Quidditch przez wieki-ilustrowany

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2020-10-06
Tytuł oryginału: Quidditch Through the Ages

Chwyć omnikulary i przyjrzyj się dokładnie, o co chodzi w tym najbardziej popularnym sporcie w świecie czarodziejów!

Dowiedz się WSZYSTKIEGO, co trzeba wiedzieć na temat quidditcha, a nawet JESZCZE WIĘCEJ! Kennilworthy Whisp zabiera nas w podróż przez ZABAWNĄ (i pełną FAULI) tradycyjną historię słynnej gry, bajecznie zilustrowaną przez obdarzoną MAGICZNĄ wyobraźnią (dwukrotną laureatkę Kate Greenaway Medal) mugolską artystkę Emily Gravett. To wyjątkowe wydanie zawiera imponujące rozkładówki ukazujące piłki do quidditcha naturalnej wielkości (!), liczne zapiski czarownic i czarodziejów, artefakty, fragmenty manuskryptów, wizerunki graczy quidditcha o światowej sławie i mnóstwo ciekawostek, które czynią ten podręcznik (opatrzony wstępem samego Albusa Dumbledore'a) prawdziwie magicznym.

Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane fundacjom Lumos i Comic Relief wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji, by zmieniać ich życie na lepsze.

Kup książkę Quidditch przez wieki-ilustrowany

Opinie o książce - Quidditch przez wieki-ilustrowany

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-12-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

QUIDDITCH POWRACA

Przez lata „Quidditch przez wieki”, podobnie jak „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oraz „Baśnie barda Beedle’a”, należały do najbardziej poszukiwanych przez fanów książek. Pierwsze wydanie szybko zniknęło ze sklepowych półek i tylko cudem czasem udawało się dostać je gdzieś w sieci czy na wyprzedażach. Trzy i pół roku temu Media Rodzina wznowiła wszystkie te tytuły w nowej edycji – z nowymi ilustracjami i w twardej oprawie – a potem wypuściło „Fantastyczne zwierzęta” w wersji kolorowej, w formacie pasującym do ilustrowanych edycji „Harry’ego Pottera”. Teraz zaś takiej samej edycji doczekał się „Quidditch przez wieki” i jeśli jesteście miłośnikami cyklu o małym czarodzieju, koniecznie powinniście mieć tę pozycję na swojej półce.

Co nas czeka na łamach tego tomu? Przede wszystkim poznajemy tu genezę powstania czarodziejskiego sportu, to w jaki sposób ewoluował, jak wyglądają jego reguły, jak rozwijał się ten sport na świecie i jakie są najsłynniejsze drużyny w niego grające. W skrócie, to kompleksowy przewodnik po magicznej dyscyplinie, która odgrywa zawsze ważną role w powieściach o młodym czarodzieju.

Avatar użytkownika - Rysowhanki
Rysowhanki
Przeczytane:2020-12-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

Fajna książka, jest dużo ciekawostek o miotłach i jest dużo rysunków.

Ikabog
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Ikabog

Nadchodzi Ikabog! Przez tego legendarnego potwora królestwo znajdzie się w niebezpieczeństwie, a dwoje dzieci będzie musiało wykazać się nie lada...

Harry Potter i kamień filozoficzny (Gryffindor)
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Harry Potter i kamień filozoficzny (Gryffindor)

Edycja specjalna z okazji dwudziestolecia wydania książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny - pozycja obowiązkowa dla najwierniejszych fanów Hogwartu...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło