Powiedz, że zostaniesz

Tom 4 cyklu Zapomnij, że istniałem

„Powiedz, że zostaniesz” to historia dla wszystkich, którzy przeczytali trylogię Beaty Majewskiej, lecz nadal czują niedosyt. W tej książce znajdziecie piękną i dramatyczną opowieść o dalszych losach Brunona i wyjaśnienie, kim jest tajemnicza Naira, która pojawiła się w epilogu powieści „Obiecaj, że wrócisz”. Ścieżki życia tych dwojga będą się splatać i rozchodzić, a uczucie, które nimi zawładnie, musi pokonać wielką tęsknotę.

Jak się skończy ta trudna miłość? Przekonajcie się sami.

Lecz to nie koniec! Na scenę wkroczy Katarina Niekrasowa i jej przystojny ogrodnik, Timur! Ta para to jak ogień i woda, Katia dyryguje, a Timur się uśmiecha i wraca do swoich ukochanych roślin. Co z tego wyniknie?, i jaką rolę odegrają rezolutny Artem i Ksenia, córka Timura?

Odpowiedź znajdziecie w ostatniej części gangsterskiej sagi!

Informacje dodatkowe o Powiedz, że zostaniesz:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-05-05

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Powiedz, że zostaniesz

Powiedz, że zostaniesz - opinie o książce

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki "Powiedz, że zostaniesz" autorstwa Beaty Majewskiej vel. Augusty Docher 😉 "Powiedz, że zostaniesz" to czwarty niejako bonusowy tom do trylogii, która skradła moje serce. Uwielbiam każdego z tych bohaterów inaczej, każdego na swój sposób. Trzecia część zakończyła się w sposób okrutny, tak okrutny, bo tak nie można! Plan na ten tom w mojej głowie był inny, ale autorka zaserwowała nam coś zgoła innego, równie ciekawego 😉 myślę, że każdy z bohaterów dostał swoją ciekawą historię.

Losy naszego głównego bohatera od dzieciństwa nie były lekkie, ale mam wrażenie, że im starszy tym więcej kłód życie rzuca mu pod nogi. Czy ma on szanse na choć namiastkę szczęścia? Przekonajcie się sami.

Ale wiecie co? To jeszcze nie koniec. Autorka zaserwowała nam bonhsa w bonusie 😁 bardzo ciekawego bonusa 🤩🤩🤩

Styl pisania jest lekki i przyjemny, historia choć nieraz nieoczywiste to ma happy endy więc ja ze swojej strony nie mogę powiedzieć nic innego jak: POLECAM OGROMNIE!!! Cała serię!!!

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-05-16,

Kto z was czytał gangsterką sagę Beaty Majewskiej? Jakie są wasze wrażenia? Ja powiem szczerze, na początku podchodziłam do tej literatury bardzo sceptycznie, ale z czasem pokochałam bohaterów i z niecierpliwością czekałam na kolejne części.

Ostatnia część sagi "Powiedz, że zostaniesz" opowiada o dalszych losach Brunona, który poznaje Naire. Ale czy mężczyzna jest jeszcze w stanie związać się z kimś, skoro miał u swego boku kobietę, o której nie może zapomnieć?

Ta część poświęcona jest również Katarinie, która poznaje Timura. Oboje są po przejściach i próbują być razem. Sprawdźcie czy im się to uda.

Bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać historię Rafała, Luizy, Weroniki, Nikity, Katariny, Wierki, Brunona, Timura, Nairy. Wszyscy bohaterowie wnieśli bardzo wiele do powieści. I chociaż to świat gangsterski, pełno tu przemocy, zabijania i nielegalnych interesów to jest tu również miejsce na romantyczną miłość, na pierwszym miejscu jest honor i troska o najbliższych.

Strasznie podobały mi się dialogi wypowiadane przez bohaterów. Czasem zabawne, miejscami wzruszające, jak również erotyczne sceny. To wszystko czeka was podczas lektury.

Polecam wam bardzo gorąco wszystkie części sagi gangsterskiej. Z pewnością nawet na chwilę nie będziecie się nudzić.

Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2021-10-15, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021, Mam,

,,Powiedz, że zostaniesz" to zakończenie serii ,,Zapomnij, że istniałem" Beaty Majewskiej.

Tym razem autorka skupia się na dwóch historiach Bruna i Katii, bohaterów, których mogliśmy poznać w poprzednich tomach, pojawiają się też wątki dotyczące głównych bohaterów serii, czyli Rafała Snarskiego, Wiery, Nikity i Weroniki.

Powieść ,,Powiedz, że zostaniesz"  została podzielona na dwie części, w pierwszej autorka rozwinęła wątek Brunona i jego tajemniczej towarzyszki Nairy, u której boku pojawił się w finałowej scenie "Obiecaj, że wrócisz". Bruno jednak nie zginął w płonącym domu. Po rekonwalescencji wyjeżdża do Gruzji, gdzie zaczyna wieść spokojne życie tłumacza. Jego domem zajmuje się młoda dziewczyna z okolicy, Naira. Naira ma skomplikowaną przeszłość i musi zdobyć olbrzymią jak na nią sumę, żeby spłacić byłego męża. Z czasem relacje Brunona i Nairy zaczynają się zmieniać. Bruno musi pogodzić się z przeszłością i zdecydować o własnej przyszłości.

W drugiej części autorka skupiła się na historii Katriny Niekrasowej, siostry Nikity. Katia postanawia przywrócić dawną świetność oranżerii matki w moskiewskim domu. Z polecenia zatrudnia Timura, który ma zająć się roślinami. Timur nie przejmuje się, że jego nowa szefowa jest zastępcą szefa mafii, traktuje ją oschle, interesując się tylko roślinami. Katia zaczyna zwracać uwagę na przystojnego ogrodnika. Czy twarda kobieta pozwoli sobie na miłość i szczęście?

Zakończenie serii ,,Zapomnij, że istniałem" jest bardzo ,,cukierkowe", nawet bardziej niż ,,Obiecaj, że wrócisz". Mimo że z założenia seria miała być serią gangsterską, całość jest słodkim romansem, z mafią w tle, bardzo w tle.

Z czystym sumieniem mogę polecić ,,Zapomnij, że istniałem" miłośniczkom serii chcącym dowiedzieć się, jak zakończyły się losy ,,pobocznych" bohaterów.

"Powiedz, że zostaniesz. Chcę to usłyszeć".

To prawdziwa gratka dla miłośników serii gangsterskiej ze Snarskim, której trzecia część zostawiła czytelników ze sporym niedosytem. Cóż, ten tom musiał po prostu powstać, aby każdy śledzący losy bohaterów trylogii, nie pisał do autorki z prośbą o kontynuację. Jest więc zakończenie, obfitujące w zaskoczenia osnute wokół lekko nakreślonej mafijnej otoczki, tak charakterystycznej dla wcześniejszych części.

Beata Majewska vel Augusta Docher to polska pisarka poczytnych powieści z romansem w fabule, która zadebiutowała książką pt. "Eperu". Kobieta wielu specjalności - plastyczka, księgowa, manicurzystka, ogrodnik, kura domowa i bizneswoman kochająca swoją rodzinę, lubiąca prace w ogrodzie, dalekie podróże oraz pobyty nad Morzem Czarnym i Rumunię. Mama, żona, córka i babcia. Próbuje swoich sił we własnym wydawnictwie.

Bruno ma nową tożsamość i pieniądze dzięki którym może wieść dobre życie w Gruzji. Wraz z pojawieniem się w jego domu Nairy, młodej dziewczyny, która musi mierzyć się z wieloma przeszkodami, los daje mu szansę na szczęście. Tymczasem siostra Nikity, Katarina Niekrasowa próbuje okiełznać przystojnego ogrodnika Timura. Ta dwójka to zupełne przeciwieństwa, które wzajemnie się przyciągają.

"Powiedz, że zostaniesz" to książka podzielona na dwie odrębne części. Myślę, że czytelnicy całej trylogii już na samym początku odczują wielkie zadowolenie, gdyż bohaterem pierwszej jest doskonale znany wszystkim Bruno, który rozpoczyna swoje życie na nowo. To, co Beata Majewska przygotowała dla tego bohatera, dość mocno zaskakuje i wyzwala sporo sprzecznych uczuć. Obserwujemy bowiem jego zmagania z myślą o pięknym uczuciu, jakie połączyło go z Wierą. Czas jednak pożegnać się z tą miłością, gdyż na horyzoncie pojawia się coś zupełnie nowego, z pewnością dla wielu nieoczekiwanego, co jedynie wzmacnia ciekawość podczas lektury zmagań Bruna z nową sytuacją.

Zupełnie inaczej klarują się losy Katariny i Timura, gdzie relacja pomiędzy bohaterami wzbudza sporo uśmiechu na twarzy. A gdy dochodzi do tego Nikita i śmieszne sceny z jego udziałem, lektura tej historii upływa bardzo szybko. Muszę przyznać, że mocno kibicowałam rozwojowi tego związku, który już od samego początku przysparzał bohaterom sporo problemów. Poza tym postać Timura wzbudza wiele ciepłych uczuć.

Aby w pełni docenić niespodziankę Beaty Majewskiej, należy zapoznać się wcześniejszymi trzema tomami tej mafijnej serii. "Powiedz, że zostaniesz" to bowiem pomimo lekko zaakcentowanej płaszczyzny gangsterskiej, klamra zamykająca losy bohaterów, która wywołuje wzruszenie, śmiech, niepokój i huśtawkę emocji. Dla fanów poprzednich części to pozycja obowiązkowa.

,,Powiedz, że zostaniesz" to prawdziwa gratka dla wielbicieli trylogii gangsterskiej, w której poznaliśmy wielu wspaniałych bohaterów i niesamowicie pasjonujące historie. Część pierwsza nosiła tytuł ,,Zapomnij, że istniałem", druga ,,Pamiętaj, że byłam" i trzecia ,,Obiecaj, że wrócisz".

Mimo, że nie czytałam trylogii, wniknęłam całkowicie w tę historię, traktując ją, jako oddzielną opowieść o losach jej bohaterów. Dałam się porwać stworzonej fabule i gruzińskim urokom, które są tłem dla wydarzeń tej części. To zasługa bardzo ekspresyjnego stylu pisania i wielu zwrotów akcji, emocji i wciągającej fabuły. Z pewnością uzupełnię swoją wiedzę o wcześniejsze tomy, ale ten dodatkowy tom wyzwolił we mnie miłe odczucia i zachęcił do poznania losów wszystkich jej bohaterów.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/06/814-powiedz-ze-zostaniesz-tom-iii.html

Jesteś dla mnie wszystkim
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Jesteś dla mnie wszystkim

Patrick prosi Susan o rękę. Nareszcie! Świeżo upieczona narzeczona byłaby całkiem szczęśliwa, gdyby nie pewien problem... Kontrakt przedślubny, obowiązkowy...

Zapomnij, że istniałem
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Zapomnij, że istniałem

Prolog – Rafał Snarski dzwoni do swojej żony Weroniki zaniepokojony jej spóźnieniem. W słuchawce słyszy jednak tylko trzaski, krzyki i wycie...