Raje utracone

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-09-23
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788324082995
Liczba stron: 496
Tytuł oryginału: Paradis perdus
Tłumaczenie: Łukasz Müller

Tom 1 cyklu Podróż przez czas

Ocena: 5.5 (2 głosów)

WIELKA PODRÓŻ PRZEZ HISTORIĘ LUDZKOŚCI

NOWA SERIA AUTORA, KTÓREGO KSIĄŻKI POKOCHAŁY MILIONY CZYTELNIKÓW

Noam ma niezwykłą moc - jest nieśmiertelny. To jego dar i przekleństwo. Pamięta czasy, gdy rodził się nasz świat. Gdy wszystko było pierwsze: delikatny dotyk kory na policzku, zapierająca dech pogoń za zwierzyną, tajemniczy szum Jeziora, miłość, zdrada... A teraz?

Wszystko zaczyna się, gdy na jego drodze pojawia się piękna Nura. Ojciec, którego podziwiał, okazuje się skrywać mroczną stronę. Nic nie jest takie, jakie się wydawało, a Noam staje przed trudnym wyborem.

Tymczasem do wioski docierają niepokojące wieści: Jezioro, którego życiodajne wody zasilają okolicę, zaczyna wzbierać, zwiastując katastrofę...

*

Najnowsza powieść Érica-Emmanuela Schmitta przenosi nas do początków cywilizacji. Tak odległych, że spowija je gęsta mgła mitów i legend. A jednak zmagania Noama i Nury - którzy muszą stawić czoła końcowi świata, jaki znają - dzisiaj, u progu katastrofy klimatycznej, wyglądają niepokojąco aktualnie. Przyszłość odbija się tu w przeszłości niczym w tafli Jeziora.

Raje utracone to pierwszy tom serii, w której Schmitt, na wzór wielkich encyklopedystów, odmalowuje monumentalną panoramę losów świata. Pokazuje, że historie, które sobie opowiadamy, najwięcej mówią o nas samych. A nasze ,,raje utracone" to tak naprawdę dawne złudzenia - i lepiej je porzucić, by wziąć odpowiedzialność za to, co przyniesie jutro.

Tagi: Proza literacka bóg

Kup książkę Raje utracone

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Raje utracone

Avatar użytkownika - Marigolds216
Marigolds216
Przeczytane:2022-05-20, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ta nowa seria autora ,,Oskara i pani Róży" przenosi nas w czasie do początków cywilizacji. Poznajemy Noam, który ma niezwykłą moc nieśmiertelności. Wraz z nim udajemy się w podróż przez tysiąclecia i obserwujemy zmieniający się świat. Widzimy jak rodzi się jego płomienne uczucie do Nory, która przybywa do jego wioski z daleka. Ich zmagania z codziennością i grożącym im niebezpieczeństwem, jakim jest wezbrane jezioro, staje się nam niezwykle bliskie. Przeplata się tutaj zarówno teraźniejszość jak i przyszłość, którą poznajemy we wspomnieniach Noam.
Jak pisze we wstępie francuski wydawca ,,Ta niesłychana podróż zaczyna się od potopu i trwa do naszych czasów. Kluczowe postacie, za pośrednictwem swoich przygód miłosnych i zmagań, ucieleśniają najważniejsze wydarzenia lub najważniejsze przemiany."
Polecam serdecznie tę książkę, w której urzekła mnie nie tylko przecudna okładka ale także treść, zawarte w niej przesłanie i wielka wrażliwość autora. Czytajcie powoli, delektujcie się i zachwycajcie kunsztem Erica-Emmanuela Schmitta.

Link do opinii

"Żyłem niegdyś zjednoczony z Naturą, teraz mnie od niej oddzielali. Pokorą zniknęła, harmonia również. Moje raje zostały utracone" 


Noam jest nieśmiertelny. To zarówno jego dar i przekleństwo. Mężczyzna pamięta nawet czasy kiedy rodził się świat. Mężczyzna przeżył wszystko delikatny dotyk, pogoń za zwierzętami, tajemnicze Jezioro, miłość, zdradę. Jego życie zmienia się kiedy poznaje Nurę, mężczyzna czuje, że ta wyjątkowa kobieta jest miłością jego życia. Niestety nie wszystko jest takie proste i na drodzę staje im wiele przeciwności losu. Ojciec Noama, którego podziwiał okazuje się podłym człowiekiem z mroczną przeszłością. Do wioski docierają także niepokojące wieści: wielkie Jezioro zaczyna wzbierać, zwiastując wielką katastrofę.

 

Uwielbiam książki Erica-Emmanuela Schmitta. Jego twórczość nie raz skradła moje serce. Kiedy zobaczyłam okładkę "Rajów utraconych" od razu się w niej zakochałam. Zaintrygował mnie opis i główny bohater, który jest nieśmiertelny. Fabuła wciągnęła mnie już na samym początku. Autor pisze tak delikatnie, że nawet opisy przyrody w jego wykonaniu są przepiękne. Dawkowałam sobie tę historię. Była piękna i chciałam ją jak najdłużej czytać. Eric-Emmanuel Schmitt przedstawia nam nie tylko historię Noama ale także początków świata. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu, ciągle mam wrażenie, że jeszcze nie skończyłam "Rajów utraconych" i za chwilę wrócę do Noama. W tej historii znajdziecie wszystko od miłości, nienawiści po rywalizacje, ból smutek i nadzieję. 

"Raje utracone" to jedna z lepszych książek w moim życiu. Jestem pewna, że jeszcze do niej wrócę. Musicie to przeczytać !

Link do opinii
Inne książki autora
Marzycielka z Ostendy
Éric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Marzycielka z Ostendy

Kim jest marzycielka z Ostendy? Starą, samotną kobietą czy osobą, która odrzuciła lęk i zagrała z losem o najwyższą stawkę? Położywszy na szali...

Ewangelia według Piłata
Éric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Ewangelia według Piłata

Jeszua, młody Galilejczyk, spędza swoją ostatnią noc w gaju oliwnym. Wie, że sąd imperium rzymskiego wkrótce skaże go na śmierć. Przepełniony lękiem wspomina...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy