lackberg to chęć upchnięcia po minimum jednym dziecku na bohatera). Generalnie polecam i czekam na kolejne części, jeśli Camilla zdecyduje się kontynuować cykl.
Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2015-12-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek - 2015,
Dość długo autorka kazała czekać na kolejną część swojej sagi. Niestety nie spełniła moich oczekiwań. Fabuła dosyć przewidywalna oraz zaczyna mnie męczyć postać Eriki, która wiecznie próbuje rozwiązywać sprawy zamiast zająć się domem. Raczej nie przeczytam już kolejnej części.
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2015-07-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Pani Läckberg w swoich kryminałach psychologicznych zawsze prowadzi akcję, tak żeby z czytelnika wydobyć zaciekawienie, tworzy chwile grozy i niepokoju. Kiedy z lasu wybiega przestraszona dziewczyna, możemy pomyśleć, ze zgubiła się, ale prawda jest brutalna, ucieka ona bowiem przed potworem, który okaleczył ją odcinając język, pozbawiając słuchu i wzroku oraz zadając liczne obrażenia na ciele. Dziewczyna widziała i słyszała za dużo, została ukarana aby nie mogła przekazać co tak naprawdę zdarzyło się w miejscu, w którym przebywała. Ile jeszcze dziewczyn może spotkać ten sam los? Przed policjantami rozpoczyna się bardzo trudne śledztwo.
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2015-08-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Kolejna pozycja tej autorki, którą czyta się szybko i z wielką przyjemnością.
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2015-07-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Bardzo podobna w klimacie do poprzednich tej autorki. Trochęznika z pierwszego planu Erika, żona Patrika. Dobrze się czyta, niezła, choc mroczna lektura.
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2015-06-27, Ocena: 4, Przeczytałam, x 52 książki 2015,
Przeczytałam jakiś czas temu wszystkie poprzednie części i z niecierpliwością czekałam na kolejną. Niestety, tym razem Camilla Lackberg mnie nie zachwyciła. Sama intryga jest niezwykle skomplikowana (może za bardzo?), bohaterowie zbyt cukierkowi i sztuczni. Być może jestem teraz bardziej wymagająca, a być może autorka nie ma już pomysłu na dalszy ciąg serii. Polecam tylko fanom, ci mogą wiele wybaczyć.
Avatar użytkownika - Innaja
Innaja
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie w 2015 roku,
Camilla Lackberg i tym razem mnie nie zawiodła. Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony i przyciągała do czasu, gdy nie dotarłam do zakończenia. Ci sami bohaterowi, którzy pojawili się w poprzednich częściach, jak zwykle dostarczyli wzruszeń. Zagadka, jak zwykle na mistrzowskim poziomie, niebanalne rozwiązanie. Z czystym sumieniem polecam. I z niecierpliwością czekam na dalsze części.
Avatar użytkownika - Nat
Nat
Przeczytane:2021-05-10, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2021-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Świetna książka. Czyta się jednym tchem!

Avatar użytkownika - wiesia884
wiesia884
Przeczytane:2020-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2019-11-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Skoro się powiedziało a... Kolejna odsłona szwedzkiej serii. Nieodmiennie otrzymałam syte danie dla ducha. Nie zawsze sielankowe życie głównych bohaterów przecinane jest po raz kolejny zupełnie nie sielankowymi kryminalnymi sprawami sprzed lat. I po raz kolejny dałam się wciągnąć w wir zdarzeń, które dzieją się w zimnej Szwecji. Autorka nieodmiennie bawi się z czytelnikiem w kotka i myszkę, a czytelnik poddaje się tej zabawie z całą świadomością ,że nie jeden raz zostanie wykiwany . Polecam zarówno tym, którzy już wgryźli się w szwedzkie kryminały jak i początkującym , ponieważ każdy odnajdzie coś, co sprawi, że tę książkę przeczyta się z poczuciem niedosytu.

Avatar użytkownika - annazurek
annazurek