Pola i Piotruś. Zimowy dzień

Pola i Piotruś przepadają za zabawą na śniegu, ale nie mogą się dogadać w sprawie kształtu bałwana.

Ta urocza książeczka uczy, jak mimo różnic zgodnie się bawić, i pokazuje, że czasem warto samemu wyciągnąć rękę na zgodę.

Informacje dodatkowe o Pola i Piotruś. Zimowy dzień:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-09-27

Kup książkę Pola i Piotruś. Zimowy dzień

Pola i Piotruś. Zimowy dzień - opinie o książce

Kolejne pięknie wydane książeczki dla najmłodszych z serii "Pola i Piotruś". Charakteryzują się one nie tylko prostym i łatwym do zrozumienia tekstem, ale też uroczymi, kolorowymi ilustracjami ,które się do tego tekstu odnoszą. Okładki zachwycają gdyż mimo, że od środka są twarde to na zewnątrz są miękkie . Do tego każda książeczka z tej serii uczy dziecko czegoś nowego i tak np "potwór" uczy je przełamywać strach a "zimowy dzień" udowadnia, że mimo różnic oraz różnych potrzeb -można dojść do porozumienia nie zakłócając przy tym radości z zabawy.

Seria ta niby jest przeznaczona dla dzieci do 2ch lat,ale wiecie co ... Moja czterolatka uwielbia po nią sięgnąć. Często sama wyjmuje ją z regału i siada z nią w fotelu czytając po swojemu. Pamięta tekst- może nie dosłownie - ale sens jest zachowany, a nawet jeśli zdarzy jej się stracić wątek to z pomocą przychodzą jej ilustracje. A ile frajdy sprawia jej wyszukiwanie nowych przedmiotów, które są na obrazkach ... Często też właśnie w taki sposób ćwiczymy spostrzegawczość.

Bardzo się cieszę ,że są takie książeczki jak np "Pola i Piotruś",które nie tylko uczą i wzbudzają ciekawość dziecka,ale powodują,że dziecko bardzo chętnie spędza swój wolny czas nie z tabletem a właśnie z lekturą.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-10-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Pola i Piotruś" to seria książek dla najmłodszych czytelników. Niedawno premierę miały kolejne dwa tytuły.

"Pola i Piotruś. Zimowy dzień"

Spadł śnieg. Pola i Piotruś postanawiają wyjść na zewnątrz pobawić się. Jednak gdy zaczynają lepić bałwana nie potrafią zdecydować, czy zrobić mu uszy królika czy myszki. Zaczynają się kłócić a w efekcie oboje lądują w śniegu. Na szczęście szybko sobie wybaczają i kontynuują zgodnie zabawę w domu.

To krótkie historyjki dotyczące jednego zdarzenia, z małą ilością tekstu - dosłownie jedno bądź dwa zdania na stronie. Zawierają urocze, bardzo kolorowe ilustracje. I chyba dlatego moi synowie je uwielbiają. Nigdy nie kończy się na czytaniu jednej.
To po prostu świetne książki do wspólnego poczytania!

Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka
Camilla Reid0
Okładka ksiązki - Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka

Pola i Piotruś to najlepsi przyjaciele. Uwielbiają wspólnie spędzać czas. Mają mnóstwo pomysłów i nigdy się nie nudzą. I choć czasem zdarzają się im trudne...

Książka dźwiękowa. Mikuś i duży czerwony nocnik
Camilla Reid0
Okładka ksiązki - Książka dźwiękowa. Mikuś i duży czerwony nocnik

Seria z Mikusiem to książeczki dźwiękowe, które w prosty, a jednocześnie zabawny sposób poruszają tematy bliskie maluchom. To między innymi korzystanie...