reklama

Przepowiednia

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-12-06
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788382195125
Liczba stron: 116

Ocena: 0 (0 głosów)

Czasem zwykły dzień może przerodzić się w szaloną przygodę!

Dziewięcioletni chłopiec, wracając pewnego dnia ze szkoły do domu, dowiaduje się od starego drwala, że jest bohaterem tajemniczej przepowiedni. Od tego momentu musi stawić czoła nie tylko zagrażającej światu czarnej damie i jej armii bierek, ale też własnym słabościom. Za sprawą magicznego zaklęcia chłopiec przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje niezwykłe postaci: Pana Owieczkę i zapominalskiego zająca o imieniu Caromag. Szymon wkrótce przekona się, że prawdziwe przygody dzieją się w nas, a dla wyobraźni nie ma rzeczy niemożliwych. Czy zdobyte nowe umiejętności wystarczą, by uchronić świat przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Czy bitwa na szachowym polu dojdzie do skutku? I właściwie... o co cała ta wojna?

Tagi:

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Przepowiednia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Przepowiednia

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:,

Nasze, dorosłe problemy są czasem trudne do rozwiązania,a co dopiero kiedy problemy mają dzieci.
Dla dorosłych jakaś blachostka, a dla takiego dziewięciolatka czasem to przeszkoda nie do przejścia .
Poznajemy Szymona, dziewięciolatka, który w szkole odsunięty jest na drugi plan. Notorycznie się spóźnia, a nauka nie jest mu przychylną.
Szymon zostaje odesłany do domu,aby porozmawiał z rodzicami.
Wracając do domu spotyka na swej drodze tajemniczy dom i starego drwala, który mówi mu, że jest bohaterem tajemniczej przepowiedni.
Za pomocą magicznego zaklęcia przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje Pana Owieczkę, stado zajączków czy zapominalskiego zajączka Caromag.
Czy uda mu się wygrać z Czarną Damą?
Czy ocali świat?
Czy bitwa na szachownicy coś zmieni?

Fabuła książki w pewnym stopniu przypomina mi "Alicję w krainie Czarów", co absolutnie nie jest minusem.
Książka jest napisana bardzo prostym językiem. Będzie ona zrozumiała nawet dla młodszego czytelnika, któremu będziemy ją czytać. Nie ma rozbudowanej, wielowątkowej akcji co w przypadku młodszego czytelnika jest ogromnym plusem. Skupiamy się na na konkretnej opowieści, która jest jednotorowa.
Bardzo ciekawa historia, która w swej prostocie ma ogromny przekaz, aby nie poddawać się, dążyć do celu i walczyć o swoje.
Wiele dzieci rezygnuje z pewnych działań, bo z góry zakłada, że to się nie uda. To my dorośli musimy budować w nich pewność siebie.

Link do opinii
Cytaty z książki

Nie chodzi o jedną książkę, choć nawet wtedy walka miałaby sens. Mówimy o wielu milionach książek! To największe dobrodziejstwo ludzkości.


Więcej

Mówię o miejscu, które jest nadzwyczajne, magiczne. Tutaj można zapomnieć o całym otaczającym nas świecie, bo wszystko jest doskonałe: księgozbiory, architektura, a nawet wystrój. Biblioteka miała około sześćdziesiąt metrów szerokości i dziesięć metrów wysokości.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Reklamy