Przymierze ciemności

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788362577071
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: The Shadow Queen
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Monika Wyrwas-Wiśniewska

Tom 7 cyklu Czarne Kamienie

Ocena: 5.53 (15 głosów)

Dena Nehele leży w gruzach. Okrutne królowe rządzące tym terytorium zginęły podczas burzy mocy, która przetoczyła się przez Królestwa, oczyszczając je ze skazy Dorothei SaDiablo. Po latach walk z plebejuszami zostało tu zaledwie stu Książąt Wojowników - bez przywódcy i bez nadziei.

Theran Szary, ostatni potomek rodu Jareda i Lii, ma tylko jeden cel – podnieść z ruin Dena Nehele. Jednak najpierw musi znaleźć Królową, która zna Protokół, przestrzega kodeksu honorowego Krwawych i żyje wedle Starych Obyczajów.

Cassidy to opuszczona przez cały dwór Królowa. Jest nieatrakcyjna i uważa się za niewystarczająco silną. Kiedy jednak zostaje wybrana na władczynię Dena Nehele, ponownie musi przekonać zgorzkniałych mężczyzn, by zechcieli jej służyć. Jednym z nich jest Gray, kuzyn Therana i Książę Wojowników, którego umysł i ciało zostały złamane torturami przez zepsute królowe Dena Nehele.

Coś w nowej Królowej sprawia jednak, że mimo traumatycznych doświadczeń Gray pragnie jej służyć – odzyskując jednocześnie wiarę w to, że znów potrafi być silnym mężczyzną. Tylko Cassidy może przekonać Graya – i samą siebie – że nawet najgłębsze rany można uleczyć, czasami wystarczy tylko iskierka nadziei.

Kup książkę Przymierze ciemności

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Przymierze ciemności

Nie mogę przejść obojętnie koło żadnej z książek Anne Bishop, a do tego uwielbiam mroczny świat Krwawych, więc siłą rzeczy kolejny tom cyklu „Czarne Kamienie”.

„Przymierze Ciemności” ponownie przenosi nas w czasie. Tym razem akcja dzieje się kilka lat po burzy psychicznej mocy wywołanej przez Jaenelle. Ale wydarzenia dotyczą Dena Nehele, ukochanego Królestwa Lii, którą poznaliśmy w poprzednim tomie.

Dena Nehele leży w gruzach. Okrutne królowe rządzące tym terytorium zginęły podczas burzy mocy, która przetoczyła się przez Królestwa, oczyszczając je ze skazy Dorothei SaDiablo. Po latach walk z plebejuszami zostało tu zaledwie stu Książąt Wojowników - bez przywódcy i bez nadziei.

Tym razem mamy trzech głównych bohaterów. Pierwszym z nich jest Theran Szary, potomek Jareda i Lii, który za wszelką cenę chce odbudować Dena Nehele. Ale nie ma Królowej, która by mu w tym pomogła. Aby osiągnąć swój cel pójdzie do samego Piekła.

Cassidy, Królowa bez dworu. Pierwszy Krąg ją opuścił bo była nieatrakcyjna i nie była zbyt silna. Teraz w rodzinnym domu próbuje pozbierać się. Kiedy Jaenelle zjawia się u niej z propozycją nie do odrzucenia nie ma większego wyboru. W końcu tej dziewczynie się nie odmawia.

Mamy też Greya, kuzyna Therana. Chłopak dawno temu został uprowadzony. Gdy w końcu udało się go odbić, był już złamanym Wojownikiem. Najbliżsi starają się chronić go przed światem. Ale to on bez wahania uznaje nową Królową i decyduje się się jej służyć.

Chcę powiedzieć, że pisarka zrobiła świetną niespodziankę. Ponownie wprowadziła bohaterów, których już bardzo dobrze znamy – Jaenelle, Daemon, Saetan. Kiedy do tej trójki dołączył jeszcze Lucivar poczułam się jakbym spotkała po wielu latach dawno niewidzianych przyjaciół. I wiedziałam, że zabawa będzie przednia.

Książka, podobnie jak pośrednie tomy przenosi nas w bardzo mroczny świat fantasy. Od pierwszej niemal strony łapie nas za serce i nie puszcza do samego końca. I ponownie porusza bardzo ważne tematy. Przekonuje nas o tym jak ważna jest rodzina i bliscy, którzy dają nam wsparcie. Ale mówi też o ważnym problemie – co się dzieje z osobą, odrzuconą przez wszystkich. A dlaczego została odrzucona – bo nie jest ładna? Traci w ten sposób poczucie własnej wartości. I co dalej? Dobrze jeśli Los postawi na drodze kogoś, kto wesprze. A jeśli nie?

Cała historia opowiedziana jest wartko. Napięcie trzyma od pierwszej strony. Czytelnik nie ma czasu się znużyć. Wydarzenia toczą się na kilku płaszczyznach, bo nie tylko Cassidy i Grey prowadzą walkę o swoje Ja ale również Daemon i Saetan walczą ze swoimi demonami. Z racji tego, że co chwilę patrzymy na wydarzenia innego bohatera, mamy możliwość poznać jego punkt widzenia czy uczucia. A do tego wszystko okraszone świetnym humorem. Bo kto się oprze Vae? Zresztą wszyscy bohaterowie są bardzo wyraziści, ciężko jest przejść obok nich obojętnie.

Podsumowując książkę polecam wszystkim. Dopóki nie poznałam świata Krwawych nie byłam zbytnio fanką fantasy. Znajdziemy tu intrygi, przygodę a także romans. Czas poświęcony tej książce był dla mnie świetną zabawą i odskocznią od codziennych zmartwień. A że mąż czasami patrzył na mnie jak na wariatkę, gdy roześmiałam się nieraz w głos to już inna sprawa....

Link do opinii
Avatar użytkownika - Luciria
Luciria
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Historia Jareda, Greya i Cassidy jest kontynuacją ,,Niewidzialnego Pierścienia" oraz ,,Królowej Ciemności". Dena Nehele nie ma Królowej, znajduje się w ruinie, a garstka Książąt Wojowników wysyła list do Jaenelle i Daemona z prośbą o pomoc. Cassidy, Królowa bez dworu, która została zraniona na tyle mocno, że przestała wierzyć w siebie. Jednak to ją Jaenelle wybiera na nową Królową Dena Nehele. Młoda Królowa przybywa więc z pomocą, ale czy mężczyźni żyjący w Dena Nehele są na nią gotowi? Czy ona poradzi sobie z nowym obowiązkiem? Czy powstanie nowy, silny dwór, który pomoże terytorium dojść do siebie po latach walk i wiekach pod rządami złych Królowych? A co z Grayem? Czy stanie się tym, kim miał się stać? Anne Bishop wprowadza nas w swój świat od innej strony. Pokazuje skutki złego panowania, nieufność pomiędzy Krwawymi, wiele dobrych chęci i walkę z samym sobą, by wszystko co legło w gruzach, powstało lepsze, silniejsze. Udaje się jej to.
Link do opinii
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
A tu powrót naszych starych i ulubionych bohaterów z Czarnych Kamieni choć tym razem są raczej dość istotnym tłem dla nowych postaci które mimo iż nie są tak potężne- a może właśnie dzięki temu? :) to i tak śledzimy ich losy z zapartym tchem ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - eren_neko
eren_neko
Przeczytane:2011-10-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Kolejna wspaniała pozycja w serii o czarnych kamieniach.
Link do opinii
Avatar użytkownika - andziagandzia
andziagandzia
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Świetna, jak każda książka tej autorki!
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF,
Akcja dzieje się po oczyszczeniu krain przez Jaenelle. Tym razem królestwo Dena Nehele leży w gruzach. Mieszkańcy potrzebują królowej i otrzymują królową Cassidy. Nie wszyscy jednak potrafią się do niej przekonać. Czy uda jej się tam zadomowić? Przeczytajcie sami?
Link do opinii
Avatar użytkownika - grupa0
grupa0
Przeczytane:2018-05-03, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - AsiaSobieraj
AsiaSobieraj
Przeczytane:2018-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - pierzu2
pierzu2
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Belladonna
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Belladonna

„Erotyczna, niezwykle romantyczna i zabawna”, jak określił ją „Booklist”, powieść Sebastian autorstwa Anne Bishop ukazała oczom...

Most marzeń
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Most marzeń

Efemera to dziwna i magiczna kraina. Składa się z krajobrazów połączonych jedynie mostami, które często przenoszą ludzi w miejsca, gdzie naprawdę przynależą...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje