Przejęcie

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380495159
Liczba stron: 392
Język oryginału: polski

Ocena: 4.5 (6 głosów)

 Środek upalnego lata, Kolumbia. Grupa Polaków wybranych do reklamy Coca-Coli spędza wakacje życia w luksusowym hotelu nad oceanem. Ale kiedy beztroscy turyści dostaną od Kolumbijczyków propozycję nie do odrzucenia, raj zmieni się w piekło. I nie wszyscy wrócą z tej podróży… Sobota nad ranem, w Warszawie wstaje świt. Słychać śpiew ptaków i szum rzeki. Z mostu Gdańskiego zwisa ciało mężczyzny – rozpruty brzuch, ręce skrępowane na plecach, a w dłoni orzeszek ziemny. W skorupce. W dynamicznej, pełnej napięcia i zaskakujących zwrotów akcji powieści z dobrze już znanym komisarzem Jakubem Mortką w roli głównej Wojciech Chmielarz potwierdza, że jest jednym z najlepszych autorów kryminałów młodego pokolenia

Kup książkę Przejęcie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Przejęcie

Avatar użytkownika - Renata123mala
Renata123mala
Przeczytane:2019-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

; Głupio się czuł, wypowiadając tę przemowę. Zazwyczaj przy zatrzymaniu policjanci ograniczali się do "stój, policja" i "gleba, kurwa", resztę zostawiając sobie na później ;

Wojciech Chmielarz (z książki Przejęcie)

; Przejęcie ; Wojciecha Chmielarza, to trzecia część z serii Komisarza Mortki, wydawnictwa Czarne. Kolejna dawka emocji, jaką serwuje autor. Tym razem, kartele narkotykowe które zajmowały się organizowaniem reklamy Coca - coli, sprowadzając do Kolumbii grupę Polaków wytypowanych z castingu pod pozorem kręcenia reklamy. Na miejscu okazało się że takowa firma, nie istnieje. Pomimo kłopotów, trwa impreza w najlepsze…do puki ktoś z Kolumbijczyków nie wytłumaczy że firma jest zadłużona. Aby wrócić z powrotem do Polski, grupa ludzi musi przemycić ; towar ; Agnieszka postanowiła się uwolnić i uciec z pod pręgieża mafiosów. Niestety zostaje złapana…reszta opuszcza kraj. Co z stało się z dziewczyną? Komisarz Mortka w raz z przydzieloną do nie go aspirant Annę Suchocką vel ; Suchą ; zostają wezwani do brutalnego morderstwa. Na miejscu okazuje się że morderca powiesił ofiarę na moście, rozpruwając mu brzuch, pozostawiając orzeszek ziemny przyczepiony taśmą do ręki. Sprawa ciągnie się mozolnie, kim była ofiara? Czy zabójstwo miało podtekst seksualno - finansowy? Co odkryje Komisarz Mortka? Kim jest zabójca? I najważniejsze pytanie, co ich wszystkich ze sobą łączy?

Autor świetnie włączył prawdę do fikcji, przedstawionej powieści. Potrafił z precyzją mistrza, połączyć wątki tak, by czytelnik mógł uświadczyć problematykę służb policyjnych. Dochodzenie, motyw, łączenie faktów, błądzenie po omacku, po to by na koniec wyciągnąć morał. Czy morderca to osoba która tylko ma zaburzenia psychoosobowe, psychosomatyczne? Czy każdy z nas pod wpływem złości, emocji, z zawiści, z braku radzenia sobie z zazdrością, z chęci zemsty lub pozyskania dóbr finansowych, jest w stanie dokonać takiego czynu, bez skrupułów i sentymentów? Wartka fabuła, dialogi które pokazują charakter bohaterów.

Aby uzyskać wszelkie nurtujące odpowiedzi, na nie kończące się pytania, aby zrozumieć problematykę świata przestępczego, psychikę, wady, należy zapoznać się z talentem pisarskim samego autora. Polecam serdecznie. Renata Mielczarek. 

 https://www.facebook.com/renia123mala/

Link do opinii

Lekki spadek formy. Zaczyna się ciekawie, ale później wkrada się za dużo chaosu do fabuły.

Link do opinii
Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2020-05-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2020,
Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2020-04-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2020,

Rewelacja.
Tutaj komisarz Mortka ma nie lada trudną sprawę do rozwiązania.Razem z aspirantką Suchą musi mocno wytężyć umysł, by rozwiązać zagadkę morderstwa. Przeciwnik jest groźny i bezwzględny. Mortka im bardziej angażuje się w sprawę, tym twardszy orzech ma do zgryzienia (, którego znaczenie długo pozostanie tajemnicą). Zagadka jest coraz bardziej poplątana. Mnożą się wątki, postaci i pytania, a na dodatek śledczy ściąga niebezpieczeństwo nie tylko na siebie, ale i swoich bliskich.
Nie ma nic lepszego, niż ciągłe zaskoczenia w trakcie lektury kryminału. Na czytelnika czeka sporo zwrotów akcji, a na deser - zaskoczenie w finale.Każda minuta z "Przejęciem" była prawdziwą przyjemnością. A Jakub Mortka to zdecydowanie jeden z najciekawszych bohaterów polskich kryminałów. Jest autentyczny, zwyczajny i dlatego tak bardzo ciekawy.Polecam

Link do opinii

Wojciech Chmielarz robi postępy. Jako czytelnik nie tracę sympatii do Jakuba Mortki, ale nie lubię być traktowany jak idiota.


Wybaczę przekombinowaną fabułę, trzecioplanowe postacie pisane z jednego szablonu, ale epilog napisany na kolanie już nie. Końcowy zwrot akcji jest tak naciągany jak paradokumenty w tv.

Link do opinii

Kolejne spotkanie z komisarzem Mortką i kolejny raz spora dawka adrenaliny. Świetna historia,super wykreowany bohater. W tej części autor prowadzi kilka wątków jednocześnie,które jednak na końcu łączą sie w logiczną całość. Polecam.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Pokaż wszystkie recenzje