Razem. W stadzie, ławicy i chmarze

Pięknie ilustrowana i pełna fascynujących ciekawostek z życia dzikich zwierząt książka o mądrości Matki Natury - dla małych przyrodnicze i przyrodników!

Flamingi łączą się w stada. Wilki żyją w rodzinach, zwanych watahami. W morzach i oceanach natrafimy na liczące tysiące ryb ławice. Co dokładnie dzikie zwierzęta zawdzięczają życiu stadnemu? Jakie są zalety życia w grupie? Przekonajcie się, jak pięknie potrafią żyć RAZEM zwierzęta i jak sprytnie natura to wszystko wymyśliła!

Mieszkająca i pracująca na stałe w Paryżu polska ilustratorka Joanna Rzezak stworzyła popularnonaukową książkę obrazkową, która w przystępny i atrakcyjny sposób pokazuje niezwykłe bogactwo i mądrość przyrody. ,,Razem" nie tylko przybliża fascynujące informacje z życia dzikich zwierząt, ale także inspiruje dzieci i rodziców do rozmów o potrzebie bliskości i poczuciu wspólnoty. Proste, wysmakowane wykonane zostały w technice stempli.

Książka Joanny Rzezak ukazała się wcześniej we Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Informacje dodatkowe o Razem. W stadzie, ławicy i chmarze:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2021-08-11

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Razem. W stadzie, ławicy i chmarze

Razem. W stadzie, ławicy i chmarze - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2021,

Joanna Rzezak (autorka i ilustratorka) jest sprawczynią kolejnej gratki dla małych miłośników przyrody. "Razem w stadzie, ławicy i chmarze" to książka o życiu w grupie, ale również o "damskiej solidarności", hierarchii w stadzie (również tej rodzinnej), haremach. Autorka porusza i omawia znaczenie przebywania w grupach, pokazuje kto i dlaczego jest przewodnikiem danego stada. Młody i ciekawy świata czytelnik znajduje tu informacje dotyczące m.in. życia motyli, węży, pingwinów, flamingów, delfinów, wilków, słoni, zebr czy pawianów.

Publikacja ma niecodzienny wymiar - zdecydowanie wyróżnia się na tle innych książek i to nie tylko za sprawą wielkiego formatu. Zawiera interesujące ilustracje, które stanowią bazę dla treści o wymiarze edukacyjnym. Zwraca uwagę na piękno i różnorodność przyrody. Uwrażliwia na problemy, z którymi mierzą się zwierzęta, ale i na piękno oraz różnorodność otaczającego świata.

Autorka przekazuje wiadomości w sposób przystępny, stosuje odnośniki do trudniejszych zagadnień. Wyjaśnia nie tylko przy pomocy treści, ale i obrazów. Na końcu znajduje się słowniczek, w którym można sprawdzić znaczenia takich terminów jak np.: ławice, roślinożerca, zwierzęta zimnokrwiste.

Uważam, że książka spodoba się każdemu wielbicielowi zwierząt. Odnoszę wrażenie, że ze względu na zawarte w niej ciekawostki sprawi, iż mali pasjonaci będą chcieli poznać ich jeszcze więcej. Jeśli chodzi o format publikacji to może wywołać pewien zachwyt u młodych czytelników. Jeśli o mnie chodzi to wolę bardziej standardowe rozmiary, ale zwracam uwagę, że nie jestem grupą docelową autorki - ta książka zdecydowanie ma cieszyć dziecko, a nie zadowalać dorosłego. I tak też się dzieje. Dzieci uwielbiają wielkie formaty!

Czy bycie razem niesie same korzyści? Czy zawsze jest super? Komu i dlaczego przynosi te korzyści? Dlaczego na grzbietach hipopotamów można zaobserwować ptaki? Czy to dobrze czy źle, że one tam są? Na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedzi właśnie w tej niezwykle interesującej książce. Polecam!

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-08-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Na pewno wielu z was w szkole poznawało cudowny Świat przyrody i życia zwierząt i tutaj dla naszych pociech Wydawnictwo Agora dla dzieci przedstawia idealną na ten temat książkę.

Zawsze zachwycam się nad książkami, które moja córka ma, ponieważ ja z czasów swego dzieciństwa takich nie miałam (lata 80-90) Nudne opowiadanie i nauka książki ze Szkoły Podstawowej nie zrobiły na mnie większego wrażenia.

Książka poza dużym gabarytem posiada cudowne ilustracje, które mogą wzbudzić w dziecku ciekawość oraz lepiej przyswoić temat życia zwierząt jak i wyjaśnić, dlaczego występuje takie zjawisko jak np. formowanie klucza przez gęsi albo życie w stadzie zwane watahą.

Uczymy dziecko obrazem oraz wspólne czytanie, ale co najbardziej mnie cieszy to dzięki min. takiej książce uczymy nasze dziecko empatii, wrażliwość na Świat zwierząt, otaczającej nas natury. Kiedy jak nie teraz póki dziecko chłonie jak gąbka pokazać, wyjaśnić ten magiczny świat różnych żyjących wokoło nas zwierząt.

Czy wiecie, że ilustracje wykonane zostały w technice stempli. Książka autorki ukazała się wcześniej we Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Każda forma nauki jest ważna i ma cenny wpływ na nasze dziecko, ale ja np. jestem wzrokowcem i do mnie przemawiają obrazki, a treść dopasowuje poprzez skojarzenia. Taka sama jest moja Helenka, która trzymając książkę była oszołomiona dużymi ilustracjami.

Za egzemplarz dziękuje Wydawnictwu Agora dla dzieci. Jeżeli macie jakieś szkraby w domu, rodzinie to, ta książka jest z tych wartościowych, która może posłużyć pokoleniom poprzez twarda oprawę, jaką posiada.

Wielkie eksperymenty dla małych ludzi
Joanna Rzezak0
Okładka ksiązki - Wielkie eksperymenty dla małych ludzi

Dziennikarz naukowy i autor książek dla dzieci Wojciech Mikołuszko, biorąc się za pisanie książki "Wielkie eksperymenty dla małych ludzi",  nie miał...

Razem. W stadzie, ławicy i chmarze
Joanna Rzezak0
Okładka ksiązki - Razem. W stadzie, ławicy i chmarze

Pięknie ilustrowana i pełna fascynujących ciekawostek z życia dzikich zwierząt książka o mądrości Matki Natury - dla małych przyrodnicze i przyrodników...