Powiedz mi to szeptem

Samotna matka, Maisey Addington, nigdy nie spełniała oczekiwań swojej matki. Nie wyszła za mąż, była odrobinę zagubiona w życiu i marnowała swoje wysokie IQ na pracę bez perspektyw. Jedyną rzeczą, która wychodzi Maisey, jest jej relacja z dwunastoletnią córką, Elle… dopóki rozmowa telefoniczna nie niszczy równowagi ich życia. Matka Maisey jest w śpiączce, a starzejący się ojciec musi zmierzyć się z oskarżeniami o znęcanie się i zaniedbanie. Wracając do rodzinnego domu, Maisey musi podjąć rozdzierającą serce decyzję dotyczącą wyboru podtrzymania życia swojej matki lub jej śmierci. Zdezorientowany ojciec zniszczył dokumenty rodzinne, a wśród nich znajdowała się ostatnia wola matki. Szukając odpowiedzi, Maisey odkrywa jedną tajemnicę za drugą, aż trafia na druzgocącą prawdę.

Obsesja Maisey dotycząca rozwiązania rodzinnej tajemnicy zmusza ją do zbadania swoich najmroczniejszych wspomnień oraz jest bodźcem do rozpoczęcia walki z ojcem Elle o opiekę nad nią. Czy miłość Maisey do córki będzie na tyle silna, aby przerwać krąg przemocy i stworzyć dla nich nowy początek?

"Książka jest bogata w emocje. Powiedz mi to szeptem to oszałamiająca opowieść o mrocznych tajemnicach, zapomnianych wspomnieniach i odporności ludzkiego ducha. Powieść szybko wciąga czytelnika, zapraszając na przejażdżkę kolejką górską przez żałobę, tajemnicę oraz tajne wpisy z dziennika. Sercem opowieści jest dwunastolatka, która ma więcej rozsądku niż większość dorosłych, i jej matka, Maisey, która odkryje nie tylko swoją odwagę, ale także siłę w podejmowaniu decyzji. Klub książki musi ją przeczytać!"
Barbara Claypole White, autorka bestselleru "The Perfect Son"

"Poruszająca i emocjonalnie napięta. Powiedz mi to szeptem to przejmująca historia o rodzinie złamanej przez kłamstwa… i o nadzwyczajnej ofierze matczynej miłości. Kerry Anne King po raz kolejny okazuje się ekspertem od dramatu rodzinnego. Triumf książki."
Emily Carpenter, autorka książek "The Weight of Lies" oraz "Burying the Honeysuckle Girls"

"Kerry Anne King pisze z ogromnym zrozumieniem i współczuciem dla ludzkiej natury, a jej najnowsza powieść, Powiedz mi to szeptem, nie jest wyjątkiem. Sekrety, przez lata skrywane w trosce o dobro rodziny, wychodzą na światło dzienne. Wybory dokonane w przerażających okolicznościach są najbardziej porywającym i druzgoczącym serce wątkiem. Jeden z takich wyborów prześladował matkę Maisey przez całe życie i pozostawił po sobie nieufność oraz niemalże nierozwiązywalną tajemnicę. Maisey potrzebowała bezgranicznej wiary i odwagi, aby podążać za wyznaczonymi wskazówkami, które nie zawsze były proste. Mimo to ta tak bardzo realna i wzruszająca historia pokazuje nam, że warto walczyć do samego końca. Pokochałam tę książkę."
Barbara Taylor Sissel, autorka bestsellerów "Crooked Little Lies" i "Faultlines"

Informacje dodatkowe o Powiedz mi to szeptem:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2019-04-10
Tytuł oryginału: Whisper Me This
Tłumaczenie: Justyna Spandel

Kup książkę Powiedz mi to szeptem

Powiedz mi to szeptem - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2019-06-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Zawsze myślałam, że żal jest jednolitą teksturą smutku, ale mój ma wiele warstw: poczucia winy, złości i śmiechu."

Nie spodziewałam się, że będzie to tak satysfakcjonująca przygoda czytelnicza. Zanim po nią sięgnęłam obawiałam się nasycenia wątkiem obyczajowym, ale jeśli w tak zajmujący i sympatyczny sposób ma być podawany, to może pojawiać się także w innych thrillerach. Natychmiast czuć, że książka napisana przez dojrzałego pisarza, niestawiającego na powierzchowność, ale zadającego sobie trud sięgnięcia głębiej w psychikę bohaterów i wybrane problemy społeczne. Wciągająca narracja, frapująco zapleciona intryga, ciekawe postaci i, jak na ten gatunek przystało, przyjemny dreszczyk emocji. Już od pierwszych stron wiedziałam, że to powieść dla mnie, szybko się w niej odnalazłam, swobodnie przeszłam w świat fikcji, gdzie nie tylko postawiono na ciekawy pomysł na fabułę, ale i atrakcyjne jego przedstawienie. Dałam się wkręcić w przybliżaną historię, która w miarę upływu stron nabiera wyrazistości, smakowitości i przyjemności czytania. Autorka wrzuciła mnie w szybko obracający się wir tajemnic, zaskakujących zwrotów akcji i trudnych do przewidzenia incydentów.

Czterdziestoletnia Maisey Addington dowiaduje się, że jej matka zapadła w śpiączkę, zaś ojciec oskarżany jest przez policję o znęcanie się nad żoną. Kobieta wraz z dwunastoletnią córką przyjeżdża w rodzinne strony, aby pomóc rodzicom. Maisey i Elle wytworzyły bardzo bliskie relacje, okazują wzajemne zrozumienie i wsparcie. Ojciec Elle jest znanym adwokatem, wykazuje się apodyktyczną osobowością i z perspektywy nowej rodziny narzuca swoją wolę. Powrót do domu wywraca całe życie Maisey do góry nogami, nagle spadają na nią niepokojące wieści, ujawniają się tajemnice, które mają już dość bycia w cieniu ludzkiej pamięci. Jednak niełatwo będzie wystawić się na bolesne ciosy przeszłości, dotrzeć do prawdy i ją ogarnąć. Odświeżane wspomnienia nie są ani subtelne, ani spokojne, wnikają w świadomość z całą gwałtownością wybuchu, naruszają emocjonalną tamę, miksując fragmenty obrazów i słów.

bookendorfina.pl

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2019-04-28,

Uwielbiam książki z tajemnicą rodzinną w tle, a ta już po pierwszych stronach wciąga i interesuje. Spotykamy samotną matkę, która otrzymuje telefon z rodzinnego domu. Okazuje się, że jej matka umiera, a o wszystko zostaje oskarżony jej ojciec, którego ona pamięta jako osobę kochającą i czułą. Co naprawdę się tam wydarzyło?
Maisey wraz z córką jedzie zobaczyć co się wydarzyło i spróbuje rozwikłać tajemnicę. W końcu jak jej kochany ojciec może zostać oskarżony o próbę zabójstwa matki? Jego jako człowieka nie poznaje, jest odwodniony, słaby i myli fakty z fikcją. Czy wszystkiemu winna jest demencja?
Na jaw wychodzą kolejne fakty, w domu znajduje dokumenty, których jej ojciec próbował się pozbyć. Jej matka coś chciała ukryć i zapomnieć o swojej przeszłości. Maisey powoli dochodzi do tego co wydarzyło się tam naprawdę.
Książka jest bardzo smutna i przepełniona rodzinną tragedią. Autorka porusza bardzo dużo ważnych kwestii z jakimi możemy się zmagać. Sporo tutaj o demencji, o starzeniu się, opuszczeniu oraz o przemocy domowej. Widzimy jak wielki może mieć ona wpływ na czyjeś całe życie.
Podoba mi się również jej narracja oraz wstawki z przeszłości, a dokładniej z pamiętnika matki Maisey. To one pomogą nam rozwikłać tą tajemnicę i zobaczyć jak wyglądała jej przeszłość.
Ja jestem pozytywnie zaskoczona i jest to książka, którą na pewno będę polecała innym osobom. Mocna obyczajówka, która daje nam do myślenia i skłania nas do refleksji!

Chętnie sięgacie po powieści obyczajowe? Lubicie historie o rodzinnych tajemnicach, skrywanych skrzętnie przez wiele lat?  Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po „Powiedz mi to szeptem”. To przejmująca powieść o trudnych relacjach, o tym, jak łatwo oceniać innych.

Bohaterką powieści jest Maisey Addington, samotnie wychowująca nastoletnią córkę. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że jej matka jest w szpitalu, a ojciec prawdopodobnie zostanie oskarżony o znęcanie się nad żoną. Maisey wraz z córką jedzie do rodzinnego domu, by sprawdzić, co tam naprawdę się wydarzyło. Będzie musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością, z byłym partnerem, który za wszelką cenę będzie chciał utrudnić jej życie, a także ze wspomnieniami swoich rodziców. Autorka zdecydowała się na formę pamiętnika, w którym matka Maisey opowiada historię swoich życiowych wyborów, dokonanych wiele lat temu. To przejmująca opowieść o bólu, miłości, ale moim zdaniem przede wszystkim o toksycznych relacjach, związkach, w których niektóre kobiety tkwią latami i z których nie potrafią (a czasem nie chcą) się uwolnić.

„Powiedz mi to szeptem” to poruszająca powieść o zawikłanych relacjach rodzinnych, o konflikcie pokoleń, o wygórowanych oczekiwaniach i o tym, jak trudno zerwać toksyczne i patologiczne zależności. Czy Maisey wybaczy matce to, czego w zasadzie wybaczyć się nie da? Czy będzie potrafiła zrozumieć decyzje podjęte lata temu? Czy wiedząc więcej o przeszłości swojej rodziny, uniknie błędów?

Kerry Anne King opowiada historię zwyczajnej, wydawałoby się, rodziny. Opowiada tak, że nie sposób oderwać się od lektury. Przygotujcie się więc na nieprzespaną noc, łzy wzruszeń i oczy szeroko otwarte ze zdumienia. To historia, która na długo zostanie w pamięci, która porusza, nie będąc przy tym banalną, co często się zdarza w tego rodzaju powieściach. Bardzo gorąco polecam!

Mam tylko jedno ‘ale’ – przypisy! Bardzo mi przeszkadzało wyjaśnianie w przypisach znaczenia słów apostata, groupies czy anatema. Chyba jednak większość czytelników rozumie te słowa bez problemu 😉

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2020-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

27/52/2020
#powiedzmitoszeptem @wydawnictwoniezwykle
6/6
Powieść poruszająca trudną kwestię przemocy domowej. Powieść o odnajdywaniu w sobie siły by przeciwstawić się złu, przemocy wypływającej od najbliższych osób, o nadziei na nowe, lepsze życie, o odwadzę, która kryje się w każdym z nas, o odbudowywaniu relacji rodzinnych, o tajemnicach, które trzeba odkryć, by poznać siebie i móc stać się naprawdę wolnym i pewnym siebie, o przyjaźni, miłości, o sile jaką jest rodzina. Wzruszająca książka, szczególnie fragmenty z Dziennika Leah, matki głównej bohaterki Maisey. Polecam, mnie poruszyła. Moja ocena to 6/6 ?

Muszę powiedzieć, że wydawnictwo NieZwykłe bardzo podoba mi się w tym wydaniu. Ostatnio mówiłam, że kojarzy mi się bardziej z romansami - cofam te słowa, a to pod wpływem powieści "Powiedz mi to szeptem".

Jeśli miałabym określić gatunek, w który najlepiej wpasowała się ta powieść, to chyba padnie na obyczajówkę. W szerokim znaczeniu tego słowa. Bo tyle ile się działo w tej powieści, na tych 350 stronach to niekiedy i w dwóch książkach braknie. Tajemnica rodzinna, chęć śmierci we własnym łóżku, demencja, przemoc w rodzinie, alkoholizm, znęcanie psychiczne i odrobina romansu. To wszystko co zaserwowała nam autorka i bynajmniej nie pozwoliła nam się nudzić.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Że wciąga od pierwszej strony, autorka umiejętnie operuje wydarzeniami, tak że z każdą stroną powoli i stopniowo poznajemy tajemnicę rodzinną. Wszystko opisane prostym, ale przyzwoitym językiem, w bardzo dobrym stylu.

Jeśli szukacie dobrej obyczajówki z tajemnicą i zaginięciem w tle, to będzie to pozycja idealna.

Avatar użytkownika - beatkatka
beatkatka
Przeczytane:2019-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,

27/52 "Powiedz mi to szeptem" Merry Anne King
Książka pozornie wydaje się być lekkim czytałam. Ale tylko pozornie. Dla mnie to była wzruszajaca historia o trudnych wyborach i o drodze prowadzącej do poznania prawdy o własnym pochodzeniu. Książka porusza też temat przemocy względem kobiet. Nie jest to może bardzo ambitna literatura, ale sprawiła że w oku zakrecila mi się łezka! Z przyjemnością zostawię ja w mej biblioteczce.
Polecam

Jak to jest żyć ze świadomością, że nie spełnia się oczekiwań postawionych przez własną matkę? Na pewno bardzo trudno. Bohaterka książki Kerry Anne King „Powiedz mi to szeptem” Maisey Addington dorastała właśnie w takiej rodzinie, od zawsze miała świadomość, że matka nie jest z niej zadowolona. Maisey obecnie jest już dorosłą 39-letnią kobietą samotnie wychowującą dwunastoletnią Ellę. Pewnego dnia jej życie niszczy jeden telefon. Matka jest w śpiączce, a ojciec zostaje oskarżony o znęcanie się nad żoną i o zaniedbanie. Dlaczego przez trzy dni nie wezwał pogotowia do umierającej kobiety? Maisey będzie musiała wrócić do rodzinnego domu i zmierzyć się z oskarżeniami oraz z decyzją, czy podtrzymywać życie matki, czy pozwolić jej umrzeć. Szukając ostatniej woli matki Maisey odkryje, że rodzice ukrywali przed nią ogromną tajemnicę. Dlaczego? Dociekliwa kobieta nie odpuści i zacznie dążyć do odkrycia prawdy i jednocześnie obudzi swoje najmroczniejsze demony. Będzie musiała zmierzyć się z ojcem Elle w walce o opiekę nad dziewczynką. Czy jej się to uda?

Już na samym wstępie muszę po prostu przyznać, że mam wielki problem z oceną tej książki. Przed sięgnięciem po daną lekturę nie lubię zwracać uwagi na jej oceny czy recenzję, wole sobie nie psuć przyjemności z czytania. I dobrze, że nie patrzyłam tutaj na opinie, bo na samym początku książki mogłabym się poczuć bardzo rozczarowana. Niestety, ale książka Kerry Anne King nie zachwyciła mnie na samym początku, miałam wrażenie, że nie ma tu żadnej akcji, a i panujący klimat nie przypadł mi do gustu. Złe wrażenie wywarła na mnie główna bohaterka- Maisey. Kobieta zachowywała się jak mała dziewczynka, która sama nie potrafi o sobie decydować. Choć jest mądrą i wykształconą kobietą, to woli, gdy ktoś za nią podejmuje najważniejsze decyzje. Zdecydowanie rozsądniejszą osobą wydała mi się jej dwunastoletnia córka, która w przeciwieństwie do matki od razu zyskała moją sympatię.

Na szczęście dla książki i dla samej postaci Maisey w książce małymi krokami następował przełom i zaczęło się dziać! W momencie, gdy kobieta dotarła do skrywanej prawdy i zaczęła się przed czytelnikiem otwierać, nastąpił zwrot akcji o 180 stopni, a moje uczucia do tej bohaterki zmieniły się diametralnie. Okazało się, że kobieta zachowuje się jak typowa ofiara przemocy domowej. Kto zatem ją skrzywdził? Rodzice czy może ojciec jej dziecka? W życiu Maisey pojawią się Tony oraz tajemnicza Marley i ci bohaterowie odegrają bardzo istotną rolę. Tony, także borykający się z bolesnymi wspomnieniami z przeszłości, może być jej szansą na miłość. Marley zaś wiąże się z tajemnicą ukrywaną przez matkę. Kim jest?

Doskonałym pomysłem, który wprowadził do fabuły napięcie i oczekiwanie, było wprowadzenie do fabuły fragmentów pamiętników matki Maisey. I dzięki nim siedziałam jak na szpilkach, chcąc wiedzieć, co będzie dalej. Autorka oczywiście zawsze kończyła rozdział w istotnym momencie i przerzucała narrację na córkę. Tylko dzięki pamiętnikom i tematom w nich zawartych nie zapomnę o tej książce przez najbliższe dni. Zdecydowanie są dla mnie najlepszym elementem tej książki. Jest w nich pełno emocji, niestety takich, które powodują jedynie ból i niedowierzanie, że można w taki sposób traktować drugą osobę. Osobę, którą podobno się kocha.

Choć książka „Powiedz mi to szeptem” nie wciągnęła mnie na samym początku, to warto jej dać szansę i doczytać ją do końca. Warto zobaczyć, jak kobieta, dla której każda najprostsza decyzja była wyzwaniem, przechodzi metamorfozę, a jej bezwarunkowa miłość do dziecka daje jej siłę, by walczyć o córkę i raz na zawsze uporać się z przeszłością. Książka porusza bolesne tematy przemocy fizycznej, ale i tej psychicznej, mówi także o tym, że każda skrywana tajemnica kiedyś w końcu ujrzy światło dzienne. To, co z nią zrobimy, zależy już od nas samych.