Revenge

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria: Romans

Tom 5 cyklu Bezlitosna siła

Tego nikt się nie spodziewał! Dilerka Emocji zaskakuje bonusowym tomem kultowej serii! I nie zawodzi - ten finał zwali was z nóg.

Revenge to wyjątkowy prezent Agnieszki Lingas-Łoniewskiej dla jej czytelniczek: specjalny tom uwielbianej serii Bezlitosna siła.

Do tej pory Wiktor Brudzyński nigdy nikomu z niczego się nie tłumaczył. Jako Revenge rozdawał ciosy każdemu, z kim miał na pieńku - na ringu i poza nim. Teraz jednak musi się nauczyć cierpliwości. Opieka nad nastoletnim bratem, który właśnie przechodzi okres buntu, to nie lada wyzwanie. A do tego Wiktorowi wpada w oko nieznajoma o kasztanowych włosach.

Oboje chcą zapomnieć o przeszłości. Ale ona nie chce zapomnieć o nich.

Laura Marczyk również jest na zakręcie. Dopiero co uwolniła się od przemocowego męża i próbuje się odnaleźć w nowym mieście i w nowym życiu. Czy będzie w nim miejsce dla Wiktora i kłopotów, które podążają jego śladem?

Być może. O ile Laura naprawdę pożegnała się z przeszłością. Jej eks jest bowiem innego zdania, a Revenge będzie musiał wrócić do gry, by ochronić ukochaną.

Kup książkę Revenge

Opinie o książce - Revenge

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo

Seria Bezlitosna Siła jest dla mnie czymś, do czego zawsze będę miała sentyment. Od pierwszego tomu tej serii zaczęła się moja przygoda z piórem Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Nareszcie przyszła pora na to, bym opowiedziała Wam o swoich wrażeniach po lekturze historii Revenge’a, czyli piątego tomu tego cyklu. Czy była to udana lektura? O tym za chwilę.

Wiktor do tej pory uważał, że wszystko, co spotkało go w życiu, usprawiedliwia go w tym, by mógł on rozdawać ciosy każdemu, z kim miał napięte relacje. Teraz przyszła jednak pora na to, by nauczył się cierpliwości i pokory, a brutalne zagrywki zostawił za sobą. Opieka nad młodszym i zbuntowanym bratem może powalić niejednego mięśniaka. W dodatku w oko Wiktorowi wpada pewna kobieta o kasztanowych włosach i pięknych oczach... Laura próbuje poukładać swoje życie na nowo, bo niedawno rozstała się ze swoim mężem-oprawcą. Musi odnaleźć się jakoś w nowym mieście i być silną dla swojego syna. Kiedy spotyka Wiktora, nie wie jeszcze, że jej życie zmieni się o wiele bardziej.

Zacznę od głównego bohatera powieści. Revenge w poprzednich częściach (kiedy się pojawiał) nie wzbudzał mojej sympatii i jakiegoś większego zainteresowania. Jednak tutaj, gdy wkroczyłam z pewnością w świat Wiktora i dojrzałam jego problemy, całkowicie zmieniłam o nim zdanie. Jest to naprawdę sympatyczny, trochę pogubiony, ale starający się odnaleźć mężczyzna. Autorka wykreowała go bardzo dobrze i myślę, że może on zostać ulubieńcem wielu czytelników.

Laura z kolei, kiedy pojawiła się w Marsie, doprowadziła mnie do szału. Z jednej strony rozumiałam jej postępowanie, ale z drugiej jej ogromna potrzeba przypodobania się matce oraz mężowi katowi irytowała mnie niemiłosiernie. Na szczęście, tutaj autorka przywróciła tej postaci rozum i Laurze udało się zdobyć moją sympatię. Cieszę się, że kobieta ta wyszła na prostą i pokonała swoje lęki. Myślę, że ta bohaterka może być ogromną inspiracją dla wielu kobiet.

Fabuła Revenge’a nie odbiega zbyt daleko od tych, przedstawianych w poprzednich tomach. Rzeczywiście, mamy tutaj pewnego rodzaju schemat, który - gdyby czytać wszystkie części na raz - zmęczyłby okrutnie czytelnika i sprawiłby, że taki odbiorca nie sięgnąłby już po kolejne powieści z tej serii. Jednak ja czytałam te książki w pewnych odstępach czasowych, więc nie miałam okazji się znużyć. Wiem, że tom piąty nie zbiera zbyt dobrych opinii i miałam obawy, czy i ja nie będę czasem narzekać. Okazało się na szczęście, że nie muszę, ponieważ świetnie bawiłam się podczas lektury tej pozycji i podobała mi się ona o wiele bardziej niż Mars.

Styl autorki jak zawsze okazał się bardzo dobry i sprawiający, że książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie, mimo opisywanych wątków. Po raz kolejny też muszę okazać autorce wdzięczność za poruszanie tak trudnego tematu, jakim jest przemoc domowa. Świetnie, że pisze się takie powieści, bo dzięki temu uświadamia się społeczeństwo, że nawet u naszych najbliższych może nie być zbyt kolorowo.

Jeżeli lubicie romanse z wątkami obyczajowymi i sensacyjnymi, to sięgajcie po książki z serii Bezlitosna Siła. Chłopcy z PantaRhei mogą naprawdę Was w sobie rozkochać.

"Revenge. Bezlitosna siła" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej pokazuje, że autorce na kontynuację serii pomysły się nie kończą, a powiedziałabym nawet, że się mnożą. Kolejny raz otrzymałam lekturę, przez którą dosłownie przepłynęłam i podczas czytania której czułam się, jakbym spędzała czas wśród najlepszej ekipy przyjaciół, jaką można tylko sobie wyobrazić. I zapomnijmy tu o tych boskich ciałach facetów, o ich mocy i o tym co posiadają. Skupmy się na ich wnętrzu i wartościach jakie posiadają, a co najważniejsze jak wspaniałymi partnerami są dla swoich kobiet i jakimi są przyjaciółmi. I choć wiadomo, że są to tylko postacie książkowe, to i tak miałoby się ochotę spędzić w ich paczce choć kilka chwil. Oczywiście taką wisienką na torcie są ich kobiety, które nieraz muszą studzić zapały swoich chłopców. Są one naturalne, takie normalne chciałoby się napisać, lecz raczej nie powinnam, gdyż one są wyjątkowe. To kobiety o wielkich sercach i tak samo jak ich partnerzy, posiadające wartości, które bardzo sobie cenią. Świat i życie, które dla swych bohaterów stworzyła bohaterka, to mroczny świat, pełen cierpienia, przez które bohaterowie przeszli i z którym muszą się mierzyć, a jednocześnie wbrew niebezpieczeństwu, które gdzieś czyha za rogiem, daje poczucie, że w gronie takich przyjaciół, nic złego stać się nie może. Czytało mi się bardzo szybko tę powieść, otrzymałam wszystko na co liczyłam, a nawet nadto. Było mnóstwo emocji, które nie opuszczały ani na chwilę. Cieszę się, że Agnieszka Lingas-Łoniewska zdecydowała się na piątą część i moim zdaniem zdecydowanie było warto po nią sięgnąć.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Dilerka Emocji zagwarantowała emocje i dawkuje je czytelniczkom. Od nienawiści do przyjaźni i miłości, od krzywdy do wybaczenia, od buntu po cierpliwość, od przerażenia po odwagę. Przeplatanka opiekuńczości i gróźb. Krew, pot i łzy również są. Podziemie ożywa. Przygotowanie do walki i sama walka MMA w klatce to eksplozja siły, taktyki i cierpliwości. Moją uwagę przykuły specjalne treningi boksu i MMA dla dzieciaków w PanthaRei. Szkoda, że autorka nie rozwinęła tego wątku oraz w ogóle wątku dzieci. Każdy z bohaterów ma już przychówek, a ich potomstwo razem stanowi zgraną grupę. Gdzieś między dorosłymi a dziećmi pojawia się siedemnastolatek. Śmiałam się w głos, gdy Kuba kilka razy zastrzelił go tekstem. Kobiety, warto skorzystać z darmowej lekcji samoobrony.

Autorka postawiła na uniwersalne wartości. Chłopaki z PanthaRei mają dla kogo żyć. Zrobią wszystko, by ochronić swoje żony i dzieci. Rodziny są dla nich najważniejsze. Miłość dodaje im skrzydeł. Ich męska przyjaźń jest silna dosłownie i w przenośni. Potężne klepnięcia w plecy i przekomarzanki są tego najlepszym dowodem. Ich utarczki słowne zawsze wywołują u mnie uśmiech. W tym tomie tylko wspomniana jest fundacja FeminaHelp pomagająca kobietom – ofiarom przemocy domowej. Zerwanie z trudną przeszłością, okazywanie szacunku każdemu, stawanie w obronie słabszych, spłacanie długów.

Książkę czyta się płynnie i szybko. I choć zauważalna jest pewna powtarzalność w powieściach autorki, także w Ravenge, to mimo wszystko miło spędziłam czas na lekturze w towarzystwie Rotterów, Darylskich, Klajzerów, Lombardzkich oraz Brudzyńskiego i Marczuk. Zakończenie było do przewidzenia, jednak epilog… pozostawia otwartą furtkę na kolejny bonusowy tom.

„Revenge” to romans z elementami erotyki, sensacji, rozbudowanym wątkiem obyczajowo-społecznym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Bezlitosna siła pięści. Bezlitosna siła miłości. Bezlitosna siła przyjaźni.

Avatar użytkownika - patrycjawasiak
patrycjawasiak
Przeczytane:2021-03-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wybaczenie
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Wybaczenie

Miłość ma wiele twarzy, a bohaterowie „Łatwopalnych” poznali je wszystkie. Przeznaczenie nieraz wystawiło ich uczucia na próbę, a teraz...

Zakład o miłość
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Zakład o miłość

Pełna wzruszeń historia o miłości, zagubieniu i poszukiwaniu siebie.Sylwia, studentka ostatniego roku historii sztuki, za dwa tygodnie wychodzi za mąż...