Reglamentowana miłość

Niemal w każdej polskiej rodzinie ktoś przez jakiś czas pracował za granicą lub nawet wyemigrował na stałe. Dla niektórych taki wyjazd stawał się nowym rozdziałem w życiu, dla innych był trudnym doświadczeniem.

Nie inaczej było w przypadku bohaterki ,,Reglamentowanej miłości". Dla niej wyjazd do Niemiec i praca tam stanowiły skomplikowany, czasami wręcz traumatyczny okres rozpoczynający dorosłość. Wiązało się to nie tylko z jej pracą, ale także uczuciami. W książce Aleksandry Makary odnajdziemy przejmujący opis rozłąki z rodziną, przykrych przeżyć związanych z poszukiwaniem pracy czy nawet deportacją.

Autorka porusza też często dyskutowany obecnie temat związków osób reprezentujących różne kultury. Ale ciekawostką jest to, że kilkadziesiąt lat temu takie pary były rzadkością. Czytelnik znajdzie tu również portrety osób ze środowiska polonijnego z ich wadami i zaletami.

Obok poważnych tematów jest jednak miejsce na miłość, intrygę, a nawet taniec. Autorka czaruje czytelnika fabułą i tak wciąga, że losy bohaterów nie są mu obojętne. Książka ciekawa, nietuzinkowa i odważna.

Informacje dodatkowe o Reglamentowana miłość:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2019-04-30
Kategoria: Inne

Tagi: Literaturoznawstwo

Kup książkę Reglamentowana miłość

Reglamentowana miłość - opinie o książce