Powrót na Zaginiony Kontynent

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2021-11-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788381413749
Liczba stron: 296
Język oryginału: polski

Tom 2 cyklu Zaginiony Kontynent

Ocena: 0 (0 głosów)

Druga część Pieśni Zaginionego Kontynentu. Tym razem na wyprawę ruszają dzieci podróżnika, bohatera części pierwszej. Tata Sebastiana i Otty po latach ponownie udał się na ten niezwykły ląd, by podjąć tajemniczą misję, ale nigdy z niej nie wrócił. Rodzeństwo postanawia rozpocząć poszukiwania na własną rękę.

Przemierzając krainy, które odwiedzał niegdyś ich ojciec, dzieci dowiadują się, że Zaginiony Kontynent dotknął tajemniczy kataklizm. Wszystko wskazuje na to, że przyczynił się do niego znany z pierwszej części król Deodles. Wędrowiec wprawdzie zdołał naprawić to, co zniszczył okrutny władca, ale nikt nie wie, co wydarzyło się potem. Z niejasnych przesłanek wynika, że podróżnik może przebywać na dalekiej północy.

Podczas poszukiwań dzieci trafiają na kolejne Pieśni, które stają się dla nich drogowskazem. Dowiadują się z nich między innymi, że nie zawsze wszystko układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Czasem musimy pogodzić się z porażką, ale to nie oznacza, że trzeba czuć się przegranym. Warto próbować dalej, bo poszukiwania mogą nas wiele nauczyć i zaprowadzić do niesamowitych miejsc.

Czy zdobyte doświadczenia pomogą Sebastianowi i Otcie zmierzyć się z wyzwaniem, które czeka ich na północnych krańcach Zaginionego Kontynentu w tajemniczej Dolinie za Lodem?

Tagi: Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Powrót na Zaginiony Kontynent

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Powrót na Zaginiony Kontynent

Inne książki autora
Kaloszem przez czas
Przemysław Hytroś0
Okładka ksiązki - Kaloszem przez czas

Powieść dla młodszych dzieci autora serii o Zaginionym Kontynencie Przemysława Hytrosia. Nic nie zapowiadało, że wakacje Szymona i Oliwki będą wyjątkowe...

Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś0
Okładka ksiązki - Pieśni Zaginionego Kontynentu

Pewien podróżnik odkrywa Zaginiony Kontynent. Zafascynowany historiami opowiadanymi przez mieszkańców, po powrocie do domu spisuje swoje wspomnienia w...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy